• Jan Kučera

    NOVE DUALY XT 2008…mate s nemi nekdo uz prvni zkusenosti a jake? Ci jestli se daj trochu porovnat s dualy xtr 2007? Myslim tim ve stylu razeni a brzdeni.Jaky rozdil oproti starym…diky

    0 0
    • thomas87  

      no jde o to, jestli myslíš verzi na hydrauliky, nebo na klasický véčka…

      0 0
    • Jan Kučera  

      myslim na vecka…

      0 0
      • thomas87  

        jezdím starší xt dualy, ty nový umí odřazovat o dva stupně najednou, jinak systém by měl být víceméně stejný, hlavní pokrok se udál u dualů na hydrauliky, tam je přepracovaný mechanismus řazení…

        0 0
    • Jan Kučera  

      a pri brzdeni nemas problem s nechtenym prerazenim?

      0 0
      • thomas87  

        je to o zvyk, ale nestává se mi to, ale už bych si znova dualy nekoupil…

        0 0
    • Jan Kučera  

      jasne chapu mel sem tez xt dualy rok nak 2006 a po dvou mesicich sem je vymenil. Ale ted koukam po tech novych a vypadaj docela funkcne hlavne nemaj tak dlouhe polohy…

      0 0
      • thomas87  

        tak to nevím, jestli jsou polohy kratší, ale raději bych volil rapid fire plus, chodí to hodně dobře

        0 0
    • Pi†el  

      zkusenosti s nima sice nemam, ale na obrazku vypadaj dosti hnusne.. bléé

      0 0
    • Vlado Jekyll  

      dualy určite fungujú, ale na páčky sram to nemá…a teraz sa do mňa si niekto pustí :-)

      0 0
      • roud  

        jj pustí vozim dualy xt už nakej patek a lítaj uplně nadherně a nedovedu si představit v čem by měl bejt sram lepší (rad se necham poučit tak povídej)

        0 0
        • Lister  

          minimálně v tom že když urveš páku tak můžeš dál řadit a to nepopřeš :oD

          Jinak reálná možnost řadit o tři pasorky najednou (nedokážu si představit tu polohu rukou aby tohle šlo na dualech, nemusíš podmatávat rukou pod páku, takže můžeš mít prst stále na páce připravený k brždění (někteří zvládají tahat páku nahoru podmatem bříšky prstů a nemusí jít prsty pod páku, ale na to je potřeba mít prsty určitých parametrů)...­....nejde o výhody jen Sramu (až na to přehození o 3 paostky, protože to na RF taky nejde) ale o výhodu páček.........

          0 0
          • roud  

            no o tom urvani paky nema cenu mluvit ale jinak žadnou vyhodu nevidim :o)

            0 0
            • Lister  

              jasně pokud nepotřebuješ rychle řadit a nevyžaduješ stálou připravenost k brždění tak pohoda…každýmu sedí něco jiného a nic není univerzálně lepší než druhé pouze lepší pro někoho.......

              0 0
              • roud  

                jj nedá se říct že jeden system je lepší než druhej :)

                0 0
          • Venda  

            Právě že s dualy mám prst (ukazováček)stále na brzdové páce, podřazuju jiným prstem (prostředníček). S jiným řazením to tak dobře nejde. A dá se odřazovat i tahem toho jednoho prstu co mám na páce a to mám ruce dost malý.

            0 0
            • Lister  

              no já prostředníčkem brzdím, ukazovák používám k držení řidítek, zase tolik prstů abych s nima mohl plýtvat nemám :o)

              jinak jsem ale ten popis moc nepochopil – podle toho jak to píšeš máš asi pořád prostředník na páce a když potřebuješ pákou hnout nahoru (říkejme tomu podřazení i když s inverzem to podřezení nebude :o) ) tak k tomu přidáš na páku ještě jeden prst a táhneš páku nahoru dvěma prsty????? Pod páku tedy prsty vůbec nepodhmatáváš­.......pochopil jsem to správně??

              0 0
              • Venda  

                To jde taky, jinak mám na páce ukazováček a když chci podřadit tak zespodu ťuknu do páky prostředníčkem. Na tu chvilku řidítka třema prstama udržím.

                0 0
                • Lister  

                  díky za vysvětlení :o) tenhlel způsob zní logicky a použitelně :o) ale stejně zůstanu u brždění prostředníkem a řazení a odřazování palcem na páčkách :)

                  0 0
                • Milenius  

                  ja drzim riditka normalne a na podrazovani pouzivam tu packu pro palec (kterou ale hodne lidi sundava), takze riditka porad drzim celou rukou

                  Pokud brzdim, tak podrazuju tak, ze malinko potahnu paku smerem nahoru a to tolikrat, o kolik chci podrazdit, jde to vyborne

                  Osobne bych dualy uz nemenil, tak sjem si na ne zvykl, ze bych uz nic jinyho nechtel, ale chapu, ze kdyz je nekdo zvykly na rapidfire, tak mu zase dualy nebudou vyhovovat, je to jen zvyk a obe varianty funguji perfektne, ani jednu bych nezatracoval, budme radi, ze mame vyber

                  0 0
        • Vlado Jekyll  

          radenie o viac pastorkov ide plnohodnotne aj na srame, akurat podradenie musis nastuhat, ale ide to bleskovo. Suhlasim s tym, ze clovek si zvykne na vsetko. Ja osobne za najvacsiu nevyhodu dualu povazujem ovladanie presmykaca, hlavne ked je vonku zima, ruky su skrehnute. Vteda velmi zalezi v akom stave mas bowdeny a tym padom vyzaduju vacsiu starostlivost.

          Inac,ked radis na duale o viac pastorkov a na packovom o viac pastorkov, nikto ma nepresvedci, ze na duale mas vtedy pevnejsi a istejsi uchop ako na packovom radeni. Podla mna, v tomto pripade ma sram navrch. Najlepsia je v tomto otocna rukovet, tam je zasa problem v preklzovani, ked mas mokre ruky a bovdeny musia byt tiez v dobrom stave…

          0 0
    • omar  

      je to prakticky stejny jako novy xtr, řadil sem s tim na výstave ( pri jizde ) a nepostřeh nejakej zasadni rozdil, na rovinu si zvyknes na uplne vsechno, me je uplne jedno jestli tam mam sram otocny, packy nebo SH packy nebo dualy jde jen o zvyk vsechno radi bezproblemu, problemy s přeřazením při brždění nemam

      0 0
      • TinkTink  

        Souhlasim, na jednom bajku Shimano packy, na dvou ted Sram packy a jedny ted budu nahrazovat dualama a taky pohoda, nemam problem…ten bych jedine mel, kdybych nasadil inverzni prehazku… :)

        0 0
        • Lister  

          jsem na tom podobně, nemám problém taky řadit čímkoliv včetně rukojeti, ale inverz taky nechápu......podle mě naprostá zbÿtečnost a funkčně horší než normální přehazka.....

          0 0
          • Venda  

            Zařadím taky čimkoliv, nejméně mně zase vyhovujou ale páčky. A k tý inverze, nechtěl bych jinou. Klasika mi přijde nelogická.

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce