• khooca

    Zdravím,

    chci si pořídit nové kolo – Giant Reign 2 2007, měřím 185, delší nohy :). Může mi pls někdo ze stávajících majitelů poradit jakou vzít velikost? Jsem zvyklý spíše na kratší (ale né vyloženě krátký) rám a kratší představec, sedlovku mám 400, zasunutou cca 120 mm pod úroveň, hokejku. Otázka je, zda-li mi nebude 18" moc malá…

    Díkes za help, Petr

    0 0
    • KubaBajk  

      pravda,mám Trance,jinak měřím 181(bez treter) a rám mám 20.Je to podle mně akorát,možná koupím představec 90mm pro lepší ovladatelnost-ne kvůli posedu,ten mi vyhovuje i když preferuju trochu sportovnější posed.foto přikládám.

      0 0
    • mr.antik  

      V každým případě to chce představec max 70.. Jinak je to XC

      0 0
    • scret  

      no ja mam cca 181cm a bral bych Reigna asi tu 18ku,tzn. Mko…

      0 0
    • F.i.l.a.s  

      cau.taky premyslim o tomhle kole,merim 175 a tak nevim,co za velikost.bojim se,ze 16ka bude moc mala a 18ka zase moc velka.poradte nekdo pls

      0 0
      • dieegoo  

        18… ja mam 180 cm a 18" trance a je to fousovy, uz bych snesl i vetsiho.

        0 0
    • Blackbiker  

      Vem rozhodně 20" palců. Já bych bral i 22", mám 21"2006 a dost dlouhý předtavec. Reigny jsou prostě krátké. Ber 20 a ani neuvažuj. Dlouhá ti nebude stopro, a i kdyby, hodíš kratší dh představec a je to v pohodě. A že Reign jezdí to mi věř. Takovou stoupavost snad nemá jiné kolo se 150mm vzadu:-). Není to klasické enduro na polety ad Specialized sx trail, ale pohodové XC/AM/EN s větším zdvihem. Ani ryba ani rak. A jezdí slušně:-)I přes nějaké mouchy:neměnil bych. Připadá mi, že je stvořen na singletracky(ko­řeny, kameny, hlína). Ale ta možnost jet horekopcom je skvělá. Hmotnost je ok na rám co vydrží:-)

      0 0
      • cat  

        To rikas jen proto ze mas XL. Na jeho vysku chapu, ze nevi- na 182 cm je Mko s 80mm predstavcem mozna trochu kratsi, ale ty vyhody sou jasne. 20na 185 pri ortodoxnim xc pouziti mozna, ale jinak ne.

        0 0
        • Blackbiker  

          ty ono je to individuální – já jsem výškou úplně mimo kategorie:-)- jde o délku nohou, délku rukou a pod. Prostě co komu sedne-asi by to chtělo vyzkoušet obě vyrianty. Počítal jsem s tím jak khooca napsal, že má delší nohy – proto jsem tipnul 20". Představec jde pořešit úplně kraťoulinkým třeba 30mm.

          0 0
          • Blackbiker  

            Otázkou taky je, jak budoucí majitel chce Reigna využívat-tady bych viděl jádro pudla:-)

            0 0
            • cat  

              To rozhodne. Ale pokud chce i decentne skakat- na coz je ram stavenej, tak klidne i 16ku. 3 cm pred. nee- to by mohlo zabit vyjezdovy vlastnosti.

              0 0
              • Blackbiker  

                jo jasně souhlas- ty 3 cm jen kdyby to bylo fakt moc dlouhý-taky jsem pro delší představec- nej by tady byl asi těch 6. S XL taky „decentně skáču“, ale žádné extrémy. Na to nejsem stavěnej:-) Ta délka rámu je spíš jako by vhodná(18 nebo 20) na jeho délku. A teď je pocitová složka a tam musí on sám zvolit co mu bude líp „sedět“. Nejde to kategorizovat-každý má anatomii jinou:-)

                0 0
                • Pavlos  

                  hele ja mel 18" reigna 05 a merim 183 ale geoska bude urco trosku zmenena;)

                  0 0
                • mr.antik  

                  já mám 6cm pedstavec a víc ani náhodou, není to přeci jen xcé

                  0 0
            • cat  

              P.S. mas mail

              0 0
    • dancing dog  

      182cm, cca 100km na půjčeným L, vyhovovalo, ale žádný zkušenosti s M

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.