Začátek nášlapy a bolest chodidla

17 nepřečtených
 • Marek_bici!

  Ahoj,

  pořídil jsem si na gravel spd nášlapy, dal jsem 3 vyjížďky okolo 70 km a v pohodě, pak jednu delší na celý den a další den mě bolelo pravé chodidlo – při chůzi na došlapu vnější malíková strana směrem ke kotníku, je to nejspíš zánět šlach v té oblasti (oteklé to není), nic vážného, ale radši bych teď jezdil.

  Mám MTB tretry Scott Comp boa, pocitově mi sednou, pohnout prsty v nich můžu v pohodě, moc jsem je neutahoval. Říkám si, z čeho ten zánět je, nášlapy jsem dřív nejezdil, tak možná z toho, než si noha zvykne na trochu jinou mechaniku jízdy. Nebo je to tretrou. Naježděno (bez nášlapů) mám hodně a pravidelné pohybové kompenzační aktivity mám také. Máte někdo zkušenost, čím by to mohlo být? Jak se tomu po vyléčení vyhnout? Díky!

  0 0
  • Kacko  

   U jedněch treter se mi to dělo když jsem hodně utáhl, u druhých stačilo posunout kufry trochu dopředu. Zkus všechno možné nastavení.

   0 0
  • Espen  

   Si vem ibáč, ten je protizánětlivej a běž jezdit.

   To tě v životě nic nebolelo, že řešíš, že tě trochu po ježdění v nových botách bolí malíček?

   Brácho, já jednou z nových bot 3 týdny kulhal a nemohl ani chodit, jak mě boleli palce, než si nohy zvykly.

   0 0
  • Le Corbusier  

   Osobně si myslím, že je to špatnou polohou kufru na tretře. Každopádně i kdyby jsi to zpravil-noha se bude asi nějaký čas hojit. Jednou jsem měl ze špatných bot problémy s klenbou a byl jsem 3 týdny bez kola.

   0 0
   • milan.v  

    Myslím si to také, jak jsi nastavoval kufry?

    0 0
    • Marek_bici!  

     Kufry jsem dal dopředu a na střed.

     0 0
     • Le Corbusier  

      tak to jsi se s tím moc nemazal.

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
     • ˘Ö˘ Krab  

      Hmmm, hmmm … bývá lepší začít spíš defenzivně, tedy kufry vzadu a případně u vnitřního okraje boty, podle pohybového návyku a biomechaniky pohybu konkrétního jedince nastavit nějaký malý offset, aby mohly být pří šlapání chodidla špičkami lehce od sebe. Tedy špičku kufru mírně nasměrovat k vnitřnímu okraji boty a patku kufru ke vnějšímu.

      Pohlídat si vhodnou tuhost podešve a hlavně oporu klenby – šlapání na kole je s tuhou podešví naprosto odlišné od chůze s odvalováním chodidla.

      0 0
     • milan.v  

      Tak jsme doma… Jak už ti psali, posunout dozadu a zjistit s olivnicí pozici osa pedálu x kloub palce.

      Takto budeš hodně přetěžovat i lýtkové svalstvo a úpony…

      0 0
  • nooski  

   Mě tohle dělaly tretry Sidi, nezvykl jsem si, prodal je a pořídil takové, které seděly. Tretry jsou alchymie a chce to pořešit i detaily, jako podpora chodidla aj.

   0 0
  • DejfSejf  

   Nechej tretry přes nárt volnější máš je moc utažené…

   0 0
  • novas752  

   Taky bych řekl že nevhodně nastavená poloha kufru. Z moc utažených treter mě obvykle bolí spíš nárt než malíková hrana.

   0 0
  • az8  

   V kanoe sedávam s prekríženymi nohami (keby som nesedel na sedatku ale na dne kanoe tak tzv. turecký sed). Pri takomto sede vzniká zvýšený tlak na vonkajšiu stranu chodidla. Po niekoľkodňovom splave som nemohol asi 2 týždne chodiť. Lekár mi vysvetlil, že na vonkajšej strane sú malé pomerne špicaté kostičky a prílišným tlakom na ne som si spôsobil zapal (tak som si to zapamätal). Nemohlo sa stať, že tretry (nepatrne) tlačily na vonkajšiu stranu chodidla?

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.