• foxhound

    Chtel bych se zeptat, co si myslite o ramech: Author Vision Merida Matts Special Ed. ktery z nich je lepsi? Jezdite na nich nekdo? Diky

    0 0
    • Quake 9.0  

      Já raději ne ;-)

      0 0
    • Lance  

      napisu Ti to tak: pokud bys mel ty ramy bez barev a nalepek Author prip. Merida, tak Ti plno tech kritiku co kritizujou tu znacku,nebude schopno rict co je co,ale kdyz tam je ta nalepka,tak je to hned zkritizovatelne. Takze se vykasli na to a kup si,ktery se Ti libi. Kamosi maj visiony a max.spokojenost. Stejne je to vsecko stejne. Pekne jsi to napsal Lanci:)

      0 0
      • Quake 9.0  

        Máš pravdu. Stejně tak jako u vidlí „špagetky“ nemaj rádi „komanče“ a naopak. Proste at si vybere a je spokojenej. Což jsem chtěl nastínit tím předchozím příspěvkem (nastiňuje jak to tu dopadne)…

        0 0
      • foxhound  

        Diky, ja asi pujdu do te meridy. Btw. pekne si to napsal Lanci :)

        0 0
        • Mates  

          Měl jsem Authora a teď sedlám Meridu. Velký rozdíl je v geometrii. Odzkoušej si co ti bude vyhovovat. jinak je to v zásadě opravdu stejný.

          0 0
    • Daf  

      Troufnu si rict ze merida bude mit tuzsi ram. Vision ma zase dobrou geometrii. Ja bych dal precijenom asi prednost visionovi protoze se mi vic libi a vim ze mi dobre padne. Kdybych ale vybiral novej ram priplatil bych si na introverta.

      0 0
      • foxhound  

        No jenze ja si moc priplatit nemuzu, zatim totiz studuju :/ To jsou pro me cenove prijatelne ramy, vyse uz jit nemuzu… Zatim :)

        0 0
        • Daf  

          No takovej Egoist model 03 je jen o 1500 drazsi nez vision. Me to prislo docela malo. Jo jinak nevim jak u meridy, ale u Authora k ramu dostanes i hlavove slozeni.

          0 0
          • Quake 9.0  

            to mi připomíná koupi PC a tiskárnu k tomu zdarma… Nic proti, ale raději bych si nechal možnost výběru.

            0 0
            • Daf  

              Kdyz bude tiskarna stat za prd, porad si muzes koupit novou :) Hlavne hlavovky od Riciho jsou docela dobry.

              0 0
              • Quake 9.0  

                Že tam je Ritchey jsem nevěděl. Na svém si ale stojím.

                0 0
              • sousedovicmalymirek  

                teda az na hlavy wcs, ta stoji za velky kulovi (to rikala moje babicka). kolega si ji koupil – vyhodna cena a velmi rychle sla do ******. okamzite vakl – ma blby loziska – velky mezery, kulicky se sesypou k jedny strane, vrzalo to a zahy se vydrely drahy. lehky, ale na prd.

                0 0
                • McBlacky  

                  ve wsc nejsou kuličky, ale jinak dobrý :)

                  0 0
                  • sousedovicmalymirek  

                    tak možná válečky nebo co, ale jinak to plati. a to neni dobry…

                    0 0
                    • McBlacky  

                      ono u hlavovek dost záleží na tom jak je dotáhneš, jestli třeba v obavě o své nové wcs to neutáhl málo a tím to pak nezgurvil. Ritchey hlavy se musí trochu přetáhnout (zkušenosti ze dvou norm a jedný integr.) jinak blbě držej.

                      0 0
                    • Daf  

                      Posouvani kulicek neni problem jen WCS ale temer vsech hlavovek s cartridgema. Jak rika Blacky je potreba to trochu vic utahnout, pak se kulicky tolik neposouvaj.

                      0 0
                      • sousedovicmalymirek  

                        tak ftom pripade at zije mechanik ze 69!

