Superior XC 829 - Vaše názory? koupit/nekoupit?

84 nepřečtených
  • fkc

    Zdravím bando, chci se Vás zeptat na připomínky k 29eru SUP xc 829 (2008). Kupuju nový kolo a po mnoha úvahách jsem se rozhodl jít do 29". Padla mi do oka ta loňská 829, především kvůli ceně (cca 17kkč -to považuju za slušnou cenu).

    Rád bych znal Vaše připomínky, kritiku…je mi jasné, že taková 929 by mi slušela víc, ale na to bohužel nemůžu uvolnit love…Díky za rady…

    Odbočka závěrem- jestli někdo hledá levnou 26", dnes (11.3.) jsem u šírera (brno) objevil Authora Versus ve 20" za cenu 11990Kč-což je šupa cena – poslední kus…

    0 0
    • Martin  

      čest.

      k supovi 829 mám já osobně jedinou výhradu – slabou vidlici. RS Dart má pouze 28mm vnitřní nohy, které ve mně nevzbuzují důvěru. ale na cyklodiskuzi pár lidí 829 má, jeden s tím dokonce jezdí nějaký závody, a nestěžují si

      za 17k je to podle mě dobrá nabídka. maximálně pak někde splašíš Toru nebo jinou lepší vidli 29"

      0 0
      • doonio  

        S tou vidlí bych si nelámal hlavu,taky mám 29" SUPA,ale model 2007.Měl jsem tam nějakou SR,ta šla po roce pryč a nastoupilo RST M-29 a stěžovat si nemůžu.S kombinací s XT hydrama je to nepolapitelnej baj­k.

        A ohledně okolo 29" obecně mě se zatím tato platforma líbí,když to pořádně rozpumpuješ tak to jede pomale jako ,,žiletka" :).Takže ti toho tvýho Supa schvaluju,jen si pořádně spočítej správně svou velikost.Já jsem při svých 187 vzal 19",ale je to nahraně.Sedlovku mám 400mm a skoro celou vysonutou.Asi sem se špatně domníval,že ty 29" kola to trochu zvednou.No nic příště budu chytřejší.

         
        0 0
        • Martin  

          noooo. do silničky má 29" bike hodně daleko :-D

          0 0
          • zirecek  

            Si stavím svůj sen → 29ku ála teréní silničku, ;-).

            0 0
            • Martin  

              tož to si postav cyklokrosku :-D

              29er je rychlej, ale silnička je rychlejší :-D

              0 0
              • petryk  

                No, jak se to vezme, moje 29ka s pevnou je po městě určitě rychlejší než silnička a nemusím se bát o ráfky nebo že nezabrzdím…

                0 0
                • Martin  

                  po městě máš jednoznačně pravdu – s bikem si můžeš dovolit spoustu věci, co na cesťáku ne. když popojíždím po městě na fortu, tak se trápím. ale obecně je silnička rychlejší a to je prostě danos :-D

                  0 0
        • fkc  

          Velikost by měla být snad v pohodě – měřím 183cm, což té 19" papírově odpovídá…seděl jsem na letošní 829 ve stejné velikosti a sedělo…loňský rám by měl být ještě delší, tak snad no problem…

          0 0
    • ronin  

      Jestli jsi nalomený na SUPA tak mrkni cykloadam.cz. Na nové kolo ti umí udělat slevu skoro jako na výprodej.

      0 0
    • Pebe  

      Rozhodně bych vzal 2009 ročník. Měla by být lepší geometrie, kratší zadní stavba a tuším jsou i jiné úhly hlavy.

