Kotouče nebo večka CANNONDALE 600

28 nepřečtených
  • Bomd

    Řeším už přes rok a půl problém s kotouči … vždycky jsem jezdil klasiceké véčka.Objednal jsem si nové kolo z Prahy a ono místo na véčkách přišlo na kotoučích nechtělo se mi vracet a vyměňovat ho,tak jsem si ho nechal(předtím jsem nikdy na kotoučích nejzdil…půl roku jsem si zvykla na hydrauliky a pak přešl na mechanické Avidy + XT páky (brzdí svěle),ale večka to nejsou…postupem času jsem kolo celkem vylepšil a vytunil .-).Váha pod 11 kg,ale na kotouče jsem si ještě nezvykl.Řeším problem jestli kolo prodat a objednat nové na véčkách,ale ve velikosti XL těžko prodejné nebo si stále zvykat… Na obrázku jsou ještě staré našlapy a brzdy Magura. Někdo by kolo na V-čkách už nechtěl ja ano…asi to moc řeším.Ale znáte to,kyž je kolo Váš život,tak řešíte na kole káždy šroubek každé vrzání.A když Váš finanční rozpočet je nízký a nemůžete si každou sezonu kopit „new top model“ snažíte se kolo prodat co možjná nejlép, aby byli finance na nové. Třeba mi někdo poradí..myslím si že je to i o psychice…někdo to prostě řeší,někdo ne.JÁ ANO…

    0 0
    • wroum  

      a jaka je otazka?

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Co presne ti vadi na kotoucich a jake si mel predtim hydrauliky?

      0 0
    • mawerick  

      a co je přesně problém? jestli tam jsou kotouče tak je tam nech ne? rozhodně je s nima míň práce než s Včkama a brzdej o dost líp…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No on se to snazil uz jednou zhorsit prechodem na mechaniky, ale Vecka to proste nejsou :)

        0 0
        • mawerick  

          no každej jsme nějakej… třeba ho baví se v tom vrtat, měnit lanka, špalky, seřizovat, centrovat kolo a ve finále mít otlačený prsty od zuřivého brždění :)

          0 0
    • Bomd  

      Otázká je nechat si kolo na kotoučích nebo ho prodat a koupit to samé na véčkách?

      0 0
      • wroum  

        to je fakt dilema :-)

        0 0
      • Daf  

        Nech si to co máš.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Krome pokusu o bankrot je to i rekneme ne moc logicky tah :) Bych teda predtim prodal Julie a koupil si brzdy. Ale i s mech. Avidama se da zit…

        0 0
    • Bomd  

      Na kotoučích mě vadí,že sem tam škrtají a seřídit to nejde možná to neumím,ale když to dám do servisu tak je to v pohodě do té donby než povolím rychloupínák a kola zdělam…po nasazení to začne škrtat tak povolím brzdu a problem je tu.Hydrauliky jsme měl julie :-( vím nejsou dobré.

      0 0
      • mawerick  

        julie škrtají obecně… taková dětská nemoc… navíc si musíš uvědomit že mezi destičkou a kotoučem je tak málo místa že stačí abys to kolo dal je o trošičku jinak nebo stáhl upínak víc nebo méně než předtím a je to… stejně tak se při brždění kotouč zahřívá a pracuje… takže se občasnému škrtnutí nevyhneš… ale podle mě to teda fakt není důvod na to kotouče zavrhovat…

        0 0
      • fatty  

        Někdo nedá holt na klasiku dopustit. Ale řekl bych, že tebe spíše odrazuje to seřízení. Stačilo by to poladit a budeš navždy spokojený. Projeď si jednou jeden maratónek v blátě a dešti a nikdy nebudeš chtít V-brake.

        0 0
    • Bomd  

      Můžu říct když jsem měl V-čka,bylo s tím méně práce než s mechanikama.Kola se mi zase tolikrát nerozcentrovala…a lanka se mění tak i tak s výměnou špalků máš pravdu…brzdové destičky vydrží déle…

      0 0
      • mawerick  

        já taky nemluvím o mech. diskách ale o hydrách… mechaniky jsou asi podobný véčkům (co se udržby týká)

        0 0
      • wroum  

        dokud sem mel Vcka tak sem porad neco steloval, serizoval pripadne zkousel ruzny spalky… a stejne sem vykonem spokojenej nebyl. jako zastavilo me to v pohode, ale od ty doby co mam hydry (a to hfx 9 nejsou zadna extraliga), tak nic neresim, neserizuju a vubec se do toho nemusim hrabat a este ke vsemu to docela brzdi.

        uprimne receno sem si myslel, ze si delas prdel :-)

        0 0
    • Bomd  

      Zkusim přidat foto …

      0 0
    • fousek  

      No jestly ma vidle a rem navarky na Vcka tak bych si jednoduse koupil naky Vcka a nainstaloval je tam, jeste mozna preplest novy rafky na Vcka, rek bych ze takhle te to vyjde levnejs nez to s diskama prodavat a kupovat novy s Vckama, ale abych se priznal vubec te nechapu koupit kolo s hydroulikama, dat tam mechanicky a chtit tam Vcka (doma mam jeste favoritacky brzdy s novou sadou spalku kdyby si chtel)

      0 0
      • fatty  

        Ještě má jednu možnost! Mám někde doma v šopě, starou ukrajinu a ta měla přední brzdu horní přítlačnou na plášť. :)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        a po babicce tu brzdu o plášť. Pakovy prevod. Zadna vymena lanek, pruzeni bovdenu… a s poradnym vzorkem jsou to fakt jedáky.

        0 0
    • Bomd  

      Návarky nejsou…a kdyby byly tak bych to dávno udělal :-)

      0 0
    • Bomd  

      …neudělal,ale dal :-)…hlady šilhám jdu na oběd …

      0 0
    • VencaV1  

      Tak to je peknej postupnej downgrade, abys nakonec neskoncil s cantilevrama. :) Nebylo by lepsi koupit si jiny kotouce, kdyz jsou ty Magury tak spatny?

      0 0
    • dieegoo  

      tvůj finanční rozpočet musí být vážně nízky, když si koupíš jednoho kanona, zjistíš že ti nesedí brzdy, chceš ho prodat a koupit si dalšího…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.