                        0 0
                        • McBlacky  

                          to nemusela být jeho chyba, specielně hlavový se musí po zajetí dotáhnout, jinak to blbě končí. A taky představec musí být utaženej na krev aby to pak taky dlouho drželo jak má. Sám jsem takhle při dotahování už zlomil šroub v představci, lepší víc než mín :))

                          0 0
                          • sousedovicmalymirek  

                            no jestli se musi dotahnout, tak na to mohli upozornit…navic je to stalej zakaznik. ja mam hlavu Cane Creek, kterou mi implantovali v Programcycle a rozhodne jsem ji nedotahoval a je v pohode…

                            0 0
                          • aku  

                            Me to vykladej. Zase jsem protocil sroub v predstavci Ritchey. Ja snad prejdu na jinou znacku :). Nastesti je to pruchozi a da se to nahradit sroubem s matici

                            0 0
                          • wroum  

                            bych skoro nesouhlasil s tim, ze predstavec musi byt utazenej na krev. i kdyby byl predstavec uplne povolenej, hlavovy slozeni by se povolit nemelo (drzi ho jezek nebo jinej utahovak). ja treba vozim predstavec tak utazenej ze pri padu v rychlosti se mi protoci predstavec driv, nez bych zkurvil riditka nebo brzdovou paku. mam to (nejen ja) overeno praxi. samozrejme ze za jizdy se to nehne. navic utahovat sroub do duraloveho zavitu na krev je blbost a smrdi to znicenim predstavce (ale hlavne to nicemu nepomuze)

                            0 0
                        • miťo  

                          No brachovi zas Ritcheye v jednom servisu utahli moc a sla do kytek, protoze chytla „autopilota“. Od ty doby si rikam duveruj, ale proveruj.

                          0 0
              • miťo  

                To ze je tam hlava je dobry. Mi to pripomnelo, jak jsem nedavno dostal od sponzora ram a nikde v HK nemeli dany typ integrovany hlavy. (PS: Ten ram jsem si pak nahodou premeril a byl malej. Tak jsem ho cestne vratil, a cestne jinej nedostal. Posetilost mocnych…)

                0 0
          • foxhound  

            Ta merida stoji 3900 a author neco okolo 4100, u obou je hlavove slozeni a sedlova objimka.

            0 0
          • Volf  

            Jenže Egoist nemá čepy na véčka, ale Introvert je za stejný prachy a čepy má.

            0 0
    • moratii  

      Nesel bych ani do jednoho…) Author vypada jako prihradovej nosnik – neskutecny stafle…a Merida je hrozna celkove…) Vsak je urcite vice ramu ktere se daji sehnat prece…

      0 0
    • Quake 9.0  

      Jdi do Meridy, vypadá super. Hlavně ta červená.

      0 0
      • kesu  

        hlavne si zjisti ktera geometrie ti bude vic vyhovovat,vseobecne vzato plati,ze authory sou delsi a svihovejsi a meridy pohodlnejsi…

        0 0
    • Martin Liška  

      Ja bych vzal Amulet 9.9 nebo 10.3R

      0 0
      • Vymi  

        uz zase???!!! :-// hele jen pro informaci… podle me na kole chci pohodli ale pokud jezdim uz nejen pro zabavu tak chci svihaka… to je author…

        0 0
        • Martin Liška  

          Author neni svihak ale tuctak

          0 0
          • kovar  

            Stejně jako třeba, třeba..... Amulet

            0 0
            • Martin Liška  

              Amulet je tuctak???? ze jsem si nevsimnul…

              0 0
              • Lance  

                vidis a ja bych si NIKDY nekoupil zn. Amulet

                0 0
                • Martin Liška  

                  a duvod?

                  0 0
                  • Lance  

                    protoze to neni tuctak tudiz to neni odzkousene a ani moc kvalitni kdyz to nikdo nekupuje!!!

                    0 0
                    • Martin Liška  

                      aha, nevedel jsem ze se kvalita posuzuje podle poctu prodanych kusu. Tak to asi proto kazdej nema doma v garazi Rolls-Royce. Ale to je jedno, nech to byt.

                      0 0
                      • Lance  

                        kdybych to prolozil smajlama,tak by jsi z toho pochopil tu nadsazku a ironii? nemusim prat vsude tisice smajlu abych to myslel ne vazne. Amulet se mi proste nelibi

                        0 0
                  • wroum  

                    amulet se od authoru v nicem podstatnym nelisi – je to stejna tuctovka, ale narozdil od authoru neumej marketing a design.

