Nákup celoodpruženého kola 40-50 000

91 nepřečtených
  • BlickM

    Poohlížim se po kole 40–50 000,– (raději teda těch 40 s možností doinvestování), velikost rámu 22" Řeším teď spíš „rámy“ než výbavu, počítam s dalšími investicemi (sedlo, madla, pláště, prostě doladit). Zatím se mi nejvíc líbí alternativa Ghost ASX 4900 (černé provedení) použít rám a kola a tak nějak „dostavět“ (původní komponenty použiju na zimáka), ale ve velikosti 22" už asi bude problém sehnat.

    Lesní cesty, necesty, pěšinky, ale i asfalt a rodinné vyjížďky. Kolo bude náhrada za TREK FUEL, který mi dost vyhovoval.

    Ghost ASX 4900

    Ghost Kato FS 5

    Giant Trance

    GT Sensor Comp

    Díky za rady.

    0 0
    • Mysee  

      Z těchto Kato (záleží za kolik je). Jinak asi Canyon Nerve 27,5/29 http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      Ale jestli chceš vyšší zdvihy, pak chápu.

      0 0
      • BlickM  

        Na Canyon jsem koukal, ale 27,5" je jen do velikosti L a 29" asi ani ne.

        0 0
    • Muf_Bike  

      Nejak to uplne nechapu co teda konkretne chces resp ektive o co ti presne jde osazene jsou vsechny strasne mizerne z meho pohledu az teda na DT tam jsou SRAMy a za ne nemam zadnou zkusenost. Giant ma sice Epicona ale zase nejaky Giant tlumic coz vubec neznam to ASX … tezke, divne, a investici by asi pak chtelo vsechno :F Kato nuz aspon Foxacke osazeni ale zase Deore… aspon teda vaha trochu niz. Za mě muzu rict ze snad jen vzhledove ten Giant :) To GT mi prijde uz az moc do sjezdu postavene. Nevim jestli se ti na tom budou dobre jezdit nejake delsi vyjizdky.

      0 0
      • BlickM  

        Tak nejraději bych samotný rám a dostavěl, ale uvažuju i o „druhém“ kole (zimák, do práce apod), takže bych případně vyměněné komponeny použil na druhák.

        0 0
    • pocestny  

      Ghost ASX 4900: Fakt chceš za ty peníze (za kolik vlastně je?) 15kg fulla s Acera řazením a RST vidlicí? Já ho zavrhuju.

      Kato FS 5: Oproti ASX 4900 je Kato FS 5 o velký kus jinde. K němu bych si sehnal nějaké recenze a kdyby byla rozumná cena, bral bych… V geometrii nejsou žádné excesy (absolutně klasika odpovídající 120mm zdvihům).

      Giant Trance: U něj vidím cenovku 39.000 a Epicona s Aliviem. Váhu neuvádí, ale s těmi lowcost komponenty nebude nízká. Celkem se mi u něj líbí položenější hlavový úhel a délka předku. Cena by se možná dala ještě ztlačit níž, ale jestli máš prachy navíc, vezmi spíš vyšší model a můžeš být spokojen i bez dalších investic.

      GT Sensor: GT nemám rád, ani na něj neklikám.

      Při rozhodování mezi Kato FS 5 a Trancem bych dal na dojem v prodejně + recenze + cenu.

      0 0
      • BlickM  

        u ASX 4900 bych prakticky použil jen rám a zatím kola.

        0 0
        • pocestny  

          ASX je v zásadě levná sada trubek třeba ve srovnání s AMR. A výhodnost koupě ASX kvůli rámu je dost malá. Kdybych kupoval ASX, bylo by to jedině kvůli nějakým super součástkám, kterýma by to bylo osazené (což ale není tento případ), nebo bych čekal hodně-hodně nízko cenu.

          Kato je taky levná sada trubek – má se to podobně jako řada ASX. Vyplatí se v případě fakt dobrých součástek.

