• Orbis

    Prosím poraďte!! Mám XT véčka 04 a keramický ráfky Mavic (kola CROSSRIDE Ceramic) a píská to jak … Špalky mám avidky, zkoušel jsem i Kool-stopy, ale je to stejný. Nastevení do šípu nepomáhá. Já vím, že u 03 to byl neřešitelný problém, ale právě kvůli tomu jsem koupil 04. Viděl jsem v prodejně kluka, kterej měl stejný kola a stejný brzdy a nepískalo mu nic. Pomozte!! Díky

    0 0
    • honza256  

      Mam jenom obecny rady, poradne umejt a odmastit rafek, vem spalky smirkem…

      0 0
    • TinkTink  

      Piska to na obou kolech nebo jenom jedno? Mne piska XT 04 na normal rafku jedine kdyz se na to dostane voda…

      0 0
      • Orbis  

        NO píská to jenom na přednim. Ale fak t nevim proč. Odmaštěnej ráfek mam a destičky hobliju šmirglem skoro pořád. Dost mě to naštvalo, protože jsem XT´04 koupil právě kvůli tomu, že jsou předělaný a nikomu nepískaj jako 03, ktrerý jsem jezdil předtim. A řekl bych, že je to skoro stejný. Pískaj i obě strany ráfku.

        0 0
        • Gatier  

          Skus dat predne dozadu… Problem je v tom mnozstve capov, co tam je.

          0 0
          • Orbis  

            To už jsem taky zkoušel, ale nejlepší ježe na hliníku nevydaj ani hlásku:::::::

            0 0
        • TinkTink  

          Noo…mne XT 04 na hline piska tez pouze kdyz ji dam dopredu…vzadu ne…premyslim, ze by to slo vyresit podkovou…

          Jak jsi zjistoval to, ze piskaj obe steny rafku? Jestli by piskala jenom jedna, tak to bude asi spalkama :)

          0 0
          • Orbis  

            No protože, když mam rozeplou brzdu a přitlačim jí na ráfek tak píská levá i pravá, nebo jedu na rovině a přibrfim a přitlařim levou nebo pravou víc na ráfek, tak pískaj taky obě. No a špalky jsou Avidy na keramiku:)

            0 0
            • lubos  

              Prave Shimana na keramiku jsou tvrdy jako kamen ( i kdyz jeden spalek mi neznamo jak zmeknul v supliku), , to jest neohnes ho nebo se zlomi, vsechny ostatni jsou mekky. Tak zkus treba ty Shimana.

              0 0
              • Orbis  

                No uvidim mam je objednaný, tak až to vyzkoušim, tak dám určitě vědět!!!:))

                0 0
    • lubos  

      A mel stejny spaliky ? Nemel treba Shimano na keramiku ?

      0 0
    • adco  

      Už som to tu písal, mal brzdy XT 00 a pískali hlavne predné a najviac za mokra. Prechodom na keramiky Mavic X517 a špalky XTR ceramic pískanie úplne prestalo. Skús tie XTR špalky ceramic.

      0 0
      • Orbis  

        Fajn Skusim ty XTR na keramiku a nevíte náhodou, kde by se daly objednat na netu?? Moc díky

        0 0
      • fíha  

        No, celkovo by som sa najprv urcite pozrel po inych spalkoch, len nie Shimano. Ostatne ich tu nikdo moc nechvali.

        0 0
        • lubos  

          Netyka sa keramiky.

          0 0
          • Orbis  

            HOŠI MOC DÍK!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!

            XTR na keramiku fakt nepíska!!!!!!!!!!!!

            Opravdu jste skvělý díky!!! Orbis

            0 0
            • Gatier  

              Nie je zac! Chcelo by to nieco cervene, 0,7l…

              0 0
            • MARIN  

              kde jsi je objednaval? At nemusim v budoucnosti hledat

              0 0
              • Orbis  

                No normálně v MiRa sportu v Táboře. Oni mi to objednali v Ostravě u Shimana, ale protože to v Ostravě neměli, tak zajel majitel (můj známý) pro XTR destičky na keramiku do nějakýho skladu poblíž TA (tak do 200 km), ale přivezl mi jen jedny, protože byly poslední. Ale když si je objednáš v Ostrasvě, tak ti řeknou, že tam musíš poslat závaznou objednávku a že Ti měli přijít do dvou měsíců. Já je mám furt objednaný v Ostravě, protože potřebuju i na zadek, no a protože mám dvoje, tak budu mít aspoň jedny rezervní.

