Rapidfire XT shimano verzus Dual XT shimano

48 nepřečtených
 • Abedus

  Co je lepsi?

  Anketa: Co je lepší?

  24x
  59%
  17x
  41%
  0 0
  • lutte1  

   chybí mi odpověď SRAM trigger :D

   0 0
   • Bender382  

    Když už tak Gripshift:)

    0 0
    • Radek Broz  

     Dobrej vtip :D

     0 0
    • roud  

     To sem radši nepiš nebo si někdo tuhle kravinu koupí…

     0 0
     • oupi  

      A jakou s nimi máš zkušenost? Nebo se jen vezeš na trendu odmítání gripshiftů?

      Táta je má cca 7–8 let a je s nimi naprosto spokojen. Loni si kupoval nové X.0 a když jsem je zkoušel tak se mi hodně líbily. Řadí naprosto přesně a je lehčí (195g) než páčky od sramu (225g) a než rapidy v XTR (215g). V čem spatřuješ jejich slabinu?

      0 0
      • Vegan  

       v ne uplne 100% uchopu tam kde se potrebujes do rititek uplne zaprit :) kdyz jsem si pred rokem kupoval nove kolo mel jsem pucene jedno kde byl GRIPSHIFT X9 a dvakrat za kratkou vyjizdku jsem omylem preradil, ale mozna je to tim ze mam velkou tlapu .....

       0 0
      • MlokCZ  

       Hlavní slabina gripshiftů je ta, že se s nima nedá řadit :-) Samozřejmě většinou dá v pohodě, ale v těžším terénu ne. Prostě pouštět celou rukou řídítka, abych mohl otočit gripshiftem někdy nepřipadá v úvahu.

       Ale samozřejmě záleží co kdo jezdí a co mu vyhovuje.

       PS: Gripshifty jsem pár let také jezdil.

       0 0
       • oupi  

        Co vím, tak si na to táta nikdy nestěžoval. Měl jsem jeho kolo půjčené sice jen párkrát, ale ani já tenhle problém nikdy neměl. A to se jezdilo na bahně do kopce, z kopce. Ruku na shiftu jsem měl neustále, řadil ukazováčkem a prostředníčkem, prsteníčkem a malíčkem jsem se držel vždycky řidítek. Jediné, co pro mě bylo neřešitelné bylo řazení při brždění. Ale s tím mám problémy i u RF. Jsem zvyklý brzdit dvěma prsty a nějak se ne a ne naučit při tom přeřadit.

        0 0
        • MlokCZ  

         Bahno není těžký terén. Tedy může být technicky náročné na jezdce, ale ne na úchop řídítek. Těžkým terénem myslím hlavně rozbitou cestu s většími šutry nebo většími kořeny, kde se navíc jede trošku rychleji. A pokud to je z kopce, tak ještě k tomu navíc je často jeden prst (ukazováček nebo prostředníček) blokovaný, protože je na brzdě (a tím myslím, že ho tam v takových situacích pořád mám i když nebrzdím souvisle).

         Ale jak píšu je to o tom, co kdo jezdí. Já jsem kdysi s tím gripshiftem problém neměl žádný, protože tenkrát jsem jezdil dost asfalt a k tomu jen lehký terén. Dnes bych také neměl problém řekněme na 90% z vyjížďky, někdy možná ještě i na více, ale na těch 5–10% ano a to velký.

         0 0
         • oupi  

          Tak to jsme si nerozuměli :-) Po asfaltu nejezdí ani jeden z nás (nebo jen minimálně -přejezdy), ale to co popisuješ Ty je extrém v kterém jsem to nezkoušel a kterému táta příliš neholduje. Takže Ti musím věřit. :-)

          0 0
          • MlokCZ  

           Ono je to u mě hodně dané fullem. Technicky nejsem žádný expert na těžké terény, ale na fullu prostě některé těžší pasáže jdou jen pustit a přejedeš je nebo i nemusí být až tak těžké, ale prostě kořenovou pasáž, kterou dá bez problémů úplně každý i na HT, tak na fullu v sedě prolítneš. A i když to není technicky nějak těžké, tak držet pořádně řídítka je v takových pasážíš nutné. A protože takové pasáže se v tempu v sedě dají jezdit, tak se v takových pasážíš na fullu i mnohem více řadí.

