• BikeClubKovacek

  Zdravím lidi, našel jsem na internetu tuhle roušku : https://www.adsport.cz/…1368010-002/?… prodává se ve více obchodech, ale za dost vysokou cenu. Podle popisu má něco do sebe, ale zas se mi nechce dávat 800,– za nějaký popis. Taky nevím jsem se nedočetl, jestli má učinnost FFP2 a zda-li ji můžu vůbec používat.

  0 0
  • Johny_r  

   „Tato unikátní maska efektivně zabraňuje šíření respiračních kapének osobou, která se jí chrání.“

   Z toho vyplývá, že to je obyčejná rouška, nikoli respirátor s nějakou certifikací (kdyby jí to mělo, tak by to tam 100% napsali). Jinými slovy, je to předraženej (byť pěknej) kus hadru.

   Já bych teda osobně upřednostnil sportovat někde, kde nemůžu někoho ohrozit, než sportovat s rouškou.

   0 0

    MTBIKER odporúča

   • BikeClubKovacek  

    Tak na zítřek už mám naplánovanou etapku na 120km a pozítří na 80km, takže k to není problém. Spíš mi šlo o to, že když jedu v vlakem či v obchodě, tak mám hubu úplně splavenou. Jestli neexistuje něco v čem se relativně dobře dýchá a zároveň to plní ty normy......

    0 0
    • Johny_r  

     Používám český FFP2 nanorespirátor BreaSafe. Jsem v něm 8 hodin děnně v práci a je v pohodě. Ani ho moc nevnímám. Večer stříknu lihem a jede se dál. Ta nanomembrána údajně neztrácí filtrační vlastnosti ani po 14 desinfekčních cyklech. Už jedu druhý týden pořád s jedním (každodenní desinfekce) a žádnou ztrátu prodyšnosti nepozoruju. Za mě dobrý.

     Etapky závidím. Já jsem rád, když se dostanu jednou za tejden na hoďku nebo dvě. :(

     0 0
    • Georrge  

     Nanorouska by mela byt prodysnejsi a zaroven v ni muzes do obchodu.

     Respiratory budou spise mene prodysne, uz z principu.

     0 0
  • mrazik01  

   Pro frajery je rouška od Oakley :)

   https://www.oakley.com/…t/W0OO0036AC

   0 0
  • venabch  

   Na sport je rouška nesmysl. Se chceš zabít? Tělo pak nemá při výkonu kyslík. Navíc si ji propotis a ucpe se úplně. Na kole se toho bát fakt nemusíš.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.