Magazín

Články v kategorii Silniční cyklistika

Jak zkombinovat zaměstnání, trénink a čas s rodinou

 21.02.2024     12

Jsi vášnivý amatérský cyklista/cyklistka? Pokud ano, jsi to právě ty, komu chci ukázat, jak to dělám já a předat ti několik tipů, rad z vlastních zkušeností a způsobů, jak mít kvalitní trénink, čas na rodinu a samozřejmě na zaměstnání. Všechny tyto věci jsou důležité a vzájemně se propojují a doplňují.

Od základu: Silniční kotoučové vs. ráfkové brzdy - výkon, praktičnost, design

 20.02.2024     7

Jsou kotoučové brzdy to pravé ořechové pro silniční kolo? A ráfkové brzdy už jen přežitek?

Tuning kola - když všechno ostatní už máme

 13.02.2024

Kolo není pouze dopravní prostředek. Je to vášeň, relax, svoboda či únik z reality a zaslouží si „hýčkání a péči“. Například v podobě prémiových komponent.

Cyklokros - nejkomplexnější disciplína ve světě cyklistiky?

 07.02.2024     0

Bláto. Sníh. Písek. Hlína. Toto vše na maximálně 33 mm pláštích. Vítejte v cyklokrosu, který měl minulý víkend v Táboře svůj největší svátek.

Od základu: Jak si správně vybrat silniční kola a obutí

 06.02.2024     1

Jak se zorientovat v široké nabídce ráfků, kol, plášťů? Bude to hliník či karbon, duše, nebo dokonce galusky?

Výživa v životě hobby sportovce

 02.02.2024     2

Nový kalendářní rok patří od nepaměti k období hodnocení a bilancování uplynulé sezóny a je ideálním časem pro nové cíle a realizaci změn. Ve světě hobby sportu netřeba být extrémně radikální, ale je výhodné tento čas ke změně uchopit konstruktivně.

Virtuální trénink, reálné zážitky?

 01.02.2024     1

Vsadím se, teda moc doufám, že nejsem jediná, kdo teploty pod 10 stupňů Celsia biologicky nezvládá. Mrznoucí prsty, ustavičně tekoucí nos, slza v oku a ještě navrstvená oblečením jak cibule. Ano, daly by se pořídit zateplené boty, rukavice s vyhřívacím prvkem nebo špunty do nosu, ale ledové plochy nebo naopak břečka nejsou zrovna moje gusto. Padla tedy otázka, zda si nepořídit trenažér.

Výbava do náročných podmínek - bez problémů ve sněhu i blátě

 30.01.2024

Počasí si z nás dělá poslední týdny dobrý den a zažíváme bláznivé podmínky - sníh, déšť i bláto. Jakou výbavu zvolit do takového počasí?

Od základu: Jaký materiál rámu je nejvhodnější?

 22.01.2024     0

Nabízí karbon bezkonkurenčně nejlepší vlastnosti? Je hliník pouze „low-cost“ záležitostí? V tomto článku se podíváme na materiály rámů silničních i horských kol.

Do práce na kole – jde to celý rok?

 19.01.2024     0

Vyhnout se ranním zácpám, projet se před prací a šetřit peníze za pohonné hmoty jsou pouze ukázky výhod, které cesta do práce na kole nabízí. Pokud jste ještě nepřišli na chuť této výzvě, možná vám tyto tipy pomohou.

Staň se součástí redakce magazínu MTBIKER

 17.01.2024     0

Rád/a jezdíš na kole? Rád/a o kolech čteš, vykládáš, okukuješ je v obchodech? Nedělá ti problém udělat fotku a dokážeš napsat článek? Pak neváhej a napiš nám, právě tebe v redakci magazínu MTBIKER.cz rádi uvidíme.

Vyber si své silniční nebo gravel kolo

 16.01.2024

V našem eshopu najdeš více než 250 kol zaměřených na jízdu po asfaltových, zpevněných či polních a štěrkových cestách. Prohlédni si menší redakční výběr z naší nabídky.