Magazín

PR článek

Zapletená kola FFWD - není karbon jako karbon

 15.12.2021     0

Společnost FFWD se zabývá výrobou karbonových zapletených kol už dlouho, přesto není v ČR až tak známá. Přitom jejich záplety dlouhodobě používá nejen český ATT Investments Pro Cycling Team, ale zapletená kola FFWD můžete spatřit i na Paris-Roubaix či Tour de France.

Rozhovor: Barbora Průdková - enduro bojovnice

 14.12.2021     0

Bára a Matěj Průdkovi jsou české bikové duo, které se může pyšnit dlouhým výčtem úspěchů jak na české, tak mezinárodní scéně. Bára se do svých 16 let aktivně věnovala sjezdovému lyžování, ale nakonec ji plně zlákala horská kola, kde na světové scéně posbírala mnoho úspěchů na silnici, cross country, ale i v eliminátoru. Dneska Báru můžeme potkat v lese buď na horském, nebo enduro kole.

Bezpečnost na kole - jak přežít zimu na silnicích?

 12.12.2021     0

Zima je tu a venku je tma jak v pytli dřív, než většina z nás vyrazí z práce. Pro některé cyklisty změna času na zimní znamená automaticky přesun na válce či trenažer, jiní se ale nenechají odradit a silnice brázdí i potmě. V takovém případě je samozřejmě namístě myslet na svou bezpečnost, ta nespočívá jen v tom, že si „fláknete na řídítka pořádné světlo“. Čím vším si můžete ještě pomoci k tomu, abyste se na kole cítili bezpečněji?

PR článek

Světla Ravemen - nevyplatí se kolem nich projít bez povšimnutí

 09.12.2021     0

Nastalo období brzkého stmívání, kdy se přední a zadní světlo stává nedílnou součásti kola každého cyklisty. Jedním v ČR ne úplně známým výrobcem cyklistického osvětlení je společnost Ravemen, kolem jejíchž světel by se však nevyplatilo projít jen tak bez povšimnutí.

Rozhovor: Alois Kaňkovský - chybí široká základna mladých

 08.12.2021     0

Když jsem si chystal otázky pro rozhovor s Lojzou Kaňkovským, sešlo se jich více než dost. Některé napadly přímo mě, některé zase jiné. Ve videu jsme ale nakonec nechali jen deset z nich, a tak vzniklo video pod pracovním názvem “Deset otázek na...”

Test: Rock Machine Blizz TRL 70, všestranný pevňák?

 07.12.2021     0

Oblíbenost pevných trailových kol je nevídaná a ani Rock Machine nezaváhal a ve své nabídce přináší několik variací tohoto kola. Do našeho testu se dostal nejdražší a nejlépe vybavený. O tom, jak si vedl a co od něj můžete očekávat, už více v testu.

Tip na dovolenou: Livigno – klasika, která neomrzí

 06.12.2021     0

Úvodní díl seriálu začínáme pro mnoho z vás provařenou klasikou, ale pro ty, kdo v Alpách nikdy nebyli, se jedná o skvělou exkurzi do vysokohorského bikování. Díky slušné startovní výšce si ušetříte nekonečná stoupání a díky existenci množství původních vojenských cest i nově budovaných singlů si na své přijdou začátečníci i pokročilí jezdci.

Video: Průvodce výběrem základní vrstvy

 05.12.2021     0

Základní vrstva je skutečně základem. Je klíčovým prvkem šatníku sportovce, stejně tak základem úspěchu, a hlavně komfortu během všech aktivit.

Test: Batoh KLS Adept 10 - malý a všestranný

 03.12.2021     0

Někdy se dostaneme do situace, kdy je třeba vzít na záda malý, lehký batoh a takovým je i KLS Adept 10. Jak obstál v testu?

Nový Giant Trance 29 - moderní trail bike

 02.12.2021     0

Mezi nejoblíbenější kola současnosti rozhodně patří trail biky. Jsou to kola, která skloubí to nejlepší z endura i cross country. Pro rok 2022 přichází i Giant s novým modelem Trance 29.

Rozhovor: Peter Velits - spoluzakladatel značky Isadore

 30.11.2021     0

Na letošním Eurobiku jsme mezi stánky objevili i slovenskou značku Isadore. Využili jsme příležitosti k rozhovoru s jedním ze spoluzakladatelů, z dvojice bratrů Velitsů o značce Isadore, která již od svého vzniku kráčí trošku jiným směrem než ostatní.

Tipy na dlouhé zimní večery - knihy, které stojí za pozornost, podruhé

 28.11.2021     0

Léto se s námi rozloučilo a letos mám pocit, že to bylo ještě rychlejší než vloni. Podvečerní vyjížďky v krátkém rukávu jsou už jen vzpomínkou a do skříně se vrátily teplejší svršky.