• zaxxx

    Zdravim, jaka sou tak nejhorsi kola co se daji videt na zavodech-maratonech? neudela si nekdo ostudu kdyz tam vyjede s obyc. kolem na alivku a nakou sunkou vidlici?

    0 0
    • jonti  

      alivio a nejaka lacna vidla su na maratonoch dost bezne. Ale iste by na teba pozerali keby si s takym bikom bol v petke :)

      0 0
      • zaxxx  

        no ja tak uvazuju ze uz neco pristi sezonu zkusim zajet…mam od zacatku leta novy kolo…merida kalahari 590 SX, ted sem koupil na to vidlu Marzocchi MX Comp tak myslim ze vybava uz je dobra… je mi 18 tak penez na to moc neni ale bavi me to

        0 0
        • jonti  

          neflakaj sa a zajdi uz tento rok, ak to budes stale odkladat nic nevyriesis. Neboj sa ze tam ide kazdy v super forme s najazdenymi neviem kolko kilometrami. Ked mozem ist jazdit ja o dva tyzdne tak moze kazdy :)

          0 0
        • Darkson  

          kašli na to, na čem jedeš a zvláš?, když máš pěkný kolo. Na maratonech jezděj i borci v sandálech, džínových kra?asech na trekingových kolech bez odpružené vidlice

          0 0
        • Thomas  

          Myslím že pro tvůj pocit nebude nic lepšího, než až budeš předjíždět jezce na několika násobně dražších kolech. Na druhou stánku až Tě bude brát jako mě borec v keckách a s nosičem v bernudách a tryčku tak s tím asi sekneš. Nezapomeň v kole to není.

          0 0
          • Martyss  

            Osobně si myslim, že je to hlavně v jezdci, ale kolo hraje taky svou roli. Ono když projedeš dvě louže a máš najednou polovinu převodů a tvoje véčka brzdí míň, než když dáš nohu na zem, tak se moc fajn nezávodí.....

            0 0
            • Thomas  

              Máš pravdu, ale jen za předpokladu, když budou dva jezci na 100% na stejné fyz. úrovni. Pak mezi nimi bude hrát rozdíl v kvalitě kola.

              0 0
              • enjoy  

                a pak ze v kole to neni:-) ja za sebe muzu rict ze v kole to je. driv jsem jezdil na kole u kteryho nad geometrii asi vubec nikdo nepremyslel(starej kellys)…,jezdil jsem na tom,nevadilo mi to,ale kdyz jsem sednul na visiona tak jsem nechapal.a co jsem sednul na RB tak nechapu zase.jsem zvedavy co bude dal:-)

                0 0
                • Thomas  

                  No jo ale když někdo dojíždí na kole za 15 na konci pole, tak nevěřím že na kole za 45 bude jezdit první 10.

                  0 0
                • Martin  

                  Koupíš si motorku a PAK se teprv budeš divit:-)

                  0 0
              • Martyss  

                Asi nejlepší by bylo říct, že celkový výkon je dán kombinací obou faktorů(kvalita jezdce a kvalita kola), přičemž kvalita jezdce má větší váhu…

                0 0
      • manzesman  

        Presne tak. Takova vybava je bezne k videni. Je mozne videt i horsi a dokonce bez odpruzene vidle.

        0 0
    • Dejv  

      buď bez starosti,já jel první maraton na Aceře a s nejlevnějším RSTčkem.Poslední sem nebyl a to bys koukal jaký kola jsem předjel :-)))).Byl to první ročník Malevilu,sem myslel že umřu :-))

      0 0
    • Pekáček  

      Já jel svůj první maraton Rallye 3000 v roce 2001, měl jsem bike Anlen Ariel z roku 1992 z třetí ruky, lehce upravenej ale s pevnou vidlí. To byl největší problém, ve sjezdech jsem viděl jen barevný šmouhy :o) Ale předjel jsem hodně borců na drahejch kolech. Všechno je to v nohách, kolo je jen na přilepšenou. Véna Hornych na jaře porazil na Aprílové osmičce staršího Šulina a to jel na letitým pevňáku a vypadlo mu několikrát zadní kolo z patek!

