Magazín

Představení: Cannondale Super Six Evo CX a SE

 31.08.2021    1

Dosluhující cyklokrosový model od Cannondale si už žádal náhradu a konstruktéři se tohoto úkolu zhostili na výbornou. Nový Super Six EVO CX vychází dle názvu ze silniční verze, ale tak trochu i z gravelového modelu Topstone. Aby toho nebylo málo, na základu nové cyklokrosky vznikl také nový gravel pro ambiciózní štěrkoletce.

Tip na výlet: Krušnokrásné bajkování

 30.08.2021    12

Co s načatými prázdninami? Nejlépe vyrazit do cizích krajů, poznat nové obzory a okusit tamní prach a bláto. Naskytla se mi možnost strávit víkend v Hřebečné, v krásné oblasti Krušných hor, uprostřed kvetoucích horských luk a hlubokých, zdravých, borůvkami přesycených smrkových lesů.

Video: Giant TCR Advanced Pro Disc 1 KOM - zrozen pro lov

 29.08.2021    24

Náročná stoupání, rychlé sjezdy a prudké zatáčky – tam všude míří nové TCR Advanced Pro Disc s přívlastkem KOM. Navíc za svoji cenu nabízí skutečně hodně muziky.

Představení: Canyon Grizl CF - nedostatková novinka

 27.08.2021    34

Canyon Grizl je žhavou gravelovou novinkou v nabídce německého výrobce Canyon. Poměrně nezvykle tak Canynon nyní nabízí dva gravelové modely.

Jak se připravit na MTB závod – od přihlášení po start

 26.08.2021    4

Plánování a příprava na závod je poměrně složitý proces. Ten, kdo se chystá na svůj první závod nebo jich objede jen pár za sezónu, obvykle zapomene něco přibalit. To ho však může připravit o klid, dobrý pocit ze závodu nebo o lepší výsledek.

Alé - je prémiová značka vhodná i pro hobíka?

 25.08.2021    10

Před více než půl rokem jsem začal vozit kompletní “sestavu” od Alé a za tu dobu jsem toto oblečení nejen pořádně vyzkoušel, ale vzbudil jsem i zvědavost ostatních, a tak v tomto článku popíšu právě svoji zkušenost a zároveň zodpovím i nejčastější dotazy z okolí.

L’Etape – profíkem na vlastní kůži

 23.08.2021    43

Celosvětový fenomén, který umožňuje nám hobbíkům zažít na vlastní kůži etapu legendární Tour de France. Kde se vzala myšlenka této akce a jak se v průběhu let tento nápad vyvíjel? A malá pozvánka na jedinečný zážitek.

Tip na výlet: Tady je Krakonošovo

 22.08.2021    13

Krkonoše na první pohled nevypadají na silniční kolo vůbec zajímavě. Mnoho slepých silnic s bídným asfaltem, nebo naopak pěkné silnice, ale s velkým provozem, anebo kombinace obojího. Při své poslední návštěvě Krakonošova království jsem byl ale vyveden z omylu, i Krkonoše mají silničářské kouzlo.

Servisní tip: Výměna bezdušových plášťů a na co si při ní dát pozor

 19.08.2021    8

Novým standardem u většiny dražších kol je použití bezdušového systému plášťů. Pro mnohé to může být nepříjemnost, když mají starý plášť vyměnit za nový. Jak jednoduše vyměnit bezdušový plášť a jak si poradit s případnými problémy?

Test: Craft PRO Nano versus Essence - všestranné dresy s odlišným zaměřením

 17.08.2021    13

Funkčnost, materiál, ekologie, ale i módní záležitost. To vše a možná i další věci dnes řeším při výběru cyklistického dresu. Jak se mi líbily 2 zcela rozdílné dresy od švédské značky Craft?

Novinky Superior 2022 - širší nabídka, nový design

 15.08.2021    4

Superior si i pro rok 2022 v první řadě zakládá na kvalitě, přináší širší nabídku kol a samozřejmě nový design.

Rozhovor s Milanem Hanykem – pódiovým Mílařem

 13.08.2021    12

Jaké byly letošní Míle z pohledu jednoho z vedoucích závodníků? Rozhovor nejen o legendárním závodě, ale i 24hours, taktice, zážitcích, plánech a dlouhých distancích vůbec.