• ROMAN_BIKE

    Ahoj bikeři,

    můžete se už podívat na stránce Drtiče na novou medaili, myslím že je ještě hezčí, neý minulý rok (ale to musíte zhodnotit sami, že jo :-)

    Jinak technické info, přesunuli jsme stránku Drtiče na novou doménu:

    http://www.drticbike.cz

    Jo a hlasování o tričkách je celkém jasné, to už za pár dnů uzavřu.

    Trasa bude skoro shodná, jako minulý rok, skoro. Nějakou změnu tam uděláme ;-)

    Hlavní překvapení bude letos hlavní cena… (ceny se losují)

    Propozice na stránce ještě nejsou, udělám je co nejdřív.

    Nějaké info je ale už v té úvodní animaci na nové doméně.

    Jo a kdo si myslí že pojede, raději se přihlaste předem, ať na vás vyjdou medaile. Příchozí mohou mít smůlu…

    0 0
    • K2  

      Už se můžu hlásit? Kde? Na stránkách se mi nepodařilo najít odkaz…

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Chvíli moment, dnes (27.5.) jsem tam zprovoznil propozice s mapou, převýšením, fotkou medaile a s dalšími informacemi. Přihlášení zprovozním co nejdříve, možná už dnes večer (ale raději jsem napsal, že do 1.6.

        Také do konce měsíce beží hlasování ohledně triček, ale to je myslím už jisté, jak to dopadne.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Otázka na znalé, na jakém kole byste jeli: 29" HT (14Kg), nebo full z profilu, (cca 17kg)?

      0 0
      • nox159  

        ja letost zkusim full 11kg

        ale tezko radit, jede se dost terenem ale podle me to z tak tezkym kolem bude poradny zaber, 120km je uz clekem dost na 17ti kg „mrchu“

        ale asi neporadim nejel sem jeste ani na 17kg fulu ani na 14kg 29"

        0 0
      • metr-x  

        jednoznačně 29 HT

        0 0
      • ROMAN_BIKE  

        také bych dal přednost lehčímu, přece jenom při těch 120km a těch 7 až 11 hodin jízdy (nebo i déle) je každé kilo dolů k dobru… a lehkost kola do kopců a po rovině určitě přidá člověku více, než to, že by byl na fullu ve sjezdu rychlejší…

        tedy normálně jsem zastánce fuulů :-)

        ale tady bych zvolil jinak.

        0 0
        • daymaker  

          právě tady do těch rozbitých beskydských kopců a rovin bych bez fulla nelez… největší výhoda fulla je na rovině (těch tam pravda moc není), ale i tak… :-)

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jinak kdo se bojí těch 120km, tak si může dát trasu „jen“ na Lysou horu a zpět, je to sice 90 km :-) a možná to zní hrozivě, když se to nazve jako nejkratší trasa (ne ne, i kratší trasu bude možné jet), ale když se vezme v úvahu, že do tomboly je 11 hodin času, tak někteří by to i ušli/uběhli pěšky :-) takže i s odpočíváním a hospůdkami po cestě :-)

      Jinak to jde vidět na fotkách hned na té titulní animaci na webu Drtiče, na jiných maratonech se závodí, na Drtiči na rozcestí a nebo u studánky bikeři čekají na kamarády, nebo odpočívají :-)

      0 0
      • mastihuba  

        jj dyž člověk do kopce tlačí a z kopce jede tak to vyjde asi na těch 12h i s krátkou pauzičkou na oběd. :)

        0 0
    • plevka  

      letos už chci konečně jet, tak snad to klapne :)

      0 0
    • jIrI___  

      3 roky plánuju se zúčastnit, ale ještě jsem nikdy nenašel dost odvahy :-))

      0 0
      • onik  

        tak to sme na tom podobně :) letos už mam snad nějaky zaklad tak letos do toho jdu :)

        0 0
      • mastihuba  

        k čemu odvahu na pěknej celodenní výlet? mně spíš vadí ty narvaný hospody.

        0 0
        • jIrI___  

          120 km v terénu je pro mě vražda, ne pěkný celodenní výlet :)

          0 0
          • Polka  

            Rek bych, ze zrovna pro tebe to nebude to prave orechove ;-)

            0 0
            • mastihuba  

              jj místama nebyl signál. :) Treba by mu pomohlo dyby ten muj kolega přibalil na cestu místo obyčejnejch špeků vodárnu. :)

              0 0
          • ROMAN_BIKE  

            když tak „sebevražda“, každý jde do toho dobrovolně :-)

            jinak v případě krize bude možné jet na Ondřejník, pak na Pálkovické hůrky a zpátky, to vyjde asi na 60km a to za těch 11 hodin musí ujet (i ujít) každý :-)

            0 0
          • nox159  

            120km, ale z toho treba 40 do kopce 40 z kopce 40 po rovine takze poradne slapeš jen 40km a to zas tak moc neni ;-)

            0 0
      • jIrI___  

        Ještě jedna otázka. Má někdo změřené celkové převýšení na té nejdelší 120 km variantě?

        0 0
        • gargamel  

          Mám, je to asi 3200. Najdu někde gps záznam.

          0 0
        • mastihuba  

          lítalo to od 3200–3350 víc to určitě neni :D

          0 0
        • ROMAN_BIKE  

          stačí mrknout sem

          http://www.drticbike.cz/…/default.htm

          je to stránka z Drtiče 2009 a tam jsou v levém sloupci i soubory od účastníků z různých GPS přístrojů a také obrázky jako výstupy, stojí to za prohlédnutí. Je tam i animace.

