Doporučte SILNIČKU do 30,000 Kč ...

98 nepřečtených
  • Fuck8r

    zdravím, můžete mě poradit s výběrem silničky na příští sezónu ? úplný strop je 30,000,– … zátěž = 500–800Km/týden …

    0 0
    • biker007  

      800km tydne? ty planujes jen Tour de France nebo Guro :)?

      0 0
    • TinkTink  

      Kdy planujes nakup? Treba pred par tydny byl vyprodej GT – komplet na Ultegre za 30…

      Jestli jsi jeste nikdy na silnici nejezdil, tak bych vzhledem k teto zatezi doporucil Campu v odpovidajici vybave (ten pohon vydrzi o neco vic…)…karbon na ramu povazuji v teto cene za zbytecny luxus – nutna je vidle a aspon prumerne hlinikovy dobry zbyly komponenty :-D

      0 0
    • delfyn  

      měl jsem šírera Alfu na campě mix. Veloce, mirage a můžu říct že s karbon. vidlicí to bylo dobrý kolo, teď jsem rám dal pryč a mám Sfinxe, ten je ještě úplně super, ale i tak i základní šírer je dobrej, speciálně u silniček bych se nebál koupě staršího kola, mrkni na net na bazary a nebudeš litovat

      0 0
    • Daf  

      Treba tohle www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

      0 0
    • Baracuda  

      A co to postavit? Nove veloce sezenes za 12, ramovku za 10 – kola treba aksia nebo khamsin – a bude to neprustrelny kolo

      0 0
    • Fuck8r  

      asi teda půjdu do tohoto : mojekolo.cz/in­dex.php?goto=de­tail&id=336

      30,000,– je výborná cena :-)

      není na něm něco vyloženě špatnýho ne ? … akorát aby tam v lednu ještě bylo :-( … v jiném obchodě ho maj za 35,000,– a v jednom za plnou cenu 41,000,– takže kdyby mě je vyprodali tak by to byla tragédie :-/

      0 0
      • yetti  

        Za tyhle penize se to objevuje nekde na netu kazdou chvili, takze myslim, ze do jara jeste nekde budou.

        0 0
        • Fuck8r  

          tak včera večer si tam někdo koupil poslední kousek :-( a o 8,000,– víc za model 2007 určitě dávat nebudu … to chci vidět kde to seženu za 30,000,– ?

          0 0
    • dancing dog  

      Už to tu bylo výše- ,koukni na netu na nějaký cyklobazar, za 30tku seženeš jistě dobrý dělo v luxusním stavu

      0 0
    • WladiMir  

      laeder fox C7

      0 0
    • Fuck8r  

      není tohle kolo trošku předražený ? → www.merida-bike.cz/prodej/warp-4 … 105-ková výbava, Shimano kola za 3,000,– a stojí skoro 40,000,– :-O

      nebo to je ten rám a vidle tak drahý ? … zrovna u tohoto modelu není ta cena rámu napsaná (u jiných merid tam je) …

      0 0
    • Fuck8r  

      co by jste brali vy ?

      super rám / vidle + horší výbava → www.merida-bike.cz/prodej/warp-4

      horší rám / vidle + super výbava → www.merida-bike.cz/…road-905-com

      přeci jenom rám vám zůstane o hooodně déle než výbava – ta se bude stejně jednou měnit (kazeta, kliky, kola, řazení)

      já bych bral ten WARP 4 s tím že tak do 4 let bych tam úplně vyměnil sadu a kola – není to blbost ?

      0 0
      • enjoy  

        ram merida ti vydrzi dlouho?z jakyho duvodu?:-).teda ledaze bys byl jane:-)

        0 0
        • Fuck8r  

          no když z něho nebudu jako ***** pořád padat tak nevidim důvod proč by mi neměl vydržet 20 let :-) … nebo o kvalitách rámů Merida snad pochybuješ ? :-/

          0 0
          • enjoy  

            ja ne!:-)

            ale myslel jsem spis to,z jakeho duvodu bych si zakladal na ramu merida,to nema smysl.

