Magazín

Tip na výlet: Tišnovsko - kraj severozápadně od Brna

 11.06.2021     4

Cyklovýlet na volné odpoledne krajem hlubokých lesů, potoků a zlatavého moku. Krajem proslulým svým Vítáním jara, které miloval i Petr Bezruč.

Rozhovor: Superior, výhled do dalších let

 08.06.2021     6

V dalším rozhovoru se nám podařilo vyzpovídat Honzu Butalu, který je marketingovým manažerem u firmy Superior, popovídali jsme si o budoucnosti vývoje značky a také o spolupráci pod Bike Fun International. Jak bude vypadat příští rok v oblasti cyklistiky a kdy budou nové modely?

Rozhovor: Pavel Zvěřina, nejen správce Trailforks

 05.06.2021     0

V dalším rozhovoru bych vám rád představil Pavla Zvěřinu. Dlouholetý biker, který má zájem něco dělat pro komunitu, a také hlavní správce Trailforks pro Českou republiku. Více vám už o sobě poví v rozhovoru níže.

Test: CamelBak MULE Pro 14 - praktický společník na dlouhé i kratší vyjížďky

 02.06.2021     1

Existují situace, kdy si říkám, jaký batoh si s sebou na výjezd vezmu nebo jakými brašnami vybavím své kolo. Někdy se jízda protáhne na dlouhé hodiny a kapsy dresu už nestačí na všechny nezbytné věci. Možná jste třeba právě ten typ cyklisty, který se bez batohu prostě neobejde, byť by v něm měl mít třeba jen peněženku.

PR článek

Co by s sebou měl vozit na kolo každý začátečník?

 01.06.2021

Chystáte se poprvé na delší vyjížďku na kole? Nenechte si ji zkazit defektem, který zvládnete opravit, či úrazem, jehož riziko lze minimalizovat. Nebo by vás vážně nemrzelo si kvůli píchlému kolu volat odvoz vašeho jistě pečlivě naplánovaného výletu?

Tip na výlet: Chorvatské překvapení

 31.05.2021     8

Poloostrov Istrie je velmi oblíbený mezi cyklisty zejména na jaře během najíždění prvních jarních kilometrů. My jsme se vydali trošku jižněji k Šibeniku, který není cyklisty příliš probádaný.

Video: Kolik ušetříte jízdou v háku?

 30.05.2021     10

Možná sledujete cyklistické závody, možná se jich sami účastníte. Anebo jen přemýšlíte, jak dojet dál nebo jak ušetřit energii?

Jak moc je důležité nosit helmu

 27.05.2021     34

Je nošení helmy při jízdě na kole vůbec k něčemu? Někdo si říká: „To není pro mě, vypadám v ní hloupě, nic se mi nestane, jedu jen kousek“. Dovolím si v následujících řádcích oponovat a přimět všechny zamyslet se nad možnými následky.

Rozhovor: Jan Brychta - fotograf, za kterého mluví jeho práce a láska k cyklistice

 24.05.2021     3

Stoprocentně jste už viděli alespoň jednu jeho fotku z některého českého nebo zahraničního závodu. Honza je ve světě cyklistiky známým fotografem, který nesmí chybět na žádné velké české cyklistické akci.

Stadion - meziválečný luxus

 22.05.2021     5

Československých meziválečných výrobců jízdních kol s krátkou, ale bohatou historií bylo poměrně dost. Jedním z největších je i značka Stadion, na rozdíl od jiných ale toto jméno přežilo i 2. světovou válku.

Světový pohár v Novém Městě na Moravě opět na mokru

 20.05.2021     1

O víkendu se v Novém Městě na Moravě jel další ze závodů světové série v olympijském cross country. Závod byl bohužel opět bez diváků a ani houbařům nebylo přáno tak jako minulý rok. Závod jsme tak mohli sledovat na televizních obrazovkách nebo online. Kdo si s tratí po deštích poradil nejlépe a jak dopadli naši závodníci? To vše se dočtete níže.

Video: Z hobby cyklistky profíkem - rozhovor s Kim Ames

 19.05.2021     0

Během krátké projížďky s týmem Brunex Superior Factory Racing se nám podařilo náhodou ulovit zajímavou mladou jezdkyni. Slovo dalo slovo a máme bezprostřední rozhovor.