Magazín

Články v kategorii Horská cyklistika

Spodní trika Craft: správný výběr spodní vrstvy se vyplatí

 01.12.2023     0

Větu “venku je zima, pořádně se obleč” slýcháme už od dětství asi všichni. A samozřejmě je to pravda. Nikdo se nechce vracet domů promrzlý.

RockShox ButterCups - co to je a k čemu je to dobré?

 30.11.2023     1

Dalo by se říct, že americký výrobce SRAM má máslo poměrně v oblibě. Ve vidlicích RockShox jej totiž najdete jak v podobě SRAM Butter, tak v podobě ButterCups. Víte ale, o co jde?

Test světel KLS: kolik lumenů je potřeba?

 28.11.2023     2

Dny se krátí, ale chuť jezdit je pořád. Je však potřeba to trošku vychytat a na cestu vidět. A taky být vidět. Co nás může zajímat při výběru světla nebo blikačky? Pár světel a rozdílů mezi nimi si ukážeme v tomto testu.

Unboxing: Bulls Wild Creed RS - „drtič“ trailů z Německa

 27.11.2023

Více zdvihu, více zábavy – záleží už jen na vašich schopnostech, jak dobře umíte kolo ovládat. Wild Creed je připraven na všechno.

Servisní minimum, které zvládne i začátečník

 26.11.2023     0

Kolo, stejně jako každý jiný kus techniky, vyžaduje alespoň základní péči. Jaké úkony zvládne i nováček v této disciplíně?

Dobrá Strava, špatná Strava - jakou si ji uděláš?

 23.11.2023     0

Aplikace Strava je taková, jako její uživatel. Jaké věci probouzí ve sportovcích? Jen dobré nebo i špatné?

Oblečení do horšího počasí - vítr a déšť tě nezastaví

 20.11.2023

Podzim, to není jen padající listí a romantika babího léta. Neodmyslitelně k němu patří i horší počasí a do toho je třeba se náležitě obléct.

Test: Alé Riparo - když nechcete mrznout

 16.11.2023     0

Zimní cyklistické oblečení je pro ježdění v nižších teplotách nezbytnost. Pokud nechcete mrznout, jsou zimní kalhoty a bunda kousky výbavy, do kterých se určitě vyplatí investovat. Jak se osvědčila Alé Riparo R-EV1?

Mám problém s posedem? Zkontroluj si kolo a výbavu

 15.11.2023     1

Mnoho věcí ti i samo napoví, jestli bys měl řešit posed na kole. Čeho si všímat na klikách, tretrách, sedle, kalhotách, omotávce nebo gripech?

Jak neztrácet čas při podzimním mytí kola?

 12.11.2023     0

Jestli pro vás sezona nikdy nekončí a tlející listí a rozbahněné cesty pro vás nejsou překážkou, pojďte se podívat na pár rychlých tipů, jak neztratit sobotní dopoledne zdlouhavým čištěním kola.

Test: Kellys Levante - odolná větrovka volnějšího střihu

 10.11.2023     0

Větrovka je jedním ze základu šatníku každého cyklisty. Většinou je její materiál buďto odolný a po sbalení objemný, nebo lehký a dobře sbalitelný. Kellysu se u modelu Levante podařilo tyto dvě vlastnosti zkombinovat takřka ideálně, i když pár much na této větrovce přeci jen najdeme.

Mini bikepacking na ostrově Utö

 09.11.2023     0

Brázdění štěrkových cest na ostrovech v Baltském moři představuje snad to nejpříjemnější, co může Švédsko cyklistům ze světa nabídnout.