            0 0
            • Fuck8r  

              takže 40,000,– se do takového kola vrážet nevyplatí ?

              0 0
              • enjoy  

                ale tak to ja zase nevim,ja se na silnicce sotva udrzim.ta 905ka se mi ale libi.v ramech a vidlich na silnice se ale vubec nechytam.

                0 0
              • hydrant  

                hlavně je to nějakej triatlonovej rám, ne ? víc postavená sedlová rámová trubka, položenější vidlice bych koupil klasickou silniční geometrii ( jiank řeším tentýž problém, silnici okolo 30, já nejlépe celokarbon s ultegrou :-)))

                0 0
          • petebike  

            20 let ti maximalne vydrzi Titanovej ram :-)

            0 0
            • Fuck8r  

              ale na MTB při zátěžích v terénu … tady se ale bavíme o silničkách a o jízdách na hladkých silnicích :-)

              když vydrží starý slabý rám na Favoritoj 20 let tak proč by neměl vydržet na nové Meridě ? :-) … vydrží ti tak dlouho, jak s tím kolem zacházíš – když nebudete sjíždět z obrubníků, přelétávat přes přejezdy a budete se úspěšně vyhýbat dírám v silnici tak co může ten rám poškodit ? … ještě jsem neviděl že by se silniční rám při normálním používání nějak zničil (prasklá trubka, svár, nebo ohnutý) to nechápu ?! :-/

              0 0
              • petebike  

                neznam moc materialu ktere by nemenily casem a nebo pouzivani svoje vlastnosti…(měk­kost,tuhost)…

                0 0
                • Fuck8r  

                  tak to se mě jako ten rám třeba po 10-ti letech jako z ničeho nic rozpadne nebo co ?

                  0 0
                  • petebike  

                    to nevim :-) tak dlouho na kole nejezdim, ale pisnu to podle sebe – zavodni kolo menim po dvou letech, proste se bojim…uz mi prasklo par veci na kole a nic prijemnyho to neni, a uz jsem videl par prasklych veci…

                    0 0
                  • Gorgov  

                    asi moc nevíš o čem mluvíš zdá se.Materiál vlivem sil, ktere působí na rám mění svoje vlastnosti, no a k lepsimu to neni:) Merida ti vydrzi 5 let a budes rad. Podle me by mel dlouho vydrzet dobrej karbon, ale nevim, uvidim:) Ale kdybys na tom kole nejezdil, mozna by vydrzelo 20 let. Podle mě s tema 800Km pěkně kecáš, ale kdyby, najedeš za rou určitě 30000Km, to kolo bude do roka v riti.

                    0 0
                    • Fuck8r  

                      to chceš říct že do roka bude každé kolo v cenové relaci 30,000,– v řiti ??? :-O

                      ps: jo je to tak – nerozumím tomu a proto se tu ptám a chci doporučit silničku do 30,000,–

                      0 0
                      • Gorgov  

                        ne, do roka bude dost v řiti kolo za 30k když na něm dáš 30kkm. To chci říct. Jinak bych rozhodně bral třeba jak psal pete toho cycli b. Ber Novou ultegru. to uz neco vydrzi. Nova 105 taky samo.

                        0 0
            • ydaho  

              jak kterej :)

              0 0
          • Gorgov  

            ano! pochybuju. Proc chces meridu? je to jedna ze znacek, kterou bych teda fakt nechtel. Tech znacek jinak moc neni.

            0 0
        • MlokCZ  

          Já bych o jednom důvodu věděl a je pak 100% jistota, že mu vydrží přes 20 let. Stačí když na něm nebude jezdit :-)

          0 0
      • Fuck8r  

        určitě bude v nějakých časopisech recenze na tenhle nový model Meridy

        0 0
        • ydaho  

          V Pelotonu byla recenze na ten Wrap, tušim 6

          0 0
          • Fuck8r  

            a nevíš resumé ? … špatný / ujde / kvalita za rozumnou cenu / super ???

