• Joe_Black

    Neporadíte mi někdo vlastnící XT véčka 2004 (teda alespoň myslim) jestli nemáte problémy s pískáním přední brzdy. Zadní jsem vyladil, ale přední píská jako blázen. Byl jsem s tim v krámě, kde jsem je společně s celým kolem koupil, vyzkoušeli jsem všemožný špalky (od 100 do 600 kč) i dokonce jiný celý přední kolo.No nakonec to technik identifikoval, že je to vůlev brzdách, ale není to na reklamaci ani výrobní vada :o( Nechce se mi to věři, že by XT stáli tak za prd!!

    0 0
    • Daf  

      Zatim nepanikar, dej tomu cas pripadne to zkus zajet v blate a treba si to sedne. Vim ale ze u tech starsich XTcek bylo piskani neresitelnej problem :(

      0 0
    • Bohus  

      V piatok som nasadil na XT brzdy (model 2002) kazetove trojfarebne gumicky BBB a piskanie sa vyznamne zredukovalo (ostatna konfiguracia: Judy TT 2002, Mavic X221). Pred tym tam boli cierne kazetove BBB, ale to piskalo vzdy pri brzdeni. Teraz je to podstatne lepsie, piskaju len pri intenzivnejsom brzdeni. Mozno to nebude piskat len chvilu, kym budu brzdove gumicky nove, uvidim.

      0 0
    • skoca  

      Jam mam starsi XTcka, asi 2001, a u me piskani zavisi na typu rafku: Mavic-nepiskaj, Airline-piskaj. Spalky mam origis Sh.

      0 0
    • Joe_Black  

      Tak mi včera skoušeli na biku ještě LX a XT 2004 a oboje jsou v pohodě a nepískaj. Asi fakt udělali soudruzi někde chybu. Ten druhej kloub dělá asi problémy nejspíš.

      0 0
    • mikes  

      Zkus se podívat na clanky.cykloka­talog.cz Brzdy aby brzdily…

      0 0
    • Pekáček  

      Nejsou náhodou letošní XT stejné jako LX? Já mám Avidy Arch Rival, nepískaj, brácha má loňský XTéčka a pokusil se pískání odstranit podkovou, částečně to pomohlo. Asi jak se brzdí, tak se roztahují čepy na véčka a špalky dostávají blbou sbíhavost a pískaj.

      0 0
    • MartinXC  

      Může to být i prach v průběhy vyjížďky:

      • před pár dny mi začal pískat kotouč: říkám si, počkej, dotáhnu uchycení a mám tě
      • po dvou vyjížďkách to začalo znovu, v závislosti na prašnosti právě projížděné trasy a pak zase přestávalo, jak se desky a kotouč trochu obrzdily.

      Mohlo by to být stejné, zvláš?, jestli máš gumky seřízené k ráfku hodně naplocho, tzn. že se s přítlakem maličko nenatáčejí.

      0 0
      • RomanH  

        To je divny, me Avid CPS piska akorat na mokru nebo po silnem dlouhem brzdeni, nebo pokud je uplne cisty. Cim vice prachu, tim lepe :o))

        0 0
        • MartinXC  

          No, to je možný, že se bržděním vyhladil kotouč a začal kvilet a naopak s prachem to přestalo… Ale u V-ček bych to viděl na ty přesně souběžné špalky.

          0 0
    • M@rtin  
      • Brzdy XT 2002
      • Ráfek Mavic
      • Špalky BBB (trojbarevné)

      Nepískají!

      Jen jednou ale to jsem je měl povolené.

      0 0
    • adco  

      Model XT-2000, špalky XT, ráfky Ritchey Comp, pískali, ale len za mokra. Po výmene ráfkov za Mavic X 517 ceramic, špalky XTR ceramic nepískajú (nemenil som samozrejme kvoli pískaniu, ale účinnosti pri brzdení za mokra, to že prestali píska? je len príjemný vedľajší efekt).

      0 0
    • scret  

      Mam XT 03 a predni piska, po vsemoznym ladeni, neresitelnej problem. Me to ale moc nes… protoze to brzdi jak hovado, takze piskani na funkci rostlinare nema vliv:-) Nekde jsem slysel, ze to piska kvuli vetsimu brzd. ucinku. Mel jsem predtim LX a ty nepiskaly. Ale rekl bych, ze brzdily hur.

      0 0
      • Joe_Black  

        Asi na tom něco bude 2003 brzdi fakt huste, ted jsem tam dostal misto toho XT 2004 a pripadaji mi oproti 2003 takovy osizeny, ale nepiskaj a brzdi taky pomerne slusne

        0 0
        • scret  

          Vozim na 03kach Koolstopy a zdalo se mi, ze to brzdi jeste daleko vic nez kamosuv mech. Hayes. Na XT 04 se mi libi design, ale prave ze jsou prepracovany, tak udajne brzdej min.

          0 0
          • vtx  

            Mam XT 2004, zatim orig spalky, nikdy nepiskaly. Pro me brzdej dostatecne, nekdy az moc, kdyz de predni kolo v zatacce do smyku. Na piskani pry pomaha nastavit spalky tak, aby nejdriv na rafek dosedala predni cast (ta kratsi).

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.