• Hroch obojzhivelnyj

  Bon jour, Tour!

  Vyhlasuju tradicni tipovacku:

  Vitez ziskava jako obvykle pravo vytahovat se na BF a k tomu zlutou capku z kolony Tour (diky Jakubu Kenclovi) a hrochmade mistrovsky opasek;

  Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

  Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

  Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

  Tip na viteze pro teamovou casovku

  Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci.

  9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu

  v nektere etape

  Idealne na formulari nize, merci.

  Uzaverka tipu v SOBOTU 29. 6. 2013 ve 12.00h.

  Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo pekne prehledne na steephill.tv Prosim pekne overte si ze vasi oblibenci opravdu fakt jedou :-).

  Pravidla a bodovani:

  Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

  Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

  Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

  Body za tymovou casovku- 3–2–1 bod za tipovany tym na 1–3 miste.

  Extra bod za kazdy den pro tipera prubezne na poslednim miste (a pocitaji se i volne dny). Pozor na cut: kdo bude Lanterne Rouge 6 dnu po sobe (vcetne volnych), vypadava!

  Za kazdy den v Maillot jaune prubezny leader prijde o bod, protoze to nese spoustu povinnosti a sil, sjizdet uniky, hovorit s tiskem, bujare oslavy do pozdnich nocnich hodin a malo casu na regeneraci.

  Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

  Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu na Champs Elysees; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Gira se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

  Po uzaverce rozeslu soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body.

  Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

  Vedouci v prubeznem bodovani bude prubezne obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik. Ma samozrejme moralni povinnost chodit ve zlutem. Tesime se na obrazky z oblekani zluteho tricka podiovymi slecnami :-)

  Pridavam soutez o vrcharske tricko. Puntikovanou cepici z kolony Tour (tez laskavosti Jakuba Kencla) vyhraje ten, jehoz sestava na etapy nasbira nejvic bodu z horskych etap (8., 9., 15, 18–20, na steephill maji spicky). To aby vsichni netipovali jen sprintery.(TB je dale tip na KOM, celkove body z etap a celkove poradi.)

  KarliNeuro slibil soutez o Maillot Pharmacologique, to necham na nem :-)

  Sin slavy: 2012 Blacky, Treatt, Obda; 2011 Obda, Blacky, Thidney. Samy doperi ;-)

  Froome nebo Contador? Bude jednickou Sky Froome, nebo Porte jako plan B? A co u BMC, TVG nebo Evans? Valverde, Quintana, nebo snad Costa u Movis? A bude RK zaloha AC pro Saxo?

  Vyhraje bodovani Manx Missile nebo Slovenska Strela? Kolikrat zajede Pinot ve sjezdu do lesa? A stihne Andy Schleck vzdat driv nez se vyeliminuje Gesink?

  0 0
  • Hroch obojzhivelnyj  

   Copy&paste friendly verze pro tipy

   Jmeno/Nick:

   E-mail:

   Celkove poradi:

   1.

   2.

   3.

   4.

   5.

   Nejlepsi vrchar:

   Nejlepsi v bodovaci soutezi:

   Nejlepsi tym:

   Z 198 jezdcu dokonci:

   Team pro TTT:

   9 jezdcu na bednu v etapach:

   0 0
  • MavasH  

   Týjo, to je román, to se nedivím, že sis dával tak na čas. Du študovat soupisky a snad dopadnu líp, jak na Giru :)

   0 0
  • raceman  

   snad se vyhnu prokrastinaci a taky neco vymyslim :)

   0 0
  • Algheroteam  

   Letos to bude super a celý závod bude mít zvláštní náboj.

   0 0
  • jakub_kencl  

   Začíná se ochlazovat, tak nezbývá než za vlahého večera otevřít něco příhodného pro zahájení Tour, třeba Pinot noir, Vin de Pays, Domaine Laroche a pod starou hrušní na zahradě, se zasněným pohledem na vrcholky Brd a na v západu slunce svištící cyklisty od Paviána, vymyslet nějakou solidní ekipu, abych se udržel alespoň v balíku až do Paříže.

   Ideální bude otevřít lahvinek povícero a v ranním mlžném oparu, zvedajícím se z kalné Berounky pak prostě několikráte píchnout do startovky a určit devět koňů na etapy. Kde nechá Pinot noir rudý flíček, je jasný vrchař. Časovka je jasná, tu odhalí již půlnoční sky a zažloutlý flek od francouzské hořčice určí lídra Staré Dámy. No a pak už jen nakombinovat chladný kalkul s národně zaměřeným srdcem a je hotovo.

   To bude zase krušné ráno a pěkné haluze v mailu pro Hrocha :-)))

   0 0
   • vasek80  

    hustý

    0 0
   • petryk  

    wow!

    0 0
   • Hroch obojzhivelnyj  

    nejaka Byci krev by taky nebyla od veci :-)

    0 0
    • jakub_kencl  

     Býčí krev nemaje, hodil jsem na oheň něco málo stejků pro lepší výkonnost a…

     … nic :-))) Furt mám papír plný jmen a nevím co ti poslat. Ale pilně studuji vlákno a chytám se profesionálně nahozených udiček od místních Starboys a …

     … seznam se mi úspěšně rozrůstá :-)))

     0 0
     • karliner  

      Člověče, dělal bych to opačně.

      Vytiskni si startovku a škrtej :-)))

      0 0
   • lusk  

    mno..vino moc nemusim, tak jsem na poradu vzal Anchor Brewery Humming Ale, Brew dog Dana, Brouwerij'tij I.P.A. a Rowing Jack IPA. Nedoufam ve vitezstvi..doufam je, ze to Hroch po me precte… ;)

    0 0
  • Thidney  

   je fajn že je disklej akorát cretino DiLucca :)

   pro ty, co narozdíl od Karlinera nesjížděj ponocích kdejaký závody okolo hnoje je určena startovka s berličkama – http://www.procyclingstats.com/…13-Startlist po kliknutí na jméno borce zjistíte jak se letos flákal

   ještě by mě zajímalo kolik stejků svačinář Noval musel připravit, aby se dostal na soupisku. Saxo bez jedinýho dána tsss

   0 0
  • treatt  

   Luxus, těším se!