            0 0
            • ydaho  

              mám se ti jít mrknout jo ? :-)

              0 0
            • ydaho  

              co si pamatuju, tak to hodnotili jako specifický kolo pro ideální použití – časovka… tomu prej odpovídá i vyšší váha – dobrá setrvačnost pro delší rovinatý úseky, o to horší akcelerace

              0 0
    • petebike  

      800 tejdne najedou tak profici – silnicari…jestli i ty tak te obdivuju ze mas tolik casu a chute :-), vybral bych nejaky Cicly-B – hlinik ram, Ultegra komplet sada 10sp, napleteny kola, jses na cene okolo tricitky…

      0 0
    • SavaH  

      Kolik dnů má ten tvůj týden? 30? ;o) Za těchto okolností vidím 800 km/ „týden“ reálně ;oD

      0 0
      • Fuck8r  

        já to jen tipoval :-D … já na silničce nikdy nejel … tipoval jsem podle toho, co jsem najel na MTB (na silnici se slickama) …

        0 0
    • Fuck8r  

      tady jsou fotky mýho hnusnýho MTB … teď na něm jezdím doma:

      imageshack.us imageshack.us imageshack.us imageshack.us imageshack.us

      mám ho 4 roky a ještě se nerozpado :-O

      tak mě poraďte ten rám :-) …

      Sada: Šimano Ultrega Kola: Kampáňolo Zonda Rám: ? Ostatní: to je jedno – něco mě tam hoděj

      0 0
      • dancing dog  

        Podle mě Tvůj bajk není vůbec hnusnej… jak se řešilo výše- kolik vydrží rám na silničku-

        podle mě dost záleží na tom, kolik vážíš… jestli jsi rachitik ± 70kg, tak Ti vydrží dlouho slušnější hliník, jestli si okolo stovky, tak si kup ocel nebo hodně dobrej a drahej dural…

        0 0
        • Fuck8r  

          před měsícem jsem měl 83 a teď už jen 75Kg … počítám že na jaře budu mít v poho → 70Kg … asi si nechám tady ve městě postavit Spydra na míru … já se v tom opravdu nevyznám takže mě můžou vzít na hůl :-(

          0 0
          • dancing dog  

            nemá cenu se tím tak trápit, tak se na to vyprdni akup si Authora z minulý nebo předminulý sezony, daj se na netu i v kameňáku sehnat s výraznou slevou… Vim, že spousta lidí na Authora nadává, ale všichni mí známý, co mají silniční, jsou spokojený

            tadytoho by si za 30ku ± mohl sehnat

            www.author.cz/…1&cat_id=117

            všem, co nenávidí authora se předem omlouvám

            0 0
      • Brzdič  

        Všechno co máš na kole, teda i rám, ber jako spotřebák s omezenou životností. Něco málo o „stárnutí“ hliníkovýh rámů je tady www.bike-forum.cz/…1/forum.html

        Já bych se klonil k levnější variantě na cca 3 roky

        0 0
    • nika  

      A co nakej sirer? Mne se libej! :-) www.sirer.cz/?…

      0 0
      • Fuck8r  

        jo ten je taky pěkný :-) … Spyder a Sírer jsou Český rámy že jo …

        0 0
        • Gorgov  

          kdepak, vyrábí se v asii, proto dost pochybuju o tý geometrii na míru:) ale o tý se vůbec nedá moc mluvit u silnic, máš to poměrně jemně odstupňovaný. Já bych ti doporučil duráče nebo rb:)

          0 0
    • Fuck8r  

      oni se ještě vyrábí ocelové rámy ??? :-O … mátě nějaké stránky na prodejce / výrobce ???

