• Tina

    Kto sa chystá na Šelu? :) Dlhú alebo krátku? Vydrží počasie, alebo to budú blatové galeje?

    0 0
    • Smazaný účet  

      ako vždy 90, síce bude teraz po novom na štarte o čosi väčšia tlačenka s novým systémom radenia, ale tak hádam miesto v prvej vlne vydá…inak si myslím, že bude síce chladno, ale žiadny mordor…ale fúkať na rovine asi bude statočne :)

      0 0
    • blaf  

      blaticko bude, to se neboj ;)

      0 0
    • tom xtr  

      To by mě tedy taky docela zajímalo, jak to vypadá na trase, zvlášť v těch singlech. Věřím v sucho a bezpečí :)

      0 0
      • Singlespeed  

        Na singlech to vypadá zatím velmi dobře (mám je kousek za domem), ale odpoledne straší meteorologové, že pořádně hrkne, takže současný stav asi už nebude aktuální.

        0 0
    • Hynas  

      Ujedu selu na ojetych onanoraptorech?

      0 0
      • Singlespeed  

        Déšt zatím nedorazil, takže je to pořád i pro Furious Fredy, ojeté Nanoraptory a zteřelé Pythony :-).

        0 0
    • Smazaný účet  

      a uz je to tu, uz prsi…

      tak to si do batohu priberte nahradni kazety, brzdove desticky i retezy :]

      0 0
    • LU2_781  

      bude to sice chladný a větrný, ale blatíčko bude minimální!

      0 0
      • Lily-Brno  

        taky mě to sucho až překvapilo. akorát ta kosa, byla jsem ráda za krátkou, na dlouhou bych se musela jinak oblíct…

        0 0
    • Smazaný účet  

      tak jak se jelo? Ja jsem fandil na ruznych mistech od 0 do 35km a kosa jako blazen. Foukal slusnej severak. Teplomer v aute ukazoval 6 stupnu.

      0 0
      • bosmilan  

        Jelo se mi super až do Slavíče…pak mi najednou zmrzly nohy a ruce a přestalo mě to bavit a hned nastal výkonostní propad a trápil jsem se.jinak to bylo suché a blátivých míst moc nebylo,ale i to stačilo abych byl zaprasený :-)

        0 0
        • rasto  

          hladak?

          0 0
          • bosmilan  

            ne,problém byl jinde než v jídle,to jsem doržoval zodpovědně…prostě mě to kvůli té zimě přestalo bavit :-)

            0 0
          • bosmilan  

            ne,problém byl jinde než v jídle,to jsem doržoval zodpovědně…prostě mě to kvůli té zimě přestalo bavit :-)

            0 0
          • bosmilan  

            ne,problém byl jinde než v jídle,to jsem doržoval zodpovědně…prostě mě to kvůli té zimě přestalo bavit :-)

            0 0
          • bosmilan  

            ne,problém byl jinde než v jídle,to jsem doržoval zodpovědně…prostě mě to kvůli té zimě přestalo bavit :-)

            0 0
      • tom xtr  

        První půlka až do Rybářů nádhera, všechno suchý, krásně se jelo. Přejezd Moravské brány opruz na ledovým větru. Druhá půlka už trochu na morálku, trať dobrá, až na ty úseky po sjezdu ze Slavkova – kdo tam sakra navozil to bahno?

        0 0
        • Slavoš  

          Jestli myslíš ten blátivý úsek v úvoze, tak ten je tam celoročně ( je tam pramen vody).

          0 0
      • Lukster  

        Zdar! Jelo se parádně, oblečení bylo trochu alchymie, ale nakonec zvládnuto a nebylo mi ani zima ani vedro. Trať dost rychlá, vítěz o 10 minut rychlejší než čekali, já nejlepší čas co jsem zatim dal – 5:31 – hodně tomu ale pomohl silný vítr, který skoro všude foukal do zad. Jinak by to bylo o dost horší. Takže prášilo se i v pěti stupních :-)

        0 0
      • marco  

        Jel jsem tedy krátkou prvně a pro to mé svezení to stačilo. Na trati nebyla nikde žádná krize vše jsem sjel jen asi 30 m jsem seběhnul u těch Jeleních hřbetech (myslím, že je to to místo). Dokonce mě nebrala bolest bederní páteře jako vloni na jiných závodech. Jen nad Týnem na té spojovačce pod Helfštýnem jsem začal cítit lehké křeče do noh jak je to na tom tričku. Poučení do budoucna být z počátku vepředu jak se vjede na singlíky tak už to dopředu moc nejde a zlepšit udržet rychlost do takových těch nenápadných 2–4 % stoupání kdy si jeden řekne je to skoro rovina a ono je to velmi mírné stoupání. Teda dost lidí s těmi singlíky mělo problém to je tím jak se jezdí většinou ty závody po těch vyjetých polních a asfaltových cestách a cyklostezkách. Když jsem odjížděl po tombole bylo podle tachometru 0,2°C.