   Jinak, není zas tolik nových národních žampionů, co budou machrovat s trikem mistra své země, ale stojí za to zmínit, že holandský dres bude vozit mr. Hoogerland. A pánové, máme po žížalkách, Johny už je winner, kdo tedy převezme titul a bude jezdit „Hoogerlanda“?

   Jinak ukazovat národní dres na Tour budou:

   Držka Greipel,

   Rein Taaramae,

   Arthur Vichot,

   Cav,

   Arashiro,

   Hoogerland,

   Kwiatko,

   Sagan,

   Michi Schär

   Smolíka mají národní champs, co se na Staré dámě nesvezou: Durbo, Morkov, Stijn Devolder, Dajčenko, Izajčev, Bártič, Vaitkus, Odinův syn Thor, Kosťuk (z těch větších jmen a států)

   0 0
  • Thomas  

   ještě bych přidal kategorii POZITIVNÍ NÁLEZ :-)

   0 0
   • Karlos.ml  

    No podle těch tvých nájezdů, se začínám bát, že taky zobeš !;-)

    0 0
  • Thidney  

   Seeldraeyers se s Astanou nemaže :)

   • „Kazakh clowns“
   • „bunch of gangsters“
   • „looks like Fuglsang will be on his own in the mountains“
   • „today I will have a lot of french fries“

   http://www.nieuwsblad.be/…623_00633518

   0 0
  • McBlacky  

   Stý ročník vyžaduje precizní přístup.

   Ostřílený tipér se nenechá zmást PR SKY a jejich we´ve trained for this. Vloni měli slabšího vrchaře a tak byl celý team vrchařů. Letos musí Froomovi hodně věřit, protože pokud ho někdo odseká v kopcích bude muset Richie sypat ´bag per stage´ aby mu to sjížděl.

   Pistolero vypadá na fotkách z tiskovek cool, užívá si to, s Ježíšem a Křižákem se není čeho bát, australská a irská notička taky přijdou vhod.

   GreenBullet for Yellow je jen taková mlha, neboť pravý šampion z fluorescentním M na prsou dva měsíce krmil lamí maso na Antiplanu a v kopcích pojede kolumbijský oldschool, bude pryč než bys řekl Herrera, Parra, Soler.

   Z top 5 výš až nejvýš by se rád nechal Katuší vystřelit Purito, ve větrném tunelu zabil mrak času, aby nakonec uznal, že to bylo k ničemu a musel se vrátit ke starému posedu (čti prkno na výšku). Cant see you for this one, sorry.

   Rozjíždět se Girem na Tour v třicetišesti letech – jako vážně pane Evans? Ať už z blbosti nebo ´takticky´ pole vyklizeno pro TVG, pokud pojede jako TGV šanci má.

   Z kategorie bookies favourite se posunujeme do kategorie možná podium, když nespadnu: Gesink. Možná podium, když mě necháte jet: Ryder. Možná podium, kdybych měl lepší jméno: Bauke. Možná podium, kdyby mi to jelo jak by fanoušci chtěli: Andy. Možná podium, management si to myslí: Jakob. Možná podium, kdyby mě nevybrali nedávno za syp: Pierre.

   Garanci nejnižších časů v teamové kudle letošní sezony nabízí SKY.

   Puntíky by rád opakoval Hollywood, stejně dobrý tip jako kdokoli jiný. Pierrovi do kopce je k ničemu a rovinky europcar doma netahá, to je pod úroveň, síly tedy mít bude, vychcanej je na to taky zdaleka nejvíc. Prostě haluz roku.

   Bodovačka to bude jiná káva. Jedno porsche už je doma, takže motivace pro double nebude taková. Na placce mu to budou nejvíc kazit Manxman + Gorila v kopečcích duo Jaaa + bramborář z Flander. Dá to Terminátor ze Žiliny? Dá, ale budou to nervy :)

   Největší dilema bude vyvolená devítka převodníkových přízraků. Kdo z underdogů rozbije kachnu?: Kadri, Moser, Le Mevel, Nieve, Jeanesson, Martin, Feillu, DeGent, VDB, Taaramae, Kessiakoff…

   Nebo opráší zašlou slávu ´tutovkář´?: Flecha, EBH, Jensie, Klodi, Chava, Gossy, Cunego, Voeckler, Gilbert, Gadret.

   BMC už došlo, že money možná talks, ale rozhodně dont ride. Pán s kladivem bude sledovat z gauče a lemtat Hansa Borg.

   A pak je tady samozřejmě prostor pro Hoogerlandy – jsou při chuti aktuálně!

   Víc než kdy jindy se vyplatí nepřepálit začátek, minusové body budou bolet! Na druhou stranu i sebemenší únik se sjíždí blbě. Znáš to. Dej Spartakusovi deset metrů a musíš pro kostku do Obi…

   0 0
   • Biker jak Pes  

    Co sis dával, když jsi tohle sepisoval? :)

    Ad Gesink: Že vás to ještě po tom Giru nepřestalo bavit. :)

    0 0
   • raceman  

    a nějaký tip na nejlepší tým by pro tipovací amatéry nebyl? :)

    0 0
   • Smazaný účet  

    chybí tip na „fetku Tour“ :-) s uzávěrkou tak za deset let…

    0 0
    • treatt  

     Tady už podobná narážka bude, myslím, že bychom tímto mohli skončit, další řeči o drogeriích, dopingu atd myslím už nejsou třeba..děkuji

     0 0
     • karliner  

      A budeme se tvářit, že cyklistika je čistá jako čerstvě padlý sníh.

      Amen.

      0 0
      • treatt  

       Vůbec ne. Jsem poslední, kdo by si dělal iluze. Ale myslím, že tyhle výkřiky jsou opravdu dost zbytečné. Na diskuzi na seznam.cz nebo idnesu je to jasné, zrovna tady to ale myslím není potřeba..