           0 0
         • JSt  

          nikdy jsem grip nevozil delsi dobu, uplne me to neoslovilo. ale to, co pises mi pripada jako hledani problemu, kde neni. je neco technickyho z kopca – necham tam jeden kvalt, slapu vyjimecne tzn. neradim. je neco technickyho po rovine neni problem s razenim a do kopca to stejny.

          co bych videl jako problem, tak necteny prerazeni, pripadne prokluzovani gripu za deste apod.

          0 0
          • MlokCZ  

           Já bych tam ten problém prostě měl, protože si nejsem zcela jistý v takových případech občas ani s páčkama (s těmi sice vždy přehodím, ale když to občas přesně na nějakém kořenu, což v kořenovém rovném úseku nebo v mírném sjezdu, kde ještě v sedě můžu se 140mm zdvihu jet vyjde často, tak nemám úplně dobrý pocit protože řídítka také nedržím úplně 100%). S gripshiftem bych tam prostě přehazovat nemohl vůbec a nebo bych přehazoval a dříve nebo později bych si rozbil ústa. Vozil jsem ho několik let a vím, jak jsem na něm řadil – já jsem potřeboval vždy uvolnit celou ruku a řadit celou rukou.

           Mluvím ze zkušenosti z konkrétních úseků na pár trasách, které jezdím častěji. Vždy je to úsek, kde řadím hodně a které jsou střídavě téměř rovina a nepatrně z kopce a jede se tam 25–40km/h, když se do toho trošku šlápne.

           S něchtěným přeřazením jsem nikdy na gripshiftu neměl problém, ale tady bude záležet na konrkétním provedení. Ty co jsem jezdil šly poměrně z tuha, takže opravdu nehrozilo nechtěné přehození, ale na druhou stranu právě o to šlo hůře řadit a byla třeba celá ruka. Třeba dnešní X0 je na tom lépe, tu jsem v poslední době nezkoušel. S prokluzováním problém také moc nebyl, ale vozil jsem vždy rukavice.

           0 0
           • MlokCZ  

            Samozřejmě že bych na takovém úseku řadit nutně nemusel, mohl ho jet celý jen blízko těch 25km/h a nechat tam celou dobu ten lehčí převod z těch co tam řadím.

            Jenže to bych si ten úsek vůbec neužil, tyhle svižné úseky mám na fullu hrozně rád a je to jedna z věcí, které mě na fullu oproti HT hrozně baví. Na HT bych tam musel pořád ze sedla a takhle v tempu by to projet nešlo.

            0 0
          • pitos  

           právě že ten problém tam je a čím je terén náročnější tím se rozdíl v řazení mezi páčkami a gripshift nebo dualy zvěčuje.

           pro mě je jak dual tak grip téměř nepoužitelné řazení,sice bych s tím jezdit mohl ale omezení proti páčkám je veliké.

           0 0
           • tomek  

            Já vozím gripshift a nic jiného bych už nechtěl. Myslím že to je o zvyku. V dnešní době je většina řadicích mechanizmů vymykaná, tak si snad každý vybere. Pokud někdo neumí na kořenech, tak mu ani XTRko nepomůže… U tebe to myslím je taky jedno čím řadíš.

            0 0
            • pitos  

             věřím ti že ti gripshift vyhovuje,určitě víš proč ho vozíš…určitě to je o zvyku,to je jasné,jenomže dnes když už jsou řadící mechanismy docela vychytané tak už se mezi nimi hledají byť jen minimální rozdíly.

             A právě v těch minimálních rozdílech grip na páčky ztrácí.Opravdu točit zápěstím (i když jen minimálně) při jízně v těžkém terénu kdy mám co dělat abych udržel řídítka nehodlám.