      0 0
      • fkc  

        Já bych 09 bral, ale nevím jestli rozdíl cca 7000kč odpovídá údajné změně k lepšímu? těch 17000kč je pro mě v současné době asi „optimum“ …

        To je tak, když člověk dělá v oboru/firmě, který je silně poznamenán recesí…představa, že přijdu o práci, nebudu mít na denní režii (nájem, jídlo..), zatímco budu mít nové kolo za x tisíc, mi přijde poměrně hrozivá… vášeň je vášeň, tak to „riziko“ stejně podstoupím :D

        0 0
        • fkc  

          aha, s těmi 7kkč jsem to trošku přepískl…09 jde sehnat i za 22kkč

          0 0
          • 24cenda  

            zdravim pred vanoci jsem koupil 829 rok2009 vel 23 . zatim jsem toho moc nenajezdil tak nemohu podat vice info ale je to tank . jen do toho

            0 0
          • ronin  

            a možná to není konečná cena http://www.cykloadam.cz/…disc-09_1449

            0 0
            • zirecek  

              To su z toho jelen. Když platím celou částku, tak mne to vyjde dráž než když platím na splátky? Dle uvedených splátek platí celkově 9×2200,– což je méně než 22k Kč, :o).

              0 0
              • ronin  

                je to tak, dnes mi přivezou 825 za těchto podmínek, vyměnil jsem ještě vidlici původní za bomber 33 (na kterou jsem dostal bonus) tak jsem zvědav jaká bude, když ji tu všichni tak haní

                0 0
    • fkc  

      Tak už mám SUPa 829 doma, první ostrá vyjížďka, první dojmy a …fakt spokojenost, přivřu-li oči nad vidlí, je to mašina…průměry kolem 30km/h budou na silnici dosažitelné…do­poručuju…koupil jsem ji nakonec za 16.699kč…

      0 0
      • Pebe  

        cheche, to nemám ani na silničce :-))

        0 0
      • Bafoon  

        gratulace, vítej do klubu ;-)

        s těma průměrama nestraš, kazíš mi morálku :-D

        0 0
      • kubad  

        hehe si děláš srandu :-) průměry kolem 30km/h – oprav si nastavení tachometru

        0 0
        • fkc  

          chlapi, ať nedojde k mýlce…když jsem zmínil průměr okolo 30km/h, měl jsem na mysli terén na Znojemsku o délce 50–60km = totální rovina!!! A abych předešel rýpání – supa mám na terény na sever od brna = diametrálně odlišné :) Nejsu superman ani lance  – max. průměrná fyzička absolventa TV a sportu…

          0 0
          • Volf  

            To jsem si o terénu na Znojemsku myslel také, ale jen do doby než jsem se dostal pod Šobes. Ale je tam nádherně.

            Šobes

            0 0
            • fkc  

              souhlas,  Podyjí vůbec se hoodně vymyká z těch širých lánů a stoupání v Šobesu je docela chuťovka :)

              0 0
    • petrun  

      Já na to šel opačnou cestou. Koupil jsem toto: http://www.tandem-bike.cz/…-tora-318-29

      Pohon jsem nakoupil od SRAMu, brzdy budou AVIDní a zbytek rozumně vyvážený.

      Teď už jen dát to do kupy :-)))

      0 0
      • Bafoon  

        to je ta nejlepší část ;-)

        0 0
        • Martin  

          nejvíc nadávání, nejvíc srandy… kompletace oživování je super.

          0 0
          • petrun  

            Nadávat nebudu :-) Je to už moje šestá stavba. Komponenty volím citlivě s důrazem na funkčnost a spolehlivost. Hrozně se na stavění těším. Je to radost :-)) Kdybych neměl už pátý den horečku, už bych to pomalu dával do kupy. Takhle se jen občas zajdu pokochat do sklepa a pohladit ty skvosty. Mladá říká že je to úchylka :-)))))

            0 0
            • zirecek  

              Mi to povídej, tento týden mám dostat rám. Až si ho vyzvednut, budu v transu, :o).

              Úchylové, :o).

              0 0
              • Vevoda  

                Zire Hhavně opatrně, aby tě z toho čekání ne..... a pak si netahal nohu za sebou :-)

                0 0
              • Bafoon  

                to je mazec vás tady s Pebe a ostatníma číst :-D natěšený jak na první sex :-D tak ať to vyjde

                0 0
                • zirecek  

                  Snad to nedopadne jak s oním „poprvé“, které se neobejde většinou bez ztráty kytičky, ;-).

