• Thorn

    Co nosite v Camelbaku? Ja prevazne vodu, skusal som aj iontak, ale stalo ma dost energie, kym som to povymyval… ake mate vobec cistiace metody (hlavne na hadicku a naustok)?

    0 0
    • RomanP  

      Já tam asi první čtyři vyjížďky dal jenom vodu a pak isostar. Ten mi to tak obarvil, že je to žlutý i po důkladnym vymejvání a tak jsem to vzdal. Teda myslím tu barvu, samozřejmě to vymejvám dál. Hadičku proplachuju tak, že jí nechám protéci třemi litry horký vody z vaku při očistě. Větší problém vidím v tom, že při sušení je hadička uvnitř plná malinkých kapek vody asi čtyři dny.

      0 0
    • slou  

      Do Camelbaku davam prevazne vodu s iontakem a po jizde proplachnu horkou vodou, oddelam naustek dovnitr vrazim mrizku do drezu a necham to vyschnout. Jednou za cas oddelam hadicku a na konec svarovaciho dratu namotam kusek vaty kterou podle nalady vylepsim mydlem nebo trochou sava a parkrat to protlacim skrz celou hadicku. zatim je Camel v pohode, hlavne se to tam nesmi nechat tyden odlezet to je potem mazec.

      0 0
    • Pekáček  

      Já sehnal originál čistící sadu, brácha ho dává vymytej a plnej čistý vody do ledničky.

      0 0
      • RomanP  

        No a má tam ta voda nějakej smysl? Jinak to je docela zajímavej nápad s tou ledničkou.

        0 0
        • hanz  

          Ve studený vodě nmohem méně roste plíseň Markantně méně.

          0 0
          • Eila  

            a je dobry do toho dat jeste trochu octa, to pak tam neroste uz nic

            0 0
            • biker007  

              to te pak staci prikusovat za jizdy tlacenku a cibuli:D ja sem zkousel Savo a camel to taky prezil.. jen ne moje triko co sem mel na sobe, ale zase ma ted takovej nevsedni dysajn:)

              0 0
    • Maskyč  

      Voda s jarem a důkladně propláchnout.

      0 0
    • giant  

      Už jsem se cca před měsícem na stejný problém dotazoval.Co mám v camelu?Kofolu,čaj s hroznovým cukrem,sirup jinak co dům dá.Čištění moc neřeším hned jak přijedu po švihu propláchnu ho dostatěčně horkou vodou a nechám vyschnout.Hadičku neoddělávám pořádně ji profouknu.Určitě SAVO bych tam nedával to je brutální.

      0 0
      • Thorn  

        Savo je OK. Vyskusane.

        0 0
        • Pavlos  

          savo ne skus vyhledavani

          0 0
          • Thorn  

            vyhladavanie som skusil – polovica ludi savo pouziva a nestazuje sa, druha polovica hovori „savo ne“ a nikdy ho radsej neskusala. ja som moj stary camel raz za cas savom cistil bez problemov.

            0 0
            • kungpao  

              Tak savo by som tam ani ja nedal, pripadá mi to také „záchodové“… Inak ja do camelu dávam iba čistú vodu, tudíž čistenie žiadne. Proste to len prepláchnem, utrem rukou, a povesím v čistej kotolni na ramienko. Behom noci vysušené a hurá používa? znovu…

              0 0
              • pali  

                Vozím tam ion?ak po použití teplá voda zo saponátom náustok + hadička a nakoľko to má velký uzáver dá sa to v pohode čisti? z vnútra.Je to v pohode.

                0 0
            • Belial  

              Savo se dává i do vody, aby byla pitná. Samozřejmě v rozumné míře.

              0 0
              • vlty  

                tak tak, jedině savo:

                Likviduje choroboplodné zárodky, bakterie a viry (včetně HIV a HBV), řasy a nižší houby, odstraňuje pachy. Vyniká mimořádně vysokou čistotou, dlouhou záruční lhůtou a unikátní ekologickou hodnotou, pro kterou je schválený i pro dezinfekci vody v bazénech a jako jediný i pro pitnou vodu.

