• Teejay

    Je nějaký rozdíl kromě názvu u těchto dvou ráfků?

    Máte někdo osobní zkušenost z jedním z nich?

    0 0
    • biker jura  

      měl by tam být rozdíl v materiálu, u podium mmx by mel byt o neco tvrdší. jinak pokud mas na d 60kg nebo to nefasuješ tak bych je nedoporučoval

      0 0
      • Teejay  

        nene nefasuju, mám kolem ±70kilo

        0 0
        • kubad  

          ty chceš opravdu vozit něco co podle stránek výrobce je doporučeno pouze na zavodní, a né bežné použití?

          ale pokud na to máš dost pěněz proč ne tvoje volba jedny nové jsou v bazaru: Ráfky ZTR Race 7000– 280 gramů!! za 2400/ks to myslím ujde

          0 0
          • TJK  

            I kdyz naprosto Tome chapu tvou snahu se co nejvic priblizit k 8mi :-) (i kdyz by te to stalo jeste hodne penez) tak v tomhle pripade bych ti rozhodne doporucil drzet se v oblasti ZTR Olympic/Crest nebo FRM 333… rozstrelit rafek za skoro 3jku v tyhle vaze pujde dost snadno… nevim no… volba je na tobe, ale ja bych to neriskoval, natoz kdyz vim jak to u nas v okoli Ch vypada v lesich apod…

            0 0
            • TJK  

              promin, spatne zarazeno…

              0 0
            • Teejay  

              asi máš pravdu, 333 je druhá volba, na kterou mám zálusk. Chytit nějakej lepší kousek (lehčí). Chtěl bych se s kolama přiblížit k právě 1250g. Pak jen nevím, jestli zvolit A2Z náby nebo American Clasic (prý na nich není přední kolo tuhý). K těm 8 kilům, to je svatá pravdá, chystám se v nejbližší dodě vyměnit kliky za Extrality (-300g), ty kola (-300g), kazetu, řetěz a kotouče (-140g). Příští rok bych chtěl vyměnit Foxe za DT swiss xcr race (-300g) a jsem na 7,8kg, ale to je zatím daleký sen :)

              0 0
              • biker jura  

                tuhost vypletu nemá s nabou nic společnýho, ne??

                0 0
              • TJK  

                ja jsem na A2Z + DT Revo. + Olympic 1340g

                0 0
                • kubad  

                  on z těch snů o 8kg mtb vyroste, nebo pochopí, ale je potřeba si to skusit na vlastní kůži, aby se člověk poučil a určil si kde je rozumná hranice

                  0 0
                  • Teejay  

                    po pravdě bych chtěl, abych z toho vyrost co nejdřív, kdo to má pořád krmit :)

                    0 0
                    • TJK  

                      David vi o cem mluvi :-) navic ono je rozdil stavet extra na vahu od pocatku nebo predelavat hotove kolo… to se docela prodrazi…

                      0 0
                • Teejay  

                  A spokojenost? Kolik mají ty Olympic? A co náby A2Z, pohoda?

                  0 0
                  • TJK  

                    Ja jsem zatim velmi spokojen, hlavni bylo prejit na bezduse, samo s usetrenim nejake te vahy, A2Z drzi uz 3tim rokem vpohode… pristi rok asi pujdou uz loziska, ale naby ok… kazdopadne nova kola bych stavel urcite jinak… rafky urcite neco od Notubes ideal k me vaze, urcite zeslabovany draty, jak moc se uvidi ale na nabach bych nesetril.. urcite bych bral neco jako 240tky / CK / Hope pro apod…

                    0 0
                    • kubad  

                      1*

                      pochopil :)

                      0 0
                      • TJK  

                        :-) popravde jsem byl uz rozhodnutej pro CK :-) jenze jsem hrozne na barvicky a eloxovanej I9 zaplet na Notubes rafku me hrozne laka :-D

                        0 0
                        • kubad  

                          I9 hmm tam si prostě nadiktuješ a máš je barevně jak chceš, ráfek jde použít taky co budeš chtít na 32 děr, ale cena je prostě masakr.

                          a hlavně se musíš vyhnout clu a dph tím se to ještě o 1/3 prodraží :-( a dát 30 za kola už je fakt dost.

