Magazín

Články v kategorii Enduro

Tip na výlet: Kokořínské stezky

 17.09.2021    3

Kokořínský důl a z něj vybíhající rokle jsou snad kromě bezprostředního okolí Máchova jezera nejnavštěvovanějšími částmi celé CHKO Kokořínsko a Máchův kraj. S přicházejícím podzimem a zimou ale nastává ideální čas zavítat právě sem, mezi skalní převisy, soutěsky a tajemné rokle zahalené do podzimních mlh.

Jak se stát MTB expertem v šesti krocích?

 07.08.2021    33

Přivezli jste si nové kolo z krámu, nebo jste s pocitem profi servisáka narovnali řídítka bicyklu po vybalení ze škatule. Svět vám leží u nohou a vy víte, že další vyjížďka bude epická.

KUPKOLO MTB Trilogy – poctivá bajkovačka

 09.07.2021    2

O prvním červencovém prodlouženém víkendu se v Teplicích nad Metují mezi adršpašskými skálami sešli bajkeři i enduristé a společně se vydali na záludnou trať MTB Trilogy. Ta letos neměla tradičně prolog plus tři etapy, přibyla čtvrtá etapa, která bajkery přivedla na Trutnovské traily, které technikou potrápily nejednoho bajkera. MTB Trilogy je etapový závod horských kol, jehož etapy lze jet jako maraton, komplet od startu do cíle, nebo si jednotlivé etapy rozčlenit do erzet jako na enduru.

Blinduro 500+ očima závodníka

 28.06.2021    3

Blinduro, závod, který je co do počtu závodníků největší enduro akcí u nás. Přidanou hodnotou je, že se jedná o dvoudenní závod, kde dopředu nevíte, co vás čeká a jak RZ (rychlostní zkoušky pozn. redakce) vypadají. Jak dopadl letošní ročník, jaké byly tentokrát RZ a kdo vyhrál?

Nový Cannondale Jekyll

 22.06.2021    6

V letošním sortimentu Cannondale jedno kolo nápadně chybělo – stálice v nabídce vysokozdvihových fullů této značky – Jekyll. Nyní byl konečně představen a vy si ho můžete prohlédnout s námi. Jelikož se zrovna Cannondale nikdy nebál nových technických řešení, nikoho asi nepřekvapí, že jich i na novém Jekyllovi pár najdeme.

Rozhovor: Pavel Zvěřina, nejen správce Trailforks

 05.06.2021    0

V dalším rozhovoru bych vám rád představil Pavla Zvěřinu. Dlouholetý biker, který má zájem něco dělat pro komunitu, a také hlavní správce Trailforks pro Českou republiku. Více vám už o sobě poví v rozhovoru níže.

Rozhovor: Kristýna Havlická, holka, co umí jezdit hodně rychle

 08.05.2021    8

Mnozí z vás možná tápou, o koho se jedná, ale určitě řada z vás ví, že Kristýna Havlická je jednou z tváří české značky Rock Machine. Můžete ji znát z české enduroserie, ale také z mnoha videí, které oblétly svět, a to nejen českého internetu. Mnohem víc vám o sobě poví sama v našem rozhovoru níže, tak hurá na něj!

Tip na výlet: Javornické okruhy - zapomenutými lesními traily

 21.04.2021    2

Javornické okruhy jsou síť mountainbikových stezek a cykloturistických tras, které se nachází kolem Javornického masivu. Nejedná se o značené trasy ani singletrackový resort, stezky vznikly za pomoci nadšenců a pro orientaci po nich je vhodné použít GPS zařízení.

Video: Představení Rock Machine Blizzard TRL 90-29

 04.04.2021    4

Trailový bike může být fajn volbou pro někoho, kdo se rád vydá na dlouhý výlet, ale zároveň to i rád pustí z kopce.

Představení: Rock Machine Blizzard 70-297 pro rok 2021 - poctivé mullet enduro

 11.12.2020    21

Na endurový speciál jsem se skutečně těšil, nejen proto, že jde o kolo české značky, která velmi pružně a ochotně reaguje na trendy a požadavky bajkerů, ale i proto, že já jsem doposud na žádném fullu od Rock Machine nejel. Těšil jsem se právem?

Rozhovor: Matěj Charvát - sjezdař a youtuber v jednom

 20.11.2020    6

Disciplína sjezdu je mi hodně blízká, protože kluci, co tohle jezdí mají pud sebezáchovy potlačený natolik, že se z kopců pouštějí bez servítek po hlavě dolů.

Tip na výlet: Francouzské bikeparky MONTCLAR a LE GRAND PUY - aneb bikovačka v Alpách

 11.11.2020    4

Dnes jsem se rozhodl psát o bikeparku, který ačkoliv je od nás vzdálen 4 hodiny cesty autem, navštěvujeme pravidelně a s nadšením.