• Žanek

    Zravím! dostal jsem za úkol poskládát kolo pro 156 cm vysokou známou. Nevíte, jestli se dají senhat silniční ráfky a pláště v rozměru 26" (28" mít nemůže) Rám si budeme muset nechat někde svařit na zakázku. Nemáte kontakt na někoho, kdo podobný problém úspěšně řešil? Nebo na někoho, kdo má co do činění s vybavejím pro juniory a dorost? Díky za tipy a rady

    0 0
    • Vevoda  

      ráfky koupíš, na 156 cm stačí i jednodychý, možná i 24" kola, někde v kamenáku.Rám tak 14" vel.

      0 0
    • ihik  

      Řešil jsem tohle na podzim pro ženu. Má 160cm a víc ani mrně. Kola a ráfky tam budu dávat normálně 28", jenom rám byla opravdu hoňka sehnat. Pokud mají výrobci S M L, tak tam není šance, spousta firem vyrábí až od 52. U spešlu se mi podařilo sehnat jeden rám 49cm, u některých dělají dokonce 48cm a to by mohlo sednout. Jedinej problém je, že tyhle velikosti sem standardně nevozí, musel jsem na podzim udělat předobjednávku a ten rám dorazí až teď začátkem dubna.

      Ještě ty 26" kola zvaž, bude se na to všechno shánět hodně blbě. Mám pocit, že silniční jiniorský nebo dětský se dělají 24", ale to je už hodně malý.

      0 0
      • Bulda  

        na 26" se dá sehnat něco silničního od schwalbe, nebo snad tufa …určo se dělá, používaj to vozíčkáři na handbiky …ale samo taky problém sehnat

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Mám taky 160cm a půjdu asi do Forta XS. Původně jsem zamýšlela majinkou Fuji, ale když se letos nedováží… :-( Další kandidáti padli právě kvůli velikosti. Jak vypadá ten Spešlík, kolik stál a případně, mohl bys sem, prosím, hodit odkaz?

        0 0
        • ihik  

          Fotka v příloze. Zatím mám jen tu, protože origo přijde každým dnem. Vyšlo to na 16k včetně sedlovky (5k záloha).

          Je to model Allez Comp.

          Doma už všechno pěkně připravený a navoněný, bílý sedlo, omotávka i bovdeny, campa veloce, cinelli řídítka a představec. Až bude vcelku, přidám do bajků…

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Díky za odpověď. Vypadá pěkně, ale cenově je někde jinde, než chci do rámu s vidlí dát.

            0 0
        • easyrider  

          XS na 160 cm ? to mi přijde veliký… radši bych to někde ozkoušel být tebou.

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Loni jsem na tom kole seděla necelou hodinku. Pravděpodobně to bude chtít představec 9 cm, jinak by to mělo být v pohodě. Snad. Uvidím, co budu říkat po pár delších vyjížďkách. Sedlová trubka má 48 cm (střed – vrchol), efektivní dýlka horní trubky má být 512 mm. Bika mám cca 40,5 cm a sedlovku vytaženou asi 20 cm, rámovou dlouhou tuším že tak 533, 535 mm. Představec 10 cm s velkým úhlem a otočený dolů. Nehledám jen malý rám, ale i levný. Takže to je ještě o krapet větší problém. Nemluvě o tm, že upřednostňuju českou značku rámu. Jestli zjistím, že mě silnička hodně baví, půjdu časem klidně do lepšího rámu než je nejzákladnější Fort. Teď nevím, jestli silnička nakonec neskončí v garáži a nebudu jezdit zas jen na biku, a to i po silnici.

            0 0
    • easyrider  

      No to ti nezávidim. Já sháněl silničku pro přítelkyni která má 161cm. Byla to fuška a nakonec má rám kterej může mít tak 40 cm, představec 55mm sedlo skoro až nad středem a je to tak tak. Jinak když dáš nějaký bikový ráfky o šířce 16mm tak ten „silniční“ plášť tam půjde vpoho ne?Spíš bych viděl problém na ten ráfek sehnat ůzkej plášť… Možná tak rubena.

      0 0
    • easyrider  

      Teď jsem koukal na spyder – ten začíná na 48cm u klasiky a 45cm u slopingu… větší problém ale spíš bude délka horní rámové trubky. Co to nechat svařit třeva u Bareše?

      0 0
      • Žanek  

        jj, rám nechám u někoho svařit, to je v pohodě. U těch sériových je to přesně jak píšeš – jsou moc dlouhý. Čemuž pomůžou ty menší kola… Spíš mi jde o to, kde sehnat 14mm široký 26" ráfky a na ně nějaký silniční pláště, ideálně tak 25mm široký. Toho se bojím …

        0 0
        • kubad  

          klidně dej 17mm není s tím žádný problém

          0 0
        • Luma  

          Hutchinson dělá 26 krát 1,0",což je asi 25,4mm jestli se nepletu a jsou to silniční slajky.

          0 0
        • Honzas  

          Ritchey Tom Slick se taky dělaj (nebo aspoň dělaly) 26×1.0

          0 0
    • gersa  

      A co RBcko? Ve slopingu je silnicni ram 56 mensi nez 19" MTB od Duratecu. Dokonce je sedlova trubka kratsi nez u silnicniho Spydera moji mensi polovicky a to uz je pomalu anglicak, protoze meri cca 160cm (pokud si radne povyskoci).

      Mrkni na moje kola a na stranky RBcka. Za priplatek ti udelaji geometrii podle predstav, BTW tohle dela i Duratec a treba Kovarik by udelal ram primo na miru podle mereni tvy znamy

      0 0
    • Vrci  

      dělaji se zapletené sety a vidlice pro triatlon ve 26":

      www.bike24.net/1.php?… něco možná dělá i zipp a easton. ale s dovozem to bude asi horší.

      0 0
      • Vrci  

        26" samostatné ráfky mavic také dělá: open pro a CXP 22. Zkus dotaz u kastara, nebo se poptat na nějakém triatlonovém webu nebo přímo někoho z triatlonistů.

        0 0
    • kubad  

      Pokud by byl zájem je k dispozici Sintesi Morzine : červeno/bílo/černá verze vel.S míra střed-střed 445mm, míra střed-vrch 495mm, v kombinaci s celokarbonovou vidlicí Deda a hlav. složením. Nový se zárukou z prodejny – víc na e-mail

      0 0
    • Brzdič  

      Náhodou sem narazil na minikolečko www.ebikeshop.cz/…ce-junior-07

      Geomtrii sem nezkoumal, ale je tam k dispozici. Vzhledem k výbavě se mi zdá drahý :-(

      0 0
    • Zdenda CUBE  

      www.giant-bicycle.com/…/1836/30925/ A co zkusit Gianta dělají ho v dámském provedení a ve velikosti XS je délka sedl. trubky 43cm a délka je zkrácena na ženskou geometrii

      0 0
    • Attila  

      pláště: www.specialized.com/…qProduct.jsp?… cena: 850 kč

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.