                          0 0
                          • TJK  

                            Jo to je pravda… no jeste se uvidi kam se to cele pohrne…

                            0 0
              • TJK  

                P.S. to pak budes mit nejlehci kolo v Chr. :-) minimalne do ty doby nez dostane kamos chut neco predelavat a vymeni ram + kola a brzdy :-D… zas na druhou stranu je vlastne z BK… takze jo… budes mit nejlehci kolo v Chr. :-DD

                0 0
                • Hnoj  

                  Nebude, příští měsíc tady budu mít Hyperhubs 2011 od Extralite + ZTR Alpine + CX Ray :-)

                  0 0
                  • TJK  

                    Chces mi rict ze ten magor co si rika muj kamos se asi podelal a kupuje novy kola???? :-D

                    0 0
                    • kubad  

                      vole staví 29"

                      0 0
                      • TJK  

                        Ja psal nejlehci v Chr. jako v Chrastave… tudiz me nenapadlo ze to mysli na sebe :-)

                        0 0
                        • kubad  

                          :-)

                          0 0
                        • Hnoj  

                          Já myslel, že Chr je nějaký zkomolený výraz pro ČR :-D

                          Což je kravina, protože tu jsou určitě i lehčí kola…

                          0 0
                          • TJK  

                            :-) heh to se mi ulevilo… zase bych mu to musel rozmlouvat :-)

                            0 0
                    • Hnoj  

                      Koho tím myslíš? :-D

                      0 0
                      • Teejay  

                        Richarde, ty budeš objednávat z extralitu? že by si mi tam možná přihodil kličky s plackama?

                        0 0
                        • TJK  

                          Nechces pockat na novy? ty budou fak nadherny!

                          0 0
                        • Hnoj  

                          Pokud vím Extralite teď nemá E-bones skladem, ale brzo prý budou nějaké novinky, objednat je určitě můžu.

                          0 0
                          • Teejay  

                            Aha, to já neměl ani páru, že se chystají nový. Tak tedy počkám :), pokud nebude cena zase někde jinde a stihnou je do příští sezóny.

                            0 0
                        • kubad  

                          k tvému kolu bych ty špejle necpal, dal bych novodur :-)

                          lehčí a o fous levnější.

                          0 0
                          • Teejay  

                            pěkné pěkné, nějaký link by nebyl? Jinak koukal jsem na nový extrality a pěkný.

                            0 0
                            • kubad  

                              skus pohledat, název máš na fotkách :-)

                              a jsou se silničním pavoukem, takže ještě pár gramů těžší.

                              0 0
                              • Teejay  

                                pěkný jsou a hmotnost taky ok, ale kde si vzal, že jsou levnější než extrality?

                                0 0
              • raf007  

                Nedávno jsem někomu sháněl tyhle:ZTR Podium, Revolution, jen na straně kazety Competition, Novatec D711SB+D712SB, mely 1315g a nebyly ani drahý.

                0 0
                • destr  

                  To je tak na 6 závodů a pak vyhodit, ne? :-D

                  0 0
                • kubad  

                  k čemu ty Copmp dráty? stejně ten výplet nejde dotáhnout ani s revolutionamy,

                  originál NoTubes to naplétá Revama 1,8–15,mm a jen 2× kříženým výpletem!!!

                  0 0
                  • raf007  

                    Takhle to naplétají v jedné zahraniční zaplétací „manufaktuře“, zaplétají stovky custom výpletů, nemám důvod jim nedůvěřovat.

                    0 0
                    • kubad  

                      oká, jen se divím proč, stejně do nejde pořádně napnout

                      0 0
                      • raf007  

                        Zapíši si do zápisníčku a až tam v říjnu pojedu, tak se na to konktétně zeptám :-)

                        0 0
                • TJK  

                  Porad se tu resi ze podium mmx sou na normalni jezdeni holy nesmysl… mozna tak pro skusenou holku kolem 50ti kilo co uz ma trosku techniku, ale pro chlapa co ma prez 70kg bych to vozit nechtel… abych se v kazdym sjezdu bal jestli to nerozstrelim a jel jako posranej… ne dekuju

                  0 0
                • Hnoj  

                  No, navíc mám dojem, že tato kola pochází ze stejné manufaktury jako ty od RAF007 :-)

                  0 0
                  • raf007  

                    Nepochází, tam ceny nepodstřelují :-)

                    0 0
                    • HKou  

                      Mate nejake doporuceni na jinou manufakturu? Ty 190/MMX to byl jen priklad, co jsem tam nahodou nasel, zrejme nejaka akce.

                      0 0
                      • HKou  

                        Kola z actionsports.de dorazily v poradku. Vyplet vypada moc pekne (ani se nehne a kolo je jako kdyz streli), je tam potvrzeni o dotazeni. Pancho vyplet to neni (neni nalepka).

                        0 0
                    • Hnoj  

                      Je to jen doměnka…

                      Viděl jsem nějaký kola od Bike-discount a byla označný bílou samolepkou „Pancho“ a to měly ty tvoje taky, ne?

                      0 0
                      • raf007  

                        Ano, ale Pancho je jen velkoobchod, bike-discount není mezi odběrateli, ale kdo ví?