       0 0
     • Biker jak Pes  

      Má pravdu, od té doby, co jsem se dozvěděl, co se dělo v cyklistice za dob Kořínka, Padrnose, tak jsem přestal věřit i v čistotu na blbém Kole pro život (viz. Dlask) a jiných Okolo hnoje, natož na TdF… ;)

      0 0
      • karliner  

       Ještě je tu uživatel Ondry, kterej tomu rozumí a ví, že KPŽetka je v pořádku :-))))

       0 0
       • Ondry  

        Děkuju mnohokrát hlavně svojí matce :)

        A nechce se mi potřetí vypisovat, co jsi přesně řekl aby jsi mi napsal že to necháme na remízu a já ti napsal že na remízu to není ani za mák a ty ses pak neozval…

        Narozdíl od tebe když vidím ty důkazy, tak jsem schopnej říct jo mýlil jsem se, pravda byla jinde. Omlouvat se za to snad nemusím?

        0 0
      • McBlacky  

       Hruška, kterej tvrdí jak byl celou dobu čistej :/

       a přitom jezdil 4 roky v ONCE

       Navíc jeho kariera v profi byla v době kdy se sypalo snad nejvíc, dle informací, které teď lezou na povrch.

       například:

       ´A batch of samples kept from this race were retroactively tested for EPO as part of a research project to validate the urine test for EPO. Done anonymously so no rider could be caught at the time it turned out so many samples tested positive for EPO that the doctor in charge wondered if the testing was wrong. It’s believed 44 out of 60 samples tested positive for EPO, then being over the 85% threshold for the isoform, a threshold that has since been reduced.´

       Tour 1998 :)

       0 0
       • karliner  

        Hruška prostě v nejtvrdší EPO době vyhrál horskou TT na Giru jen díky kvalitnímu tréninku. Jeho flastry za doping byly vždy naopak výsledkem nejrůznějších spiknutí.

        0 0
        • Biker jak Pes  

         On se tím tréninkem obhajoval, když jezdil potom domácí maratóny na biku. Byl zvyklý trénovat běžně 30 hodin, což u českých profíků „prý“ není normální. Podle něj hodně těžil z toho a díky tomu měl výhodu a vyhrával.

         0 0
         • McBlacky  

          jako jasný na českým hnoji mohl jezdil klidně čistej, ale tu Pro Tour karieru na čisto mu snad věří jen hodně skalní fanoušci s IQ kadence DeGenta :)

          v tréninku to dneska není, všichni profíci trénuji totální max organismu s podporou dovolených regeneračních doplňků a metod, viz třeba deníčky Jeremy Roy občas publikované na inrng – hrozný palby stylu 5500+ převýšení dva dny po sobě, třetí den ráno hodinka a půl ostře na koze a dopoledne na vyjetí kilo v kopcích svižně…

          jako trénink celkem přísný, vzhledem k tomu, že tady ti placení komerční trenéři největší palici předepíšou v přípravným pyramidu 4+4+5 ZDV po placce :) Pokud jsi Kulhec hodinku si přidej :)

          0 0
          • karliner  

           Já tedy na Stravě sleduju Ten Dama nebo Pinota a v sezóně mezi závody tomu zase tak moc nedají (otázka je, jestli publikují všechno..). Třeba dneska dopo dal Laurens 72 km, 653 up a avg 30. S tímhle by se mu východní klika vysmála, páč by je neuvisel ;-)

           0 0
           • McBlacky  

            nebyl to v jednu chvíli právě Ten Dam co měl jen závodně namrskáno 17500km za průběžných 365dní? :)

            podle mě na stravu nedávají všechno

            0 0
           • whom  

            Nó, já dneska ráno na šichtu 65.5, 453 up, avg 29 (a to srazej pražský semtamfóry), na biku. Odpoledne domu to bude pomalejší. A přitom obecně na závodech zajedu karas (tak první pětina až třetina, když mi to jede, když ne – klidně i za půlkou). Ale já už jsem starej pes :o)

            0 0
            • marios  

             Rychle se musí jezdit na závodech, ne do práce.

             0 0
             • McBlacky  

              to přesně dělám já. Kromě závodu přes 140 tepů jdu snad jen na lyžích, ale to proto, že to jinak nejde :)

              0 0
              • Smazaný účet  

               neříkej, že při normálním běhu jsi pod 140 :-)

               0 0
               • jonti  

                proc ne, kdyz se trochu beha, tak tempo 5:05 na km mam 125 az 130 tepu. Myslim, ze kdyz se blacky rozbeha, ma to podobne.

                0 0
               • karliner  

                Neběhám vůbec a při pulmaratonu jsem při tempu 5:30/km byl kolem 140, spíš mezi 135–140.

                Ale to možná pro vás, běžce není běh :-)))

                0 0
               • McBlacky  

                když jdu běhat se Š, kolem 6km/h tak jsem kolem 125 :)

                sám běhám většinou kolem 5–5,5 to se pořád vejdu.

                kudlu běhám jenom schody a ty běhám v plným, ale zase to je jen pár minut v celku.

                0 0
             • whom  

              Dík za tipy… ale já neměl pocit, že bych jel kudlu. Když se „courám“ s tepákem do 150 mám avg 27 – 28. Těch posledních 18 km přes Prahu je to fakt o štestí, jaký stání kde chytnu.

              (a ta reakce nebyla stížnost, spíš mě samotnýho pobavila podobnost s údaji borce z profistáje, poněkud vytrženými z kontextu…)

              0 0
              • karliner  

               Počítám, že kdybys jel kudlu a nebrzdili tě semafory, tak dáš průměr někde mezi 45–50km/hod., tak?

               0 0
               • whom  

                Áále houby, Za prvé kudlu bych celou cestu nevydržel a optimistickej průměr by byl tak 32. Ale pořád je to tachometrovej údaj, ne z GPS. To někdy zkusím…

                0 0
              • McBlacky  

               150 ve tvým věku je už ale dost ne? respektive vzhledem k maximálce

               0 0
               • whom  

                Mno, údaje z předloňska – max 192, anp 174… Loni ani letos jsem nikde nebyl. Taky těch závodů už bylo pomálu

                0 0
         • mirabike  

          den má 24 hodin… to musel trénovat i v noci.. :D

          0 0
          • McBlacky  

           týdně ne asi :)

           jinak pokládat to za benefit je fakt výmluva pro trotly – Huřice už v juniorkách jezdila v přípravě 90–100h za cyklus 4 týdnů, takže dospělá elita chlapů těch 120 mlaskne jak malinu.