        0 0
        • jIrI___  

          Když jsem četl „singlíky na krátké trati“ tak mě to trochu zaskočilo a jak teď koukám do propozic, tak oni oproti dřívějším ročníkům tu krátkou trať změnili, v podstatě je úplně nová :)

          0 0
          • marco  

            Jo přesto, že to mohli vést po polní cestě jako je to obvyklé u jiných závodů tak to namotali mezi stromy 20m vedle. Byla to chvílemi pěkná kličkovaná, ale neskutečně zábavná. Nebo to prostě vzali napříč lesem po pěší značené stezce pro pěší. Měl jsem asi poprvé možnost si vyzkoušet pozitivní vlastnosti 29" kola a odpružení. Mínusem bylo, že se musí 600 lidí srovnat do jednoho dlouhého štrůdlu.

            0 0
          • Lily-Brno  

            jj, trailíky byly fajn, ale mám poučení do příště – projet dopředu trasu! aby člověk věděl, kdy se bude dát posouvat dopředu a že pak bude pár minut tlačenka za sebou :D pro mě občas až vysilující brzdění ze sjezdů, abych si nechala rozumný odstup…

            0 0
    • tom xtr  

      Jinak díky místním co tu psali za aktuální večerní a ranní info o počasí. V Opavě padaly sračky – vůbec se mi do toho nechtělo, ale nakonec to bylo fajn, takže nelituju.

      0 0
    • coolboy  

      Jelo se super. Prášilo se za kočárem, ale stejně se našly blátivý pasáže, takže kolo jsem měl jako prase (jako všichni ostatní) :-)

      Mně se jelo líp od Rybářů. První půlka na těch singlech byla blbá, protože se tam blbě předjíždí. Jo, byla slušná zima, ale závod byl opět parádní!

      0 0
    • Corbett  

      Bylo vyslyšeno moje přání – jet Šelu za sucha, no ale že by u toho muselo mrznout :) :) :)

      V poho – kolik vám to ukázalo. Mě 95km – že by výměna gum udělala na obvodu takový rozdíl?

      Převýšení 2300m :)

      0 0
      • mrozu  

        Mně 93,3., kolem těch 93 to bylo. Zima pěkná, ale kdybych se během závodu nepodíval na teploměr, tak mi to ani nepřišlo. Klepat jsem se začal až po dojezdu, a 2 piva ke guláši taky moc nezahřály :)

        0 0
      • tom xtr  

        Můj komp 95,16 km, 2169 na výšku.

        0 0
    • bagr84  

      Letos poprve kratkou a az na tu zimu a kufr parada :)

      0 0
    • jakub  

      tak za mě super, jel jsem teda dětskou, protože mám letos najeto fakt hodně (5tá vyjížďka), singlíky v lesích byly úplně úžasný, jen se tam občas někdo motal co to jednoduše nedával, nebo HTčkaři na 29kách, k tomu to ale patří, takže pohoda, za mě jen prosím příště ještě méně silnic, bylo tam fakt moc asfaltu a i když jsem to díky těm singlíkům naprosto přehlížel, protože byly úžasný a to včetně těch lávek, bylo tam asfaltu a štěrku stále ještě poměrně dost…

      0 0
      • bagr84  

        Vysvetli mi prosim tu cast s HTckarema na 29kach, to by me celkem zajimalo.

        0 0
        • marco  

          To bude tou zaručeně horší manévrovatelností na úzkých a hodně točivých stezkách tzn. na singletrack nikdy s kolem o velikosti 29". Já měl zkušenost, že to ti s menšími koly oldschool jezdci s 26" mnohem hůř pobírali přes různé kořeny a kamení a do kopce slézali z kola, protože to krotili jako divokou kobylu. Hodně lidí s tím mělo velký problém já bych si to dal znovu.

          0 0
          • KUX  

            Nesouhlasím, mně se na mé devětadváce jelo perfektně a vůbec mi nepřišlo, že bych hůř manévroval. Ani v těch serpentinách za kozími hřbety nebyl problém. Je třeba manévrovat jen trochu jinak. Je to spíš o tom jak má kdo natrénovaný podobný terén.

            0 0
            • marco  

              Neboj já mám 29" taky a kozí hřbety jsem sjel až na jednu skutečně drsnou pasáž ale jen proto, že to přede mnou seskočilo na vlastní.

