Magazín

Pevná vidlice na MTB?

 21.09.2023     1

Tento článek určitě nezaujme majitele vysokých zdvihů a asi ani těch nízkých na obou kolech, kteří si budou spíše ťukat na čelo. Ale na svých cestách a výjezdech se často setkávám s otázkou ohledně pevné vidlice, kterou jezdím.

Reportáž: Premiéra Road Classics na Ještědu - monument, co tě zvedne ze sedla

 20.09.2023     1

První díl série Road Classics je za námi. Jak slibovali organizátoři, trasa s lákavým převýšením 2400 metrů na 100 kilometrech a finišem na Ještědu nás opravdu zvedla ze sedel.

Velký dětský den na kolech se valí do Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi

 19.09.2023     0

Přemýšlíte, kam s dětmi na kole? Chcete, aby si zlepšily techniku jízdy a současně si vychytaly pravidla silničního provozu? Přidejte se k akci Děti na kole, která se koná v sobotu 23. září 2023 na pumptracku v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi. Pro všechny dětské účastníky i jejich rodiče je připravený nabušený program a to za nulové startovné.

Reportáž: Bike Valachy Bílá - závody pro každého

 19.09.2023     0

Na Bílé se uplynulý víkend konal už třetí podnik ze seriálu DATART Valachy Tour, po běžkařské Noční stopě a červnovém triatlonu Valachy Man se tentokrát závodilo na kolech. Koho závody přilákaly? A kdo si odváží medaile? Nejen to se dočtete v tomto reportu.

Unboxing: Giant Revolt Advanced 3 - rychlý a flexibilní

 18.09.2023

Lehký rám, možnost přizpůsobení rozvoru kol a mnoho dalšího. Pokud se neumíš rozhodnout, zda chceš na cestu nebo do terénu, Revolt „bere“ obojí stejně dobře.

Tip na výlet: Pálava - kraj úrodných vinic a skalních stepí

 17.09.2023     1

Nové Mlýny, Rakvice, Zaječí, Strachotín, Pasohlávky a burácející Dyje. To je Pálava, oblast perfektně značených cyklostezek lemovaných nejkrásnějšími českými vinicemi.

Paris Brest Paris - nejstarší cyklistický podnik očima prvních českých účastníků

 15.09.2023     0

1200 km dlouhá trasa není nikdy snadná. Nekonečný příděl prudkých a ještě prudších kopců na francouzském venkově prověří odhodlání každého cyklisty. Únava, spánková deprivace, osamění, výkyvy teplot i nálad, ale i čirá radost z cyklistiky. O tom všem v reportáži Katky Rusé a Tomáše Vitvara, prvních českých účastníků.

Nový Giant Defy a Avail - opravdové pohodlí na dlouhých vyjížďkách?

 14.09.2023     0

Giant představuje zcela přepracované modelové řady Defy a Avail. Oblíbené endurance Defy i dámské Avail dostávají nové lehčí rámy, které ale přináší i více pohodlí. Pojďme se na novinky podívat detailně.

15. ročník Zlínské 50 se nezadržitelně blíží

 13.09.2023     2

Zlínská 50 je závod horských kol určený především pro širokou veřejnost, ale své si v něm najdou i profesionální závodníci.

Poslední evropská zastávka SP: francouzský prach a horko

 12.09.2023     0

Uplynulý víkend hostilo francouzské středisko Les Gets poslední evropskou zastávku světového poháru v XC disciplínách.

XC pláště - aby to na závodech odvalovalo

 11.09.2023

Závodní sezona ještě není u konce, ale podzim se nezadržitelně blíží. Terén sice stále vysušují paprsky slunce, ve stínu však už může být mokro a bláto. Vhodný plášť může pomoci zvládnout situaci s přehledem.

Představení: RockShox Vivid - vzduchový tlumič s citem pružiny

 08.09.2023     0

Americký RockShox to toto léto celkem slušně rozběhl s novinkami. Po sjezdovém Boxxeru, XC vidlici SID a tlumiči SID Luxe spatřil světlo světa i nový Vivid.