          Různé přístroje naměřily různé převýšení, nebo-li nastoupané metry, např. 3383, 3110 nebo 3325 metrů

          0 0
      • kolda  

        obavy nejsou na miste, dival jsem se na trasu a oproti minulym letum je dost soft :)

        ale je fajn, ze to vede po hrebenu, pripadne mi to hezci nez to lamat nahoru a dolu a mucit zucastnene:)

        takhle mi to pripadne jako pekna jezdiva trasa, idealni na vylet a tak by to melo byt.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          no to je právě zajímavé, taky mi to přijde, že je to o dost mírnější, než když byl nejdrsnější Drtič, tj. Lysá+Smrk+Kněhyně, tehdy to byly 3 stoupání z údolí do výšky vždy nad 1000 m.n.m.

          No a zajímavé mi přijde to, že tehdy i teď to má prakticky stejné převýšení, „něco“ přes 3000 metrů :-)

          0 0
          • kolda  

            no kdyby mela trasa v beskydech na 120 km pod 3000 m, tak je neco spatne :) zvlast kdyz cca 1000m naberes jen na Lyse.

            ono se to i na „mensich“ kopcich nasbira.

            ja se budu letos kulturne vyzivat na Sazavafestu, tak at vyjde pocasi!

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Díky, na to počasí jsem zvlášť zvědavý…

              Tady

              http://www.foreca.cz/…ad_Ostravici?…

              včara bylo vidět, že středa až čtvrtek slunečno, dnes ráno přibyly kapky ve středu a objevila se sobota, polojasno, ale teď už tam na tu sobotu vidím i kapky… tak uvidíme… Zatím je na přesnější předpověď příliš brzo.

              0 0
          • Paja  

            Jojo, 2003 jsem na trase pres Lysou, Smrk a Knehyni nameril 130km/3450m a na lonske 121km/3250m, takze ta trasa zas takova brnkacka, jak by se na prvni pohled mohlo zdat, neni.

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Přesně tak, to jsem měl na mysli, že je to skoro stejné převýšení, jen tehdy bylo hlavně v pohých třech stoupáních a teď je to rozložené na Lysou a ostatní menší stoupání. I když když člověk jede zpátky, tak Kubánkov může přijít horší, než Lysá :-)

              0 0
            • mastihuba  

              na te trase se mi libilo že měl člověk jasno co má před sebou, to loňský drbání po hřebenu nahoru dolu mne deptalo daleko víc než kněhyně nebo smrk. :D

              0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj bikeři,

      ode dneška se můžete na Drtiče přihlásit,

      viz

      http://www.drticbike.cz/drtic

      0 0
    • Ubina  

      pokud se mi uzdravi tlama a sezenu kolo,tak urco prijedu!

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      jinak co říkáte na těchto 5 bodů, které jsme letos poprvé před přihlášením zavedli?

      http://www.drticbike.cz/…rihlasit.htm

      0 0
      • plevka  

        podle mě je to rozumné, ty první 4 body by měly být na kole samozřejmostí vždy a ne jen na Drtiči.

        Jinak dneska jsem se zaregistroval a zaplatil v Cykloartu, akorát jsem nedostal žádné potvrzení, tak doufám, že to bude v pohodě :) Letos pojedu poprvé, už se těším :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          O peníze se neboj, ještě nikdy se na Drtiči nestalo, že by se ztratilo něčí startovné. Seznam z prodejny CykloArt si vezmu osobně, nebudu tam pravidelně každý týden chodit a opisovat to do seznamu na internetu, ale jednou za 2–3 týdny bych to mohl udělat. Každopádně ale pokud jsi tam zapsaný, v tom seznamu, tak to znamená, že jsi 100% zaplatil.

          0 0
          • plevka  

            já se o ně nebojím, jen mě to trošku zarazilo, že jsem nedostal potvrzení. Do Cykloartu občas chodím nakupovat a od vidění už kluky znám, tak mě ani nenapadlo, že by je někdo chtěl třeba zpronevěřit nebo něco podobného :)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              Ještě jsem jim to tam nedonesl, prostě zásek na mojí straně… stejně tak seznam jsem jim nedonesl před 1.6., ale poslal až 2.6… chybama se člověk učí :-)

              0 0
      • mastihuba  

        on to někdo jezdí i jinak než podle těch pěti bodů? :D

        0 0
        • bosmilan  

          ty nevíš co se stalo loni,jak někteří vyváděli že na ně nezbyla medaile a nebo jak potom v diskusi někteří pěší popisovali svoje dojmy když se střetli se „závodníky“ jak někteří jeli bezohledně a ani pomalu nepřibrzdili

          0 0
          • mastihuba  

            to moc nechápu bo já dojel okolo deváté večer a medaili jsem dostal.

            0 0
            • bosmilan  

              co já vím a dokonce se to řešilo i v diskusi tak v cíli od některých účastníku padaly dost ostré slova na poařadete v cíli.Myslím že to byly nějaké závodnice.V diskusi bys to určitě našel

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                jo, přesně tak… bohužel.

                minulý rok nastala poprvé taková blbá situace, před startem jsme si mysleli, že počet účastníků je cca 570 bikerů a počet vyrobených medailí bylo myslím 550, což by stačilo, protože každý rok takových 30–50 bikerů nedojede vůbec do cíle a pak třeba mailem napíšou, že z tratě jeli přímo domů (třeba bydlí někde po trase).

                No a když jsem si myslel, že to vyjde, tak jsem před startem nic neřekl. Jenže pak to spočítali a vyšlo to, že bikerů je přes 600… tak jak se pak rozhodnout?