      0 0
    • Fuck8r  

      a co si trošku připlatit ? … www.trinnity.cz/Default.asp?…

      za Duratec ? … jsou dobrý ? … vydržej mě aspon 6 sezón ? nebo taky po 2 letech začnou měknout a praskat jak zde někdo psal o rámech ze slitin ALU …

      0 0
      • yetti  

        pokud jak pises vys mas 70kg, tak pod tebou vydrzi vetsina i levnejsich ramu. A kdyz chces kolo okolo 30litru, tak si myslim, ze je Duratec, i vzhledem k tve vaze, zbytecnej luxus a budes muset zbytecne setrit na ostatnich dulezitych komponentech, abyses vesel do slusne ceny. Pripomina mi to jiny thread, kde nekdo resi bika za 20 na RB ramu. Silnicka co mam v profilu, mi vysla na 33tis a to jsem koupil ram i s vidli za 8tis. Nevim na cem bych vyrazneji usetril, abych mohl mit podobne kolo na Duratecu, nebo treba RB.

        0 0
        • Fuck8r  

          no jo ale když si koupím kvalitní rám (Duratec Cool R11) tak čím méně vážím tak o to déle mě vydrží ne ?! … jinak jsem zvedl rozpočet na 40,000,–

          0 0
          • yetti  

            Muj nazor je, ze je lepsi koupit slusnej ram za 8micku a treba po trech letech, az se mu zacnou zhorsovat vlastnosti si koupit zase novej nez jeden spickovej ram od Duratecu za 15, kdyz je to porad jenom hlinik. Ale to zalezi na kazdym co preferuje. A co se tyka „povestneho“ praskani seriove vyrabenych ramu, tak si myslim, ze procento prasklych ramu vuci celkovemu poctu prodanych bude zhruba stejne, ale to bych tu zase zakladal flame :-)

            0 0
            • Luma  

              Jak poznám,že se rámu zhoršují vlastnosti…mám duratek od 96 a nic mu podle mě není,najedu asi 5tkm/rok a vážím necelých 70kg

              0 0
          • Brzdič  

            Tak kontrolní otázka ;-) Co je podle tebe kvalitní rám? Dokážeš rozlišit rozdíly v tuhosti přední části rámu, nebo u středového složení? Pokud ano, tak bys měl vědět, že v posledních desetiletích se neustále zvyšovala (a zvyšuje) tuhost u středového složení. S nástupem karbonových vidlic, ale nastává problém. Ukázalo se, že původní jednopalcová „hlava“ nevyhovuje. Dneska se převážná část produkce vyrábí s hlavou 1 1/8". Další vývoj spěje ke konickým hlavám, kdy spodní průměr je 1 1/2" a horní 1 1/8". Tuhost předku se tím údajně zvýší zhruba o 40% a tím pádem je rám daleko účinější. Podle mě je velká škoda, že neexistuje objektvní metodika srovnávání kvality rámů, především jejich tuhosti. Rám zvážit je snadný, ale samotná nízká hmotnost moc o skutečné kvalitě neříká. Silovej jezdec by měl vybírát především právě podle torzní tuhosti rámu a méně hledět na jeho hmotnost. Totéž platí o těch co váží 80kg a víc. Např. Look staví pro horské etapy TdF rámy o 15% torzně tužší, než na rovinaté etapy. Asi vědí proč to dělaj. Osobně mi přijde jako nejrozumnější kupovat kolo s výhledem na 2–5 let. Degradace hliníku není tak rychlá, ale daleko rychlejší je morální a technologické zastarávání.