           0 0
           • mirabike  

            :D

            0 0
           • Biker jak Pes  

            Běžně 100 hodin přes zimu trénovali junioři i u nás a na gymplu ve Vrbně.

            0 0
           • jakub_kencl  

            týdně ne asi :)

            nám na vojně říkali:„Soudruzi, den má 24 hodin a dle nějaké směrnice máte prý nárok na 8 hodin spánku… vydávám tímto rozkaz č… a prodlužuji den na 32 hodin!“

            všechno je možné :-)))

            0 0
            • karliner  

             To skoro vypadá, že jsi byl na vojně v posádce o které napsali Černé barony nebo Tankový prapor :-)))

             0 0
       • Biker jak Pes  

        Husté.

        Mě spíš napadá otázka, jestli to byla opravdu doba, kdy se sypalo nejvíc nebo je dneska doping na čím dál větší úrovni.

        Loňský semestr jsme měli jednu přednášku o dopingu. Přednášel to doktor, který se zabývá fyziologií. Bylo to hodně zajímavé, o tom, že existuje čistý sport se snad ani nechtěl bavit. Hlavně, kdyby se provedly pořádné kontroly ve sportech jako jsou fotbal, hokej, basketbal, baseball, apod, tak by se ta hra tak neuvěřitelně zpomalila, že by to byla nuda pro kohokoliv, kdo by se na to díval. :D

        Můžu to někam nahrát, kdyby byl zájem, mám tu přednášku v MP3 v PC. :)

        0 0
        • McBlacky  

         klidně to někam dej, moc od toho nečekám, ale poslechnul bych si to. nebo mi jen pošli link do mailu, pokud to nechceš dávat veřejně.

         0 0
         • Biker jak Pes  

          Tady to je :)

          0 0
          • Ondry  

           jak je to starý? tu spešl vodu od nutrendu jsem nenašel

           celkem by mě zajímalo jestli se dá někde zjistit jak říkal, s tím creatin cosi, jestli je někde seznam kde je těhle nefunkčích látek víc

           0 0
           • Biker jak Pes  

            Cca 5 let. Úplně aktuální to není. Přednáška je samozřejmě v základu stejná, ale jinak si to obměňuje co ho zrovna napadne. :)

            0 0
            • McBlacky  

             škoda že látky co se sypou dneska jako GW???? (endurobol), AICAR atd tam nejsou zmíněný. Ono teda díky ceně to je asi fakt jen pro top špičku, ale i tak to je zajímavý.

             0 0
      • treatt  

       No jasný, ale tak o tom všichni tady víme a opravdu nejsme slepí. K čemu tedy tyhle výkřiky do tmy?

       0 0
   • teepeex  

    ta uvaha ma svih

    pekne napsany

    0 0
   • marios  

    To bylo tedy počteníčko, abys to začal vydávat knižně :).

    Co takhle opsat aktuální žebříček , z něho vyřadit „striptéry, klasiky a časovkáře“ ,takže zůstanou

    Froomie, Ale…, Rodri, AC, TVG, ale trošku zamíchat pořadím.

    Jé, ještě se tam zamotal Costa, ale kdo by dal do top 5 dva lidi ze stejné stáje? (srov. POrte)

    0 0
   • Hroch obojzhivelnyj  

    Toto je ovsem kvalitni rozbor zavodu :-)

    0 0
    • karliner  

     Kdybych ten rozbor pochopil (což se mi na první přečtení nepodařilo) asi bych podle toho natipoval :-)))

     0 0
   • Thidney  

    vdb na etapu by dal jen naprostý, naprostý, hmm skalní fanoušek. ten patři do kategorie speciálních sázek jako Nieve. Buď lehnu a nebo dojedu jako vždy 4, respektivně 10. obvzláště Nieve by tu sérku na GT mohl natáhnout loni Giro předloni Giro i Vuelta.

    VDB má za devět let jediný win a to předloni jednu etapu na Dauphiné. Vždycky je v únoru (alepoň posledních 5 let) druhej celkově na Andalúcii a pak jen zbírá 4 tý fleky celkově i v etapách. Proti němu je i křížák vítězný, útočný dravec :)

    0 0
    • karliner  

     Tedy vůbec nijak nezpochybňuji tvoje znalosti, ale i já, kterej nedokáže zpaměti vyumenovat snad ani 10 týmů World tour mám Jurgena v šuplíku "velká očekávání, zero výsledek) společně s Antonem nebo Gesinkem :-)))

     0 0
     • Thidney  

      4 flek na tour je slušnej výsledek, když i v etapách nešáhne vejš než na 4 flek .)

      0 0
     • treatt  

      Hele počkej, jezdit „Antona“ je daleko větší zewling, dávat „Gesinka“ zase velká očekávání a pak samá podlaha. VdB je proti nim dost regular..

      0 0
      • treatt  

       Ovšem bude mu chybět Jelle a Lotto opravdu není postavený na GC..jsem zvědav, jak si poradí jako lone ranger..

       0 0
       • karliner  

        Imho v prvním týdnu naloví ztrátu a půjde po etapě. To je asi tak vše, co by se od něj dalo čekat :-)

        0 0
   • Smazaný účet  

    protože tomu nerozumim, tak tomu fandim.

    0 0
   • vrazdit  

    no ty kraso, to je umeleckye dilo!

    Blacky nezklamal :)

    0 0
  • Lance  

   včera na CT sport byl moc pekny porad o Tour, je to proste fakt prdel a zavody o nicem, ale divat se zase budu, akorát at ti kreteni uz povoli ten doping!

   0 0
   • robb  

    Dá se to někde dohledat na netu? Na těch jejich stránkách je v ten čas nějakej fotbal.

    0 0
   • Hroch obojzhivelnyj  

    Me se to extra moc nelibilo, bylo to takovy frantikocentricky, a prislo mi se si vymysleli story a na ni pak vybrali zabery.

    Prvni dil mi taky utek.