                1. dávat medaile všem co dojíždějí a mají razítko z Lysé, jak jsem

                řekl před startem, a riskovat že někdo kdo dojede třeba po osmé večer (a takových lidí je každý rok dost) a bude mít všechny kontroly, že medaili nedostane

                1. a nebo předem vyřadit tzv. náhradníky, tj. lidi, kteří se přihlásili

                na Drtiče úplně poslední, tj. v sobotu ráno před startem někdy po sedmé hodině…

                Rozhodl jsem, že spravedlivější možnost je b) , protože kdyby nedostal medaili ten, kdo se přihlásil a i zaplatil předem a přijede třeba večer v 10 hodin, tak by to bylo mnohem více nespravedlivější.

                Prostě v cíli nedostalo pár lidí medaile. Jedná osoba to neunesla… Pak jsem všechny oslovil mailem, ozvalo se cca 20 lidí, že by medaili chtěli, tak jsme je nechali přidělat. V den Drtiče jsme to nechteli slíbit, protože jsme nevěděli, za kolik nám takovou malou sérii nechají udělat… vyšlo to ale dobře. Medaile si pak vyzvedli v prodejnách v Kopřivnici, v Novém Jičíně a nějaké jsme rozeslali poštou.

                Další věcí je to, jestli někde na 120km dlouhé trati vznikne nějaký konflikt, výměna názorů prostě hádka mezi účastníkem Drtiče a někým jiným. Už kdysi se hrozně zlobil jeden chatař na trase z Bumbálky na Soláň, že kolem jezdí bikeři (zlobil se i na nás, když jsme tam jeli vyjížďku mimo Drtiče vpočtu 10 lidí…), prostě mu vadilo, že po široké lesní cestě, kde je turistická značka, jedou bikeři v počtu větším než jedna a že jsme se mezi sebou bavili, jako že jsme vůbec mluvili. Vadilo mu to. A navíc žil v přesvědčení, že jezdit na kole po horách po značených cestách je zakázano… pak někdo říkal, že tam snad natáhl i ostnatý drát, ale nevím jestli to bylo přesně to stejné místo.

                Pak se ozval (slušně) mailem zase jiný turista, že šel po jedné hřebenovce a musel pořád uskakovat, uhýbat… uznávám že to může být problém, pak záleží více na slušnosti, aby nikdo nikoho neohrožoval. Proto jsme se rozhodli pro ty body… aby Drtiče jeli jen ti, co souhlasí.

                Pokud by to někomu vadilo a nepojede nějakých 30–50 lidí, tak to vůbec nevadí, pokud by to pomohlo většímu klidu a pohodě, tak by to bylo jenom dobře.

                0 0
                • Roman1492  

                  když jsme před pár dny lítali po Beskydech na BeskidTrophy, tak nám turisté rádi uhýbali a ještě povzbuzovali, není problém pro ně na tu vteřinku uhnout mimo singl, nemluvě o hřebenových magistrálách :) na oplátku jsem se zase snažil jim dát nějakou skočku když to šlo :D tím samozřejmě nechci navádět k najíždění do turistů, ale když už z dálky houknu, tak jsme spokojení všichni …

                  0 0
                  • ROMAN_BIKE  

                    kolik vás bylo? a byl jsi spíš na začátku a nebo spíš ke konci?

                    0 0
                    • Roman1492  

                      do první etapy jelo kolem 340ti lidí, jezdil jsem kolem dvoustovky, nakonec celkově 210, nevěděl jsem pořádně co mě čeká, jel jsem poprvé a prioritou bylo dokončit :)

                      0 0
                      • ROMAN_BIKE  

                        vždy to záleží na lidech, třeba na těch pěších turistech, jestli jim spíš vadí to, když během 20 minut kolem projedou všichni závodníci (340lidí) a nebo když se po hřebenovce loudá 600 lidí, ale v rozpětí hodně hodin (a potká část z nich, třeba jen 200 nebo 400 lidí).

                        Někteří pěšáci se třeba naštvou dříve při první možnosti, jiní zase při druhé… to je težko.

                        Každopádně se snažím volit trať tak, aby ty dopady byly co nejmenší, např. hřebenovka Pustevny-Radhošť se kdysi jela jako úsek k poslední kontrole, kam jela jen třetina účastníků a to ještě pozdě odpoledne.

                        ale zpátky k tomu povzbuzování – typicky to slyším vždy od těch, co se byli projet někde na západě, nebo jeli tam nějaký závod, např. v Alpách.

                        Takže že by se ledy hnuly a už i u nás? :-)

                        Nebo to taky mohli být známí některého závodníka, že jo :-)

                        0 0
                        • Roman1492  

                          no tak ona to byla spíš polská strana beskyd, ale bylo to úžasný, na těch lidech bylo vidět jak to prožívaj s bajkerama, jak řeší že oni se plouží pěšo a my ještě taháme bajky :) prožívali sjezdy jestli se nám nic nestane, jeden mladej klučina stáhnul svoji přítelkyni na poslední chvíli do borůvek – možná to byla jen záminka :D ale všude bylo cítit takové to hromadné pochopení z obou stran…prostě hory jsou pro všechny a musíme se naučit žít vedle sebe, a když vidíš proti sobě týpka ve sjezdu jak brzdí i očima na balvanech a víš že s tím nemůže moc dělat, tak mu stejně uhneš LOL a o známé nešlo, povzbuzovali všechny a to nás tam bylo ze 17ti států :)

                          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, ještě jedna menší připomínka:

      Dnes, 9.7., je poslední den na:

      1. levnější startovné, pouhých 150,–Kč

      (levnější 120km MTB maraton snad ani není…)

      1. také je poslední možnost si objednat a zaplatit tričko UAX-Drtič.