          0 0
          • pocestny  

            26000 Kč za ASX 4900 je prima cena, ale jestli očekáváš, že do něj vrazíš dalších 20.000 za upgrade (kdyby to byla jen vidlice + kola) a více (tlumič, řazení, brzdy …), tak už to tak zajímavé není. Ty díly na zimáka ve výsledku nebudou úplně „zadarmo“.

            V této relaci bych se radši rozhodoval mezi Kato 5 (45000Kč) a ASX 5500 (39000Kč) . Do Kato5 už nemusíš vrážet další prachy (má lepší tlumič, evolution vidlici, lepší vzorek plášťů, a –50g na každém ráfku. Příplatek 6000 navíc není marný.).

            Řada Kato a řada ASX je technicky úplně identická (na Kato5 dali +10mm zdvih vidlice oproti ASX5500. A na ASXka dávají o 10mm kratší představce.)

            0 0
            • pocestny  

              Nefungují odkazy

              ASX 5500 http://www.heureka.cz/…

              Kato FS 5 http://www.heureka.cz/…

              Ráfek Taurus http://www.ryde.nl/en/products…

              Ráfek Rival http://www.ryde.nl/en/products…

              0 0
            • BlickM  

              U ASX bych měnil vidlici, řazení a brzdy. Kola a tlumič zatím ne. Řazení bych rád SRAM (buď nové, nebo ze stávajícího kola) a brzdy Avid, ale není to až tak bezpodmínečné, spíš zvyk, sedlo Specialized …

              0 0
              • pocestny  

                Stejně budeš na výsledné ceně toho Kato5 a furt to nebude ono.

                0 0
                • BlickM  

                  Cenu chápu ostatní ne. Co to bude ještě „kazit“?

                  S výměnou klik také počítám.

                  0 0
                  • pocestny  

                    No když už se ptáš, já bych měnil součástky na ASX4900 v tomto pořadí:

                    1. brzdy (zůstal bych u shimana, ale použil 180mm kotouče + kovové desky,

                    tipuju že máš tak dva metry a něco i vážíš)

                    1. vidlici (ta může stát dost)
                    2. kola (něco odolného bude taky stát dost)
                    3. pláště (kdo může mít na fullu Smart Sam?!)

                    X. možná tlumič

                    X. řazení (při upgradu bych zůstal ale u shimana)

                    X. kliky

                    I kdybych moc nepřeháněl a dělal to rozumně, asi bych skončil reálně takhle:

                    • XT brzdy, kotouče + desky 5000 (defaultně tam je 160mm tektro)
                    • RS Revelation 12000,
                    • XT + ZTR + kvalitní dráty 8000,
                    • Maxxis 1500,
                    • RS Monarch RT3 6000,
                    • XT 1600 (a budu muset zároveň koupit 10r kazetu?!)
                    • SLX 2200

                    = 37.600

                    S kupní cenou 26.000 = 63600 Kč a stejně to nebude tak dobrý jako Trance2 LTD. Furt bych tam měl lowcostové řídítka, představec, sedlovku, sedlo, deore hazku. Plus pár součástek na zimáka.

                    Pořád mi vychází líp koupit Kato5 nebo Trance2LTD.

                    0 0
                    • BlickM  

                      Měřim 190 cm, váha 95–100kg (léto-zima)

                      To se mi ale zdá, žes upgradoval na vyšší řadu než Kato.

                      1. raději bych Avidy, zvyk je zvyk, 180 přední, 160 zadní
                      2. vidli ještě rozmyšlenou nemám
                      3. kola jsem uvažoval zatím ponechat (vyměnit až případně při

                      problémech)

                      1. tady jsem se zasmál :-) měl jsem na kole Smart Sam, ale asi tak do první

                      vyjížďky po dešti. Ale pláště jsou spotřební zboží, navíc drahá polovička si je celkem chválí (více po asfaltkách).

                      X. pokud řazení tak SRAM, podobné důvody jako u 1. :-)

                      Ale je fakt, že jednotlivé součásti jsem ještě neřešil konkréně.