                  0 0
                • Pebe  

                  abych řekl pravdu tak už jsem málem jezdil na jinym rámu ;-)

                  0 0
                  • Martin  

                    no to jsem zvědav co z tebe vypadne za krasafce :-D

                    0 0
                  • kubad  

                    škoda, některé varianty nákupu vypadaly moooc dobře :-)

                    0 0
                  • zirecek  

                    Rozšiř osvětu nezasvěcenému, zvědavému, :-).

                    0 0
                    • Pebe  

                      rohodoval jsem se mezi Viperem nebo On-one nebo GF z bazaru

                      GF a On-one jsou zhruba stejná cenová kategorie, Viper je spíš blíže SUPovi. Už jsem chtěl vyrazit pro toho Fishera když mi zavolali ze SUPa že by ten rám už mohl být.

                      Jinak to samozřejmě bude kolo s pevnou vidlou, zatím ocel Kona, a komponenty z Kony, tedy FSA, X-7, Formula K18 a Fulcrum kola.

                      0 0
                      • zirecek  

                        Hm, pro mne z toho je vhodný výhradně SUP díky 23" velikosti. Dneska jdu rám vyzvednout, již dorazil. Připadám si jak malý Jarda, vysmátý, ventilující radost zde na b-f.

                        U mne kola XTR+DT+DT, pevná vidlice Singular (v průběhu roku snad karbonová Niner). Smyk Campa, šaltr XT, brzdy XTR, otočné řazení Ritchey.

                        To už vydá na 29 b-f klub, :o).

                        0 0
                        • kubad  

                          :-)

                          0 0
                        • Pebe  

                          taky máš zálusk na Niner vidli? :-))

                          jinak teda gratuluju, to ho budeš mít dřív než já :-)

                          0 0
                          • zirecek  

                            Zálusk mám fest, avšak z UltraSportu jsem toho moc nedostal - prý dodávka v létě, poptají se ještě blíže na detaily. Na nových stránkách Nineru už mají pro ni kolonku, avšak bez bližších informací. Spíš se bojím váhového limitu u takové lehké vidlice. To rozhodne společně s geometrií vidle. Zelená či bílá by se k SUPu hodila, :o). 

                            0 0
                            • Pebe  

                              ty jsi nečetl Update? ;-)

                              copak váhový limit, 240liber=cca 110kg, to by neměl být problém, zato 160mm kotouč se mi moc nelíbí, to mi přijde zbytečně málo :-(

                              0 0
                              • zirecek  

                                Tenhle update jsem ještě nečetl, dík za echo. Tím je rozhodnuto, tyhle limity se mi nelíbí, navíc na předek mám 180ku kotouč.

                                0 0
                                • Pebe  

                                  taková kost a kůže jako ty má (když to hodně přeženu) 85kg i s batohem, ne?

                                  Ale ten kotouč mě taky sejří, přece tam nebudu dávat 160mm, takové tintítko. Já mám 180mm i vzadu

                                  0 0
                                  • zirecek  

                                    Jsem okolo 82 kg (pro 203 cm je to prý podvýživa). Když hodně jezdím a málo jím, dostávám se pod 80 kg. Již nezávodím, na kole mám nejraději celodenní výlety, tudíž občas těžší batoh. Váhový limit na vidlu nechci. Mám delší zkušenosti s ocelovkou na 26" kolo, ona Singular je velmi podobné konstrukce, takže rád nechám 1,1 kg ocelový tlumící držák předního kola.

                                    Kotouče budeš mít 180/180? Mám 180/160, Zdenda (singlespeed) má tuším 200/180.

                                    0 0
                          • zirecek  

                            Ještě chybí kokpit, středové složení; snad v dubnu vyjedu.

                            0 0
                        • Bafoon  

                          takže ehm CHCEME DNEŠNÍ FOTO !