      Trička které nebou zaplacené, tak nenecháme vyrobit.

      (platíme je předem)

      Jasně že pár dnů ještě pro jistotu počkám, než se objeví všechny došlé platby na účtě, ale myslím si že v pondělí a nebo v úterý by to už mělo z dneška všechno dojít

      (tedy jsou lidi, co peníze posílají složenkou z pošty na účet, to může trvat déle…)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      tak jsme to zase neodhadli :-)

      a poprvé se stalo, že se počet účastníků naplnil 1,5 týdne předem.

      Přihlásilo se už 650 bikerů.

      0 0
      • bagr84  

        Cili zbytek ma smulu ze? :/

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Ne tak docela, teď ještě zapisuji tzv. náhradníky.

          Každý rok totiž z přihlášených nepřijde asi 50 (nebo i 100) lidí, takže ostatní mají velkou šanci, že na ně ještě vše vyjde (mapa, cedulka a i medaile).

          Přesně to popisuji tady:

          http://www.drticbike.cz/drtic

          Jen prostě nemůžeme nic slíbit a vydávat můžeme začít až cca v 7,10 hod. v sobotu ráno, tj. 20 minut před startem.

          A protože je to už dost málo času, tak i tyto bikery zapisuji, jen proto, aby jsme se u prezentace nezdržovali.

          Každopádně je to ale letos poprvé, že jsme stop stav vyhlásili už 1,5 týdne před Drtičem. Poslední 2 roky to bylo vždy tak 1 až 3 dny předem, takže jsme měli dost dobrý odhad na počet účastníků :-)

          Jo a třeba někoho napadne, proč nepřiděláme těch medailí (A všeho) hned více, třeba 1000 ks. Důvodů je více,

          1. měsíc předem je přihlášeno třeba jen 200–300 lidí a na poslední

          chvíli to ani nejde všechno vyrobit (nemusí být volné výrobní kapacity, někde mají dovolenou, atd.)

          1. taky nevím, jestli by jsme to zvládli, proto limit z roku na rok zvedáme

          jen pozvolně, aby jsme viděli, jestli to všechno zvládnem. Kdyby jsme to zvedli najednou o pár stovek, taky by jsme to nemuseli pořadatelsky zvládnout, takže raději méně lidí a pohoda, než nervy

          1. už tak nám někteří vyčítají, že je to už moc velká „masovka“,

          ať snížíme limit na 500 lidí nebo méne…

          tož tak :-)

          0 0
      • Motyll  

        To bude pěkný maso :(

        A svačinu raději s sebou – hospody budou narvané k prasknutí.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Jo, i tak to může být.

          Mám ale menší tip – Bílý Kříž (Sulov), je tam jedna nebo 2 hospody, trasa Drtiče vede „těsně“ kolem, tj. na křižovatce se pojede vlevo do kopce a hospoda je vpravo asi 100 metrů, kdo to nezná, tak ho tam nenapadne se zastavit, takže fronty by tam neměly být :-)

          A vzdálenostně se to na oběd hodí, na Lysé bude plno a tá se dá vyjet ještě na tyčinky a pak po sjezdu a výjezdu od Visalájí na B.Kříž si člověk už vyrobí dostatečný hlad :-)

          Jinak minulý rok jelo 607 bikerů, pokud letos pojede 650, je to prakticky to samé.

          Navíc vše závisí na počasí, třeba bude špatná předpověď a hned může být o 100 účastníků méně. (ale hlavně ať neprší…)

          0 0
          • Motyll  

            Mám zapsané, tak ten příspěvek po sobě pls hned smaž – nebo tam bude narváno taky :)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              myslím že zas tolik lidí z Bikefora Drtiče nepojede, aby ucpali hospodu :-)

              a přinejhorším by tam vznikl takový menší BF sraz :-)

              0 0
          • mastihuba  

            pokud bude špatný počasí tak si sednu do hospody už v Kozlovicích nebo jak se to menuje a celej bílej kříž mi muže bejt ukradenej :D

            0 0
            • acidb  

              nešiř tady pesimismus:-)

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                taky doufám, že hnusně nebude.

                Hnusně bylo před dvěma roky, to byla fakt hrůza…

                Jinak ideální je nic moc předpověď, ráno mraky, aby pěší turisté zůstali doma :-) , ale na Lysé už jasno a pěkný výhled do okolí :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  na lysé jasno a výhled do okolí :D tomu sám nevěříš. Kolikrát už se za posledních 10let sjíždělo z lysé v dešti? 5× určitě.

                  0 0
                  • ROMAN_BIKE  

                    Jasně, pokud byl vrchol v mraku, tak na tom „kousku“ pršelo, nebo bylo mokro, ale pokud by jinde nepršelo, tak je to pořád mnohem lepší, než to co bylo v r.2008.

                    Ale jsem optimista, tady

                    http://www.foreca.cz/…ad_Ostravici?…

                    je předpověď na 10 dnů (Frýdl.n.O.) a 7.8. tam ještě není vidět, ale 3 dny před Drtičem jo a nemá pršet, teploty +20, +19 a den před Drtičem +27

                    a tady je samostatně den před Drtičem

                    http://www.foreca.cz/…ad_Ostravici?…

                    0 0
              • mastihuba  

                nevim kdo s ním začal už v meilech :D

                0 0
            • Paja  

              Predloni jsme to vyresili nejkratsi Drticovou zkracovackou rovnou do hospody a odpoledni degustaci Trubace v hospode Na mlyne, coz nejspis ta, co myslis;D

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                jo, na Drtiči je všechno možné, dokonce jeden jej chce letos jet jen na Janíkovou louku (tj. do sedla Červeného kamene u Kopřivnice, tj. jen pouhý 1 km po startu) a pak to otočit nazpět, prý jen pro ten pocit že odstartuje a že ten první kopec bude mít až až nad hlavu. Takže proti gustu… ;-)

                0 0
                • plevka  

                  to není špatný nápad :D ale doufám, že dojedu dál..