    Nicmene zaber jak Virenque a Ulrich jedou v uniku kopec a ani u toho nejsou zadejchany, hmm…

    0 0
    • Lance  

     tak mi se to líbilo moc, první díl sem neviděl, líbilo by se mi to sledovat v té době kdy neměli vysílačky apod. cypoviny, mělo to své kouzlo prostě, úplně něco jiného než teď.

     to jak šlapali jak stroje, tak to je brutal, furt stejný výraz v xichtě.

     dostalo mě jak tam bulel Virenque (mimochodem ho sem měl fakt moc rád) jak vyloučili Festinu a Virenque přeliv na hlavě a koment byl, že si to barvil aby mu nevzali vzorky z vlasů :-)

     0 0
     • vitan  

      Virenque tam vypadal jak fotbalová primadona – celkově potom byla dobrá série sypačů:) (Ullrich, Pantani, Armostrong, Landis, Rassmusen atd)

      0 0
      • Lance  

       jj, vypadal jak ***** a sypači byli fakt všichni i Lance jak šlapal po tom pádu, to byl prostě stroj

       0 0
       • Jamin  

        Já sem si hlavně naivně myslel že dřív to byl fakt čistej sport a pak mi to takhle zkazej tim, že i ty černobílý záběry z prvního dílu všichni jedou na amfetaminech.

        0 0
    • vitan  

     Ten dokument, pokud jsem správně postřehl, byl natočen v Belgii. Byl dle mého hodně tendenční, kde francoidní egoismus vyrostl hlavně v druhém díle. První díl byl parádní a opravdu smekám před borci, kteří nastoupili na start.

     0 0
     • marios  

      Jj první díl byl lepší, ty kydy jsem ale taky moc nemusel, záběry ale parádní. nějaké faktické chybky tam taky byly ( Mig vyhrál i jinou etapu než časovku). Asi záměrně ukrutně slizskej Tapie, netušil jsem, že rivalita mezi BH a Lemondem byla až taká, ale tvůrci samozřejmě nebyli nestranní, ten jejich pohled (celkově) rozhodně nebyl úplný , když to srovnáte s články o histroruu TDF na idnesu.

      0 0
      • Zbyněk  

       Ta část ohledně Hinaulta a Lemonda je opravdu nesmysl hodný tak Blesku nebo jiného bulváru. Rádi se určitě neměli, ale respektovali se. Jinak Tour 1986 byla zcela v režii Bernarda Hinaulta.

       0 0
       • karliner  

        Člověče, nic ve zlém, ale docela by mne zajímalo, proč si myslíš, že znáš vztah Lemonda a Hinaulta lépe než tvůrci oficiálního dokumentu ke 100.ročníku TdF :-)

        0 0
        • Mig_all  

         Protože cely ten dokument byl komentovaný na urovni bulvárního vínem přiožralého francouzského novináře… Zabery krasné ale jinak nic moc!

         0 0
    • karliner  

     V prvním dílu bylo spousta zajímavých historických záběrů. Ve druhém zase byly dlouhé záběry na Ventoux a Alp d´Huez, takže si dívka mých snů mohl prohlédnout, co ji za cca 3 týdny čeká. Tak úplně nadšená nebyla :-)))

     0 0
   • daymaker  

    bylo to hodně osekané, zvláště ten druhý díl… nicméně docela mě překvapila informace, že už ve 20. letech se jezdilo běžně na cocain a amfetaminy… taky tam pár borců natáhlo brka… :-/

    0 0
   • Coffin Corner  

    Mě by zajímalo, jak by si chtěl uhlídat, kdo dopuje legálně a kdo si sype zase něco navíc?

    0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

     Hlavne je dulezity aby sypali nebo nesypali vsichni stejne podle pravidel.

     Kdyby sypali vsichni, tak by z toho jen brzo bylo divadlo ala wrestling. Coz me privadi k tomu, ze Sky bude jezdit s logem 21 Century Fox :-)

     0 0
  • goofy  

   To jeste nekoho ta soutez lekarniku a jejich testovacich jezdcu bavi? :-)

   0 0
   • whom  

    Právě že vymejšlej, jak z lidí vyrazit další prachy za recept…

    0 0
   • mastihuba  

    Já to tady čtu pozorně a čekám na nějakej zaručeně dobrej recept, ale kua nikdo nic neporadí. Jediný co trochu, tak hroznovej cukr. Brufein se mi neosvědčil. :)

    0 0
  • Memphis22  

   Právě jsem odeslal svoje tipy. Jedu poprvé, takže mi jde hlavně o sbírání zkušeností. Každopádně první tejden budu pryč, tak mě snad po návratu nečeká žádný nepříjemný překvapení. Snad budu tou dobou ještě v pelotonu. Přeju všem hodně štěstí, a když už nevyhrajete čepici nebo pásek, tak aspoň to morální vítězství. :)

   0 0
  • McBlacky  

   kdyby někdo váhal u puntíků, měl bych tady příhodný komentář k šancím jedné hvězdy:

   Andy Schleck? Please. Next thing you’ll be tipping Gesink for the podium. It’s over. Give it up.

   0 0
   • vitan  

    Jak mi jednou řekl kámoš při hokeji: „Musíš věřit, p%čo!“ :)

    0 0
   • daymaker  

    vrchařina je jediná kolonka, kterou mám zatím empty… :-)

    0 0
  • Biker jak Pes  

   Tak, tipovačka poslána. Myslel jsem, že to nedám dohromady. Na vrchaře jsem absolutně neměl ponětí, koho dát. To je strašná loterie tahle kategorie. :)

   0 0
   • treatt  

    To máš dobrý.. já mám ještě furt na 5. flek 12 nominovaných jmen s tím, že pořadí těch čtyř před ním ještě musím vytříbit :)

    V týmu osm jmen napsaných, teď musím zvážit, kdo dostane důvěru jako poslední..