             0 0
       • weekend warrior  

        Nevim no, kdysi jsem vozil GS 800 a 700, jezdil s tim veci jako hromada klad, schody hore, lavicky, zidky a samosebou i pojezdy po lese a problem jsem zadnej nemel. I loni jsem koupil GS, ale ve finale nenasadil, protoze je to razeni desne siroky a nevejde se mi tak na riditka celej grip a brzd. paky jsou taky nejaky divny(kratky). Takze vlastne nemuzu rict jestli dnesni GS je ci neni funkcni, ale byl:-).

        0 0
      • roud  

       Měl sem je dokonce se mi ještě někde válej doma a už mi to na kolo nesmí nechápu jak s tim někdo může jezdit toť moje zkušenost stačí ?

       0 0
       • oupi  

        A protože Ti nesedly, tak je nazýváš kravinou? Mě nesedí třeba epic a znám hodně lidí, kteří jsou s ním spokojení, ba dokonce nadšení. Ale ok, aspoň jsi je zkusil. Omlouvám se, za svojí reakci, ale poslední dobou se v mém okolí vyrojila spousta názorů, že shifty/lefty/fu­ll/XTR je na nic a když se pak zeptáš proč, tak z lidí vyleze, že o tom slyšeli od kamaráda, četli na netu, apod. A na tohle jsem hodně alergický. Takže ještě jednou mea culpa.

        0 0
        • roud  

         Promiň Gripshifty mi prostě nesednou ať už kvůli úchopu nebo pro mě dost nepřirozenýho způsobu řazení, pro mě soujasnou volbou dualy a jentak bych je za nic nevyměnil. Jinak k lefty super věcička XTR taky super a Full jak pro koho :O) Jinak hlavní je že se nám dobře jezdí :O) 

         0 0
    • Lucke  

     ja jsem pro:)

     tad jsem po dlouhy  dobe osedlal zase pack… a rachle jsem se vrtal k gripshiftu..:)

     0 0
  • kýsa tom  

   to je spíš co komu vyhovuje, neřekl bych lepší

   já vozím duály a šel bych do nich i teď

   0 0
   • roud  

    Tak tak je to dost individuální doporučuju odzkoušet oboje a pak až se rozhodnout…

    0 0
  • keo  

   Vozil jsem dualy 06 a na letošek jsem se vrátil RF XT 08 a jsem spokojenější,ale zároveň musím říct,že jsem proti dualům neměl žádné zasadní výhrady.Mé důvody byly dva,dlouhý chod páky při řazení přesmykem a pohyblivá brzdová páka,ale to je pocitová záležitost.

   0 0
  • oupi  

   Mám rapidfiry XT 08 a jsem s nimi naprosto spokojen. Loni jsem vozil dualy a moc jsme si nerozuměli. Ale jak psal někdo přede mnou, vyzkoušej a pak vyber.

   0 0
  • Forester  

   jak píše většina, je to o zvyku. mám dualy XT model 2005 a maximální spokojenost. vyhovuje mi spojení brzdových a řadících pák.

   moc nerozumim výtkám, že páky jsou nestabilní, když většina lidí tady tvrdí, že brzdí jedním prstem.

   0 0
   • cagalam  

    …vydím to stéjně: Vozím duály LX a nemám k nim výtky!

    0 0
    • pepko  

     pridavam sa … po upgrade na dual LX by som uz nikdy nekupil rapidfire …

     0 0
   • xentar  

    Já mám na novym kole dualy deore a přechod z rapid fire řazení mi zabral asi tak jednu hodinu, te´d už byhc neměnil, jen musím odmontovat ty malý páčky dole na řazení palce, moc často o ně štrejchám kloubem palce. Jediná faktická nevýhoda je delší chod při řazení převodníků – ale pro mě to nevýhoda ani neni, protože 99 % času jezdím na prostřední placce. Skoro až přemýšlím, že se velkýho tácu nějak zbavím :)

    0 0
    • roud  

     Doporučuju koupit vyšší model ty rozdíly sou mezi nima dost markantní vozil sem od LX po XTR :O)

     0 0
     • xentar  

      vyšší model dualů nebo klik? :) jestli jde o dualy, tak uvidím, zatím mám jiné priority investic do kola, ale je fakt, že XT dualy vypadají ještě líp než ty základní…

      0 0
      • roud  

       Dualů :O) a XT kliky sou taky fajne :O)