                  0 0
                  • ROMAN_BIKE  

                    Určitě! :-)

                    Pro zisk medaile je třeba mít razítko z Lysé hory, tam a zpátky to je 90 km. No a za těch 11 hodin do tomboly, to musí zvládnout každý, i kdyby šel všechny kopce pěšky :-)

                    0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Nevím jestli jsou mezi vámi vyznavači Facebooku (já ne), ale jen pro info, ode dneška je Drtič oficiálně na Facebooku.

      Podlehl jsem tlaku a založil jsem tam stránku.

      Tedy byl jsem tam dnes poprvé, naházel jsem tam fotky od r.1998 a videa z minulého roku a dál nevím co všechno s tím budu dělat, nebo jaké to bude mít ohlas… no kdyby jste mi někdo chtěl něco poradit, co tam nastavit nebo udělat jinak, tak díky za rady. Fakt jsem to dnes viděl poprvé :-)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Jen taková perlička, včera jsem tam (na tom facebooku) založil tedy tu stránku s Drtičem, dnes před chvíli jsem si řekl, že se mrknu, kolik lidí si ji přidalo tu stránku mezi své oblíbené, nebo jak se tam tomu říká (včera pozdě večer to bylo 9 ) a zjistil jsem, že se nepodívám, že zaměstnavatel tu stránku blokuje :-) tedy vím, že blokuje několik stránek, něco jako super.cz a další bulvár, takže mě mohlo napadnout, že facebook taky, aby lidi pracovali a netvrdli tam :-)

        Jinak je tu někdo kdo má ten facebook v malíčku? furt nechápu, proč jsou z něj lidi tak mimo, mi to přijde jako normální server, kde jsem založil stránku a kam se dají taky vkládat fotky a videa. Tedy ty funkce „hledat přátelé“ jsem nepoužil, chtělo to po mě heslo na e-mail, asi to chtělo prohledat kontakty a pak by to možná poslalo na každý nalezeneý mail pozvánku, že je já zvu na facebook (tedy myslím si to, od pár lidi mi takové pozvánky mailem došly) a to jsem zas nechtěl.

        0 0
        • Howgh  

          taky si myslím, že facebook není špatná věc.

          jeden dotaz – jak je to s doplňováním joulů? budou na cestě spešl občerstvovny, nebo jen ty pro širokou veřejnost ? Mám si vézt zásoby na celej den ?

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            Zatím to beru tak, že je to jen další informační kanál, prostě a) web Drtiče, b) tady Bike-forum a c) ten Facebook. Jestli tam bude více lidí než tady se ukáže časem, uvidíme…

            Ty občerstvovačky budou zase dvě, na stejných místech jako minulý rok, Visaláje a Raškovice (na webu v propozicích to jde na mapě vidět), opět to bude Aminostar a Xpower, zajišťovat to bude Klusport a právě jsme se o tom bavili, je krize a zatím se neví, jestli Aminostar přispěje tolik co minule, aby každý dostal při prezentaci energetickou tyčinku a co všechno na těch občertvovačkách bude. Vědět to budeme asi v pondělí, pak to všem napíšu mailem. I to jestli budou občertvovačky jen pitné, nebo ne.

            0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, tak v neděli jsem si dal Lysou, tam je to vše v pohodě a včera jsme namalovali poslední úsek, takže všechno by to mělo být připravené.

      Jen tu hřebenovku se Slavíčem jsem nestihl projet, prý je tam bahno, na to jsme napsal dotaz tady:

      http://www.bike-forum.cz/…ste-ted.html#…

      tak kdyby někdo z vás věděl…

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      kdyby se někdo chtěl mrknout, tak v těchto dnech dáváme do kupy seznam cen, které budou v tombole. Na Drtiči jsou všechny ceny losované, protože to není závod

      seznam je tedy tady

      http://www.drticbike.cz/…010/ceny.txt

      jen ta nejdůležitější cena je zatím tajná ;-)

      0 0
      • AsiJura  

        Tak já se přiznám že minulý rok jsem vyhrál první cenu, 4 denní zájezd do korutan na silnici, jel jsem Drtiče prvně, a štěstí se na mě usmálo. Byl jsem ale zklamaný že je to na silnici, když se jede MTB maraton, takže asi zapracovalo mé podvědomí, od kudrny přišel mail že se zájezd ruší pro malou účast a já si tak mohl vybrat zájezd do Rumunska, což byla krása. Bohužel né vždy mám štěstí, a tak jsem v rumunsku místo RB IQ6, které mám objednané sedlal nějaký vypůjčený slabý trekingový model s 60mm vidlou :D, i na tom se to dalo ujet, ale štve mě že se kvůli problémům s dodáním RB letos na drtiči neukážu, i když jsem přihlašený. Starý bike sem prodal a Rb snad bude příští týden, pokud to zase o dva týdny neodloží, jak už se 3× stalo. Přeju všem co jedou dobré počasí a vyhnutí se úrazům, já snad příští rok.

