• Ivosio

    Zdravím všechny bikery,chtěl bych si koupit na novou sezonu kolo.Dívám se a docela se mi libi toto http://www.cykloeshop.cz/…1-p-808.html.

    Poraďte prosím je to dobrá volba? Najezdím tak 2–3tis. Něco město něco hory terén sjezdy.Dík za odpovědi.

    0 0
    • tomxxx  

      Vision je klasika, ale za 26 půjde sehnat něco lepšího. Oželel bych XT přehazku a přesmyk a měl lepší brzdy (i když tyhle jsou z těch levnejch ty lepší). Zapletený kola taky nebudou žádná šleha. Uvedenou váhu počítej v závislosti velikosti rámu klidně o kilo vyžší.

      0 0
    • tomxxx  

      třeba tohle je lepší, jen brzdy elixir 1 nejsou nic moc, ale kvůli vidlici bych do toho šel.

      http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      0 0
      • Ivosio  

        A jaký je rozdíl mezi rebou a reconem. Na starém kole mám ještě pružinovou vidlici tak se v těch vzduchových moc nevyznám.

        0 0
        • tomxxx  

          U nové reby 2013 je už ten rozdíl zase o kapku menší, ale dříve bylo, že reba měla dual air (dvě vzduchové komory – negativní a pozitivní. Dá se lépe nastavit progresivita… ve výsledku to většina lidí fouká stejně, takže jako solo air) a recon solo air, teď už jsou obě solo. Takže hlavní rozdíl je váha, tuhost (vše hovoří pro rebu) a reba má motion control.

          0 0
          • Ivosio  

            No stejně nevím jestli bych to nějak nastavoval nebo něco takového. Nevím proč se mi tak zdá, že Authory dost lidí odsuzuje a nevím proč jestli to jsou špatné kola nebo co?

            0 0
            • Vilém  

              Nemaji moc co nabidnout. Pomer ceny k osazeni je vcelku nevalny.

              0 0
            • tomxxx  

              Tak ono to neni nic převratného. Rámy jsou jako většina kol dělaný na tchaj-wanu, což podle mě spíš mínus neni. Mně se třeba tenhle vision zdá cenově průměrnej, ale ty prachy bych za to nedal, protože se mi prostě nelíbí a dá se sehnat lepší za stejnou cenu. Další věc je, že authora má hromada lidí. V neposlední řadě bych řekl, že si hrozně zničil pověst tim, že se jeho kola objevujou v supermarketech a podobně (což neni zdaleka jediná podobně velká značka).

              Vyloženě blbý kolo to neni, je to naprosto normální kolo.

              Napadá mě jedno větší mínus. Nelíbí se mi, hodně komponentů jsou značky Author…třeba ráfky, sedlovka. Je to totiž nějakej číňan a nikdo neví co to přesně je zač. U jiného kola je třeba ráfek fulcrum, mavic… klidně i nejlevnější řada, ale přesně víš co je to zač a co čekat za kvalitu.

              0 0
          • Vilém  

            A jak to delaji, ze je vidlice, na ktere je min materialu, tuzsi?

            0 0
            • tomxxx  

              To bych taky rád věděl. Měl sem manitou co vážila 2300g, takže podle množství materiálu by měla bejt tuhá děsně…Nebyla.

              U toho recona jen interpretuju, co tvrděj ostatní, já ho neměl, nebo mám rebu 2012, což by měla bejt asi nejměkčí reba ,ale mně vyhovuje.

              0 0
      • borda  

        K tomuhle by asi chtelo dodat, ze to v CR jen tak nekoupi. Protoze pro nohe to muze byt dost zasadni prekazka. Kdyz rikam a, reknu i b.

        0 0
    • Ivosio  

      No mě se právě tento model libí designově o těch komponentech jsem to nevěděl jsem měl zato, že ty komponenty author budou alespom za něco stát:).Ja nějak prostě nevím jaké si vybrat a hlavně nevyhazovat zbytečně peníze.

      0 0
      • tomxxx  

        Ty komponenty author budou spíš horší.

        0 0
        • Ivosio  

          Prosim dejte nejaky typ na hardtail 26 kolem 20az25tis. Dik budu rad za kazdy navrh.

          0 0
          • Azmir  

            Napiš Hnojovi, za tu cenu skládal super kolo.

            0 0
            • borda  

              Taky bych dodal, odkud Hnoj je. protoze z Ceskyho Tesina to bude mit krapet z ruky.

              0 0
              • Azmir  

                Já ti nevím, ale myslím si, že dát 6 stovek za vlak tam i zpět, se vyplatí, s ohledem na to, jak to kolo bylo vybaveno za tu cenu.

                0 0
                • borda  

                  Ale tak to bezpochyby, jen mi prijde, ze je to pomerne relevantni informace. Stejne jako u canyonum (tam jeste vic)

                  0 0
          • tomxxx  

            Lepší než ten canyon asi neseženeš, ale ten vychází na 27 i s poštovnym. Leda nabrknout nějakou super slevu. Dost pochybuju, že stavba bude výhodnější, ta se vyplatí hlavně když přesně víš co chceš a nechceš kompromisy. Celkem by mě zajímalo, co je za to schopen Hnoj složit.

            0 0
          • tomxxx  

            http://www.mojekolo.cz/…rnished-2011

            Nebo tohle, jestli se dá ještě sehnat. Neni moc hezký, ale kámoše sme ukecali, ať ho koupí, páč je na seriovku do 30 ti fakt pěkně osazený (než ten autor skoro o třídu líp) a teď je nadšenej. Otázka je, jestli chceš dvojpřevodník…

            0 0
          • Rychlonožka  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
        • borda  

          S timhle bych taky polemizoval, protoze trba naby author, nebo rafky helium jsou velmi slusny

          0 0
          • Vilém  

            A oni davaji na kola kolem 20ti, svoje loziskovy naby a helium rafky?

            0 0
            • creek  

              dávají je i na kola za 57000,–

              0 0
              • Vilém  

                A kolem tech 20ti by nejaky bylo?

                Na kole za 57tKc bych si predstavoval taky neco jineho.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.