                        0 0
                        • Hnoj  

                          Pokud není mezi odběrateli, pak jdou ty kola do bike-discount přes nějakýho překupníka, viděl jsem několik párů výpletů z BD s označením Pancho :-(

                          Škoda, další chytrák, co zbytečně mrví ceny…

                          0 0
        • biker jura  

          tak to bych byt tebou šel třeba do FRM 333. vaha o 30–40g vyšší a odolnost a cena mnohem lepší!

          0 0
    • raf007  

      Mám teď krátce Podium MMX, připadají mě materiálově podobné ZTR Race, které jsem měl minulou sezónu (bez problémů), několik párů kol se ZTR 7000 Race jsem viděl po 1 závodní sezóně a vypadaly jak zmačkaný papír, zdeformované u niplů, a po obvodu po defektech, to mě odradilo.

      0 0
    • Teejay  

      Udělám chybu s tímto?

      náboje A2Z XCF-32 a XCR-32 disc 6děr

      ráfky FRM XMD 333 disc černé

      dráty DT Swiss Revolution 2–1,5–2mm

      niple DT Swiss alu

      A jaký rozdíl můžu čekat, pokud jsem doposud jezdil Crossmaxi slr.

      0 0
      • Hnoj  

        Nižší tuhost, lepší zrychlení do kopce, větší objem plášťů.

        0 0
        • McBlacky  

          a podstatně nižší odolnost na rozcentrování

          0 0
          • TJK  

            o tom bych se hadal, ja se svoji vahou nerozcentroval za 2 roky zaplety na A2Z + Revo + UFO ani jednou, a to vazim 85kg, jezdim dost naprasaka a padu zazily taky dost… aktualne Olympic a tez naprosto vpohode, takze bych to urcite nepausalizoval…

            0 0
      • raf007  

        Jako chybu ve výpočtu pro cílovou váhu 1250g? :-)

        0 0
        • Teejay  

          S touto konfigurací se dostanu někde kolem 1300g

          0 0
          • krokus  

            Tipuju, že to bude o chlup víc, vozím ráfky FRM s náboji Novatec a dráty Laser a váží to rovných 1400 g.

            0 0
          • Hnoj  

            Odhaduju na 1350g

            0 0
            • Teejay  

              ráfky frm 2×315g

              dráty+niple 305g

              A2Z 355g

              hodnoty z vah na netu.

              0 0
              • TJK  

                Naby – spis 360–370g

                Spice + niple – 260–270g + 20g

                rafky – 640g

                strop je ± 1300g ale musis pripocist notubes pasku + ventilky… takze kolem 1320g by to mohlo byt

                0 0
                • Teejay  

                  tu nepočítám, pač tam nacpu duši :)

                  0 0
                  • TJK  

                    To si ale delas srandu ze jo? To je nejvetsi kokotina co sem slysel… leda bys tam daval Eclipse duse, ale to by vlastne byla jeste vetsi kokotina!… proboha proc duse?

                    0 0
                    • Teejay  

                      jezdím fredy a nějakou lehkou duši, cca 120g, ještě jsem za dva roky nepíchnul. Tak jsem neměl nutkání přecházet na něco jinýho

                      0 0
                      • TJK  

                        takze ses na 430g s plastem kterej fici do kpce i po rovine, ale uprime v terenu na tom moc nedas pokud se dostanes do sracek… RoRo oproti tomu je v 2,1 realne ±400g a k tomu 60g sealantu, mas superrychly obuti, ktery ma vyrazne lepsi zaber za vsech podminek, mnohem vetsi odolnost proti pichnuti nez duse a vahobe ses max o 40g tezsi… zanedbatelna hodnota… nelede na to ze notubes tmel funguje beztak lip jak duse, i kdyz pichnes a bude to uchazet tak i na 1,2atm na tom dojedes… s dusi ani zaboha!

                        0 0
                        • HKou  

                          Mohou byt ale rozumne duvody pro dusi. Napriklad je potreba vozit nahradni dusi a lepeni. Dal treba meneni plastu kvuli opotrebeni nemusi vzdycky vychazet na zmenu rocniho obdobi.

                          Nedavno se tu nekde resilo, ze bezduse nevychazi hmotnostne lip nez lehka duse, coz asi neni pravda s 60g tmelu. Pokud jde vylozene o hmotnost :)

                          0 0
                          • kubad  

                            60g tmelu + 9g ventilek, ukaž mě tak lehkou duši.

                            dál je valivý odpor jinde + lepší grip, a lepší odolnost proti defektům.

                            ale jak píšeš výměna pláště je složitější.

                            náhradní duši vozím ať jedu na kole s bezdušákama nebo s dušákama, lepení duše je opruz, mnohem jednodušší a rychlejší je samotná výměna.

