• lili

    Ahoj, chtela bych jezdit prevazne na silnicich nebo na lehkem terenu, ne moc dlohe trasy a mam predbezne vybrane krosove kolo – Author Stratos – vazi jen 12,25 kg. Jen nevim, jakou velikost – jestli na me neni 18" velke (merim 168 cm), uz jsem si ho zkousela v obchode a pripadalo mi ze vodorovna tyc by mohla byt klidne i niz (bylo by to bezpecnejsi hlavne pri seskoku). Damske provedeni od Authora se mi moc nelibi (Vista), proto jsem uvazovala i o Meride 8700 – jeji damske provedeni vypada mnohem lip (vic sportovne), ale je strasne tezke, vazi 13,9 kg. Prosim poradte jakou velikost, popr. treba i nejake jine kolo.

    0 0
    • xo  

      kamaratka to riesila pred 2 mesiacmi a kupila kellys,,ale model neviem

      http://www.kellys.sk/index.php?…

      0 0
    • Lišák  

      Na 168 cm je 18" rám moc velkej. Zkus 16". Když stojíš obkročmo nad kolem v botech, ve kterych jezdíš, tak by jsi měla mít mezi horní rámovou trubkou a rozkrokem tak 10cm místa.

      0 0
      • Uža  

        Treba ti to pomuze: Mam asi 169cm a Author 17" je mi akorat. Zkousel jsem kamosovu Meridu 18" a velka mi pro mou postavu nepripadala. Ale doporučuju ti zkusit (projet se) u Meridy 16", 18", u Authora 15", 17" a uvidis co ti bude nejlip vyhovovat.

        0 0
    • TinkTink  

      A co 16" nebo 17"? Dyt je na trhu tolik znacek, tak v pohode…ne? :)

      Nemusis mit hned damsky provedeni…imho je to horsi co se tyka vedeni brzdnych lanek…vic to pruzi (a vypada to hur)

      Hmm…o 12,25 kg pises, ze „vazi jen“ a o 13,9 kg „je strasne tezke“…todle se mi nezda rozumny…strasne tezky je 15 kilo…nebo aspon 14,5… :) (zadnej DHckar sem nepiste, jasny?!? :o))) )

      0 0
      • lili  

        jenze kdyz k tomu pridas doplnky – blatniky, odrazky,…, tak to vyjde na tech 15kg

        0 0
    • Bobo  

      Myslím, že nemá cenu hned od samýho začátku zařadit se mezi gramohoniče a snažit se za každou cenu srazit váhu kola o každej gram. Vezmi si, kolik vážíš, k tomu přičti váhu kola a zjistíš, že rozdíl bude dělat celou jednu padesátinu. Což není mnoho, jak říkají Cimrmani. Pokud se teda hned nehodláš stát chrtkou. Na nějaký pohodový ježdění jsou Merida i Author v pohodě, nebál bych se ani jednoho (ale když Stratos, tak spíš SX s tou odpruženou vidlí). Když si koupíš Authora, budeš si pak nadávat, že Merida je hezčí. Když si koupíš Meridu, bude se ti zdát, že je to těžká kráva a Author by byl lepší. Tak si vyber. Držím ti palec při výběru.

      0 0
    • philippe  

      Rozhodne bych doporucoval bezzavitovy hlavovy slozeni (A-head), to ma prave napr. Merida 8700, A co treba Rockmachine Crossride 350? Bylo by i trochu levnejsi nez Artur i Merida, preju hodne stesti

      0 0
      • lili  

        co to znamena bezzavitovy hlavovy slozeni, jake to ma vyhody?

        0 0
        • philippe  

          No nejsem mechanik, tak me vy chytrejsi nechytejte hned za slovo: mas krk od vidlice, prolejza hlavou ramu (snad se tomu tak rika, je to misto, kde se styka trubka vodorovna s tou vedouci od slapaciho stredu – a neni to pod sedlem, ale u riditek) a nahore je na nej – na ten krk – nasazenej predstavec, obvykle dotazenej dvema imbusovejma sroubama. Otaceni krku vidlice – tedy cele rizeni zajistuji loziska – venecky s kulickama – ulozeny v hornim a spodnim konci ty „hlavy“ = ty kratky trubky vedouci svisle dolu mezi predstavcem a prednim kolem (obvykle na teto trubce byva nalepeny logo vyrobce). Zavitovy slozeni je ponekud komplikovanejsi, radsi to nebudu popisovat, protoze bych to ani neumel, jedna se o to, ze vidle je kratsi, na hornim konci krku ma zavit a na nej je pomoci zavitovyho slozeni prisroubovanej predstavec (jineho typu nez je u bezzavitovyho slozeni), tedy jeho spodni konec. Jeste jsem nezazil kolo se zavitovym slozenim (jezdici terenem), ktery by nemelo vuli v techto mistech. Bezzavitove je daleko jednodussi, bezudrzbove… (v tvem pripade: author az od modelu Zenith tusim, Merida 8700 bezzavit ma, mnou navrhovanej RM taky…)

          0 0
        • TinkTink  

          Vyhody – jednodussi nastaveni a treba vymena predstavce – kdyby jsi chtela u shopu jinej, tak ti ho tam vymeni hrave za chvili (predstavec = vec ktera drzi riditka na kole)

          0 0
    • xxxyxxx  

      Pritelkyne meri cca 172 a ted jsme koupili Mongoose Meteore Comp velikost M a je good !! H.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.