      0 0
    • zaxxx  

      a na cem ste zacinali jezdit??? a kolik ste toho meli v nohach? prumerna rychlost pri vyjizdkach a jaky byli???

      0 0
      • TinkTink  

        Moc to resis…je to v nohach…tak to zajdi zkusit a uvidis jak na tom jsi…ja svy prvni XC zkusil a uplne vyhorel…a letos jedu celou Zlinskou serii…sice dojizdim skoro nebo uplne posledni, ale bavi me to…a o tom to je :)…takze to neres a jdi to zkusit jeste letos! Dyt je pulka srpna…tak se neflakej!!!

        0 0
      • kubrt  

        S takovym kolem se vubec memusis bat, ze budes mit nejhorsi vybavu, ja treba jezdim na alivku a vepredu mam suntourku :) a rozhodne nikdy neprijedu posledni. O to vic te pak tesi, kdyz to nadelis nekomu kdo jede na nabliskanym XT. Dokonce sem ukecal i kamose a ten jezdi maratony na acere. To je tak, kdyz mas vic nakladnejsich konicku.

        0 0
      • MirkoCarver  

        Na maratonu máš jednu jistotu, že pokud dojedeš nebudeš poslední. Většina startujících má ještě druhou jistotu a to, že nevyhraje. Zkus nějaký krátký maraton (40–50km), ten dojede každý. Jinak v blátě řadí Alivio líp než Deore. Na časy se podívej do loňských výsledků plánovaného maratonu a zjistíš, že vítěz dojel v čase okolo dvou hodin a poslední okolo pěti až šesti hodin. Není se čeho bát!

        0 0
    • Mandoš  

      Jasně moc to řešíš. Klidně zajdi zkusit nějakej závod. Můj první závod jsem jel Beskyd Bike a jel jsem jej na železňáku s odpruženou vidlicí 40mm co už měla vydrolené elastoměry a řazení bylo taky pěkně staré. Jel jsem to s kámošem co skládá kolům rozumí a skládá je a před závodem jsem ho žádal z legrace, a? mi ukáže horší kolo než je to moje. A co myslíš, že se stalo??? Žádné horší nenašel, ale mě to vůbec nevadilo a o to víc mě těšilo, když jsem dojel před nějakým borcem na super kole s 80–100 mm vidlicí. Prostě jel jsem tam, protože jsem si chtěl závod zajet kvůli sobě, že mě to baví a něco si dokázat a ne kvůli tomu, abych se tam chlubil kolem. Zkusil jsem to, zalíbilo se mi to a na další Beskyd Bike o rok později jsem si pořídil nové kolo a mám ho postavené taky na Alívku a Santurce a šlape dobře. A ptáš se, jak jsem dojel? Čas jsem měl o něco lepší, ale jen o něco a přede mnou zkončili borci na horších kolech! Prostě je to o nohách, tvé chuti a vůli apak až o kole!

      0 0
    • Mandoš  

      Tak se nestyď a přihlas se ještě letos na nějaký závod. Je jich ještě dost, určitě si vybereš. Třeba příští týden se jede ALVE MTB Věřovice www.alve.cz/mtb.htm. zdar bajk.

      0 0
    • Beeda  

      Ahoj, vybavu a image vubec neres, spis skontroluj zda je vsechno dotazeno a serizeno a mazej uz na nakej, tam pochytas nejvic zkusenosti. No a aby jsi nebyl „stredem pozornosti“ tak se nehrn do prvni rady, jinak si muzes vyslyset nadavky, ne kvuli kolu, ale kvuli tomu, ze vykonnostne a technicky nestacis. Navic vzadu je pohoda a da se i pekne pokecat :-) B.