            0 0
            • Fuck8r  

              proč ty idiotský výrobci rámů úplně opustili OCEL a vše vyrábí ze špatného ALU (a slitin) a nebo z drahých Carbonů a nebo Titanu ??? Já ty voli nechápu – přešli z lepšího materiálu (ocel) na horší (slitiny ALU) a ještě ho maximálně zeslabují :-O (a ještě to považují za úspěch)

              0 0
              • ydaho  

                co je na hliníku špatnýho..? záleží na zpracování…

                0 0
                • Fuck8r  

                  no právě to že po 2–3 sezónách měkne a začínají praskat extrémě zeslabované trubky a sváry a to OCEL prostě nedělá :-) … prostě oni pořád snižují váhu ale i kvalitu (místo pořádných ocelových trubek → 3× zeslabovaný ALU OMG, OMG :-O)

                  0 0
                  • ydaho  

                    za ty prachy, co se chystáš investovat, to na extremně zeslabovanej hliník nevypadá, tak se tim netrap ;-) spousta výrobců se k hliníku vrací, resp. vedle karbonu dál pokračuje v hliníkový produkci, tak snad nebudeš poslední na alu rámu :-)

                    0 0
              • Gorgov  

                ty si tady z nás děláš prdel vole! Mam tě. Proč to děláš? Nehraj si na Olkyce. Neverim, ze bys byl takový tele ve skutečnosti:)

                0 0
              • yetti  

                Jezdil jsem spickovy italsky ocelovy ram Benotto Columbus a musim uznat, ze zivotnost takoveho ramu je neskutecna. Dodnes na nem jezdi kamarad a to bude tak 12let stary. Ale kdyz jsem z nej pred deviti lety presedlal na hlinikovy Campione, tak mi ten hlinikac prisel neuveritelne tuhej a tvrdej, ale postupem casu hoodne zmeknul, ale nikdy neprasknul! Takze se tuhosti tech ramu za ty leta tak nejak srovnali. Ale pokrok je takovej, ze kdyz jsem si vloni postavil kolo na celkem tuctovym horcikovim ramu od Meridy, tak jsem nad tuhosti a pohodlnosti te tolikrat proklinane Meridy jenom nevericne kroutil hlavou. Takze uz kvuli tomu neuveritelnemu pokroku, ktery je v technologiich stavby ramu si radeji koupim postupne dva celkem obycejne ramy treba zrovna od Meridy nez jeden spickovej drahej ram na delsi dobu.

                0 0
                • orca  

                  A nebude to taky tak trochu o penězích a módě ?? Počítá snad výrobce že zákazník si kupuje kolo jako rodinný šperk na celý život a nebo jen na cca 3–5 let ?? A to že žijem v čechách s několikrát menšímy platy je tak nějak světovým výrobcům putna… takže buď koupit jednu lásku na roky a nebo komerci na 3,4 roky a stle dokola měnit… Je na každém jak se rozhodne…

                  0 0
                  • Beeda  

                    vzdy to jo o penezi, mode a podlehnuti reklame. „Svetovy“ vyrobci se chovaji trzne. A jsem presvedcen, ze ve „svetovem“ meritku zijeme v bohate zemi, minimalne mame co do pusy a nikdo po nas nestrili. B

                    0 0
    • Fuck8r  

      www.velosport.cz/velosport.php?…

      tady mají taky pěknou nabídku :-)

      0 0
      • pegal  

        tam sem si nechal stavet Durateca Cyborg R14 .. mohu jen doporucit .. profesionalni pristup, ochota, dali tam i mnou donesene komponenty a jeste sem dostal slevu .. :)

        0 0
      • pegal  

        ted na to koukam a oni tam vyfotili presne to kolo jak jsem si nechal delat :-) www.velosport.cz/velosport.php?… .. je to ten Duratec Cyborg R14 – 105 – Aksium .. :)

        0 0
    • ygy  

      to máš z Monte Carla do OV fak daleko,bo tu visí šupa FORT carbon/alu za sedmičku(bez vidly)za ty koruny mi připdá HI-FI.Jestli máš za rok 30tis. tak eště rok šetři a za 60 máš BOMBU

      0 0
    • Fuck8r  

      tak už se mě staví tohle kolo: www.ideas-creative.cz/spyder/?…

      na Campě Veloce, Vidle Pells 22, trubkách Pells, Mavic Aksium … asi za 40 litrů

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.