Magazín

Test: Lezyne Road Caddy - velký prostor v malém těle

 21. 5. 2023     5

Snem snad každého cyklisty je malá brašnička, do které se vejde nekonečně mnoho obsahu. Bohužel výrobci fyzikální zákony nejsou schopni obejít, ale společnosti Lezyne se podařilo vytvořit nenápadnou brašničku, která toho pojme až překvapivě mnoho.

Moravské Toskánsko - tip na celoroční výlet nebo marketingová past?

 19. 5. 2023     0

Moravské Toskánsko. Už jste tento název někdy slyšeli? Itálie v České republice? Stojí toto místo za návštěvu?

Malevil Cup 2023: měsíc před startem

 18. 5. 2023     0

Zní to až neuvěřitelně. Termín červnové kultovky v Lužických horách se nezadržitelně blíží. Zbývá už jen měsíc do startu Malevil Cupu, jednoho z nejlépe obsazovaných maratonů v Česku.

Rozhovor: Anne Tauber – co nezkusíme, nemůžeme se naučit

 17. 5. 2023     0

Nizozemská cyklistka Anne Tauber je od letošní sezony součástí Orbea Factory Teamu. Jak se z rovinaté země jako je Nizozemí stát součástí ženské MTB špičky? Co vše umí její závodní kolo?

Poznejte nové trasy Valachy mana s Jaroslavem Kulhavým a Petrem Vabrouškem

 16. 5. 2023     0

Pořadatelé sportovního seriálu DATART Valachy tour připravili před červnovým triatlonovým závodem Valachy man speciální víkendový kemp pro širokou veřejnost, při němž se zájemci mohou v sobotu 20. a v neděli 21. května seznámit s novými trasami pod vedením bikera a olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého nebo předního českého triatleta, nejúspěšnějšího českého Ironmana Petra Vabrouška.

Unboxing: Orbea ALMA H30 - univerzální bike na sport i relax

 16. 5. 2023

Univerzálnost hardtailů je něco, co hledá mnoho cyklistů, nemluvě o dostupnějších cenách či údržbě. Zapadne sem i španělská Orbea ALMA H30?

Světový pohár horských kol v NMNM 2023: nová kola, souboj generací, barvy a bláto

 15. 5. 2023     1

Nové trasy, nová kola, vybavení, barvy všude okolo, ale taky déšť, mokré kořeny a bláto. Především ale skvělé výkony a atmosféru. To vše a ještě mnoho dalšího přinesly první závody světového poháru horských kol.

Proč je důležité jezdit pomalu

 12. 5. 2023     0

Máte pocit, že se nikam neposouváte? Že vaše výkonnost čím dál víc stagnuje? Že ani zvýšení tréninkových dávek nepřineslo žádný efekt? Možná je to tím, že jezdíte příliš rychle. Možná? Spíš téměř jistě.

Krušné hory na prodloužený víkend (pro začátečníka)

 11. 5. 2023     4

I sebelepší plán na výlet se může zvrtnout kvůli drobnosti. Pak nezbývá než improvizovat. Něco takového se mi podařilo předloni na podzim, když jsem se natěšeně chystal do Krušných hor.

Silniční kola do 40 000 - nejen pro začátečníky

 9. 5. 2023     0

Mít silniční kolo za „levnější peníz“ vůbec neznamená, že je to nekvalitní model. Tyto „žiletky“, které využijí i mírně pokročilí, jsou toho důkazem.

Jak začít s bikepackingem? Bez extrémů.

 5. 5. 2023     1

Blíží se letní sezóna, pomalu nám zhnědnou stehna a přijdou nové výzvy. Všichni "bikepackují". I ty bys chtěl, jen těch "ale" je nějak moc? Je to pro tebe příliš velký extrém? Nemusí být.

Slezský pohár amatérských cyklistů

 3. 5. 2023     0

Ideální soutěž pro silničáře, kteří to s tou cyklistikou nemyslí smrtelně vážně.