        0 0
        • jIrI___  

          S tím počasím to zatím vypadá bledě…

          0 0
        • onik  

          tak vidím že v RB letos hodně zaspali…ja naštěstí sem silničku koupil už v zimě a bajka v dubnu a strašně moc sem urgoval že si pro něj přijedu jen at to stihnout do tydne a světe div se za tyden fakt byl :)

          0 0
          • Manas  

            Oni nezaspali, proste s nima dodavatel materialu dosti vyjebal. A pak se to veze, no.

            0 0
            • AsiJura  

              Přesně tak, alespoň podle toho co psali, nemám důvod jim nevěřit. Konkrétně myslím chování FOXu.

              0 0
              • onik  

                aha ja myslel že jen zaspali a neměli vyrobeno dopředu

                0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Díky za info, aspoň vím jak to dopadlo s tou cenou :-)

          pořadatel Roman

          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      pokud někomu nechodí informace mailem, tak jsem to dal na web

      http://www.drticbike.cz/drtic/

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Tak se teď (pátek poledne) dívám na předpovědi počasí…

      podle těchto má více či méně pršet

      http://www.yr.no/…or%C3%A1vka/

      http://pocasi.idnes.cz/pocasi.idn

      http://wetter.web.de/…ter_stadt.pl?…

      http://www.accuweather.com/…orecast.aspx

      http://www.foreca.cz/…ad_Ostravici

      http://www.windguru.cz/int/index.php…

      http://www.chmi.cz/…e_oo_cr.html

      http://www.medard-online.cz/index.php

      a jen tyto jsou optimistické

      http://pocasi.centrum.cz/…i-v-cr.phtml

      http://pocasi.seznam.cz/… (Frýdek Místek a zítra)

      Zatím to vypadá že ráno a nebo dopoledne bude pršet a pak se to spraví, přestane a vyleze slunko

      0 0
      • Krab  

        Mno.. Centrum klame skoro vzdy.. Jak to tam vypada ted? Prsi?

        0 0
      • Motyll  

        Slunko vyleze až na tombolu.

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          slunko neslunko, hlavně ať neprší.

          pokud zprůměruji všechny předpovědi, tak ráno bude asi pršet, pak by mělo někdy (mezi 9 až 12 hod.) přestat a odpoledne by měly mizet mraky a při tombole bude možná až azuro

          0 0
          • petrbw  

            no, já asi pojedu za každého počasí.Celý rok se na to těším a tak to nevzdám.Dobře namažu a uvidíme.Chce to optimismus.Zbytek necháme na matičce přírodě.

            0 0
            • Krab  

              Tak to ja kazdopadne taky.. Ve vlaknu o Magurach Louise nekdo psal, ze mu prestaly piskat po jizde v poradnym bahne, takze kdyz uz nic, jedu tam s nadeji, ze mi konecne prestanou piskat brzdy :)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Ja sem namazal tedka…a preventivne nahodil predni blatnik. Ted nezbyva nez pripravit svacinku a tesit se:)

              0 0
              • Pavel  

                Já snad nakonec ještě vyměknu a:

                1. namontuji blatníky (které ale stejně nemám)
                2. přehodím na bahenní sadu kol (kterou mám)

                :-)

                Tož max ráno nás to trochu ocáchne, bláto aspoň nebude lepit a odpoledne se vysušíme… No a večer se… Na to se asi stejně vždycky těším nejvíc – na to „jedno“ dojezdové… :-D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ja uz prehodil na sadu bahennich kol (jine nemam:-o)

                  0 0
                  • plevka  

                    já už tam mám sadu bahenních kol od května od Šely :)

                    0 0
                    • Hynas  

                      No, a já jsem zvědavý, jak vám budu konkurovat na nanoraptorech…

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ja se jedu kochat, takze si muzes zkusit konkurovat jak budes chtit:))..ted mne napada, ze nemam nic do plaskule pro zahrati:-/ podcenil jsem pripravu..

                        0 0
                        • plevka  

                          taky jedu na pohodku, můj cíl je hlavně zdolat Lysou a udržet kolénko v poklidu :) s tou plaskačkou to nejni zlý nápad, ale pozdě bycha honit, už jsem u našich v Kopřivnici a slíva je v Lipníku..no každopádně se těším a před spaním se pomodlím k Radegastovi, ať na nás nesesílá déšť ;)

                          0 0
    • Smazaný účet  

      tak at nam zitra vyjde pocasi, valim spat!:)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Jo, ať výjde!

        dnes (v pátek) přišlo k prezentaci asi 300 lidí

        uvidíme kolik se zítra doopravdy postaví lidí na start

        0 0
    • nox159  

      jo lidi, hodne stesti a malo destě a blatička :)

      0 0
    • Howgh  

      čím jste teho svatého Petra zkorumpovali, že bylo tak krásně slunečno.. :-)

      0 0
      • Black knives  

        Jak se ti to líbilo? Večírek byl fajn, a díky za knížku. Byl jsem s bikerama z Opavy na trailech, a lidi z Drtiče jsme dost potkávali. Na náhonu na Žermanice byla i kontrola. Kolem vede můj trail.

        0 0
        • Howgh  

          bezvadný a náročný. Terén těžší než jsem čekal kvůli bahnu. fakt velký dík pořadatelům. parádní přátelský atmosfér se ale nedá naorganizovat. To musí být v lidech. Valaši jsou holt valaši. Viz Drásal. tam je to taky paráda..

          Náhon na Žermanice … sory, nevybavuju si kde to je

          0 0
          • mr.nikdo  

            muzu se zeptat, nemate nahodou zlutou prilbu s ruplym stitkem a stribno zelenyho authora?