                          ale cestou se může stát věcí – zapomeneš peníze, ujede ti doprava, zabouchneš si klíče od bytu, pebe tě přepadne, … :-D

                          0 0
                          • Martin  

                            to poslední je nejpravděpodobnější

                            0 0
                          • kubad  

                            Pebe a 23" rám :-) k čemu by mu byl

                            0 0
                            • Bafoon  

                              to nevim já ho neznám :-) ale mohl by říkat že ho má už dnes!

                              0 0
                            • zirecek  

                              Dneska či zítra bude foto včetně reálných vah 21" a 23", protože kamarád Zdenda (singlespeed) staví podobný stroj, :o).

                              0 0
                        • Pebe  

                          johohóó, ať teče rum :-))))))

                          nevim jestli to bude vidět, ale 1722gramů ve velikosti 19' :-)

                          0 0
                          • Martin  

                            bílábílábílábílá

                            komu by se nelíbílá

                            bílá vrána bílá noc

                            bílé není nikdy moc :-)

                             

                            super.

                            0 0
                          • Pebe  

                            ještě s těma pláštěma, Kenda Karma 2.2, tj 50mm přes boky a rezerva víc než dobrá

                            0 0
                            • kubad  

                              skoda :-( sem se na ne tesil

                              0 0
                            • zirecek  

                              A všiml jsi si, že rám je popsán jako Al 6061 T6, žádný U6. Podobně, že made in EU; například navářka pod hlavovkou je úplně jiná než na obrázcích, podobně zadní šavle, a tak. Je vidět, že to šili horkou jehlou bůhvíkde, :-).

                              21" má 1,78 kg, 23" má 1,82 kg, :o).

                              0 0
                              • Pebe  

                                všiml ;-)

                                dkonce jsem dostal výklad, že to tak dlouho trvalo právě kvůli těm změnám, navářka u hlavy, výztuha zadních vzpěr u brzdy apod.

                                takže taky gratuluju ;-)

                                P.S: mě chybí nalisovat hlávko a zbytek si udělám sám, o víkendu už snad vyjedu, huráá :-)

                                0 0
                                • zirecek  

                                  Kolo bude složeno tak v dubnu. Těším se na tvůj komplet bike, :-).

                                  Foto zde.

                                  0 0
                                  • Pebe  

                                    já to dám sem, objímku mám tu dvojitou, hlávko mám FSA ACB a nedostal jsem ani logo na hlavovou trubku ani spodní smyk. Smyk jsem naštěstí jeden měl ze silničky ke které přišly dva :-)

                                     

                                    ad foto: malá ochutnávka po chvilce hraní, chce to tu hlavovku, bude jiná sedlovka a něco málo chybí ;-)

                                    0 0
                                    • zirecek  

                                      Jak dlouhý představec dáváš?

                                      0 0
                                      • Pebe  

                                        100mm, na Koně byla 120mm a bylo to akorát, tohle je o něco delší, takže 100mm. Už jsem si na to zkusmo sedl a je to tak akorát

                                        0 0
                                        • zirecek  

                                          Zůstávám u 130 mm, neboť délka rámu je podobná ±0,5cm jak u předchozího rámu.

                                          0 0
                                          • Pebe  

                                            to zase budou štafle ;-)

                                            na tvoje kolo jsem snad zvědavej ještě víc než na to moje :-)

                                            0 0
                                            • zirecek  

                                              Tož, bude to jak to tvoje, akorát větší rám a jiná barva pevné vidle, jinak to budou pořád dvě kola, kotoučovky, řidítka, sedlo, :o). Pevnou vidlici máš jakou?

                                              0 0
                                    • roud  

                                      Hmmm to nevypadá zle…

                                      0 0
                            • zirecek  

                              U mne spokojenost, hlavně, že je rám, :o). Bílá je hezká, ale trochu to nutí doladit zbytek komponent, :o)).