              0 0
              • coolboy  

                Jasný, já to taky na 29ce jezdím v klidu… pouze při závodě dost lidí v různých pasážích vedlo, takže tak :-(

                0 0
        • jakub  

          jednoduše – a to jsem propagátorem 29er jsem pozhoroval, jak s tím lidi na těch kořenech v technice bojuji, oproti mému 26kovému fullu, tam kde jsem já šlapal a zrychloval, tak tam ti ostatní na HT včetně 29er zpomalovali nic víc nic míň, ale nehledej v tom prosím kritiku 29tek, třeba jsem jednoduše jel jen za těmi co moc neumí techniku, pro mne ale zajimavé srovnání, vzhledem k tomu, že jsem byl de-facto rozhodnut pro 29ht, tak tedkom už zase tak rozhodnutej nejsem

          0 0
          • Slavoš  

            Dojezdi 26" a zatím se umravní ceny 27,5".

            :-)

            0 0
            • jakub  

              no 27,5 je pro mne mrtvej buzzines, vyhozené prachy… budto 26 nebo rovnou 29 žádnej kompromis nehledám

              0 0
          • bagr84  

            A kde byla na kratke nejaka korenova technika, nebo technika vubec? Krom Maleniku mi tam neprislo nic „slozityho“, je to trat na HT jak delana. Pokud ne toto, tak co teda?

            Spis bych rekl, ze lidi maj problem s vlastni technikou, na material bych to nehazel. Muj nazor (29" HT :)).

            0 0
            • Lily-Brno  

              tak tak ;) některým ani fully nepomohly a padaly jak hrušky, nebo jak někteří zkracovali pěšo jeden sjezd, přitom to bylo rychlejší projet

              0 0
      • MichaelSimek  

        souhlas, 29 HT, na tom se v terenu vubec neda jezdit, staci jednoducha zatacka a clovek musi zastavit, otocit kolo a zase nasednout, 29 NEBRAT

        0 0
        • coolboy  

          +1 :-)

          0 0
        • Lily-Brno  

          tak rozhodne ze :D skoda, asi si na pristi zavod vezmu kamerku s sebou, nerekla bych, ze to byla otazka kola, ale schopnosti :D jela jsem taky kratkou a v trailu jsem slezla jednou v tom kamenitem miste, protoze se zastavil jezdec prede mnou v zatacce. za me parada :) btw. urcite ho museli vsichni silene brzdit – ja nejezdim jako zavodnice, ale on jel koukam dost pomalu :)

          0 0
          • jIrI___  

            To jsou ti silničáři na MTB, mor všech maratonů…

            0 0
          • MichaelSimek  

            ty se nepocitas, ty jezdis s Fikejzem v prvni skupine!

            0 0
            • Lily-Brno  

              :D ne s Marou v poslední, a dotlučená jsem byla jak hruška… na moji obranu – takovou techniku ani na žádném plánovaném závodě nevyužiju ;) ale aspoň člověk ví, co si ve sjezdech víc hlídat

              0 0
              • MichaelSimek  

                ja porad zastavam nazor ze pokud to neni vylozene KPZ tak tam naopak i takovou techniku vyuzijes, sice se tam nevyskytujou takovy sekce, ale cloveka to vic „spoji“ s kolem a pak to muze i na „technicky“ sekci v maratonu/xc posunout o hodne .. a hlavne fandim zenskym co i tu techniku trenujou

                0 0
                • Lily-Brno  

                  to urcite :) jen doufam, ze jsem si „na kole letecky“ uz za letosek vybrala…

                  0 0
      • bosmilan  

        Na té krátké bylo asfaltu jak na Sudetech?

        0 0
        • jakub  

          asfaltu bych řekl, že tam bylo až až, se Sudetama se snad u nás nedá srovnávat žádná trať, ale vynahradily to fakt ty singlíky, byly opravdu úžasný, když jsem byl rozčarován, že jedu po šotolině nebo po asfaltu, tak jsem poté zajel do lesa a vše bylo vykompenzováno, nicméně do první občerstvovačky to bylo fakt bez terénu, podnět pro další budovaní tak krásných singlíku, které tam byly v polovině trati…

          0 0
          • Lily-Brno  

            jenže to nemělo být víkendový poježděníčko, ale závod :) traily byly super, ale musí být dostatek prostoru i na změnu pozic přece ;)

            0 0
        • jakub  

          asfaltu bych řekl, že tam bylo až až, se Sudetama se snad u nás nedá srovnávat žádná trať, ale vynahradily to fakt ty singlíky, byly opravdu úžasný, když jsem byl rozčarován, že jedu po šotolině nebo po asfaltu, tak jsem poté zajel do lesa a vše bylo vykompenzováno, nicméně do první občerstvovačky to bylo fakt bez terénu, podnět pro další budovaní tak krásných singlíku, které tam byly v polovině trati…

          0 0
          • bosmilan  

            Já měl na mysli krátké Sudety (zapomněl jsem to dopsat) Tady to je stejné jako na Sudetech…chceš si užít = musíš jet dlouhou :-)

            0 0
    • Hynas  

      Přátelé,

      můžete mi vyfotit a poslat šelácké trička ročníků 2011 a 2010?