                      0 0
                      • pocestny  

                        Volba těch součástek (shimano vs. sram) je individuální záležitost, to není stěžejní, protože každý preferuje něco, co má rád.

                        Mě se nezdá, že bych ten upgrade nějak přehnal. Na brzdy, řazení a kliky jsem dal lepší řadu, to je pravda. Ale i upgrade na Deore/Epicon by mě stál asi o chlup víc, než Kato5, a ten tam už má Fox atd.

                        To už si tedy zvaž sám, jestli nutně potřebuješ toho zimáka, jen jsem se snažil říct, že na tom touhle cestou nic neušetříš.

                        0 0
                        • BlickM  

                          Ano potřebuju, přesněji chci 2.kolo, do práce, jako dopravní prostředek. Dřív jsem zastával názor, že je to zbytečné, ale bohužel osobní zkušenosti.

                          0 0
                          • Jimm22  

                            Taky jsem šel stejnou cestou že jeden bajk stačí, ale letos jsem koupil celopérko na zábavu a stará haitra je zimák. ****** nový kolo na posolené silnici, občas déšť, na údržbu taky není moc času, dost ničíš pastorky a vůbec všechny součástky a pak seš v lese nasranej, že to nechodí jak má :/

                            Navíc když jedu do lesa tak přezouvat gumy a pak zase na silnicu je šílenej vopruz

                            0 0
                  • pocestny  

                    Když už člověk začne uvažovat cestou velkých přestaveb, tak už má smysl do těch úvah zařadit i samostatný rám.

                    Třeba trubky na rámu Ghost AMR 7500 jsou o dost kvalitnější než ASX. A mají ho ve tvé velikosti 22" na mojekolo.cz

                    S tím můžeš taky něco podobného postavit (Revelation + Monarch + kvalitní kola + XT sada), ale s kvalitním osazením budeš opět na 50–60.000 a otázkou je, jestli se ti vyplatí do toho jít (může to přinést spoustu komplikací a žere to čas). Tak alespoň udělat kalkulaci a pak to porovnat s tím Trancem2 LTD nebo Kato5.

                    = = = = = =

                    Já v rámech ve velikostech 22" absolutně nemám přehled, proto nenavrhuju jiné varianty, jen to, co jsi sám nadhodil.

                    0 0
                    • pocestny  

                      Sorry tohle není 27,5

                      0 0
                    • BlickM  

                      Stavbu na samotný rám jsem zvažoval, ale v samotných rámech moc výběr neni. Čas mi nevadí, jezdit mám na čem. Treka jsem si taky stavěl. Spokojím se klidně i s nižší sadou, než je XT …

                      Ale dík za typy.

                      0 0
      • BlickM  

        ASX 4900 cena cca 26 000,–

        0 0
    • smatly3  

      Ahoj, za 40 bych ti nechal Trance, viz profil pokud by si měl zájem , je to velikost L sám mám 188cm a v pohodě.

      0 0
      • BlickM  

        Je pěknej, dík za nabídku, ale ne. Pokud Trance, tak XL, snad tu nestrhnu diskuzi o vhodnosti rámů.

        To je na 26"? Na kolik je na fotce vytažená sedlovka? (střed-sedlo a kolik pak vyjde sedlo-řídítka)

        0 0
        • smatly3  

          střed sedlo 81cm a špička sedla střed představec 59cm a je to 26"

          0 0
      • tonik666  

        Velikost rámu L je na pováženou a 40 je za jetého docela dost.

        0 0
      • Mysee  

        Co jsem slyšel od známého recenze na p. Němčíka, kterému jsem doporučil si od něj koupit kolo, tak už nedoporučuju.

        A výbava grátis je taky fajn. :D Jen dole se píše, že je za původní cenu, takže je grátis, ale za 5000 navrch.

        0 0
        • ferry  

          tak toho dole, že výbava je za původní cenu jsem si nevšiml:(

          0 0
    • BlickM  

      OK díky za názory, ale zapomeňte na výbavy a poradte mi, jaký rám.

