Magazín

Unboxing: Giant Trance X E+ 3 - výkonný a zábavný ebike

 8. 2. 2024

Zažijte rychlost ve stoupáních a úsměv na tváři cestou dolů. Klidně i několikrát po sobě. Dostatek výkonu a jízda plná zábavy jsou hlavními rysy modelu Trance X E+ 3.

Cyklokros - nejkomplexnější disciplína ve světě cyklistiky?

 7. 2. 2024     0

Bláto. Sníh. Písek. Hlína. Toto vše na maximálně 33 mm pláštích. Vítejte v cyklokrosu, který měl minulý víkend v Táboře svůj největší svátek.

Od základu: Jak si správně vybrat silniční kola a obutí

 6. 2. 2024     1

Jak se zorientovat v široké nabídce ráfků, kol, plášťů? Bude to hliník či karbon, duše, nebo dokonce galusky?

Noční stopa Valachy: zázraky na technickém sněhu

 5. 2. 2024     4

V sobotu 3. 2. ve Velkých Karlovicích proběhl první ze série závodů Valachy Tour, ale protože počasí běžkařům rozhodně nepřeje, nebylo to s jeho konáním jen tak…

Výživa v životě hobby sportovce

 2. 2. 2024     2

Nový kalendářní rok patří od nepaměti k období hodnocení a bilancování uplynulé sezóny a je ideálním časem pro nové cíle a realizaci změn. Ve světě hobby sportu netřeba být extrémně radikální, ale je výhodné tento čas ke změně uchopit konstruktivně.

Virtuální trénink, reálné zážitky?

 1. 2. 2024     1

Vsadím se, teda moc doufám, že nejsem jediná, kdo teploty pod 10 stupňů Celsia biologicky nezvládá. Mrznoucí prsty, ustavičně tekoucí nos, slza v oku a ještě navrstvená oblečením jak cibule. Ano, daly by se pořídit zateplené boty, rukavice s vyhřívacím prvkem nebo špunty do nosu, ale ledové plochy nebo naopak břečka nejsou zrovna moje gusto. Padla tedy otázka, zda si nepořídit trenažér.

Noční stopa Valachy i přes nedostatek sněhu bude: přesune se do biatlonové arény

 31. 1. 2024     0

Běžkařský závod Noční stopa Valachy, který byl kvůli nedostatku přírodního sněhu málem zrušen, se nakonec v sobotu 3. února ve Velkých Karlovicích přece jen uskuteční. Díky nabídce místního biatlonového klubu a obce Velké Karlovice se pro tentokrát přesune do karlovického biatlonového areálu s uměle zasněžovaným okruhem. <br />

Cyklo aréna Vysočina: pro každého něco

 31. 1. 2024     0

Viděli jste záběry ze světového poháru horských kol v Novém Městě a říkali jste si, že všechny ty rock gardeny, to je přesně pro vás? Nebo jste si naopak s hrůzou v očích pomysleli, že k takovému místu se radši ani nepřiblížíte? Mám dobrou zprávu pro všechny: v Novém Městě si každý najde to své.

Výbava do náročných podmínek - bez problémů ve sněhu i blátě

 30. 1. 2024

Počasí si z nás dělá poslední týdny dobrý den a zažíváme bláznivé podmínky - sníh, déšť i bláto. Jakou výbavu zvolit do takového počasí?

Od základu: 29, 27,5 nebo 26? - MTB a vhodná velikost kol

 29. 1. 2024     0

Za poslední roky prošel celý segment horské cyklistiky zajímavým vývojem. Velké změny nastaly i ve velikosti kol.

Skitouring jako alternativa zimního pohybu k cyklistice

 26. 1. 2024     14

Pokud bereme cyklistiku vážně a naší ambicí jsou i sem tam nějaké závody, snažíme se trénovat pravidelně a systematicky během celého roku. Zimní příprava je neméně důležitou součástí celoročního tréninkového plánu.

Unboxing: BULLS Wild Edge Trail - na traily i maratony

 24. 1. 2024

Wild Edge Trail kombinuje rychlost XC kola s všestranností maratonce. Vezměte ho na dlouhé výlety nebo na závody. Odměnou vám bude zábava a rychlost.