Magazín

Tip na výlet: Jednodenní toulání Českou Kanadou

 11.08.2021    7

Cyklistické putování nádhernou krajinou lesů a rybníků na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska. Cestou přes oblast plnou polí, luk a lesů navštívíte zajímavé turistické cíle, k čemuž využijete převážně málo frekventované lesní stezky.

XPLR series - ten pravý gravel

 10.08.2021    50

Co mají společného SRAM, RockShox a Zipp s gravel ježděním? Dnes už můžeme říci, že jejich komponenty se podílí na ucelené sadě XPLR určené pro epické jízdy i objevování nových pěšin za domem. Tak tedy XPLR - explore!

Dursley Pedersen

 09.08.2021    5

Mezi ikony světové cyklistiky patří bezpochyby dánská značka Pedersen. Navíc má zajímavou historii, kde neúspěch a krátký život značky je vyvážen její jedinečností, technickou inovací a povedenou reinkarnací. Pedersen rozhodně patří ke kolům, které přitahují pohledy nejen laické veřejnosti.

Jak se stát MTB expertem v šesti krocích?

 07.08.2021    33

Přivezli jste si nové kolo z krámu, nebo jste s pocitem profi servisáka narovnali řídítka bicyklu po vybalení ze škatule. Svět vám leží u nohou a vy víte, že další vyjížďka bude epická.

Rýžové koláčky jako profíci – recept ženy, která vařila pro Sagana

 05.08.2021    18

Kdo by neznal oblíbenou traťovku profíků z Tour? Rýžové koláčky jsou vyhledávanou svačinkou všech cyklistů, protože jsou lehce stravitelné a dobře zasytí!

Test: Gore C5 Trail Light Shorts - v jednoduchosti je krása

 03.08.2021    26

Sezóna je v plném proudu a spousta lidí ještě na poslední chvíli doplňuje cyklitsický šatník. Ani já jsem nebyl výjimkou a pustil jsem se do hledání vhodných volných kraťasů na kolo. Při výběru jsem ale narazil na jeden nepříliš viditelný problém...

Video: Dvě sezony se Shimano Ultegra Di2

 01.08.2021    34

Elektronické řazení je v posledních letech čím dál populárnější, má ovšem stále i své odpůrce, kteří nedají dopustit na mechaniku. Elektronika je ale zároveň i dostupnější a uvažuje o ní nejeden cyklista. Jak vypadají dlouhodobé zkušenosti?

Tip na výlet: Kazatelna a Cimburk v Chřibech

 30.07.2021    0

Chřiby, to je hrad Buchlov, Barborka, rozhledna Brdo, Bunč, desítky kilometrů cestiček, pěšinek a cyklostezek.

Kola od Kohouta byla jen pro ty nejbohatší

 28.07.2021    0

Pro středoevropský region byla značka Kohout tím, co odstartovalo nárůst popularity cyklistiky a přitáhlo pozornost širokých mas obyvatelstva k tehdy novému vynálezu - jízdnímu kolu. I když Kohout nebyl prvním výrobcem v Čechách, sled událostí jeho krátké historie byl tím správným kořením na zvýraznění chuti cyklistiky.

Test: Rock Machine Blizzard INT e50-29: e-bike, který vás bude bavit

 27.07.2021    11

Do testu se nám dostal příjemně osazený Rock Machine Blizzard INT e50-29. Jestli jste si dosud mysleli, že na e-biku nemusíte makat, jste na omylu. Jízda v náročném terénu na něm rozhodně není zadarmo, pomoc v podobě elektromotoru však může posunout vaše hranice a dopřát vám zábavu, na kterou byste na klasickém kole třeba neměli fyzičku.

Pozvánka: Závody v následujících týdnech, co nás čeká?

 26.07.2021    4

Následující týdny jsou nabité závody a my vám přinášíme výčet několika z nich, které by vás mohly zajímat.

Tip na výlet: Vsetínské vrchy - Přes Vsacký Cáb tam a zpět

 24.07.2021    4

Spousta cyklistů minimálně z doslechu zná jižní stranu Moravskoslezských Beskyd zahrnujících například Rožnov pod Radhoštěm, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu atd. Už ale podstatně menší množství lidí zná cyklistické terény ve vedlejší oblasti...