• chorvat

    Je nejaky konstrukcni rozdil mezi predni a zadni V-brake brzdou?

    Treba jako ze botka ma delsi cast vpredu/vzadu…

    Mam pocit ze mam obe brzdy stejny, sem s toho volaky zmeteny.

    0 0
    • cabbage  

      pokud vim tak se lišej leda tak delkou bodenu, ale mohly by se vyskytnout i jiny rozdily- šílených konstruktéru je tu dost.

      0 0
    • fousac  

      to mam asi obe brzdy bud predni nebo zadni… :)))

      deore, altus, alivio, tektro, cannondale a noname celisti co sem zatim videl se urcite predni-zadni nelisi…

      0 0
    • Air  

      co vim, tak zalezi na typu brzdy. Treba tusim ze Avid Arch Rival se rozlisuje predni a zadni brzda. Ale vetsinou to je asi univerzalni predozadni brzda.

      0 0
      • Mamutt  

        Ano, ale to je otázka čelistí. Některé jdou, některé nejdou.Třeba Cane Creek DC5 lze dát stejně dopředu i dozadu, a krom toho i celou přeskládat a vést lnko z libovolné strany. Na natočení botek to snad ale nemá vliv ;)

        0 0
        • Air  

          no, ale on se ptal predevsim na celisti, ne? Jinak ty botky jsem mel u Deorek uchycene na uprostred, pak jsem koupil cartridge a na obou brzdach (predni i zadni) je ta kratsi cast vepredu a delsi cast cartridge vzadu (jinak receno cartridge je uchycena k brzde v prvni tretine sve delky). Jinak co se tyce vedeni lanka, tak jsem cetl ze to u nekterych brzd fakt jde prehodit jak clovek potrebuje. Ale ted nevim, jestli je oboustranne vedeni podminkou k univerzalnimu predo-zadnimu pouziti. To bych se musel jit mrknout na bajka, jestli by to slo.

          0 0
          • Air  

            no a bajka zrovna ted nemam doma, proto sedim na prdeli u pocitace :(

            0 0
          • Mamutt  

            No, standard je takový, že když se podíváš na brzdu směrem k rámu, lanko jde z leva (předek i zadek). Brzdu s určením na předek/zadek jsem nikdy neměl v ruce, takže nevím ;) S těmi cartridgemi souhlasím, mám to stejně. Ale nějaké obyč špalky (tuším že alhonga) měly na krabičce opravdu vyznačeno „na přední kolo delší stranu dopředu.“ Na druhou stranu u vícebarevných gumiček zase rozhoduje pořadí barev, ne?

            0 0
      • Pekáček  

        Myslím že ne (Avid), já je mám, přední mi po sezóně chytla větší vůle než zadní, tak jsem je v zimě prohodil, nastavil správně špalíky a je to. Jsou fakt naprosto stejný.

        0 0
    • TinkTink  

      Myslim, ze se lisi. :) – muzes objednat predni a zadni :)

      Myslim, ze kdyz jsem to zjistoval naposled, tak rozdil tam byl u XTcek v delce sroubu na prisroubovani na ram a vidlu… :)

      Jinak jak jsou poskladany spaliky – v tom je taky rozdil…ale my, sikovni :-D, si je otocime za minutu :)

      0 0
      • chorvat  

        no air napsal> „na obou brzdach (predni i zadni) je ta kratsi cast vepredu a delsi cast cartridge vzadu“

        (ale ja mam na obrazku od baradine nakresleny ze kratsi cast vpredu je jenom u zadni brzdy, u predni je to obracene, to by pak ty botky musely byt jiny, otocit je nemuzu bo je na nich napsany R a L :-) )

        schvalne sem se sel podivat (mam deore) a mezi prednima a zadnima botkama neni zadny rozdil

        Taky sem nenasel ani po prozkoumani zadny rozdil mezi celistma.

        By me teda zajimalo az to nekdy rozmontuju jak pak poznam ktera je predni a ktera zadni.

        Ty botky me stejne nejdou do hlavy, podezrivam Turecka(Bikestore) ze me (omylem) poslal obe zadni…

        0 0
        • Gatier  

          Co ja viem, nie je medzi tym rozdiel. Akurat v tej dlzke sroubov. A brzdove gumicky sa montuju kratsou castou dopredu. Neviem, preco by mali byt v predu opacne ako vzadu. A aky je rozdiel medzi P a Z Arch Rival, aby som ich nahodou nenahodil naopak. Aj ked ja ich nahodim tak, aby to brzdilo. Takze kludne predne dozadu :-)

          0 0
          • TinkTink  

            Si myslim, ze to je akorat na tech Baradine blbe nakresleny, ale treba se pletu – nemas picture? :)

            0 0
            • Gatier  

              No ja urcite nie (ak sa pytas mna).

              0 0
            • Air  

              taky jsem na to koukal a ty Baradiny to fakt tak na tom obrazku maji nakresleny! Ale na tom obrazku jsou myslim silnicni spalky, ktere se chytaji asi jinak (nejsou to vecka…).

              Takze ten obrazek je dost divnej. Mam Alhonga carbonove cartridge a na tech je jasne naznacene FRONT a sipka dopredu. Proste ta kratsi cast je vepredu a delsi vzadu. A to tusim Alhonga a Baradine nejak kooperujou spolu nebo aspon prodavaji nektere temer identicke vyrobky.

              0 0
          • TinkTink  

            Jsem si to musel znova precist…co se tu ptalo

            hele…co je to mit spalku otoceny „dopredu“? Ja bych to spis rekl takhle – spalky mam otoceny tak, ze po smeru otaceni je dal ve smeru otaceni kratsi cast…

            Snad jsem to napsal korektne…

            0 0
            • djano  

              Na cantilever celuste sa odporucalo mat gumky na prednej brzde dlhsou castou vpredu, ale to tu asi vozi malokto…

              0 0
              • TinkTink  

                Kua :)..do garaze lozit nebudu :)…ale je to mozny :)

                0 0
              • Siddha  

                ja vozim, ale otacet se mi to nechce… vcelku brzdi, tak co…

                0 0
                • Gatier  

                  Hlavne to ma byt nasadene tak, aby sa vymenne gumicky vysuvali proti smeru otacania. Inac nahadzoval som Arch Rival a nevidel som rozdiel P/Z…

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.