    Puntíkama se trápit nebudu, to je naprostá haluz :)

    0 0
    • Biker jak Pes  

     No, taky jsem nad tím laboroval, ale musel jsem to poslat co nejdřív, protože celý týden nejel pořádně internet, takže jsem nebyl schopný pořádně projít startovní listiny. Dneska se to konečně rozjelo a odpoledne jedu pryč na víkend, takže moc času jsem na to neměl no. :)

     0 0
  • daymaker  

   posláno… už jsem kombinoval víc jak 3 dny a začal jsem vymýšlet blbosti… :-)

   0 0
   • jakub_kencl  

    Taky jsem včera večer uznal, že francouzského vína již bylo dosti a poslal svoje koně bookmakerovi :-)

    0 0
  • Hroch obojzhivelnyj  

   Tak pripominam, deadline zitra-v sobotu- v poledne!

   0 0
  • dafe  

   Uff, tipy poslany. Nejdriv jsem to mel za 5 minut, ale pak jsem se do toho postupne zamotaval a zamotaval. Kdyz uz jsem na GC nevedel kudy kam, tak jsem na to sel matematicky. Vyrobil jsem tabulku s jmeny jezdcu a odhady kolik kdo ztrati na rovinach, v casovkach, kopcich. Pak jsem to secetl a vysli mi mnou neoblibeni zavodaci, tak jsem to zase smazal a volil srdcem :-)

   Blacky me svyma steakama z lamy tak rozesmal, ze mi jeho vety znely pri ceste na kole do prace a tak sem tam Naira nakonec flaknul. V nejakym clanku jsem cetl ze jezdil do skoly na kole kazdy den kopec 16km 8%, tedy z 1800mnm do cca 3000 a to me vzalo…

   0 0
  • iron.hide  

   ach doprdele nebudem to kukat, aspon nie prve 3 etapy :( bolestne by mi to pripomenulo dve skvele cyklodovolenky na tom nadhernom ostrove :( tento rok nebude nic, nejsu prachy :((

   0 0
  • raceman  

   odeslano :D

   0 0
  • obda  

   Odeslano, ale mam obavy, ze letos uz na bedne nebudu. To je zas haluzeni jak prase :)

   0 0
  • Vita P.  

   tak jsem se tentokrát taky zapojil, cíl je prostý – uviset v balíku :)

   0 0
  • Algheroteam  

   Sice téměř na poslední chvíli, ale odesláno. Teď už se jen pohodlně usadit a začít to sledovat :-)

   0 0
  • jecnak  

   Google France

   0 0
  • treatt  

   Tak odeslano v 11h57 :) hrozny trapeni tentokrat..ale obavam se, ze Unetice 12 neni uplne vestecky mok..uffff :)

   Tak jak to vidite dneska? Podle me to bude hrozna mela, dojezd přes Ajaccio bude celkem divoky, neprekvapilo by me, kdyby to zas byla strasliva prelevjacka, protoze se tam budou tlacit naprosto vsichni

   Safe tip by byl 1. Cav 2. Greipel a 3. Kittel, ale zkusim dat joker-haluz bednu Kristoff, Ferrari a Bouhanni

   Jinak jsem o minutu nestihl vsadit u Fortuny, měli vypsany kurz 40 na Kristoffa, ze bude dneska na bedne..

   Epizodka pro pobaveni, Vrum Vrum dal podlahu uz pred startem etapy :) jinak Korzika teda z vrtulniku orgie

   0 0
   • raceman  

    Ja doufam ve spurt :)

    0 0
   • Hroch obojzhivelnyj  

    Teda dat Kittela na 1. misto v GC, to je opravdu majstrstyk!

    Vyrid te sve francouzske kamosce, ze je ve zlutem, a koukej postnout fotku!

    Ta Fortuna dost mrzi, ze?

    0 0
    • treatt  

     Hrosiku nemrzi..sere mě to, sere mě to, sere mě to a dlouho ***** bude!!! Takováhle šance kua a já ji propásnu o pár minut..takovou chybu už Fortuna nezopakuje :(

     Mel jsem v ruce kilo kurnik..UAAAAAAA

     0 0
  • raceman  

   zdalo se mi to, nebo to cav mel na kole hydraulicke vcka?

   0 0
  • daymaker  

   hmmm… tak prvni etapa zabava… Sagan dole, Cav dole, Greipel defekt… a Kittel ve zlutem… :-)

   0 0
   • Smazaný účet  

    Ten autobus v cíli byl nejvíc ;-)

    0 0
    • Smazaný účet  

     pobavilo no…takove francouzske:)

     0 0
     • Coffin Corner  

      Taky jsem si říkal. Ještě chybělo, aby tam poskakoval malý, cholerický četník a bylo to dokonalý… :D

      0 0
      • black.horse  

       jo! to posrali, ten malej četník tam jednoznačně chyběl!!! třeba ho měli objednanýho, ale asi se taky zdržel v nějakém hromadném pádu:-)

       0 0
       • jakub_kencl  

        Tak to jsem nežral. Adrenalin jak prase. Začal to chudák Hoogerland, pak rána jak z děla a málem to dokončil sprint do motorového prostoru busu Orica :-)Tak snad všichni v pořádku a nepotvrdí se Tonyho zlomenina klíční kosti

        0 0
   • robb  

    Klasická etapa TdF. Nervozita, pády, …

    Ale Kittelovi to přeju, minulej rok byl na tour nemocnej, tak si to dnes spraví.

    0 0
    • obda  

     Moc klasická nebyla, tady to evidentně pos.ali pořadatelé. Za tohle jezdci fakt nemohli. Posunout cíl dvakrát během tří minut pár kilometrů do cíle … To jsem ještě neviděl.

     0 0
     • raceman  

      cil posunuty nebyl… kdes na to prisel? :) stihli ujet s busem :D

      0 0
      • obda  

       Podle komentáře Eurosportu nejprve, když to s busem vypadalo špatně, přesunuli cíl na metu 3km. Oznámeno i v race radiu, proto televize zabírala tu 3km bránu. No a pak, když ten bus stihl odjet, cíl vrátili zpátky. Z čehož nejspíš vznikly taky ty zmatky v pelotonu.

       Ale teď jsem se díval na sestřih ČT a tragédie, Jílek naprosto nic netušil, race radio nesleduje(!), přehled o jezdcích neměl (furt hledal Cavendishe v balíku) atp. Ve srovnání s Eurosportem nebe a dudy. Tím u mne letos ČT končí.

