• Martas

    Prosím potřeboval bych poradit,mám řazení XT dual,brzdy véčka avidy 5.Chtěl bych kotoučové brzdy,ale nechci měnit řazení s páčkami./lépe řečeno investovat co nejméně/vyplývají mi teda z toho mech.kotoučovky ?Díky za tipy a rady

    0 0
    • gobike  

      Tak asi Ti nic jinýho nezbývá, než koupit mechaniky.Co třeba Avid bb7? Ale pokud chceš aby Ti ty Avidy brzdily na 100%, tak by to chtělo i paky od Avidu.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Nebo semihydrauliky, kdyz sezenes. Spojuji nevyhody obou systemu :)

      0 0
    • zirecek  

      Proč chceš měnit Avidy Véčka za mechanické kotoučovky? Raději pošetři, počkej a kup hydrauliky, když už kotouče… .

      0 0
      • juli  

        Tak, tak mechanicke kotouce nenahradi kvalitni vecko. Teda, az na drahe vyjimky.

        0 0
        • gobike  

          A co Avid BB7 ma cenu je kupovat?

          0 0
          • juli  

            To nevim vlastni zkusenost nemam, ale ve spojeni s XT dualy bych do toho asi nesel, bo neni zarucena kompatibilita. Chtelo by to vyzkouset. Treba tuto kombimaci nekdo jezdi a poradi. Jinak co vim BB7 s Avid pakami je docela chvalena.

            0 0
          • MartinXC  

            Jojo, tuhle kombinaci (XT páky + BB7) jsem měl asi rok na biku a šlo to velmi dobře – taky jsem nechtěl vyhazovat funkční řazení které je s dohromady pákama, když jsem volil kotoučovku. XT páky jsou pro kotouče trochu míň ergonomické (ostré) a v provedení s řazením dohromady patří mezi měkší (propružují). Ale brzdilo to výborně. Teď mám páky od Avidu, spokojenost.

            0 0
            • Martas  

              Na tvém fotu jsem viděl že jsi dával jenom přední brzdu?Takže se toho nemám bát a mám to zkusit?Bojím se abych nešel cestou pokus omyl.Když jsi dal páky od Avidu to znamená že jsi předelal i to řazení?

              0 0
              • MartinXC  

                Ano, zatím kotouč jen vepředu a tedy když páku Avid k tomu, tak jsem vyměnil řazení jen smyku. Výměna páky nebyla nezbytná – prostě jsem šel kolem krámku, páky viděl, dostal dobrou cenu a tak jsem jednu hned namontoval.

                0 0
      • Martas  

        Neumím posoudit brzdnou sílu/je to můj první bajk-Ravo racing team/, mé očekávání bylo větší/myšleno brzdy/ a to si myslím že nejsem žádný střelec!Original špalky jsem sjel za 350km. Tak fakt nevím!

        0 0
    • Fisi  

      ja bych avidy večka neměnil možna kdyby jse pokazily potom bych šel do kotouču …

      0 0
    • jurahasic  

      Mám řazení a páky LX rapid fire do předu jsem koupil mechaniku Avid BB7,žádný problem s kompatibilitou a brzdí dle mého velmi dobře najeto asi 2tis.Když mechaniky tak Avid.

      0 0
      • zirecek  

        Jezdils předtím nějaké Včka, máš nějaké porovnání?

        0 0
        • Martas  

          Nevím jestli ten dotaz směřuje na mě,ale ted když nad tím přemýšlím máš pravdu v tom že jsem ty Včka s níčím neporovnal.Dříve jsem jezdil na kole jenom s rodinou na zmrzlinu a to brzdí každé brzdy dobře.Stejně se toho pocitu nemůžu pořád zbavit,že to brzdí hůře?Musím vyzkoušet nějaké mech.kotoučovky. To fakt není rozdíl mezi Včkama a mech.kotoučovkama?

          0 0
          • MartinXC  

            Je a docela značný a na obě strany. Záleží, co s čím porovnáváš a na které nápravě. Avid BB7 kotouč poznáš proti každému Véčku. Ale to je špička mezi mechanikami.

            0 0
          • zac  

            u Avidu je a velkej. Kdyz tak se mi ozvi na mail, muzu Ti neco nabidnout…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.