      Díky.

      0 0
      • Lily-Brno  

        za mě díky!

        0 0
        • plevka  

          není zač, kdybys chtěla plné rozlišení, stačí napsat číslo fotky..

          0 0
          • Lily-Brno  

            tak kdybys mi mohl prosím P1300705 a P1300955 poslat na ivet. pagacova (@) gmail.com budu moc ráda :) ještě jednou díky!

            0 0
            • plevka  

              zrada, já hlava děravá nechal všechny fotky u tchyně v Lipníku v noťasu, takže pošlu až za nějaký čas..omlouvám se..pro jistotu se prosím ještě připoměň..

              0 0
      • nox159  

        super, konecne to vzal nekdo vazne, jen tak dale :)

        0 0
      • KOLOMECH  

        Už jsem myslela žes Ty.. :) Když jsem Tě včera viděla jako nedojetou.

        0 0
        • Tina  

          DNS = Did not start ;) Ja som ani neodštartovala. Vymäkla som a na Šelu ani nešla. Ešte pred 2 týždňami som bola chorá a len pomaly som sa opäť rozbiehala. Rozhodla som sa, že nebudem riskovať návrat choroby. Jazdiť cca 5 hodín mokrá a v takej zime by mi nemuselo veľmi prospieť.

          0 0
          • KOLOMECH  

            :) to já přece vím, že jsi neodstartovala, dle toho co je psáno, ale třeba chybička.., neb jsi nikde nepsala o nemoci a že díky tomu váháš. Nicméně pokud je to tak, tak rozum je namístě. Já jsem si několikrát troufla jet nastydlá a samozřejmě to nebyl rozhodně dobrý nápad, zdraví máme jen jedno.

            0 0
          • Lily-Brno  

            a já si říkala… čekala jsem tě na bedně ;)

            0 0
      • scalar  

        Dobrý, ještě začít ženy vylučovat za zkracování tratě a za cizí pomoc…

        0 0
        • KOLOMECH  

          A chlapi co pomáhají babám taktéž, nebo je snad v pořádku, když jim veze vodu, tlačí je do kopců či nakonec v nejhorším scénáři i veze čip? :)

          0 0
          • Singlespeed  

            Je to v pořádku. Závodnice, které tlačí ´domestici´ do kopců nebojují o stupně vítězů, ale jsou hluboko v poli poražených, takže jestli dojedou druhé nebo třetí od konce je v konečném důsledku jedno.

            0 0
            • KOLOMECH  

              Já jsem pokaždé na konci nejezdila abych nemohla vidět co se děje kolem mne. :))

              0 0
              • Singlespeed  

                Byl jsem včera skoro ve všech delších stoupáních a kromě posledních pár závodnic jely holky do kopce hodně dobře a některé by mohl tlačit snad jen Jára nebo Kristián :-).

                0 0
            • ememem1  

              to sa hlboko mylis,uz som zazil par pretekov kde sa na prednych poziciach v zenskych kategoriach ojebava az sa to verit nechce. specialne polky su v tom expertky.

              0 0
            • scalar  

              Já jsme to myslel obecně, ne konkrétně na tento závod. Většinou prostupuji startovním polem odzadu dopředu, vidím dost. Na jednom maratonu třeba pozdější vítěžku, jak se o ni „starají“ rovnou tři odíloví kolegové, na jiném třeba medailistku, která si značně zkrátila trať…

              0 0
              • Pajas04  

                Jak pak mohou mít radost z umístění, to mi hlava nebere :(.

                0 0
                • Pavel  

                  Na jedněch závodech jsem potkal borca na elektrokole… To mi taky hlava nebrala… :-/

                  0 0
                  • Pajas04  

                    Se divím, že ho nediskvalifikovali, to muselo jít už z dálky poznat :(.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Kdyby na tom elektrokole zajel bednu, tak ano. Pokud byl utopený někde hluboko v poli poražených, tak k diskvalifikaci nevidím důvod.

                      0 0
                      • bagr84  

                        To je pravda, zavodi se jen na prvnich dvaceti mistech, zbytek tam prijel sezrat banan a odevzdat prachy.

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Taky to tak vidím. Nejhorší věc, co člověk může potkat, je přemotivovaný fotřík na dvoustém místě snažící se ve sjezdu urvat 199. místo.