                    0 0
                    • Daf  

                      Presne tak.

                      0 0
                    • sousedovicmalymirek  

                      Author a design – to je fakt dobrej ftip.

                      0 0
                      • wroum  

                        at spatnej ci dobrej, porad to je design. author ho ma tak jednoduchej a obycejnej, ze „sedne“ velke casti populace nebo aspon proti nemu nemuzes nic zasadniho rict. navic dobrej marketing udela i ze spatnyho a hnusnyho vyrobku dobre prodejnou vec. marketing je zaklad. nechci rict ze author je smejd, to urcite neni (az na FS modely), ale je to prumer, kterej je udelanej tak aby se prodaval. o nic jinyho ani authoru nejde.

                        0 0
                        • sousedovicmalymirek  

                          „ale narozdil od authoru neumej marketing a design“ – takze spatnej design od Amuleta Authora neodlisuje ani v tomhle. Pekny ramy prestal Author delat v roce 2000. Je to muj subjektivni nazor. Kvalita ramu bude asi stejna, takze snad radsi Amuleta, nepotkas pak na stejnym kole 9 z 10 bajkeru.

                          0 0
                          • wroum  

                            jak chces objektivne urcit spatnej a dobrej design? to moc dobre nejde. Me se treba authory ani amulety nikdy nelibily a asi ani nikdy libit nebudou. ale design authoru je prijatelnejsi pro vetsinu lidi vic nez amulet. navic je podporen velmi kvalitnim marketingem. vysledek je takovej, ze authoru veri vic lidi a tim padem si ho i vic lidi koupi. kdyz si pujde uplnej laik koupit kolo a vedle sebe tam bude za stejny prachy author a amulet, na 90% si veme toho authora. nemuzes brat sebe jako meritko, authora nebo amulet si vetsinou kupujou lidi co do toho moc nevidej (na B-F jich moc neni) nebo lidi kterejm je jedno co bude napsany na ramu a chtej proste kolo, aby mohli jezdit, a i ti si radsi koupej artuse – reklama funguje.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              jj když si kupovala moje přítelka kolo přes všechny moje snahy to skončilo na arturovi. Ne že by byl špatnej, ale konkurence a třeba konkrétně amulet měli kola srovnatelný, který se mi líbily víc a jezdí jich míň. O vybavení v cenové hladině do 15tkč nemá cenu hádat, to dává každej skoro to samý

                              0 0
                              • sousedovicmalymirek  

                                tak tak, o vybaveni neslo, jen me rozlitilo, ze ma artur podle wrouma dobrej design.

                                0 0
                                • wroum  

                                  to si nemyslim. chtel sem tim rict spis to, ze vzhled authoru bude vadit mnohem mene lidem nez vzhled amuletu a proto je ten design dobry, ale neni dobry v hodnoceni designu jako takoveho, spis tim ze proste umoznuje prodej kol co nejsirsimu masam – moc lidi neodpuzuje. z funkcniho a prodejniho pohledu je dobry a funguje.

                                  0 0
                                  • sousedovicmalymirek  

                                    tak to je hezky receno – odpuzuje min lidi…

                                    0 0
                                  • McBlacky  

                                    máš pravdu, pro národ co sleduje novu a baští reklamní letáky je artur dobrej.

                                    0 0
                                    • wroum  

                                      check your mail.

                                      0 0
                                    • Volf  

                                      Novu nesleduju, reklamu nebaštím a mám Artura. Tak do jaké tvé kastegorie budu zařazen.

                                      0 0
                                      • wroum  

                                        na nove moc reklam na authora nebylo, to ze nebastis reklamu neznamena ze te neovlivnuje (nerikam ze v tomto pripade, ale vseobecne). kam se zaradis, je tvoje vec. ale treba si jen chtel solidni kolo za solidni prachy bez priplatku za image, coz artus je.