      0 0
      • Jimm22  

        Jen se tak zeptám, měříš 190cm a chceš 22 rám? Není to už moc velký? Bral bych spíš o fousek menší než opačně

        i když já má vlastně taky větší :D

        0 0
        • BlickM  

          ano 22" Giant jsem v prodejně zkoušel – porovnával L a XL a na XL jsem se prostě cítil lépe.

          Vim že „tabulkově“ je to na hraně, ale je to tak, obě předchozí kola jsem měl 21,5"

          0 0
    • Palo TT  

      Ked uz riesis najma ram, co takto kupit taketo nieco?

      (23" ma vysku 56cm=22")

      http://www.bike-discount.de/…1/wg_id-7327

      http://www.bike-discount.de/…mpfer-262898

      0 0
    • BlickM  

      Tak … dám na vaše rady :-) raději zainvestuji hned, než nějaké větší přestavby.

      Do finále se dostaly Giant Trance 2 (2014) cca 49000,– a Ghost 7500 cca 46000,–. Pokud neseženu loňské modely, půjdu asi o řadu níž.

      Canyon Nerve by se mi moc líbil, ale L by bylo malé a 29" nechci.

      Pokud máte ještě lepší typ do 50000,– sem s nim, než začnu objednávat.

      Jak se staví Giant k reklamacím? Zkušenosti?

      Díky.

      0 0
      • BlickM  

        Ještě odkazy:

        Giant Trance 2

        Ghost ASX 7500

        0 0
      • libisenuj  

        Ahoj. Loni jsem řešil něco podobného jako ty. Co se velikosti týče, tak měřím 181, mám dost dlouhý nohy a Mko si neumím vůbec představit. U tebe bych asi viděl velikost XL.

        Mám Trance 2LTD 2014, nechal sem tam vyměnit brzdy, řazení, řidítka Easton s vyšším zdvihem, gripy a před vánocemi teleskop. Stál mě po slevě trošku víc než je zmiňovaných 49. Za ty love bych to vzal a nešpekuloval. Moje první myšlenky a téměř hotová věc byl nižší model (myslím, že 3). Nakonec nelituju ani koruny navíc. S reklamací je to asi o lidech. Kupoval sem v Brně, domluva super, přístup taky.

        Jinak bych bral i model 2015. Cena se dá dostat o cca 10–12% níž (já sem dostal těch 12%).

        Ve výběru jsem měl i Ghost, ale moc se mi nelíbil tvar rámu (subjektivní věc…).

        0 0
        • Muraj238  

          Na Gianta se dá dostat sleva dokonce až 25%, v rámci předobjednávky a umění smlouvat. :D

          0 0
          • BlickM  

            to mě zajímá :-)

            mě naopak v kamenném obchodě řekl, že na Gianta sleva moc nejde.

            0 0
            • Muraj238  

              Zkoušel jsi to přímo v oficiálním zastoupení Giatnu v Brně? www.giantbrno.cz Samozřejmě takovou slevu dávat nechtějí a pokud nejsi neoblomný ani nedají. Já osobně bych si o 25% ani neřekl, ale takových 20% se ukecat dá. Ale Oficiálně jsou schopni dát až 25%. Já ukecal slevu cca 18,5% a pak jsem se již bál.

              0 0
              • Breakpain  

                Proč bál? :) … maximálně Ti nevyhoví, bít Tě zato nebudou :)

                0 0
              • BlickM  

                trochu z ruky …

                0 0
              • libisenuj  

                A to si kupoval model toho roku? Protože já sem bral kola dvě (kamoš bral Anthema) a i těch 12% bylo s hodně řečma…Nabízejí 15% když se zavážeš odjet nějaký závody, ale když si to člověk spočítá, výhodné to není, protože těch 15% stojí jakýsi poplatek.