       0 0
       • raceman  

        jj, tak to pak jo… njn, komentar nic moc… ale je to aspon v lepsi obrazove kvalite, nez stream na netu :D

        0 0
       • obda  

        Jen pro pořádek, myslím komentář na britském Eurosportu, tedy dvojici Harmon/Kelly, nikoliv českou mutaci.

        0 0
        • Delkim  

         proti Jílkovi je i ta CZ mutace slušná a občas je některý z hostů fakt přínosem, to zase jo

         každopádně UK komentář je pecka, ti to někdy tak prožívají jako by tam zrovna v tom kopci taky šlapali :)))

         pamatuji si myslím předloňskou Tour, jak tam Contador v jednom kopci jel vedle Schlecka a zkusil nějaký nástup, Schleck to odrazil a udělal na něj takový pohled

         a jejich koment byl „have you seen it? it was like do it again and I will kill you

         to byla vrcholná hláška celé Tour :)))

         0 0
         • karliner  

          Neřekl bych, že veslař Straka je lepší než Jílek. Spíše o dost horší…

          0 0
          • Mig_all  

           Strakovi nesaha plešatý pupkáč Jílek ani po kotníky…

           0 0
           • karliner  

            Nevylučuji, že někomu Strakova naprostá neschopnost se orientovat v pelotonu nebo rozeznávat jednotlivé týmy nebo dokonce ridery může vyhovovat. Co se týče poznámky o plešatosti a pupku – já hodnotím komentátory podle odbornosti, ty zřejmě podle mužnosti – proti gustu žádný dišputát, jak říkaly naše babičky :-)

            0 0
            • vasek80  

             Ač strašně nerad, ale musím s tebou souhlasit.

             0 0
            • Mig_all  

             " Jílek naprosto nic netušil, race radio nesleduje(!), přehled o jezdcích neměl (furt hledal Cavendishe v balíku) atp. Ve srovnání s Eurosportem nebe a dudy "

             PS: jak muze byt Jilek odborník kdyz zna problematiku maximalně z toho co si vyčetl na internetu? :-O Na silničce beztak vživotě neseděl…

             0 0
             • obda  

              Jen pro pořádek: Nemluvil jsem o českém Eurosportu, ten nemám a nikdy jsem neviděl. To srovnání platí s britskou verzí.

              0 0
             • Coffin Corner  

              Naprosto neprůstřelná logika :) Jak může být Záruba špičkový hokejový odborník, když hrál hokej tak maximálně na plácku, za barákem a navíc nemá ani jeden vyraženej zub, že? :D

              0 0
              • Mig_all  

               Zaruba se aspon byl podivat na zimaku B-)

               0 0
               • treatt  

                Jo a třeba minulý rok několik dní na Tour Jílek sbíral reklamní čepice a cyklistika ho míjela :)))

                0 0
             • karliner  

              Asi čtou B-F, páč včera ho sledovali, dokonce ho pustili i do přenosu a Jílek jim navrch opravil chybu :-)))

              0 0
              • treatt  

               myslíš ten okamžik, kdy se objeví vlevo na obrazovce symbol mikrofonu a dají tam info v angličtině, který ale není slyšet, protože do toho Jílek a jeho hosté dál kecají..

               Podobně jako kdysi na Eurosportu běžely Flandry a belgáni poštěli do éteru, co říkali do vysílaček direktoři..jenže jsem z toho neslyšel nic, neb Baky do toho sveřepě povídal o novým báječným tvarování spodní trubky Spešlu a podobně :)

               0 0
               • karliner  

                Myslím ten okamžik, kdy se vlevo na obrazovce objeví symbol mikrofonu a Jílek spolu s hosty zmlknou. Když race info skončí, Jílek vysvětlí co říkali a včera jim dokonce opravil chybu, kdy si v race radiu spletli Gerainta Thomase se Simonem Gerransem. Ale já myslel, že ČT4 nesleduješ ;-)

                0 0
                • treatt  

                 No o víkendu jsem měl puštěný ČT4, protože jsem nic jinýho neměl možnost sledovat. A když si srovnáš kvalitu obrazu na ČT s nějakým streamem, oželil jsem komentář eng eurosportu na úkor obrazu.

                 Ale zatím, co jsem jsem viděl, do toho právě vždycky kecali (včera jsem moc koukat nemohl, tak Ti budu věřit, že už si to konečně uvědomili)

                 0 0
              • obda  

               Nezbývá než hodnotit kladně :)

               0 0
          • treatt  

           Přesně. Jílek je na rozdíl od Straky totiž komentátor. Profesionál. Nicméně že nesledují race radio ani twitter je škoda, nejsou pak ve studiu zcela v obraze..

           0 0
           • obda  

            Tak, přijde mi, že to Jílek komentuje pouze z toho, co je vidět v přenosu (plus předpřipravené materiály k trase a jezdcům). Čímž ovšem divák přichází o spoustu informací, které z přenosu nevykouká :(

            0 0
            • daymaker  

             jestli on tam taky nemá nějakou mini televizku… to LCD-čko mu vždycky vypnou… :-)

             0 0
            • treatt  

             To Ti nepřijde, myslím, že to tak je..komentář je nerušivý, zajímavý info si táhnu odjinud, ale eng kometář (když není přístup k fr) je jinde, no..

             0 0
    • ememem1  

     nervozita nenervozita, sagan nesagan ale za toto by imho kwiatkowski mal dostat stopku. to nebola ziadna viz major situacia ale proste sa tam evidentne tlacil jak debo a zlozil vlastneho timoveho spolujazdca a uz to islo.

     0 0
     • treatt  

      Mno, evidentně tomu rozumíš víc, jak komisaři. Díval jsem se na to opět, tady je verze ve vysokém rozlišení, bohužel tam nejsou vteřiny, co tomu přecházely, ale docela by mě zajímalo, jak bys chtěl řešit, že si někdo drkne řidítkama v balíku na metě 3 to go. Jak se to tam přelejvá, visí to na vlásku vždycky a Kwiatko asi těžko chtěl poslat takhle k zemi Tonyho z vlastního týmu. Kluk z Radio mu tam nenechal moc prostoru, zúžilo se to tam, Martin už byl za Kwiatkem, ten se snažil protáhnout, Martinovi to podle mě zavřelo řidítka a konečná..

