Magazín

Kolem Máchova jezera a Bezdězu

 07.01.2021    21

Jen v málo oblastech České republiky se vedle sebe nachází tak turisticky a rekreačně exponované a zároveň opuštěné oblasti jako v okolí Máchova jezera. Následující řádky věnuji popisu trasy v často liduprázdných oblastech, kde turistické značení vzniklo až před pár lety. Na své si přijdou hlavně milovníci pískových cest a nepříliš známých vyhlídek na známá místa, ale i poloopuštěných vojenských oblastí.

Sigma Blaze - opomíjený všeuměl

 04.01.2021    62

Při vybírání vánočních dárků mi padlo do oka jedno zadní světlo, o kterém jsem nikdy dříve neslyšel, byť se jednalo o produkt známého výrobce a slibovalo zajímavou výbavu - senzor okolního jasu a senzor zrychlení zajišťující fungování blikačky i jako brzdového světla. To vše v kompaktním těle s USB nabíjením a za cenu ne o moc vyšší než u běžných blikaček.

Video: Silvestrovský speciál - bavte se na náš účet

 31.12.2020    43

Občas někdo kameru zapne dřív, než by měl, nebo ji naopak zapomene vypnout. A jsou i dny, kdy se prostě jenom nedaří.

Tip na výlet: Dva dny s elektrokoly na Balatoně

 29.12.2020    122

K Maďarsku jsem měl vždycky blízko. Asi proto, že moje babička byla Maďarka, takže z nějaké čtvrtiny mi v krvi proudí právě maďarská krev.

Novinky: Orbea pro rok 2021

 28.12.2020

Velký rok pro španělskou značku zanechává stopy inovací na modelech pro sezonu 2021. Orbea přesahuje do všech disciplín a projíždí si vlastní stopu, tak si pojďme představit baskické fešáky v plné kráse.

Video: Rozhovor - Svaťa Božák - kdo spí, nevyhraje

 27.12.2020    14

Vyjížďka na Pustevny pokračuje tímto rozhovorem se Sváťou Božákem.

Rodinný výlet na chatu Kmínek - ve znamení pohodové atmosféry

 25.12.2020    33

Každý rok jsme s tátou podnikali výlety po republice. Navštívili jsme všechny kouty Česka a zrodila se z toho pěkná tradice až do doby, kdy jsem se vydal na závodní dráhu.

Neviditelná nástraha číhající na cyklostezkách - Ninjové a jejich typologie

 22.12.2020    35

Na silnicích je potmě pro cyklisty nebezpečno, jeď raději po cyklostezce, tam tě nic nesrazí. Tuto větu jste už určitě slyšeli od své maminky nebo babičky, když jste od nich vyráželi na kole po setmění. Maminky a babičky mají samozřejmě vždycky pravdu, v tomto případě ovšem jen napůl...

CTM: Novinky pro rok 2021

 21.12.2020    4

Hlavní sezonní tah je za námi a vzápětí přijde sezóna nová. Tak jako ostatní výrobci kol, i kluci ze slovenského CTM rozšířili portfolio kol nadcházejícímu období. Hned první kousky vypadají zajímavě specificky i vizuálně a je jasné, že se máme na co těšit.

Video: Na Pustevny se Svaťou Božákem

 20.12.2020    13

Vyjet si Pustevny se Svaťou Božákem, ultramaratoncem, dvojnásobným finišerem závodu napříč Amerikou (RAAM), držitelem několika prvenství v těch nejnáročnějších závodech světa, to nešlo odolat.

Tip na výlet: Orlické hory - pohodová podzimní vyjížďka

 18.12.2020    11

Pokud hledáte cyklisticky přívětivé pohoří, Orlické hory vám můžu jen a jen doporučit.

Doping ve sportu - lze ho trvale vymýtit?

 17.12.2020    24

Každý z nás už v minulosti slyšel pojem doping. Ačkoliv je tento pojem pro mnoho lidí velké tabu, pokusíme se v tomto článku zamyslet nad tím, proč je stále součástí velké většiny sportů a zda můžeme tento nešvar zcela vymýtit.