            0 0
            • faba  

              Má :-)

              0 0
            • Howgh  

              mám. Kde jsme se potkali ?

              0 0
              • mr.nikdo  

                hehe urcite na K-5 :) (takovej ten zmatenej co hledal razitko a obcerstvovacku s oranzovou prilbou :))

                a potom jak byl ten kopecek tusim v Janovicich na vrcholu v polich a kousek sme jeli i vedle sebe :)

                0 0
                • Howgh  

                  .. na K 5 byl mozek už hodně odkrven, ale na Palkově to bylo ještě horší :-)

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    jj, taky jsem tak nejak mel… jsem letel, abych stihl si dolit od nich piti (na mape bylo ze tam budou jen do 5 a pak mi tam jedna rekla, ze tam budou dyl, ale jina skupina…)

                    0 0
            • JSt  

              ty honzikovi vykas, jakoby byl nejaky stary kmet :-))

              0 0
    • petrbw  

      Chci poděkovat Romanovi a celému týmu lidí kteří mu to pomáhají organizovat a zajišťovat.Drtič byl skvěle připravený, štamprlka v cíli byla milým překvapením a za organizaci tomboly máte ode mě veliké plus protože to děláte tak, že nikdo nemůže říct ža ceny jsou předem „rozebrané“.Jeli jsme čtyři a moc jsme si to užili.Fakt bravo.Petr

      0 0
      • mr.nikdo  

        taky bych chtel podekovat :)

        byl to muj 1. zavod a paradne jsem si ho uzil :)

        0 0
        • jIrI___  

          No, Drtiče bych za závod zrovna nepovažoval ;-)

          0 0
          • petrbw  

            Hele to máš jedno…někdo závodí sám se sebou.Já třeba taky.Hlavně, že se všichni bavili.

            0 0
        • Jaroslávek  

          Jedu Drtiče a ejhle nikde Nikdo.-)

          0 0
          • mr.nikdo  

            Jj, a to jsme stal kousek pred Klikou na startu ;)

            jen se klika porad divala jinym smerem…

            Bylo to aspon pekny prekvapko? :)

            0 0
            • Jaroslávek  

              Já přifrčel na start 5 minut před, ale příště se neupejpej.

              0 0
              • mr.nikdo  

                Ok, priste tam dovalim a bude ;)

                Pokud priste bude :-D

                v kolik ste vubec dovalili do cile?

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Kolem 2o-té.

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    tak to jste mohli byt ta skupinka o ktere mi rikali v jedne vesnici… jsem tam cekal na kamose jeste :-D

                    ja mam fotku z 20:10… :-D tak asi tak nejak – sme se minuli v cili :-D

                    0 0
                  • Howgh  

                    čas focení : 20:20 Jste dobří. Dojeli jste jen půl hoďky po mně. :-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      správně, tady neni místo pro skromnost :D

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Chceš-li to přesně: 2o:23. Právě proto jsem začal jezdit Drtiče s těmi, kterým o čas zas tak moc nejde, na to jsou závody, užil jsem si jich dost. Jedinej limit pro mě je snad abych nezatměl.

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        tak my nakonec podle tabulek cas 20:12 :)

                        ale fotka v mobilu je 20:10… uz par minut po dojezdu :-D

                        ale my osobne si hodne gratulovali, ze jsme to dojeli :-D

                        0 0
                      • Karaya  

                        Já věděl proč s váma tentokrát nejedu ;-)

                        Konečně jsem zažil Drtiče bez jakýchkoli front a tlačenic a všechny sjezdy volný :P

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Todle si můžu vzít dost osobně.-( Je pravda, že ten začátek fronta byla.

                          0 0
                        • slou  

                          Kurnik však kritický je jen ten první a pak když chytneš někoho z Ondřejníku dolů. Jinak sjezdy byly letos super :) sjezdovka z Lysé taky, jak vršek tak spodní kamínky. Přístí rok se nesmím tak moc kochat u chat ;) … jinak za letošek byl Drtič povedený …

                          0 0
                          • Howgh  

                            Karaya míní fronty na polívku a škopek v chatách. Já rači sušil hubu, než takovou vystát.

                            0 0
                            • Howgh  

                              …byl jsem v zadní půlce štrůdlu a málokdy jsem měl ve sjezdu před sebou prostor. Dokonce jsem měl kolizi při pokusu o myšku..Naražená holeň mě neomezila v další zběsilé (relativně :-)) jízdě…su šetřílek…plní mě uspokojením, že destičky v brzdách mám pořád jako nový

                              0 0
                            • Jaroslávek  

                              Karoš těžko, ten na škopek není.-) NAŠTĚSTÍ lidi nečtli pozorně příspěvky Romana Lipového, takže chata na Bílém kříži 1oo m od trasy byla absolutně prosta „zběsilých“ závodníků jako ty a spol.-) Tak jsme si to tam hoďku užili, no.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Tip pro priste, pokud jde o tu chatu s vyhledem na stran, maji tak moc dobre strapacky se zelim:)

                                0 0
                              • Howgh  

                                je fakt, že všelijaký popisy trasy a podobně moc nesleduju, páč bych je stejně hned zapomněl…

                                0 0
                              • Karaya  

                                Nejsu, fronty jsem fakt myslel na polívku a kofolu :-)

                                0 0
                          • Karaya  

                            btw. jses na videu jak to drtis v tom prvnim kamenitym stoupani na Lysou..