                                        0 0
                                • borda  

                                  tak nevim, mam visiona a podle me je to dobry a HEZKY kolo

                                  0 0
                                  • deardeer  

                                    Můžeš mi prosím tě napsat víc? Dost silně uvažuju o koupi Visiona 04 za 27.990,– tak bych rád věděl do čeho bych případně vlezl… :-)

                                    0 0
                                  • enjoy  

                                    dobry a hezky kolo,ale nesmis si k nemu dovolovat moc.me taky pres dobrej,dokud jsem nezkusil lepsi(a odolnejsi).ale tak je to vzdycky,na to se neda koukat:-)

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      přesně tak nedá se na něj koukat :)))

                                      0 0
                                    • deardeer  

                                      Hmmm, tak co je teda za ty prachy lepší (a odolnější)? Rozmýšlím se, do čeho vrazím těžce vydělaný peníze a chtěl bych jako vždy to nej… Je to těžký rozhodování, navíc pro někoho, kdo kolům zas až tolik nerozumí (tím myslím sebe). Díky

                                      0 0
                            • kámen úrazu1  

                              Určitě nejsem jediná, kdo si Artura nekupoval kvůli reklamě. Zkoušela jsem víc kol, ale sedělo se mně na něm nejlíp. Ono sehnat něco ve velikosti XXXS, aby to nevypadalo jako dámský kolo a dalo se na tom jezdit, je poměrně těžký. Stejně jako oblečení (pokud nechci kytičky a růžovou). Ani nevíš, jak mě bolelo, že jsem musela jít do Artura. A ještě k tomu červenýho. ;o) Je lehký zevšeobecňovat a třídit lidi jen do pár skupin…

                              0 0
                              • XCIO  

                                přesně tak na podzim jsem kupoval nový kolo měl jsem v obchodě na výběr z kony,meridy,trec­ka a authora.no a na authorovy jsem se citil rozhodně nejlíp a taky se mě nejvic líbil.A pokud jde o meridu tak se mě zdála krátká a rám moc tlustej.,kona je tak pro ženský nebo pro děcka do parku.

                                0 0
                              • wroum  

                                to trideni je orientacni a spis pro ukazku. ale to ze si sla do authora je tim jakej maji marketing. kdyby si jejich marketingovy analytici rekli, ze xxxs je neprodejny, asi by sis authora nekoupila. oni uznali za vhodne vyrabet i takhle velky (maly) kola i presto, ze na nich zrovna vydelavat nebudou, protoze chteji obsahnout co nejvetsi cast trhu a kdyz konkurence neprodava xxxs, co jineho ti zbyva?

                                0 0
    • bagio  

      Jezdil sem meridu nez mi ji před Manituem v Chrudimi švihly,celkem spokojenost ale až po reklamaci.Mel sem ram 2003 a přešel na kotouče a ram rezonoval jako blazen.Na netu zjistil ze je to vyrobní vada,dostal sem novej a byla tam výztuha pak to už bylo dobry.Byl to teda už třetí reklamovanej rám od MERIDY,předtim mě praskly uplne stejne dva BIG AIRY od sedlovky.Mám docela stestí ze jo.Tak bacha na tu 2003 teď už tam ty výztuhy vařej.

      0 0
    • chain  

      Jak ta reklamace probíhala? Já jsem v pondělí reklamoval silniční rám a jsem zvědavej..

      0 0
      • bagio  

        Celkem bez problemů,ram byl prasklej a pravdepodobne dobre vedely ze je to vyrobní vada ramu a nebyl sem urcite jedinejPrvni ram sem zjistil po 1000km a druhej po prvnim svihu,po 80km uplne to samy.Ale presne vzdy dodrzeli 30 denni rekl. lhutu,s tim se holt musi pocitat.At ti to dopadne taky dobre cusik.

        0 0
    • tomsoyer  

      ja sem přes zimu vyměnil rám za author vision 2002 z a Meridu matts race pro HFS 2004 a naprosta spokojenost merida mi příde tužší a geometrie se u merid v roce 2004 změnila už nejsou tak krátké jako dříve a díky tomu mi výborně sedla už při první projíždce sem si na ramu připadal že na něm jezdím odjakživa:-)subjektivně mi tato merida sedne lépe jak vision je taková ovladatelnější ale přitom není neklidná. Podotíkám že před tím sem měl vždy authora Illusion, Modus, Vision. v této kategorii rámu je to táke o vzhledu určitě záleží na každém ale mě se víc líbí robusní rám merigdy formovaný hydroformingem – můj názor.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.