                Bral sem Trenca bohužel začátkem sezóny…asi to má velký vliv, nicméně Trance 2LTD za 49 jak píše, tak je super kauf podle mně…

                0 0
                • Breakpain  

                  Já dostal 20% na loňský model a prý „konečná“ … Jenže to je první kolo, když tam budeš nakupovat, tak Ti asi později půjdou na ruku… Bohužel, je to o tom, jak si s prodejcem sednete a jaký je odběr … pak jsou ty „mantinely“ jinde.

                  0 0
                  • libisenuj  

                    S tím souhlasím. Letos jsme s kámošema koupili v Hobbysportu 3 kola. Dohromady asi za 160 litrů. Když sem se ptal na kolo pro ženu, tak sleva na modely 2014 byla cca 30%. Řekl bych, že vztahy velmi dobré. Třeba teleskop Giant jsem měl za 4500 vč. montáže vnitřkem rámu za což účtují 500, takže sleva vlastně 18%…

                    0 0
                    • libisenuj  

                      Tak sedlovka byla za 4300…

                      0 0
                      • Muraj238  

                        O té sedlovce taky uvažuji. Je o dost levnější než takový RS Reverb, ale pořád váhám, jestli to stojí za to, když je neopravitelná. Jediné co jde, je vyměnit celá patrona a to stojí skoro stejně jak celá nová sedlovka. I když ty RS Reverb taky nejsou žádná kvalita, co tak čtu…

                        0 0
                        • libisenuj  

                          Trosku sem se bal tech „jenom“ 100 mm zdvihu ale na moje jezdeni to je uplne v poho. Co se servisu tyce vubec nevim co od ni cekat. Drobny vakl do boku cca 1mm na kazdou stranu ale pri jizde o nicem nevim. 2roky zaruka pak nevim…;-)

                          Ty drahy sedlovky sem vyloucil… cena jednou tolik funkce stejna…

                          0 0
                          • Muraj238  

                            Funkce stejná, ale třeba Reverb za 8000 jde sehnat se 150 mm zdvihu. Navíc hydraulické ovládání beru taky za plus (někdo asi ne). Nevím no, jestli to stojí za ten příplatek, ještě jsem se nerozhodl. Navíc přemýšlím, že si teleskop udělám doma. Vyšlo by to tak na 1000,– a bude nesmrtelný, akorád vážit asi 1 kg, možná i víc.

                            0 0
                            • libisenuj  

                              Já sem si zkusil těch 100mm na svých oblíbených trasách a i na skalkách nebyl problém. 150 už bych nedal do rámu, takže max.125mm a příplatek jednou tolik mi za to nestál…

                              0 0
                              • Muraj238  

                                http://www.koloshop.cz/…-31,6mm.html – tak Reverb 150 mm už jen za 6600 Kč? Možná o ní začnu uvažovat.

                                0 0
                                • libisenuj  

                                  Stealth to je…to je docela dobra cena za 150mm;-) dobry je to odpojeni hadice a moznost sedlovku vytahnout z ramu. To je jedina drobnost co me trosku stve…i kdyz jak casto to vozim v kufru…2× za rok jinak nosic na tazny;-)

                                  0 0
                                  • Muraj238  

                                    Celkem pěkná cena no. :) Nevíš náhodou, jak se na tom měří „délka sedlovky“, respektive mezi čím a čím ta délka je?

                                    0 0
                                    • libisenuj  

                                      Nechcu kecat, ale myslím, že mezi spodkem příruby co už nejde dát do rámu a úplně spodním koncem co je v rámu…?

                                      0 0
                                      • Muraj238  

                                        Nebo spodním koncem v rámu a uchycením sedadla při plném vysunutí?

                                        0 0
                                        • libisenuj  

                                          Fakt bych ti lhal. Ja sem si ji nechal montovat takze vubec nevim jak se to meri. Mam tak 3 cm mista na zasunuti. Ja bych tam tu 150 asi ani nedal;-)

                                          0 0
                                          • Muraj238  

                                            :D

                                            0 0
                                            • libisenuj  

                                              Co se smejes?:-) jakoze 3cm do ramu. Jinak sedlovka chodi tech 100mm. I kdyz je pravda ze sem to vcera pro jistotu zmeril takze by mi tam vesla i ta 150ka;-)

                                              0 0
                  • wilda81  

                    Tohle dohadování se o slevu (kdy obě strany ví, že kolo hodnotu MOC nemá) mi přijde fakt trapné. Díky za značky jako Canyon, YT, Radon atd. s přímým prodejem.