                          0 0
                          • MichaelSimek  

                            nahodou ja si pamatuju kdyz me to nejezdilo (ne ze by ted jo)…tak na saltzkammer stovce byl mezicas nad jednim dlouhym sjezdem a pak dole pod tim sjezdem a za ten sjezd jsem dal asi 80 mist, to byl hukot a presto jsem bojoval asi o 700. misto nebo tak nejak … a to jsem me naprd techniku, co ti lidi tam dokazou vyvadet to nechapu…ale ja si vzdy zazavodil na kazdy pozici, nevidim moc rozdil mezi tim jet na chovstu velkyho maratonu nebo na 20ce na krali ani cokoliv mezi, uplne stejny zavod

                            0 0
                        • Lily-Brno  

                          a vypit par iontaku a nechat se u toho vyfotit ;)

                          0 0
                      • Lily-Brno  

                        mělo by to být přece zakázané v pravidlech…

                        0 0
                      • Pajas04  

                        Hmm, zajímavé, už dlouho jsem nečetl názor, se kterým bych více nesouhlasil.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        na Slovnsku už sme ďalej :) otázka je, kto sa na to prihlási :)

                        http://www.ride.sk/…klomaratone/

                        0 0
                        • Lily-Brno  

                          tak tu elektrokategorii bych nechala jet jen nejakou fitness jizdu bez cen, kdyz nemaji dost vlastnich sil na klasicky zavod :)

                          0 0
            • kámen úrazu1  

              Není to v pořádku, ani když se to děje na konci výsledovky. I my ženy vzadu bojujeme, s časem, samy se sebou, i my sledujeme umístění v babách. A nepotěší, když předjede baba tlačená chlapem do kopce. Ani když má chlapa „jen“ jako domestika, který udává tempo.

              0 0
              • bagr84  

                to byl tak blbej komentar, ze jsem na nej ani nereagoval.

                0 0
              • Tina  

                Liechtenstein Tour 2014 …

                0 0
                • mr.nikdo  

                  A stejne jim uvisi typek na starem Facku.

                  Tahle fotka ma v sobe tolik, ze se mi nehorazne libi :).

                  0 0
                  • Člověk a jeho svět  

                    Jojo, to se mi líbí, strašně vtipný, směšný a tragický v jednom. Kolikáté místo si takto vyjela…? ******!

                    0 0
                    • KOLOMECH  

                      Pěkná fotka to je a důkazní materiál v jednom, třeba byla první, stejně to je všem jedno. :)

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Hlavne je to dukaz, ze prachy a kolo nejezdi.

                        A ona by zaslouzila nekonecnou menstruaci :-D

                        0 0
                        • Člověk a jeho svět  

                          Na druhou stranu jezdit na takovém fáčku, to už pomalu hraničí s nějakou formou masochismu :)

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            A jeste se zda, ze mu blatnik drhne plast.

                            Treba to byl nejaky hec :). Anebo, jak rika kamos: Kolikrat ti lidi na herkach maji najeto o hooooodne vice…

                            0 0
                            • Tina  

                              Je to foto z fejsbuku a niekto tam poznamenal, že ten človek vraj kedysi jazdil závodne za Brno.

                              0 0
                              • mr.nikdo  

                                A beztak to je jeste jeho zavodni kolo :).

                                Sranda stranou: Stejne to ukazuje jedno: Je to o kole.

                                Tohle bych si dal klidne i na plochu pocitace :-D

                                0 0
                  • Lily-Brno  

                    :)

                    0 0
                • jIrI___  

                  Slečna na vyšvihanou závodnici zrovna nevypadá, takže se to dá pochopit :)

                  0 0
                • Singlespeed  

                  Fotka ze silničního závodu, myslím, není v diskuzi o bajkovém závodě na místě. Takto tlačit jsem na dlouhé šele opravdu nikoho neviděl ani po asfaltu na Slavkov.

                  0 0
                  • kámen úrazu1  

                    Na oficiálním videu z Šely tuším z 2011 je dlouhý záběr, jak chalan tlačí babu do kopce. Jednalo se sice o konec startovního pole, to ale nic nemění na situaci. Děje se to. A já se s tím setkávala čím dál častěji.

                    Jezdívala jsem sice na svůj čas, obvykle jsem baby nebrala jako soupeřky, ale i tak jsem většinou výrazně zpomalila, protože v tu chvíli mě závod přestal bavit. Rampušák a Jestřebky 2012 byly poslední kapkou. A to mně už předtím vadily předem domluvené dvojice baba a chlap, kdy chlap jel závod čistě jen kvůli účelu pomoci babě, i když ji přímo fyzicky netlačil.

