Magazín

Tip na dovolenou: Lago di Garda - skvělé terény, výhledy i koupání

 04.03.2022     0

Určitě jste už někdy slyšeli o Gardě, nebo tam dokonce byli. I tak se ale vsadím, že aspoň jedno z míst popsaných v článku pro vás bude novinkou.

Video: Kellys Hacker 90 - představení vrcholu XC nabídky

 03.03.2022     0

Slovenský Kellys nabízí hned tři modelové řady pevných XC kol. Patří mezi ně hliníkový Spider nebo Gate, vrcholem nabídky je ale právě karbonový Hacker.

Novinka: Gravelová karbonová kola Cadex AR

 02.03.2022     0

Cadex je jeden z lídrů na poli technologicky špičkových komponentů, které jsou ultralehké a precizně vyrobené.

PR článek

Nejen maziva do extrémních podmínek

 01.03.2022     0

Jízda v zimním období je mnohdy doprovázena zhoršenými podmínkami, které si vyžadují pečlivý výběr vhodného mazání nejen řetězu a pohonu samotného. S tím jde ruku v ruce i nutnost častějšího čištění.

Rozhovor: Když na cestě k úspěchu není objem to hlavní

 28.02.2022     0

Až zase někdy budete na fóru, vyjížďce nebo klidně někde u kafe řešit s parťáky cyklisty, jestli to bez objemu jde nebo ne, vzpomeňte si na tento rozhovor s Petrem Bažantem, otcem úspěšných a nadějných dětí.

Kazeta microSHIFT XLE - světlo na konci tunelu?

 27.02.2022     0

V posledních několika měsících se cyklistický trh potýká s nedostatkem komponent, přičemž stále nevidíme zlepšení. Pomůžou nám výrobci komponent jako je microSHIFT?

Tip na výlet: Polabský gravel

 25.02.2022     0

Máte-li rádi postavy a prostředí filmů Bohumila Hrabala, tak v této trase projedeme vesnicemi ze Slavností sněženek i místy, kde autor žil a psal své knihy. Projedeme polabské písky i pravou dunu a zastavíme u zajímavých architektonických památek.

Unboxing: Marin Gestalt X11 - psychoterapie z Kalifornie

 24.02.2022     0

Pokud bych měl upustit od zdlouhavého popisu pojmu gestalt, resp. gestalt terapie, lze tento pojem vystihnout stroze mj. slovy “teď a tady”. Jedním z nástrojů k takové terapii může být bezpochyby i gravel bike.

Servisní tip: Správné nalepení bezdušové pásky

 23.02.2022     0

Bezdušové pláště, věc milovaná i zatracovaná. Milovaná z důvodů jízdních vlastností, zatracovaná z důvodu obtížnější montáže a problémů s netěsností celého systému. Jednou ze základních věcí při přechodu na bezdušový systém je nalepení pásky do ráfku. Věc, která je na první pohled jednoduchá, ale během které se dá udělat spousta drobných chyb.

Postavte se výzvám v roce 2022

 21.02.2022     0

Již brzy zase nastane chvíle, kdy budeme mít možnost poměřit síly nejen mezi sebou navzájem, ale “hlavně” i sami se sebou. Možností se nabízí spousta. Ať už jsou to seriály závodů, nebo jednotlivé závody s dlouholetou tradicí, tak i nově vznikající závody, jednorázové akce, nebo jen osobní výzvy. Pokud hledáte inspiraci, nebo si jen chcete připomenout některou z akcí, čtěte dál.

Video: Jak sundat a nasadit převodník - kliky Shimano

 20.02.2022     0

Vědět, jak sundat převodník, se může hodit vždy. Může nastat situace, kdy budete chtít převodník nahradit větším či menším, nebo ho budete chtít například vyměnit za oválný, stejně jako my ve videu.

Na co si dát pozor při balení na cyklistickou dovolenou

 19.02.2022     0

Už se to blíží. Čas jarních cyklistických kempů v zahraničí. Jak si dovolenou užít a během balení na nic nezapomenout? Jedete se svým kolem, nebo letíte a kolo půjčíte na místě? V článku naleznete pár užitečných tipů a triků.