Magazín

Problémy cyklistek - co chlapi neřeší?

 11.10.2021    11

Pánové prominou, ale pro jednou se zaměříme na tu něžnější, zatím bohužel menšinovou část cyklistické populace. Že žena sedne na kolo, ještě neznamená, že v tu chvíli přestává být ženou. Chceme se cítit dobře nejen na kole, ale i poté, co z něj sesedneme. Přinášíme pár tipů, jak toho dosáhnout, a vy se nebojte v diskusi doplnit další!

Video: Jak sundat a nasadit kazetu

 10.10.2021    1

Důvodů k sundání kazety můžete mít hned několik - od její výměny za jinou přes důkladné vyčištění až po servis ořechu. V našem videu zjistíte, jaké nářadí budete potřebovat, najdete v něm samozřejmě i návod, jak na to, a pochopitelně i to, jak kazetu nasadit zpátky.

Tip na výlet do cyklistické historie: Muzeum kol Boskovštejn - místo, které vás nadchne

 08.10.2021    2

Boskovštejn je vesnička, která se nachází nedaleko Znojma v Jihomoravském kraji. Vesnička nevybočuje nikterak ze standardu českých obcí, ale jedna atrakce tady zaujme, a to hlavně lidi s vášní pro cyklistiku.

Test: Blikačky Gaciron W08J-80 a W08-40A - blikající kostky

 07.10.2021    15

S příchodem podzimu pomalu nastává období, kdy se kvůli krátícím se dnům stávají blikačky a světla nedílnou součástí našich kol. Na trhu je nepřeberné množství těchto nočních pomocníků a zorientovat se v nabídce není úplně jednoduché. V dnešním testu si představíme přední a zadní blikačku od výrobce Gaciron, které díky jejich tvaru poznáte na první pohled.

Jak vrstvit oblečení, aby vám nebylo ani horko, ani zima?

 05.10.2021

Mít kvalitní kousky oblečení je jedna věc, druhá věc je vědět, jak je vhodně kombinovat, aby fungovaly. Znáte tyto tipy na správné vrstvení?

Test: Pláště Pirelli Scorpion XC H, nováček co zaujme

 04.10.2021    2

Pláště jsou jednou z nejdůležitější částí a dokážou změnit klidně celý charakter kola. V posledních letech se i v XC začínají jezdit pláště s větším objemem a v tomto odvětví se neztratí ani značka Pirelli. Do testu jsme vzali model Scorpion XC H 29 x 2,4 ProWall. Jak pláště Pirelli obstojí v konkurenci a jsou tak dobré jako v motoristickém světě?

Reportáž: Osm cyklistů a jen 15 nohou, to je nejdelší závod v České republice

 03.10.2021    5

Je tma, Michal do kopce trošku zpomaluje a zezadu se pomalu přibližuje Ondra. Docvakne ho? Netrvá to ani pět minut a Ondra už je před Michalem. Michal to ale nevzdává, na chvíli se pověsí za Ondru a po chvilce už jsou vedle sebe a užívají si toto snad nekonečné stoupání. Nikdo neví, kde je vrchol, tma je všudypřítomná a nepomáhají ani světla doprovodných aut.

Tip na výlet: Noc pod hvězdami na Edelweißspitze

 01.10.2021    3

Großglocknerská vysokohorská silnice je legendou rakouské cyklistiky. Nekonečné kilometry stoupající z hlubokého údolí až k samotným štítům hor lákají každoročně cyklisty z celé Evropy. Při naší cestě do Rakouska jsme tuhle výzvu prostě nemohli minout.

Test: Evoc Stage 18 - nenápadná dokonalost

 29.09.2021    8

Výběr batohu potká dříve nebo později každého z nás. Spousta lidí vybírá jednoúčelově zaměřené batohy, ať už například na cyklistiku či turistiku, ale spousta lidí taky vybírá batoh víceúčelový, který využije všude možně.

Kola firmy Eddy Merckx

 28.09.2021    8

Necelé dva roky po ukončení závodní kariéry, v březnu 1980, založil Eddy Merckx v obci Meise nedaleko Bruselu firmu na výrobu závodních kol. O Merckxovi je známo, že byl perfekcionistou na technické detaily, částečně i kvůli zdravotním problémům se zády po úrazu na dráze v roce 1968. Také kola s jeho jménem musela mít geometrii, se kterou byl spokojen. Nikdy nebyla superlehká, zato byla známa skvělými jízdními vlastnostmi.

Reportáž: Gravel Blinduro 2021

 27.09.2021    18

Třetí zářijový víkend se v České Kanadě konal v kempu ve Starém Městě pod Landštejnem již čtvrtý ročník akce Gravel Blinduro. Tento specifický i koncepčně jedinečný gravel počin Michala Prokopa a Zdeňka Póla je vlastně takového druhu v ČR jediný.

Video: Výlet z Vartovny do Luhačovického Zálesí

 26.09.2021    0

V rámci dnešní vyjížďky si užijeme plno sjezdů po lesních pěšinkách Vizovických vrchů, ale stejně tak i pěkná stoupáni při cestě z Vartovny až do Luhačovického Zálesí.