                    Když jsem se pak prvně setkala s tlačením (Rampušák 2009?), nevěřila jsem svým očím. Když jsem to na jiném závodě (OkoloBrna) okomentovala, zda jim to připadá fér, a chlapi okolo se začali smát, a jestli chci taky tlačit, nevěřila jsem svým uším… Co jsem pak koukala do výsledků, ta baba z OkoloHnoje obvykle jezdila na bednu v kategorii. Na OkoloBrna neměla svůj den. Nebo měl ten den slabší výkonnost tlačič?

                    0 0
                    • nox159  

                      nenadelas nic…

                      je to na jejich svedomi, ferovosti a pak na poradateli – poradateli je to u zadku ve vetsine pripadu a holky si jedou pro cenu na bednu…

                      mi to prijde spis nekdy az komicke, pred nejakym casem jsem na jedno zavode jednoho borca na nalestenem cannondalu predjizdel snad 3× v ruznych mistech trasy ( on me samozrejme nepredjel ani jednou) – jestli ma dobry pocit z toho ze jel z pulky asi jinou kratsi cestou, tezko rict…

                      0 0
                    • Singlespeed  

                      Toho, že na silničních závodech mívají některé účastnice své domestiky (pomocníky, ochránce, nosiče vody) jsem si všiml i teď na Mamutovi. I některé holky, které jsou registrované na tomto fóru a třeba i stály na bedně ve své kategorii využívají na silničních závodech domestiky, takže to zde asi nemá cenu řešit, je to věc běžná a všeobecně tolerovaná..

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Však domestiky měl i Armstrong, ne? :-)

                        0 0
                      • Petr.T.M  

                        Tak mě napadá – jaký je rozdíl mezi domestikem a tlačičem? Myslel jsem že to není to stejné.

                        0 0
                    • Tina  

                      Podobné praktiky chlapov ako nosičov vody a full support na maratónoch som videla na vlastné oči. A aj u umiestnení do Top 5 :( Viac krát sa potom stalo, že mi práve kvôli tomu, že oni nemuseli zastaviť na občerstvovačke ušli a už som ich nechytila :/

                      0 0
                      • Člověk a jeho svět  

                        Když ti ušli ti z Top 5, tak si stejně brala bednu, ne?

                        0 0
                      • McBlacky  

                        normál, třeba taková Alžběta Pourová měla na jednom závodě i borce bez čísla co jí tahal hák a nosil vodu. Možná to tak má pravidelně, ale zas tak často jsem ji nepotkával. Byly z toho i ofiko fotky na dvou místech trati.

                        Holky z Uniqa už tuhle praxi taky mají zmáknutou.

                        Nemá smysl to řešit, bez čísla support by měl řešit pořadatel, support s číslem je otázka to asi ani nejde řešit v rámci pravidel

                        0 0
                        • Lada,s  

                          Máš pravdu, nevybavuju si že by se něco podobného objevovalo v pravidlech závodů a hlavně se to težko dokazuje, pokud někoho vyloženě netlačí za prdel. Druhá věc je ale fair-play…takže i když je to morálně prasečina, tak chápu pořadatele že težko na to aplikovat nějaké pravidla pro diskvalifikaci tře­ba

                          0 0
                        • MichaelSimek  

                          zlaty XCO, tam se jezdi na kategorie a kdyz ne, tak ta vypomoc stejne moc nema smysl

                          0 0
            • Lily-Brno  

              Takže si zaplatíme za účast v závodě a když už nemáme na bednu, tak nám může být umístění úplně ukradené, hm? :) doufám, že jsi to myslel ze srandy :) problém je totiž ten, že žen prostě nejezdí tolik co chlapů, takže posun i jen o 1 místo může stát dost sil.

              0 0
        • Tina  

          O skracovaní trate neviem, ale viem že mnoho dobrých bajkeriek jazdí na maratónoch s tzv. „profi“ podporou. Niekto im udáva tempo a vozí vodu a občerstvenie takže nemusia vôbec zastavovať a strácať čas na občerstvovačkách. Osobne mi to niektoré povedali a ani im to nepripadalo divné, že by sa to asi takto nemalo :/

          0 0
          • KOLOMECH  

            Ano zkracuje se, samozřejmě tam kde to jde a to především pánové, ale nevím jak je tomu na Šele, ale co pamatuji třeba na CMT běžné, pak teprv začli závadět více mezičasů, koberců.

