• rkawa

    http://www.notubes.com/…K3-C211.aspx

    Mate nejake info zda a kdy budou rafky dostupne v cz, nebo jen cela zapletena kola? A priblizne ceny?

    Proste nejake info..

    0 0
    • kubad  

      Cca 2 měsíce ráfky

      Ceny si porovnej podle staré a nové verze v dolarech a ceny u nás cca výsledek dostaneš

      0 0
    • richard_majer  

      mate uz nekdo prosim prakticke zkusenosti? Ma smysl hledat Mk3? Diky

      0 0
      • JFtryall  

        Taky na to cekam jako na smilovani. :-) i Arch a Flow jsou velmi zajimave.

        0 0
      • richard_majer  

        …zatim nikdo nic?

        potrebuju nove rafky, jestli ma smysl je kupovat nebo ne :-) (28H 29")

        0 0
        • JFtryall  

          Mam uz doma Flow i Crest MK3, ale zatim nejezdene. Zklamal me rozptyl hmotnosti. Lita to i o 20g, coz je docela dost. Ale vypadaji dobre. :-)

          0 0
      • warps  

        Dnes mi prisly CREST i FLOW zapletat se chystam o vikendu. pokud by mel nekdo zajem neni problem.

        0 0
    • DrinkUP  

      Vozim stary Cresty a na XC se mi zdaj v pohode, ale na AM/Trail jezdeni radeji nasazuju kola s XM401 rafkama. Nicmene by me zajimo, jestli nekdo nevozi Easton ARC, 27,5" 24mm vnitrni sirka a 425g hmotnost?

      https://www.eastoncycling.com/…ails/arc-rim

      0 0
    • richard_majer  

      Kola vypletena. Dojmy az pozdeji.

      0 0
      • DrinkUP  

        Dobrá hmotnost,

        já jsem starší 27,5" Cresty pletl na 32 D-light drátech se Sapim alu niplema, Novatec 771/772 15/12mm osama a v dokumentaci mam poznámku, že jsem bez os navážil cca 1570g.

        0 0
    • DrinkUP  

      I když starý Cresty na XC hezky drží, tak jsem se v dlouhý chvíli poohlížel po lehkých ráfcích pro záplety na Boost nábojích a všiml jsem si XR 331 od DT Swiss. Mají sice „jen“ 20mm vnitřní šířku, což by pro XC mělo stačit, ale hlavně mají max. napětí drátů 1200N, oproti Crest MK3, který maji jen 930N. Možnost o 25% víc napnout dráty mi přijde mnohem lákavější než 23mm šířka Crestů MK3. Má někdo srovnání XR331 a Crestů?

      0 0
      • Nikovlas  

        Teoreticky vyšší napětí drátů nepřináší nic moc navíc. Někdo tu i posílal nějaký články, kde testovaly jak různé typy zápletů, tak různá napětí drátů a i tam se potvrdilo, že rozdíl v tuhosti je jen malý.

        0 0
        • kubad  

          můžeš to dohledat? moc se mě tomu nechce věřit, mám naprosto jiné zkušenosti co se týče dotažení výpletu

          0 0
          • Nikovlas  

            Už asi ne.

            0 0
          • Concorde  

            Myslím, že je řeč o tomhle

            0 0
            • Nikovlas  

              Jojo – na tom minigrafu je to jasně patrný. Ostatně už z principu je to logické – pracovní diagram oceli je v pružné části lineární – nikoli konvexní. Tuhost ocelového drátu je tudíž konstantní nezávisle na jeho napětí – rozhodně neroste.

              0 0
              • Nikovlas  

                Tedy ještě hraje roli to, že při bočním namáhání, se napětí přenáší z drátů na jedné straně do drátů na druhé straně. Když jsou dráty málo napnuté, může dojít k úplné ztrátě napětí v drátech na jedné straně kola – pak klesne radiální tuhost a tuhost v krutu, protože se na ní tyto dráty přestanou podílet.

                0 0
      • Rubi  

        dt331 me prijde odolnejsi, ztr ma podle me mekci patky, ale treba jsem mel jen smulu

        0 0
        • bimjeam  

          Lenže toto je vlákno o MK3 a ten je z inej zliatiny… takže zasa len ďalšia zbytočná mystifikácia

          0 0
          • Rubi  

            ano ano, zacal vetu o starem crestu, tak me to zmatlo :-) stejne pisu o subjektivnim doj­mu…

            0 0
          • DrinkUP  

            Mluvil jsem o starym, vlákno k němu jsem nenašel. Nicméně nový Crest MK3 má sice 23mm vnitřní šířku, ale taky max. napětí drátů jen 930N, takže po vypletení budou uplně na max. Co se týče materiálů tak starý Crest je z alu 6061 a nový Crest MK3 6069. Kaž­dopádně pokud 355g ráfek „ťuknu“ při podhuštěným pneu, tak je jasný, že nemusí vydržet.

            0 0
            • JFtryall  

              355g nemaji. Ja jsem navazil nejakych 378g.

              0 0
              • bimjeam  

                V akom rozmere ?

                0 0
              • Dejv94  

                Počkej, to je něják moc, starý Cresty jsem vážil, ve 29, 702g na dvou kusech (bez nálepek), takže teoreticky 351g/kus a nový, mk3 jsou lehčí.

                0 0
                • JFtryall  

                  Tak to ti blbe vazi vaha. :-) Starej Crest jsem vazil s nalepkama a mel 385g a novej MK3 jsem mel nejakych 378 a 372g. Vsechno v 29er. Flow mel rozptyl i 20g, udavano maji 480g v 650b a ja jsem navazil 488 a pres 500g. A vazil jsem jich 6.

                  0 0
                  • kubad  

                    váhy jak píšeš cca +/-20g

                    0 0
                  • Tina  

                    Potvrdzujem. Známy teraz objednal pre zákazníka MK3 a váha v priemere 380g pre 29".

                    0 0
            • biker jura  

              to se dá řešit podložkama pod niple, to umožní vyšší napětí drátů a bezpečně. Navíc osobně mám už tři roky cresty (starší typ) napnutý na 1150N na cxray a drží to a to ještě bez podložek s polyax niplema ;)

              0 0
        • kubad  

          Zase ty patky u NoTubes jsou o dost nižší, zásadnější rozdíl v odolnosti není

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.