       0 0
       • xentar  

        Tomu říkám pokušitel… abych nakonec neměl místo rovnátek zbrusu nový kolo…

        0 0
        • roud  

         Mno po pár pádech se zuby srovnaj samy :O) A takový hezký nový kolečko pánečku to je radosti :O)

         0 0
  • pepko  

   hlavne nesmies dat do ruky bike s RF niekomu kto je zvyknuty na dual … hrozi ti pri tom, ze ti zlomi brzdove packy :-)))) … mam to odskusane z vlastnej skusenosti, ked som siel nejaku dobu na priatelkinom biku s RF :-))))

   pri opacnej kombinacii by nemali hrozit nejake destruktivne problemy …

   0 0
  • Evilcleaner  

   vozím dualy a dlouhou dobu mi bylo jedno jestli to nebo ono. až ted jsem jel pár švihů na kole od kamaráda (RF xt 08) a velmi rád jsem se vracel na svoje. navíc xtčkové rapidfiry mi přijdou takové plastové… prostě mi se nezdají tak kvalitní jak by měly být

   0 0
  • mechanik  

   Dualy ani zadarmo..

   0 0
  • Mobster-nemo  

   Já bych sebral rapidy u nových xt 08 řádím jenom palcem držím se zbytkem brzdím jedním prstem (ukazovákem) nebo v těžším terénu sjezd apod. dvěma (ukazovákem a prostředníčkem).

   0 0
  • popik  

   Obecně bych řekl, že ani jeden systém není vyloženě špatný, mám na svém kole gripshift X.0, na druhém dualy LX a na pedchozím kole byly RF LX. Řekl bych, že nejuniverzálnější je asi RF, ale momentálnně jsem tak zvyklý na GS, že si nedovedu představit na tom kole nic jiného – jen jednou se mi stalo, že jsem do prudkého kopce přeřadil omylem na lehčí převod – a nakonec to bylo k dobru věci ;) Že bych při řazení nějak povoloval zápěstí, a tudíž ztácel kontrolu nad řidítky, to si ani neuvědomuju. Brždění a řazení je sice trochu větší problém – o toho však mám brzdy dvě ;)

   0 0
  • Jimmy137  

   Ja vozim tedka asi mesic Dualy a jsem zatim max pokojenej… Predtim jsem vozil nekolik let RF…

   0 0
  • rajohan  

   Podobnej problém jsem řešil asi před měsícem. Měl jsem na kole rapidy XTR 2007 a vyměnil jsem je za duály XTR.  Obojí je perfektní a ani u jednoho systému jsem nenašel chybu. Je to úplně jedno, co si vybereš, hlavně aby se ti to líbilo. Duálů se neboj, řadí perfektně (stejně) jako rapidy.  Zkušenosti mam i s tim XT, tak kdyby jsi měl jakejkoli dotaz, tak mi napiš na mail. ;-)

   0 0
  • Zdenáál  

   Ahoj, nevím, co je lepší. Měl jsem několik let RF a byl jsem spokojený. Před rokem jsem si koupil nový bajk s dualy LX. V ruce jsem to měl za hodinu a jsem absolutně spokojený. Když teď sednu na kolo s RF, přijde mi řazení pomalejší než u dualů. Spíš je to ale otázka zvyku. Dualy jsou možná citlivější na seřízení. Kdybych měl řešit tvůj problém, asi bych na řazení nekoukal a nebral bych to jako problém. Hledej u kola další rozdíly. Obě řazení pracují spolehlivě.

   0 0
  • yetti  

   Jezdil jsem dve sezony dualy LX s klasickym neinverznim saltrem a ted jsem si na novy kolo dal XT rapid fire a zjistuju, ze se mi s dualama jezdilo lepe. Je to mozna dany tim, ze na silnici jezdim Shimano dualy od doby co je vymysleli a tak mi prijde razeni brzdovyma pakama jako prirozena vec. Kdyz jsem pred dvema lety presel od RF k dualum, tak jsem si zviknul prakticky okamzite a ted se s RF uz dva mesice peru a vysledek bude, ze je asi brzy vymenim za XT dualy.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.