            0 0
            • Lily-Brno  

              tak já si všimla jen zkrácení ve stylu slezení kopce přímo dolů, aby nemuseli někteří závodníci sjíždět a točit zatáčku… jiné zkrácení si ani nedokážu představit. který blázen by riskoval, že ho někdo uvidí a bude diskvalifikova­ný? :(

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Jela jsem kdysi dvouokruhový závod po rovině s jedním kopcem na začátku okruhu. Do kopce se zahýbalo ostře vlevo, nahoře otočka a téměř souběžně se sjíždělo dolů. Sjezd končil na stejné cestě, z které se prve uhýbalo, jen dva, tři metry opodál. Ty tři metry byly ohraničené dvojím mlíkem, stáli tam dva pořadatelé a kupa přihlížejících. V druhém okruhu maník přede mnou bezostyšně podlezl první mlíko a šel dál. Nikdo mu nic neřekl, i pořadatelé na něj jen čučeli. Až já na něj křikla, takže se musel vrátit a kopeček si vyšlapal. Takže asi tak…

                0 0
                • Lily-Brno  

                  k tomu nemám co dodat… nechápu, jak by z toho ten člověk mohl mít radost

                  0 0
      • jIrI___  

        A o jednu pořadatelku pořadatelku dětského AŠM méně..

        0 0
      • Tina  

        Popis udalosti čo sa vlastne stalo (prevzaté s fajbukovskej stránky Šela):

        „Jana si stoupla v 11:46 před všechny závodníky na čipový koberec a zůstala tam stát i přes přes výzvu a varování diskvalifikace. Elitní jezdci, kteří přišli natvrdo přes plot před startovní čáru, odtud odešli v 11:43, protože po vyfotografování startovních čísle pochopili, že by je čekala diskvalifikace.“

        „Jana si stoupla ZA startovní čáru, úplně dopředu a bylo jí jedno, co jí Katka Černošková (vedoucí sekce start) říká. Nerespektovala výzvy k opuštění prostoru ZA startovní čárou (pokud bys potřeboval slovíčkařit, tak Jana neprojela celou trať), ale když to shrnu úplně stručně, tak se předběhla úplně před všechny.“

        „Všechna čest a obdiv pořadatelce na startu která jako jediná neoblomně poslala všechny, jak tady někdo psal těch dalších 10, dozadu i přes docela sprosté urážky a nadávky. Jediná osoba která jí neposlechla, uvedená závodnice za hodně drsných urážek pána který zmíněnou závodnici doprovázel zůstala arogantně vpředu argumentoval slovy , že oni můžou asi čekal že se všichni posadí na zadek a budou to jen přehlížet. “

        "

        0 0
        • Singlespeed  

          Škoda, byla jasnou favoritkou a v závodě byla nejsilnější. Holt ji chybí ještě trochu pokory, ale to přijde postupně s věkem.

          0 0
        • bagr84  

          Ocenuji Prochazku, ze mel koule ji vyradit. Jen tak dal.

          0 0
        • jakub  

          jj správné rozhodnutí, neřešil bych to jinak, jak k tomu příjdou ti – eliťáci, kteří tam stáli už hodinu před startem, aby mohli jet vepředu, taky to museli vydržet, tak nevím proč by tam měla napochodovat nějaká primadona a dělat si co chce, navíc dostala jasný pokyn od osoby, která to tam má celé na starosti a přes to vlak nejede, vedoucí sekce start řídí kokrhání, za to má taky na tak velké akci pořádnou zodpovědnost, sám vím z vlastní zkušenosti, že to není žádná sranda, takže rozhodnutí naprosto adekvátní. Tímto jen přidávám svůj názor.

          0 0
          • xshreck  

            proč mají v pravidlech psané, ať se postaví kdo chce kam chce a halvně dle toho, jestli na to má nebo ne? řekl bych, že se tím řídila.

            Takže bych to zase tak nerozpaloval. Chyba nebude jen na jedný straně.

            0 0
            • jakub  

              tak startovní čára je jasná, to je asi jasné a pakliže byla upozorněna opakovaně hlavním rozhodčím na to, že tam stát nemá, ostatní to respektují a ona na to sere, tak asi není co řešit

              0 0
              • xshreck  

                Co myslíš se start. čárou prosím?

                0 0
                • bagr84  

                  Vsichni ostatni stali na druhe strane te cary. Jinymi slovy, neprojela celou trat, zkratila si zavod :)

                  0 0
                  • xshreck  

                    Byli jste tam?

                    Já teda jel zrovna dlouhou :-D ale jsou nějaké fotky, na které jsem hleděl. Dle toho co píšete by měli vyhodit celou první řadu, proto mi to stále nejde do hlavy :(

                    Projela trať celou.

                    0 0
                    • bagr84  

                      Vsak celou prvni radu vyhodili, jen ona tam pres vyzvu zustala.