      0 0
    • McBlacky  

      tak tohle bych fakt neřešil, začínal jsem na altusu a pevný vidli… rozdíl 10000kč v ceně kola není takovej, jako rozdíl 1000km v najetých kilometrech za sezónu :-)

      0 0
    • marco  

      S kolem na maraton si není třeba dělat žádnou starost v amaterských podmínkách nic ze začátku nejsi schopen dokázat chce se to otrkat. Na soutěžích když se dívám kolem sebe se nepohybují závodníci na nic moc skvělích kolech zvučných exotických značek prostě rám z MTB (překvapuje mě kde jsou tyto značky ve vlastnictví uživatelů Bike-fora na závodech je hodně rámů Author,Merida, Kellys, Rock Machine atd. samá komerce žádný klenot) v základu převzaté z kol ceny kolem 20 000 kč s doplněnou kvalitní výbavou ta musí něco vydržet a hlavně kondice v tom to je. Na začátku jsem se také snažil dřít naplno a potom jsem zjistil že dar zvítězit má pouze bohem osvícený který to má spíš jako práci než koníček a tak je pro mě bezpečný dojezd do cíle. A spokojenost že jsem si to užil je pro mě větším darem než vítězství a nejsem hlavně sedřenej jako Bulhar i když někdy to není na škodu.

      0 0
      • vlk  

        tak teď jsi asi urazil všechny rockmachiňáky.Házet je do jednoho pytle s author meridou a kellysem, to už tam můžeš rovnou hodit rb a duratec.Ale v podstatě je jedno na čem jedeš.kamoš jel nějakou 50 na helfštýně na starém kole ocelovém kole váha asi 20kg značka joko s pevnou vidlí s nosičem a jak tu kdosi říkal bermudy a triko a poslední nebyl, ale co je hlavní užíval si to a byl spokojen.Prostě když tě to baví, můžeš jet na čemkoliv.Hodně lidí si kupuje drahé biky a pak na závody chodí jen proto, aby se pak mohli chlubit kamošům a vezkutečnosti nedojedou ani do obchodu.Normálně běž do toho.

        0 0
    • RomanH  

      Loni dojel Drasala borec na starym SingleSpeedu s torpedem. Do cile projizdel se zapnutym dynamem a s rozsvicenym svetlem. Na maratonu dojizdim ± uprostred, predjizdim daleko lepsi kola a predjizdeji me daleko horsi a treba i v keckach.

      0 0
      • Třé?a  

        Chlape zkus to!!!! Muj první maraton sem jel na oceláku s vidlí Balistik za 1200 Kč. Dojel sem jen na 25. kilometr a pak sem zkolaboval, myslel sem že umřu, dvě hodiny sem se pak zbíral v lese. Jel sem za špicí pole a myslel že tak i dojedu :-)))). No a další rok sem postavil na rámu SPYDER releativně funkční kolo se Suntourkou XCP 75 lo. A dojel sem 73 kilometrovej maraton až do cíle v polovině pole. Super pocit když předjíždim v 2 kilometrovim stoupání borce na Cannondalu, a pak ještě v technickym sjezdu ujedu borcum který to za mnou valí už 5 kiláků. Jo ale fakt si vem sebou náhradní duši? já si jí nevzal a víš co se stalo 2 kiláky před cílem :-))

        0 0
    • blick  

      Na Sudetech mě na Vodních Zámkách předjížděl před pěti lety kluk na pevňákovi i spevnou vidlí, plastovejma cant. brzdama a SIS přehazkou. To bylo poprvý a naposled co mě tam někdo předjel. Do teď nechápu jak, ale asi mu ty plastový brzdy moc nebrzdili… :o)

      0 0
    • McBlacky  

      když už jsme u toho tak letos jsem jel TransBrdy na HT s pevnou vidlí (bika mi v březnu ukradli) a dojel jsem 99. ale místama jsem se docela bál, stíhat borcům ve sjezdech. Brutálně mě zaříz akorát Purmen, jenže ten zaříz každýho protože startoval z nějaký zadní vlny a vyhrál :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.