• Jane

    Se chci zeptat, jestli normálně perete i camelbak. Mám camel Lobo – vnější špínu sice jednou za čas otřu, nicméně by celkově potřeboval vyprat… Do pračky se mi ho dávat nechce, takže uvažuju o ručním praní. Taky nevím, jakou zvolit teplotu vody – viděla bych to tak na 30 stupňů. Tak mě zajímá vaše zkušenost…:-)

    0 0
    • blue  

      do pračky na 40 v pohode

      0 0
    • Honzas  

      mam nejakej batoh od hydrapaku, tak pet let starej. kdyz je jo zasranej, tak ho hodim s vecma na kolo do pracky a na tricet vyperu. pak je jak novej;-)

      0 0
    • easyrider  

      mam taky loba! jen ho leštím koštětem :) ale až bude zasmrádlej tak asi koště nepomůže. tak ho vyper a pak napiš jak to dopadlo… ať vím :)

      0 0
    • wroum  

      peru v ruce, ale i pracka je v pohode

      0 0
      • Marcinka  

        Taky peru ručně, ve vaně s trochou vody a prášku (nejraději pracího tekutého gelu). Už jsem tak můj Nalgene pral aspoň pětkrát (za skoro 2 roky, co ho mám).

        0 0
    • MARIN  

      Jelikoz se hooodne potim tak batoh od Camelbaku Rogue(uz dva roky) a driv od Hydrapaku Delta (3roky) po kazde vyjizdce hazim do pracky spolecne s dresem,krata­sy,rukavicema no proste s tim co ze sebe sundam. Kdybych to nedelal byl bych v lete jak mucholapka – desne bych smrdel:) Na zadnem batohu to neni znat.

      0 0
      • ivaneck  

        Opravdu pereš rukavičky bez jakékoli újmy po každé vyjížďce? Já jsem je vždy vypral jen jednou… :( Mám teď gelové s koženou dlaní a moc se mi to prát nechce, i když už docela smrdí ;o)

        0 0
        • Ruprecht  

          rukavice taky peru s věcma na kolo a v pohodě – ale záleží asi jaké rukavice, teď mám druhou sezónu foxy a na nich bylo přímo napsáno, že jdou prát v pračce na 40. Kdysi jsem si koupil poledniky a po jednom vyprání se rozpadly :-(.

          0 0
          • mawerick  

            Já mám spešly látový s BG gelem na dlani a peru (teda spíš pračka pere) tak jednou dvakrát za sezonu a v pohodě:) Akorát mi z každých slezly takový ty nalepený „protiskluzový“ srandičkárny na prstech:)

            0 0
          • RomanH  

            Rukavice (Polednik X-Country) peru v pracce zhruba kazdou 3–5 vyjizdku, Camelbak (Mule) pak cca 1× do mesice (a po kazde vyjizdce rucne pod tekouci vodou vyperu popruhy a zada od soli).

            0 0
            • Traction  

              Uplně to samý batoh stejný,rukavice stejný a postup taky stejný :-)) kdybych nedělal ty popruhy tak nemusíme domu kupovat sůl.

              0 0
        • elbi  

          Rukavice peru v ruce, bez problémů. Ale jak to tak čtu hodím je příště bez obav s dresem do pračky. :))

          0 0
          • mawerick  

            záleží asi spíš na metriálu… Nevím jak by se to líbilo kůži…:)

            0 0
        • MARIN  

          Jeje tak jeste doplneni NEPERU PO KAZDE VYJIZDCE ALE JEN MACHAM ve studene vode – peru tak jednou za tyden na 30 nebo 40°C podle toho co se k tomu jeste prihodi :) A somosebou i rukavice. Body kdy byli rukavice s kozenou/kovou dlani a po namoceni tvrdi jak beton jsou pryc. Mam dvoje celoprsty Etape Spring a jedny AXO Sprint a drzi uz nejakou sezonu.

          0 0
        • MARIN  

          A jeste rukavice bez ujmy jsou u me vajimka jak jsem psal hooodne se potim a otirat se druhy den smradlavou rukavici pod nosem se mi opravdu nechce nehlede na to ze obcas kdyz prijedu pred barak a mam ram jen trochu zadelany tak to obcas setru prave rokavicema :)

          0 0
        • sir_mike1  

          Rukavice do chemický čistírny.. fakt!