                      Poradatel ji varoval, stala pred carou, varovani ignorovala a po zasluze dostala disq., tak o cem se tu vede rec? Nechapu.

                      0 0
                      • xshreck  

                        Tak to potom jo, mě právě nešlo do hlavy to s tou čárou.

                        0 0
                    • bosmilan  

                      Chápu,že Jana je tvojí týmovou kolegyní,ale asi měl pořadatel k tomuto kroku svůj důvod,aby ji dal DSQ

                      0 0
                    • bosmilan  

                      To seš ty s tím pláštěm smotaným kolem rámu v cíli? :-)

                      0 0
                • nox159  

                  proste neproíjela celou trat na startu stala před/za startovni čarou ( podle toho z jakeho pohledu se divas…

                  kdyz to znazornim extremne… kdybch si stoupl na 10km zavodu a startoval bych odsud taky by mi to nikdo neuznal ;-)

                  0 0
        • jakub  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • Smazaný účet  

        no toto.. hotove drama…

        0 0
        • jIrI___  

          Mi to připadá, že se pořadatelé Šely snaží celou tuhle záležitost zamést pod koberec, protože cítí, že diskvalifikace nebyla to pravé ořechové.

          0 0
          • bagr84  

            nemyslim si.

            0 0
          • MichaelSimek  

            to me ani neprijde, spis je jim lito ty diskvalifikovany protoze jim precejenom pomahala organizovat a jestli se na ni ted vezou mistni paparazzi…

            0 0
            • mr.nikdo  

              A jako poradatelka prece zna pravidla hodne dobre. Muze si za to sama.

              0 0
              • MichaelSimek  

                ja nerikam ze nemuze, ani ji tim neomlouvam, jenom jsem vysvetloval o co asi jde, ze to nebude „zametani pod koberec“

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Jo, to jo.

                  Spis urovnani rozkmotreni uvnitr poradatelskeho tymu :).

                  Ale smazani puvodniho prispevku se mi tedy moc nezda :-(…

                  0 0
            • mr.nikdo  

              A jako poradatelka prece zna pravidla hodne dobre. Muze si za to sama.

              0 0
      • xshreck  

        heh

        0 0
      • mr.nikdo  

        Skoda, ze nejdou dat komentare tam.

        Chapu, ze rozkmotreni je zla vec, ale muze si za to holka sama.

        0 0
        • jakub  

          to je pravda na druhou stranu chápu jak se p. Procházka cítí, když všude v novinách melou o tom, jak diskvalifikovali nějakou dívku co udělala chybu, místo toho, aby napsali, jak je Šela maraton kvalitní a to ve srovnání s českými poměry bezesporu je. Já jsem si ten závod užil i na těch blbých 50 ti kilometrech na které jsem letos měl. Trať zajištěna domrtě, všude nekompromisní regulovčíci, kteří i přes tu hroznou zimu vesele komunikovali, obžerstvovačky super – dostalo se na každého a ne jen to co zbylo, trať zábavná a jezdivá tak, jak se od Šely očekává a že to nějaká cácora zvorala, njn osud, ona za to už zaplatila samotnou diskvalifikací… Příští rok stejně přijedu, protže můj 5tiletý syn zbožňuje Helfštýn, moje žena zbožňuje dlouhou trať a já bych se na ni také rád zase vrátil jo a kdo vyhrál krátkou nebo dlouhou, mě osobně vůbec nezajimá, stejně si to za měsíc nebude už nikdo pamatovat…jde se dál.

          0 0
          • Rubi  

            myslim ze dost lidi si pamatuji dobre, kdo vyhral uvodni zavod poharu maratonu v cr :) ale je videt ze nektere lidi zajima spise jestli bylo dost jidla na obzerstvovackach :D

            0 0
            • McBlacky  

              tak pamatují si to max ti, kteří jedou na umístění v serii, takže u holek tak 3 kusy. A to ještě max do konce sezony. U chlapů možná víc lidí, ale věčná sláva to fakt není, kromě obdivovatelů idolů po tom na podzim už nikdo neštěkne

              0 0
          • mr.nikdo  

            Ja bych se citil dobre.

            Podle meho musel vzrust pocet navstevniku stranky o Sele. Negativni reklama, taky reklama. V tuto chvili to je spis pozitivni reklama Sely, ze je to Fair-Play zavod.

            Vem si to takhle – loni vyhmatli Dlaska, letos vyklopli babu, co nerespektovala pravidla.

            Podle me to spis navic podtrhava jedno: Nezkousej si ojebat Selu. Je to Fair-Play zavod.

            Takze za me: Marketing – dobry. Kontrola – dobry. Celkovy dojem – super.

            Jinak na trat jsem letos nemel najeto a cas, ale pristi rok snad :-).

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.