                            0 0
                            • HKou  

                              Ja vozim vetsinou jen lepeni (jo, uz jsem se dvakrat prosel kvuli ustrihnutemu ventilku, jednou jsem to resil notubes – listim :)

                              0 0
                              • kubad  

                                jako rezervu vozím ultralight duši, zabere minimum prostoru, 90g uvezu a už několikrát mě od procházky zachránila,

                                lepení vozím parktool samolepky taky minimalistické ře­šení

                                0 0
                      • roud  

                        fredy klidně nech ale stejnak to dej s mlíkem…

                        0 0
                      • McBlacky  

                        nechápu, musíš se asi vznášet.

                        fredy s duší – to je můj sen aby to vozili moji soupeři :)

                        0 0
                  • biker jura  

                    proboha to snad ne!?! a to seš gramař? o nevyhodách duší ani nemluvím… :(

                    0 0
                  • raf007  

                    No i tak snad nějakou pásku dávat budeš, jinak teda s dušema jsi zklamal :-(

                    0 0
                    • kubad  

                      tak tak, žlutá páska je stejně to nejlehčí co je a stějně tam musí dojít, a ventilek má tuším 9g :-)

                      0 0
            • Teejay  

              Dokázal by si sehnat tyto kliky, co mě tu ukázal Kubad? Lightning Carbon Cranks

              0 0
          • jonti  

            To same s DT Olympic vozim, rafky jsou 333 a 336g a vazi to neco malo pres 1350g.

            Priste bych ale vzal jine naby, u A2Z na normy moc nehledi a kotouc je asi o 1mm vic uvnitr nez u vsech ostatnich zadnich nab. Je to na hranici, ze to uz nekdy nejde ani vycentrovat a musim pod adapter jeste pridat podlozku, je to opruz kdyz stridam kola.

            Dalsi negativum A2Z jsou nestandardni loziska, vymena je v pohode ale cena velmi vysoka. Si nevzpominam jestli 280 nebo 380Kc/ks.

            0 0
            • HKou  

              To me presne zajima, jaky naboje jsou vicemene podobny. Konkretne Mavic CL vs. DT 240s? Hodlam stridat kola abych to nemusel porad prezouvat a nerad bych steloval trmeny.

              0 0
              • kubad  

                bez komentáře :-(

                0 0
              • biker jura  

                nevím jestli jsi to byl ty co se na to už ptal, ale odpověd ještě jednou: žadný!!! dokonce dva totožné naboje mužou byt jinak posunute(jeden škrtá, druhy ne)

                0 0
                • HKou  

                  Mam troje naboje Mavic a stridam jsem je bez serizovani. Zrejme jsem to byl ja, tak zkousim nekoho, kdo s tim ma zkusenosti.

                  0 0
                  • biker jura  

                    tak je to haluz, rozhodně to neplatí u všech, kohokoliv se zeptej, však uvidíš:)

                    0 0
                • Chaingang  

                  používám několikery výplety na Shimano nábách a neškrtají…

                  0 0
            • Vilém  

              Tak si podloz kotouc, abys jej dostal do stejne pozice.

              0 0
              • Vilém  

                Pud podlozky, nebo toto.

                0 0
                • HKou  

                  Zrejme tak to budu resit.

                  0 0
                • HKou  

                  Takze poloha kotoucu na nabojich Mavic (crossride) a DT 240s se lisi o 0.1–0.2 mm (oboji centerlock), takze neni potreba to vubec podkladat.

                  0 0
            • fousek  

              Ja sem A2Z vyvlozkoval a dal tam standartni loziska, dokonce sem usetril i par gramu a NSK mensi vydrzej vic nez origo ciny

              0 0
      • TJK  

        NO-TU-BES NO-TU-BES NO-TU-BES :-DDD

        0 0
        • biker jura  

          FRM jsou vlastně NO tubes. Okopírovali patku a system takže se v USA nesmí prodávat kvuli patentu no tubes. jen v evrope se daji koupit. takže at ve vyběru klidně má. do FRM 333 jdu ted taky, doted jsem mel no tubes tak to aspon přímo porovnám.

          0 0
          • kubad  

            v podstatě je to tak :-)

            0 0
            • biker jura  

              když je vozíš chtěů jsem se zeptat foukáš obyč pumpou když nahazuješ gumy? ja doted na ztr nahodil velkou pumpou uplně všechno bez jakyhokoliv mydlení a dalších blbosti ktery akorat zdržujou, tak jestli to tak dobře jde i u FRM. dík

              0 0
              • kubad  

                pár let sem to dělal velkou pumpou, když to nešlo tak benzinka, teď mám doma kompresor se vzdušníkem a pohoda :-)

                FRM jde stejně jak NoTubes není tam větší rozdíl

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.