Magazín

Test: Craft ADV Offroad bib – jak mít vše po ruce

 21.07.2021     0

Každý víme, že alfa a omega dobrého švihu je stav kola i vašich nohou. Co ovšem dokáže pěkně zkazit legraci, je otlačený zadek. Všichni to známe.

Rozhovor: Sabina Košárková, výborná bikrosařka a nadějná sjezdařka

 19.07.2021     0

Do dalšího rozhovoru přijala pozvání mladá nadějná bikerka, Sabina Košárková, která nově posílila řady Kellys Factory týmu a krom parádně rozjeté kariéry bikrosařky se také začala věnovat sjezdu. Jak je pro ni těžké zvyknout si na velké kolo a co má v plánu na další roky?

Video: Rock Machine novinky - nejdřív zábava a pak zábava

 16.07.2021     0

Rock Machine přichází nejen s novým sloganem, ale i s novými koncepty, a to jak z oblasti silniční cyklistiky, tak i z oblasti horské či městské cyklistiky.

Jak se rodí jízdní kola - za branami Bike Fun International

 15.07.2021     0

Spoustu cyklistů určitě nejednou napadla myšlenka, jaký je vlastně postup výroby jejich kola, které pod sebou sedlají během svých vyjížděk. Pojďme si společně projít cestu zrození jednoho takového biku, která není vůbec jednoduchá a už vůbec netrvá krátkou dobu. Celý vývojový proces nám představili zaměstnanci společnosti Bike Fun International s. r. o. (dále BFI) z Kopřivnice, v jejímž podniku se vyrábí, a především kompletně vyvíjí mimo jiné všem známá kola značek Superior a Rock Machine.

700 km na počest J. S. Bacha

 14.07.2021     0

Rozhodnutí jet do Lipska se mi v hlavě zrodilo vloni pár dní po 603 km dlouhé jízdě do Drážďan. Celkem brzy na to, jak mě tehdy bolely nohy. Nejsilnější motivace pro mě byla ale návštěva místa spjatého se životem a osobností Johanna Sebastiana Bacha, jehož dílo velmi obdivuji. Jedná se největšího skladatele, který kdy žil, z jeho tvorby se čerpá prakticky dodnes.

Představení produktů Finish Line

 12.07.2021     0

Vždy jsem se řadil mezi cyklisty s cílem sportovní jízdy na bajku a bez rozdílu terénu. Mezi mé limity nepatří počasí, roční období, ani nálada. Jezdím na suchých površích, ale tak stejně projedu bahenní lázeň v lese, případně nějaký horský brod.

Rozhovor: Jana Lenemayer - Mamka, triatlonistka a zdravotní sestra

 11.07.2021     0

Je na plný úvazek mámou od rodiny a zdravotní sestrou, ale také úspěšnou závodnicí v terénním triatlonu a ambasadorkou značky pro ženy Liv.

KUPKOLO MTB Trilogy – poctivá bajkovačka

 09.07.2021     0

O prvním červencovém prodlouženém víkendu se v Teplicích nad Metují mezi adršpašskými skálami sešli bajkeři i enduristé a společně se vydali na záludnou trať MTB Trilogy. Ta letos neměla tradičně prolog plus tři etapy, přibyla čtvrtá etapa, která bajkery přivedla na Trutnovské traily, které technikou potrápily nejednoho bajkera. MTB Trilogy je etapový závod horských kol, jehož etapy lze jet jako maraton, komplet od startu do cíle, nebo si jednotlivé etapy rozčlenit do erzet jako na enduru.

Fixed gear – staronový fenomén městské cyklistiky

 08.07.2021     0

Možná jste už podobnou scénu viděli i v nějakém českém městě. Divnej týpek jede na kole po ulici, šlape jako blázen, najednou prudkým smykem zablokuje zadní kolo a těsně před nekontrolovatelným pádem zase roztočí pedály a mizí v dáli.

Test: Bunda ELEVEN ULTRA LIGHT FLUO F150 - společník do nepříznivých podmínek

 06.07.2021     0

Limitem jezdce nemusí vždy být jeho výkon. Pokud sedláte své kolo bez odpovídajícího oblečení, může i tohle mít za následek diskomfort při jízdě. A tím nemyslím jen dres a spodní vrstvy, byť jsou sebedůležitější.

STRAVA KOM HUNTING – průvodce pro lovce

 03.07.2021     0

Aplikaci STRAVA zná asi každý zapálený cyklista. Její název pochází ze švédského slova sträva, což znamená usilovat. Jedná se vlastně o sociální síť pro sportovce, kteří si zaznamenávají a analyzují své sportovní výkony pomocí aplikace v mobilu nebo kompatibilním zařízení.

PR článek

Ochrana jako priorita - pádu někdy nezabráníte, následky můžete zmírnit vždy

 02.07.2021

O tom, že cyklistika s sebou přináší nemalé riziko pádu, ví většina z nás své. Bohužel jsou okamžiky, ve kterých ani ti nejzkušenější cyklisté nedokážou pádu předejít. Existují však základní nebo spíš nutné doplňky, které mohou aspoň zmírnit následky.