                              0 0
                      • patman  

                        skoda toho on-one, taky jsem po nem koukal (nakonec jsem poridil crosse :-) ), tech supu uz tady poletuje nejak moc ;-)

                        0 0
          • zirecek  

            Ano, budu oživovat a sakrovat při skládání 29kového rámu a pevné vidlice.

            0 0
            • Martin  

              to bude letadlo! už se těším až ho ukážeš…

              0 0
            • kubad  

              rámy co nikdo neviděl sou na světě  :-) bordel

              0 0
              • zirecek  

                No, ano, minulý týden už byly na celnici, :-).

                Tento týden snad dojdou i k zákazníkům. I když nakonec o tisícovku dražší a s max. použitelným pneu 2.1 oproti dřívejšímu neomezení.

                0 0
                • kubad  

                  :-) Pebemu neprolezou 2,2 Karmy

                  0 0
                  • Pebe  

                    to nestraš, dyk větší užovky už snad už ani nejsou…jo vlastně ještě Karmy 1.9 ale to už můžu rovnou jezdit na CX pláštích

                    0 0
                    • Martin  

                      ale víš jak bys byl rychlej? zkus to :D

                      0 0
                    • zirecek  

                      29kové výplety mám obuté do tohodle.

                      0 0
                      • petrun  

                        Tyhle bych nebral. Kvalitní pláště už naštěstí není problém sehnat:

                        http://rebelbike.com/…-29-mtb.html

                        Když jsem začínal s 29er byly na výběr pouze NanoRaptory, Kenda Klaw a crossové které ale většinou nepřežily terén vinou měkkých boků.

                        0 0
                        • zirecek  

                          Rebel Bike znám. Své pláště jsem volil jako první zkoušku, kdy se budu učit jezdit na 29ce a hlavně na nových klikách, tedy většina km nebude v náročnějším terénu. Pak koupím opravdové bikové pláště, dopředu pořádný balón, :o).

                          0 0
            • Pebe  

              taky k tobě cosi prosáklo? :-))

              0 0
    • Čárlí  

      Ahoj, ten Versus je model 08?

      0 0
      • fkc  

        Joo, ten Versus BYL v 08 verzi …na webu šírera už není dostupný…taky za ty prachy;)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Dovolil bych si oživit vlákno svým problémem. Vyskládal jsem si tohoto supa ku obazu svému(a ku obrazu bankovního konta) a v létě se chystáím na projížďku po Dunajské stezce „na težko“. V zachvatu euforie a na doporučení jsem koupil tento nosič:

      http://www.kola-cykloshop.cz/…brny-91.html

      a zjistil, že sem v řiti:D Jde o to, ze místo pro přišroubování nosiče není standartně u patek rámu, ale asi 10cm od patky na trubce jdoucí k sedlu. Prvně jsem laboroval, jak bych přidelal nociš na tuto pozici(přičemž jsemsi podřel lak, no debil k pohledání) a zjistil, že tudy cesta nevede. Nosič je jednak moc vysoko a patama bych narážel do brašen(celé brašny by byly posunuty o cca 8cm dopředu. Hledal jsem, zda se nedělají nějaké spešl nociče pro tento systém uchycení, ale bezvýsledně.

      Napadlo mne ubastlit si z ocelového plocháče obímku a tou řpidělat nocič k trubkám,a le zatím se mi do toho neche. Jako alternativa by mohl být nosič, který se přidělá jenom za sedlovku,a le ten není stavěný na veliký náklad a navíc nebudí v mých očích důveru.

      Nemáte nejaký typ na použitelný nosič?  Díky!

      0 0
    • miche  

      Bych si taky dovolil ozivit vlakno :-)) Pebe tu zminil tento ram Viper, nemate nekdo zkusenost, nebo presnejsi udaje nez jsou v odkaze??? Nepodarilo se mi zatim nic blizsiho zjistit, cena na tom anglickym shopu je zajimava … Zarazilo me v tabulce geometrie treba toto: Chain Stay 405mm … kdyz normalne je to u techto ramu 450mm ..preklep asi ze …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.