                    0 0
                    • Muraj238  

                      Přímý prodej – ano, je levnější, ale zase nemáš možnost (či je to těžké) si kolo vyzkoušet.

                      0 0
                    • Breakpain  

                      myslíš „dohadování“ ;)

                      vidím, jak se uzavírají x milionové smlouvy ve firmě … nikdo nikomu nedaruje ani „50 haléřů“ ;) …

                      0 0
      • Azmir  

        Fííha, když na ty kola koukám, přijde mi to za ty prachy nějaké osekané, před rokem a něco jsem vybíral kolo v podobné cenové kategorii, nakonec jsem se rozhodl že budu kontrolovat bazar a koupím něco v dobrém stavu za slušné peníze a ještě ušetřím no a vyplatilo se viz profil(komplet to vyšlo na asi 36 000).

        Možná by nebylo špatné vzít i tuhle variantu v potaz :)

        0 0
        • BlickM  

          Bazary také sleduji, i se tam objevují celkem zajímavé kousky … bohužel na mě malé.

          0 0
        • Blahycz  

          Zrovna něco prodávám,, sám mám 190, mrkni na bazar. Ghost AMR 5700

          0 0
      • Fredos  

        U teho Trance je hlavovka OD2, což bych na rámu moc nechtěl, trojka už má klasickej OD a u letošních rámu se na to už taky vykašlali.

        0 0
    • George1977  

      Najdi si partu co jezdí na celoperech, párkrát s nima vyraž a uvidíš co jak jezdí. Rady typu „GT nemám rád tak neklikam“ jsou opravdu na úrovni.

      0 0
    • Sistematicx  

      Mám toho Trance v té 4řce. Jsem spokojen uplně maximálně. Z té ceny co je na stránkách sem to dostal až na 31,5…Takže sleva dost dobrá a za tu cenu nic lepšího jsem nenašel.

      Co se týče Epicona tak je to asi nejslabší část, ten tlumič o Giantu tak z toho jsem aji mile překvapen (nikdo ho nejezdil a hned kvedlá že není je na nic…) jako za ty prachy se s tím musí počítat.

      Zatím jsem měnil řídítka, ty gianty mi vubec neseděli šířkou (na mě moc málo). A jediný co tak se mi po 2000km povolil zádní náboj a trochu se načal(jedinej servisní ukon seřízení zadku). Jinak všechno co tam je navešený je původní (krom spotřebáku jako desky a řetez) a šlape to spolu dobře.

      Samozřejmě prostor pro výmenu vecí je tam vždycky.

      Ještě maličkos, pokud nad ním uvažuješ tak se musíš smířit s press fitem na středu :(, z toho jsem neštastnej nejvíc. Kupokovat stahovák za litr se mi nechce, dal bych nevim co za závit ;).

      0 0
    • Krejca  

      Jen základní otázka ,seděl si na nějakém z nich?

      0 0
      • BlickM  

        V těch v odkazech jen na Trance L, XL dále na Anthem, Specialized Epic, Camber, Trek Fuel, Trek Remedy. Projel jsem se (už dřív) na RB, Epicovi (26"), GT i-Drive, vlastnil jsem Trek Fuel (26" 120/100). Možná jsem na něco zapomněl.

        0 0
    • George1977  

      http://provereno.koloshop.cz/…

      Není co dodat.

      0 0
    • Arty22  

      a co rose ?

      27,5 130 MM nebo 150MM zdvih, rámy XLka

      http://www.rosebikes.com/…5/aid:767814

      http://www.rosebikes.com/…5/aid:767296

      0 0
    • BlickM  

      Tak nakonec jsem objednal Trance 2 – 2015

      dík za rady a podměty :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.