                0 0
              • Daf  

                No ja jsem si zavolal do koloshopu a tam je meli vyndane z XTcek a XTR protoze vetsina lidi chce spaliky normalni. Za 500kc na obe brzdy.

                0 0
                • MARIN  

                  Budu zajizdet novej rafek tak je musim taky sehnat zkusim teda koloshop – tam to mam jen kousek

                  0 0
            • lubos  

              Vymenil jsem sedrene spalky Shimano za Avid. (Ker. rafky). Brzdeni na vode se nezlepsilo, jenom se o neco malo zkratil delay. Davkovatelnost je ale na hovno. Predni uz na vode taky nebrzdi. Zacalo to na vode silene vrzavo/piskat. Malej kousek sedrenej keramiky se mi rozsiril. Uz je to 2×0.5cm. Zajimave je, ze kdyz je voda, na trhave pribrzduje. Myslim, ze prave na tom miste, kde mi chybi kousek keramiky. Jelikoz predtim, kdyz jsem mel ne-keramicke rafky to na vode brzdilo lip mi jenom potvrzuje fakt, ze keramicke rafky ve vode nejenom ze brzdi hur. Oni vubec nebrzdi. A co je nekdy jeste horsi, po chvili nebrzdeni najednou bloknout kolo. Co to udela ve technickem sjezdu na mokru asi kazdy tusi :-((((

              0 0
              • Daf  

                Jo jo clovek musi byt opatrnej v desti. Kdyz se jede dlouho do kopce v mokru a v desti bez brzdeni a pak nasleduje sjezd a clovek zjisti ze se brzdy nechytaj tak to je problem :( Staci ale kdyz je na rafku trochu spiny a brzdi t brutalne i za mokra.

                0 0
                • lubos  

                  Jj, staci blato nebo pisek, a uz to brzdi. Ale zatim sa mi to jevi tak, ze ty Shimano spalky jsou lepsi nez Avid. A nevim jestli se nebude to vydrene misto rozsirovat dal … Tohle je nejvetsi a nejhorsi problem z meho pohledu u rafkovych brzd. Poskozeni rafku :( No nic, casem jdu do kotouce a jeste si tim shodim vahu celkove i na obvodu :)

                  0 0
                  • MARIN  

                    Ja mam na keramice odlouple misto uz hooodne dlouho a zadny vliv to nema a ani se to nijak nezvetsuje

                    0 0
                    • lubos  

                      jak velke ?

                      0 0
                      • MARIN  

                        na kazde strane rafku cca 3×5mm primo na plose kde doseda spalek

                        0 0
                        • lubos  

                          Hmm, takovych mam taky nekolik. Ale jenom na jedne strane. Tento je ale tak 2cm x 0.5cm Puvodne byl asi tak 1cmx2mm , cil se zvetsil :(

                          0 0
    • Volf  

      Nedávno se tady probíraly žlutý špalky Baradine. Koupil jsem je a vživotě kolo tak nebrzdilo. Po 350 km brzdy zašaly ječet takovým způsobem, že se zastavovaly i auta. Je fakt, že jsem se stával nejrychlejším jezdcem, protože každý zabrždění by se člověk raději neviděl. Dělal jsem s nima úplný psí kusy, do véčka, různý náklony a řev a řev. Celý roky jsem špalky seřizoval tak, že jsem je povolený přimáčkl na rávek, nastavil na výšku a utáhl. Nikdy jsem neměl žádný problém. Nakonec jsem ty špalky nasadil postupně na další 3 kola a byly úplně potichu. Takže jsem se smířil s tím, že moje Remerxy a Baradiny si asi nebyly souzeny a koupil nějaký BBB a je klid. Přitom mně prodavač tvrdil, že materiál je úplně stejnej, takže možná má vliv i tvar špalku.

      0 0
      • Aiax  

        To je nahoda, me baradine (ale ty trojbarevny) na remerxech taky piskaly (jen vzadu). Na zadnejch jinejch rafcich ne – zkousel jsem jeste nejaky alexy, mavicy a ritchey.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.