      Jinak jsem konečně zjistil, proč tam tak vletěl ten kluk z Belkinu, bylo mi divný, proč nebrzdil a letěl přes jezdce Lampre a kluky z Radio – chvilku předtím, jak tam před ním lehali, skočil obrubník na chodník, takže brzdit ani nemohl a vletěl tam v plným..ufff

      0 0
      • ememem1  

       ja netvrdim ze tomu rozumiem a uz vobec nie ze to niekto urobil naschval nicmenej za kazdu chybu je niekto vinny a ak to nejde vysvetlit nijakou objektivnou pricinou tak proste by ciste z logiky veci mal prijst trest. inak je mi to uplne jedno.

       0 0
   • robb  

    Tak Alberto prej nemá nic zlomenýho, asi jen naražený rameno a koleno. Tony Martin prej v cíli dvakrát omdlel, nejspíš má zlomenou klíční kost. Zatim je to teda neoficiální.

    Čas dostanou všichni stejnej. To už oficiální je :-)

    0 0
    • daymaker  

     hmm, ze by prvni odpadlik z me tipovacky… :-(

     0 0
    • Smazaný účet  

     nemaj jim ti jezdci vydržet tři tejdny? takhle už jim za pár dní dojdou lidi…

     0 0
    • treatt  

     Alberto říkal, že včera to odjel, ale necítil se po pádu na kole vůbec dobře..

     Nicméně Panzerwagen teda vostřák, stejně jako King z Cannonu. Ti kluci jsou blázni..

     0 0
   • raceman  

    Greipel urval hazku, slo to videt i v prenosu ;)

    0 0
   • robb  

    To vypadá, že jeden z mála týmů, kterýmu se podařilo vyhnout všem pádům, byl Euskatel. Haluz:-D

    0 0
  • daymaker  

   a malem bych zapomel na autobus… :-)

   0 0
   • DZAJRO  

    Koment na facebooku Petra a Martina Velitsa, asi z úst Petra Velitsa: " Urcite ste videli ako vodic autobusu Orica Green Edge posluchol sportoveho riaditela a autobus odparkoval co najblizsie cielovej pasky. :D "

    0 0
  • iron.hide  

   no skoda, ale co sa stalo contadorovi? bude mat obrovsku stratu, ci nie?

   0 0
   • obda  

    Všichni by měli dostat stejný čas.

    0 0
    • iron.hide  

     ale to nebolo 3km do ciela, jedine ze by ratali ten zmeneny ciel kvoli autobusu

     0 0
     • MichaelSimek  

      na chvilu kdyz nevedeli co s autobusem hlasili v radiu ze se bude posouvat cas na 3km pred cilem…a jelikoz se stala bouracka 3km pred 3km pred cilem tak jim pocitali stejny cas, protoze je to jako 3km pred cilem…pak sice vratili cil do cile ale protoze zavodnici byli nervozni protoze byl cil 3km pred cilem a proto mozna popadali tak jim ten pad uznali jako 3km pred cilem

      0 0
     • obda  

      Když jsem to psal, už to bylo oficiálně oznámené :) Vzhledem k těm posunům to tak udělali.

      0 0
  • raceman  

   no tak po prvni etape tipovacka na hadry :D

   hlavne, jak se pomlatila cast radioshacku :/ byt ta lampa o kousek blize cesty, tak je jeden borec bez hlavy… snad je sagan ok :/

   0 0
   • robb  

    Tak Martin ještě prej nekončí, měl by mít „jen“ otřes mozku a nějaký pohmožděniny.

    0 0
  • Alty  

   Kdybyste tam někdo jel, prosím hrozně moc bych chtěl ten černej hrnek.

   http://boutique.letour.fr/…details.aspx?…

   Děkuji.

   0 0
  • Hroch obojzhivelnyj  

   Tak tipy naklepany do excelu a rozeslany nna maily. Prosim o kontrolu a reklamce asap.

   Zatim vedou Treattovy Francouzky, mezi ne se vklinil vitez tipovacky Josse. Tedy tipnout si Kittela jako viteze GC je mistrovsky kousek, a zaslouzeny zlut trikot! I kdyz myslim ze ho az do Parize nedoveze :-)

   Prvni posledni je Daymaker.

   0 0
   • daymaker  

    hmm, zacalo to primove… :-)

    0 0
   • McBlacky  

    hele Treatt hodně po francouzku :)

    tvl to jsou manýry poslat tipy za ´svoje dvě kolegyně´

    už vidím jak tomu francouzka z kanclu rozumí natolik, aby dala Kristoffa do tipo a nedala Bouhanniho. Ha ha kamaráde.

    Komisař tě vidí!

    0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

     Jako fakt, minimalne postnete fotku! A ne nejakou z netu!

     0 0
    • treatt  

     Komisař má smůlu, bylo to v podstatě čistý :) já se furt trápil hrozně nad svým tipo, měl jsem s sebou všechny svoje notičky, když jsem kolegyni vezl vrátit auto. Pro podpoření věštectví a abych byl za milýho jsem koupil naproti v lokále Únětice 12 do kelímku..a jaksi se to zvrhlo, zachutnalo nám a dolů jsme běželi pro škopky ještě..mno, několikrát :)

     Holkám se to líbilo a přišly s tím, že svojí ženskou intuicí nám naklepou, tak jsem jim jen řekl, kdo je sprinter, kdo je vrchař, kdo je na GC a tak.. pak už si vybíraly samy čistě citem :)

     Kdyby to bylo na mě, Annabellce bych to takhle nenastavil, když chtěla jít hned do žlutýho..ale měla na první den pravdu :)

     Hele Marušku znáš osobně, plus ještě pár svědků návštěvy Žižkovské Lípy

     Annabellka je její kamarádka, co teď u ní bydlí, aktuálně je v Miláně, kam odletěla v sobotu dopoledne, tak chvilku trvalo, než nám poslala fotku ve žlutým, ale tady je! ;)

     0 0