          0 0
      • Lister  

        tak rukavice taky peru po každé vyjíždce, jen teda prvních pár máchání doporučuju v umyvadle, protože jednou jsem hodil nový rukavky s ostatníma věcma do pračky a ty pak byly všechny o pár odstínů tmavší :o) – X country od poledníka s gelem – na rukavicích to znát není, přece jen v terénu dostanou mnohem víc zabrat než v pračce. Batoh jsem ještě nepral, ale chystám se na to. Jinak používám program na syntetiku na 40 a ždímu na 400 otáček – to jsem hospodyňka co :o))))

        0 0
    • Traction  

      Mám Mule peru ho normálně na čtyřicet,můžeš i s věcma a je jak novej.No hlavně nedávej žádnou aviváž jen normální prášek na praní.

      0 0
    • pali  

      jasne, niet co riesit

      0 0
    • Dijck  

      Periem, na 30°C :)

      0 0
    • slou  

      M.U.L.E. celý 4 roky nebo jak dlouho ho mám ho normálně peru v pračce.

      Takže v poho do pračky.

      0 0
    • pepino  

      Peru bágly, boty i kšiltovky(helmu ne:-) ) Ale dřív jsem měl horem plněnou,teď předem a jednou se mi v baglu Axon udělala dírka,jakoby prošoupaná, jak se to šoupe o dvířka. Tož tak.

      0 0
      • zdenal8  

        jj. Takhle mám rozdrbanej Blowfish. Sem ho tam blbec hodil rozepnutej. No musel sem hodně zašívat. Teď ho mám jenom jako záložní, když vezu víc věcí do práce a místo něj pořídil za 400 od Force. Vak do něj pasuje.

        0 0
    • koso  

      Ja bych se chtel aby mi nekdo poradil o kopi kola. chtel bych tak do 8 000 Kc. chtel bych aby ste mi poradili jaky rarice… a tak. jako presmykovacky bych asi uprednostnil Shimano ALIVO. ap ak jaky asi dalsi veci??? chtel bych relativne kvalitni trekove nebo crossove kolo ale nechci nake drahe bo se bojim, ze by mi ho nekdo ukrad… psl poradit…
      nejlip na muj eMAIL!!!

      dekuju koso

      0 0
      • Vašur  

        Že by se levný kola nekradla, to slyším prvně! Kéž by aspoň tohle byla pravda :-(

        0 0
    • kycis  

      Me se jenom libi jak se holka pta chlapu jak ma neco vyprat :-)))

      0 0
      • pop  

        Aspoň se zeptá :)). Já už mockrát slyšel,jak dopadlo funkční prádlo po praní na 90´C :)

        0 0
    • pop  

      neperu.otírám vlhkou hadrou

      0 0
      • Marcinka  

        Bydlíš v Olomouci? Kde se v okolí Olomouce dá jezdit. Nízký Jeseník myslím není moc daleko, né? Jak to totiž vypadá, tak se tu budu asi pět let trápit na UP.

        0 0
    • Meesha  

      pracka rulez!

      0 0
    • apache6000  

      jo peru normalne v pracce na 40

      0 0
    • cabbage  

      normálně kejml hodim do vany a osprchuju…

      0 0
    • Radez  

      Čau,

      nějaký zkušenosti s praním Kejmlu MULE N.V. 2012?

      Tam jsou celý plastový záda, to přece nejde dát celý do pračky.

      Nebo to tam někdo cpe? Nezlomí se ten plast, nebo na to máte nějakou fintu?

      Normální bágl nemám problém hodit do pračky, ale u kejmlu se bojím, že se ty záda zlomijou.

      0 0
    • jeniiiik  

      Peru mule nw taky v pračce, ten plast jde vyndavat, jen nevim, jaky mam rocnik.

      0 0
    • martina2021  

      zdravim, mate niekto skusenosti s pranim v pracke s batohom Camelback ktory ma chrbtovy system ???? ci uz Luxe NV alebo Mule NV ???

      0 0
      • tonik666  

        Mule NV občas normálně vyperu. Neodstřeďuji, suším venku pověšený.

        0 0
    • Mereck  

      Já mám backpack na hydrovak od Axonu a normálně jsem ho mrsknul do pračky. Na 30°C a program na syntetiku. Bez neg. následků (ale peru ho tak 1 ročně)

      PS ty přezky bederního pásu apod. do sebe vždycky zacvaknu, aby dělaly v bubnu menší céres.

      0 0
      • doubleingram  

        Axon tu nikdo neresi, ten stoji prd, resime Camely za 3k :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak to seš velkej kluk když máš camel za 3K. Nebudeš tomu asi věřit, ale pere se stejně jako batoh za 4kila. Peru jak mule, zealot tak i lidl batoh na 30 stupňů bez ždímámí.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.