                Slouží k čištění a dezinfekci podlah, nábytku, kuchyňského a hygienického náčiní. Hračky, předměty a plochy, které jsou ve styku s potravinami, je nutno po 30 minutách opláchnout pitnou vodou.

                Nejprodávanější čisticí a dezinfekční prostředek v České republice.

                0 0
                • K2  

                  Jen pro info – savo by mohlo kejmlu škosdit, ale savo zředěné vodou je OK – k likvidaci plísní stačí pár kapek sava do vody, kterou vak vyplachuju a ne ho naplnit po hrdlo čisstým savem. Stačí to pouze občas, když už horká voda nestačí

                  0 0
    • Lada1  

      Kdyz ti vadi rosa v hadici, tak ji profoukni fenem. Jinak jsem novym a velice spokojenym uzivatelem Hydrapaku Glacier. Hadice se da zbavit jednoduse a rachle obou zakonceni, vak se da obratit naruby. Proste na cisteni SUPER a to do toho liju boruvku (cucoriedku), ktera jde blbe smyt i v drezu (riadu).

      0 0
    • lubos  

      Ja mam tedka problem, ze mi nejako nechce moc tect voda z camelu. Tak jsem rozebral trubici a zjistil jsem, ze na strane, kde se pripaji k vaku je vevnitr jakoby odloupnuta stena a prileha tak, ze pak nechce voda poradne tect. A ted nevim jestli je to od vyroby, nebo se to odchliplo nedavno. Asi sem hodim vecer foto.

      0 0
    • Eila  

      mam na to takovy to vysusocavi raminko, pak sundam naustek, hodim ho dovnitr aby se neztratil a necham to nekde viset

      0 0
      • malko  

        Nechces sem hodit foto ? Prave neco takovyho resim. Mam namyslenou takovou hard-core konstrukci. Novodurovou rouru sprumerem aspon 50mm – na konci udelam z boku jeste nekolik vetracich otvoru a na druhym konci zabuduju vetracek pro nasavani vzduchu. Ten vak pak nasunu na ten proderavenej konec a necham tam vhanet vzduch. Myslim, ze by to mohlo krute rychle vysusovat.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Obral som vnucku o par plastikovych hraciek a tie tam nahadzem a pekne sa to vysusi.

        0 0
    • kralovek  

      Vozim sladky, bezbublinkovy ledovy caj. Camel je v dusledku toho pekne hnusne hnedej. Samotny nahubek se stahuje snadno, a kdyz tam neni, tak to taky lip vetra. S cistenim se taky moc nes…

      0 0
    • biker007  

      podle chuti.. v lete iontak, v zime caj nebo grog:) sakra, tak se tak divam na ten camel v rohu pokoje a je tam porad zbytek grogu z poslednich bezek:)..az najdu skafandr tak se pustim do cisteni:D

      0 0
    • civetta  

      Porad tady ale nevidim jak cistit ten naustek… Ja mam taky origo cistici sadu, ale do naustku se proste nedostanu, ani kdyz ho sundam. Nalozit do octa nepomaha, cisteni tycinkama do usi taky ne. Prozradte to uz konecne nekdo! Jinak na piti pouzivam z 90% Penco, obcas Enervit, vyjimecne Isostar, v zime obcas redim cajem.

      0 0
    • Roman  

      Kejmla vozím druhým rokem. Tankuju do něj vše krom vody – nejvíc kolofolu. Po švihu ho beru sebou do sprchy, propláchnu, nacpu dovnitř plastovou mřížku do dřezu, sundám náhubek, který prdnu dovnitř a hodím pod postel. Krom neškodného barevného nádechu pytle samotného nepozoruji žádné změny a to ani v hadičce, ani v náústku.

      0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.