• Fidoo

    Ocenil bych pár rad a typů s nastavením SPV ve vidlicích manitou (minute). Jaké používáte tlaky komor a jak funguje zvětšování SPV komory? Prosím o názory lidí co mají reálnou zkušenost a ne těch co si myslí, „že by to tak mělo bejt“.

    0 0
    • hanz  

      když komoru zašroubuješ tak se zvyšuje komprese, jenže kuli tomu že se ta komora zmenšuje tak se v ní zvyšuje tlak a tutíš se z kompresí zvětšuje aj necitlivost vidle.....tlak v zašroubovyný komoře zvednout nejde protože se tam nedostaneš…minute je hodně složitá na nastavení, musíš hodně laborovat a aj si to zapisovat. Hodně štěstí.

      0 0
    • Frankie  

      Mam Scareb SPV – v manualu je uvedeno nefoukat SPV vice na jak 80PSI, na vidlici je napsano maximum 60PSI – tak si vyber :) Ze stoje se mi taky pohupuje, aby to nedela, to bys asi musel SPV namrskat na buhvi kolik a za cenu toho, ze pak otevre jen pri opravdu velkym impulsu odpsoda… Je to ladenia ladeni… mozna moc slozite na ukor uzivatelskeho komfortu…

      FV

      0 0
      • Fidoo  

        No tak to už mám úplnej zmatek. V manuálu je napsáno že SPV se musí foukat na víc než 30psi. Což dělám – když je to kolem 90psi tak už to moc nebere. Ale aby to nebyla měkký (když je PSV na nějakých 40PSI)tak musim komoru v levý noze nafoukat na nějakých 110psi. Jediný jednoduchý je snad ten odskok …:-)

        0 0
        • Frankie  

          I moje ma minimum 30PSI, foukam SPV tak 70PSI, sem tam to doladim matici a levou noho od 80 do 110PSI dle vyjizdky…

          FV

          0 0
    • wroum  

      koukam ze je jednodussi vyrobit zlato vyfukovanim dymkoveho koure do vody nez nastavit SPV ve vidlici :-)

      0 0
      • Fidoo  

        tak to si trochu uhád ..... Nedá se svítit – musí se foukat aby se vidělo

        0 0
      • cabbage  

        v tlumici to neni jednodussi…

        0 0
        • hanz  

          no nevím..tlumič jsem nastavil během první vyjíždky(ted už na novém biku a stejně rychle) ale minutu jsem nebyl schope nastavit ani za měsíc.

          0 0
          • cabbage  

            me tlumic nikdy nevydrzel celej mesic:)

            0 0
            • hanz  

              mě jeden bez jedinýho problému přes rok a druhej už 14 dni taky napohodu.(?uk ?uk)

              0 0
        • TinkTink  

          Ale je :)…tam je to uplne nejjednodussi :)

          0 0
    • sidi  

      Už jsem toho tady o SPV přečetl dost, ale není nad vlastní zkušenost.Když vidlu tak pohodu – Black super air SPV evolve 100mm a mých 80kg. SPV-40psi, leva noha 100 psi, progres 3 otočky, tlumení 1/3 rozsahu. A je to.

      0 0
      • Fidoo  

        no vida – „hleďme naňho na pražáka“. Já sem musel taky nafoukat SPV na málo aby vůbec reagovalo. Co znamenaj ty 3 otočky … to máš ny mysli tu SPV komoru? Já bych to taky zvětšil ale nevim o kolik se to dá vyšroubovat – jak tohle funguje, prosím?

        0 0
        • sidi  

          Když otáčíš šestihranem na pravé noze u SPV po směru hod.ruč. tak zvyšuješ progresivitu ke konci zdvihu.

          0 0
          • Fidoo  

            to je normální závit? Tím pádem zvětšuju nebo zmenšuju spv komoru. Co když se to vyšroubuje?

            0 0
            • sidi  

              Bez obav šroubuj, budeš zmenčovat SPV komoru. Jestli to uděláš hodně, tak musíš pouze znovu nastavit správný tlak v SPV – bude větší.

              0 0
    • BB  

      chlapi diky za zkusenosti, o Minute jsem taky uvazoval, nakonec jsem se ale rozhodl pro Foxe a koukam podle tohohle threadu, ze jsem udelal moc dobre.

      0 0
      • Fidoo  

        no jo – tak to u mě už je pozdě. Počítám, že foxka je o 100%lepší než minute, ale stojí 3× tolik. A na to se hraje. Pomalu si na Minutu ale zvykám. Je to chrtí vidle. p.s. máš pěkný kolo – lahůdka.:-) Moc jich neni.

        0 0
      • Fidoo  

        Hele nejsi z Proseka? Tam občas Palomina vídám.

        0 0
    • ciba  

      Ahoj, taky jsem si koupil Minute 2:0 100mm a hral si s tim pekne dlouho… Levou komoru mas foukat tak, aby kdyz jsi v jezdecky pozici vidle poklesla o 15mm. Druhou komorou s SPV mas foukat na 75% svy hmotnosti v librach to znamena vynasob svou vahu x 2,2 × 0,75. To je teorie. Pri mejch 85 kg se mi nejlip osvedcilo tak 125 psi. Tou 16 klicem stylujes doraz. Cim vic dovnitr tim tuzsi charakteristika pri dorazu vidle. Jestli mas nejaky jiny poznatky tak prosimte napis.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.