Magazín

Video: Jarních 2300 výškových metrů s Kellys Gate 90

 01.05.2022     0

Vydali jsme se napříč Bílými Karpaty s XC hardtailem Gate 90 od slovenského výrobce Kellys, a důkladně tak toto kolo prověřili.

Video: Marin Alpine Trail XR - kvalitní enduro pro všechny

 28.04.2022     0

Alpine Trail je z nabídky kalifornského Marinu kolem s nejvyššími zdvihy. Je to enduro bike, který se nabízí jak s hliníkovým, tak dokonce s karbonovým rámem.

PR článek

Výbava nejen pro začátečníky

 26.04.2022     0

Jsou věci, které byste si měli pořídit už současně s kolem. Patří mezi ně nejen různé doplňky, ale i komponenty, které vám dokážou jízdu na kole zpříjemnit.

Květen ve znamení klasik i ultra

 25.04.2022     0

Květen je prvním měsícem v roce, kdy se dokážou teploty vyhoupnout na extrémní hodnoty. Nejinak tomu je i ve světě cyklistických výzev. Na květen tak jsou naplánovány nejen závody ze seriálů, ale i klasické závody s dlouholetou tradicí, nebo dokonce závody s označením ultra. Přinášíme vám malou ochutnávku některých z nich.

Test: Přilba KLS Vantage - výkonný nováček

 25.04.2022     0

Dnes již renomovaný slovenský výrobce kol Kellys stále rozšiřuje nabídku svých produktů nejen o kola, příslušenství a doplňky k nim, ale také o oblečení a vybavení pro cyklisty. Rád bych vám představil novou přilbu KLS Vantage.

Video: Giant Anthem - full s váhou silničního kola

 24.04.2022     0

Současný trh nabízí spoustu skvělých kol osazených nejrůznějšími komponenty. Nejinak je tomu i u Giantu. Ten vedle základních nebo hliníkových kol nabízí i karbonové závodní speciály.

PR článek

Unboxing: Ghost Kato EG 27.5 - jedno kolo, nekonečné možnosti

 21.04.2022     0

Jestli se v poslední době pojem univerzálnost spojuje především s gravel koly, není tomu tak vždy. I horské kolo může být univerzálem a právě Ghost Kato EQ 27.5 může být jedním z nich. Proč? Odpověď najdete v článku.

Video: Jak na výměnu brzdového kotouče

 21.04.2022     0

Výměna brzdového kotouče je jednoduchý servisní úkon, který zvládnete z pohodlí domova a s minimem nářadí. Ve videu naleznete základní dva systémy uchycení Center Lock a 6 šroubů.

Tip na výlet: Klasikářský okruh Českým rájem

 18.04.2022     0

Tuhle trasu jezdím rád a jezdím ji několikrát ročně a vlastně pokaždé z úplně jiných důvodů. Buď ji jedu v tempu bez zastávek jako trénink v kopcích, nebo v klidu a pohodě turistickým tempem se zastávkami na občerstvení a výhledy. V obou případech je okruh perfektní.

Video: Silniční kolo z roku 1991 a 2021 - jaké jsou v nich rozdíly?

 17.04.2022     0

Jeden z předních světových výrobců jízdních kol, Giant, už před třiceti lety nabízel karbonový rám. Ten nabízí stále, ale je tady i spousta dalších komponentů, které za 30 let prošly vývojem, a ten rozhodně není u konce.

microSHIFT Advent - seznámení s gravel sadou od staronového výrobce

 16.04.2022     0

Občas někde zahlédnu nějakou, v tu chvíli pro mě novou, značku. Nebo takovou, která je tady sice už nějakou chvíli, ale až tak vidět není. Co si budeme povídat, Sram a Shimano prostě drží nadvládu a nějaké to malé sousto ze zubů krokodýla občas vyzobnou nějaké jiné, menší značky.

Video: Představení Orbea Oiz M30 - pro koho může být?

 14.04.2022     0

Model Oiz má své jasné a pevné místo v nabídce španělské značky Orbea. Už ale není jasně dané, pro koho model Oiz může být. Nabízí se totiž více variant a jeho variabilita dokáže překvapit. Kromě popisu konkrétního modelu Oiz M30 se s vámi podělíme i o to, co se nám na tomto modelu líbí, a ukážeme si i některé zajímavé detaily.