                            Co skody na kole? Ja jsem odepsal retez (ale ten by uz stejne sel), kazetu a mozna levy lozisko na HT2…

                            0 0
                            • slou  

                              No koukal jsem a kdesi jsem sa viděl :) dokonce i na tom krátkým asfaltu s tím sloupkem dole, tam jsem si myslel že fotka a ona kamera. … jinak v tom prvním stoupání jsi byl jen 3 minuty přede mnou, to jsem tě mohl kurnik dojet :) Škody jsou řetěz tak rychle sjet C9, před Drtičem 3 zoubek po drtiči měrka propadla. Uvidím co na to řekne kazeta a jak to bude střílet, jinak si myslím že pohoda.

                              0 0
                              • Karaya  

                                No před D na C9 132.5 po D 132.8 a další už střílí.. Jsem chtěl nasadit Shitmano, ale už žádný nemám, tak měním kazetu :-) Navíc ještě že jsem to rozdělal, protože jsem měl na RM5 pěkně povolenej ořech i osu..

                                Destičky v pohodě, z těch skoro neubylo…

                                3 minuty nejsou moc, jsem se cestou na Lysou zastavil párkrát na maliny, vědět to, tak jsem se zdržel víc.

                                V kolik jsi byl nahoře? Já asi chvílu po 11té..

                                0 0
                                • slou  

                                  Pokud si to dobře pamatuji tak něco mezi čtvrt a půl 12. Ale přesně to nevím bo mi zdechla baterka v tacho a tak jsem jel podle odhadu ;)

                                  0 0
                                • Paja  

                                  Se slouem jsme se na Lyse jeste potkali a kdes mijel ve sjezdu nas vis…

                                  0 0
                            • Howgh  

                              pokud jde o mě, můj egoista – řádně maštěný – přečká po každý v pohodě. Až na občasnou výměnu destiček. Řetězy střídám tři,…po takové akci ten řetěz naložím do oleje…

                              0 0
                        • Paja  

                          Takovej Drtic by me nebavil, krom prvniho sjezdu z Ondrejniku byly sjezdy volny i tak, diky Romanovi za tip na obed na Sulove, opravdu tam odbocil malokdo, docela by me zajimal cas jizdy, protoze z Prasive jsme furt nekoho predjizdeli…

                          0 0
                          • Paja  

                            …my jsme meli 9:05, takze 4:15 jsme nekde prostali/prosedeli.

                            0 0
                            • Karaya  

                              To je mazec, skoro polovinu casu v hospode, to je slusnej vykon, je videt ze vas nikdo nepopohanel :-)

                              0 0
                              • Paja  

                                Kluci budou mit cas stani kratsi, nektery kopce jsem jel svym tempem a pak na ne cekal – treba na boruvkach pod Lysou;) (kolik mas cas jizdy ty, pane Maňas?), navic tipuju, ze i kdyby si clovek sel jen orazit 6× mapu + doplnovani vody + zachcavky, tak to aspon hodinu hodi – proto me zajimal ten tvuj jizdni cas…

                                0 0
                          • Jaroslávek  

                            Jestli budu jezdit i v budoucnu, doufám, že mi zachováš svou přízeň, už jen kvůli té orientaci.-)) Nelze zapomenout na Ráďu a jeho podpůrnej tým, borůvkový koláč ještě teplej byl eňo, ňuňo. Jo a tentokrát „ten co vozí chleby“ nedojel jak jsem se dočet, asi letos nemá najeto.

                            0 0
                          • ROMAN_BIKE  

                            není zač :-)

                            a jsem rád, že mám dobrý odhad :-)

                            0 0
                    • Paja  

                      nevis svuj cas jizdy? pocitam, zes nikde nevysedaval po hospodach a soukromejch obzerstvovackach jako my;)

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Je to chrt a ti nezastavujou.-)

                        0 0
                        • Karaya  

                          Nahodou jsem zastavil nekolikrat pro razitko, taky jedna tajna kontrola byla a krome dvou jidel jsem na Ropicce venoval cas i ociste kola – ve snaze zachranit alespon kazetu…Tak jakypak chrceni.. a to nezminuju sber vynikajicich lesnich plodu cestou na Lysou, stejne jako loni :P

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            Pája se ptal myslím na čas Howgha.

                            0 0
                            • Howgh  

                              haproval mně tachometr, tak čistej čas jízdy nevím. Do cíle jsem dospěl v 19:50, tudíž 12:20…

                              0 0
                              • Howgh  

                                …vzhledem ke své výkonnosti a neznalosti obkratek – jak trasu ošulit – jsem se fakt nemohl v krčmách moc zdržovat, abych to ňák solidně stih..

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Pokud je mi známo, trasu zásadně nešulíme.

                                  0 0
                                • mastihuba  

                                  na drtiči to neni šulení, tam je to jasně napsaný v pravidlech, že jedeš po trase tak dlouho dokud mužeš :D

                                  0 0
                                • Pavel  

                                  Trasa přece ošulit nejde, protože trasa není pevně dána. Důležité je přeci mít razítka z kontrol. ;-)

                                  Já se v krčmách zdržel celkem lehce přes tři hodiny. Nejlepší to bylo asi na Kotáři; dal jsem si kofču, pak jejich skvělou česnečku. A pak jsem si řekl, není kam spěchat a dal si ještě i kafíčko; pořádný hrnek. V klidu jsem si ho vychutnával a koukal se, jak ostatní pobíhají sem a tam :-)) Prostě pohoda a klídeček…

                                  Kontroly jsem dal všechny a stihl dojet ještě za (trochy) světla…

                                  0 0
                                • Howgh  

                                  oohh, soráč…zvolil jsem nevhodný termín. „šulit“ sem fakt nepasuje

                                  0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Nepřeháněj to s těma závodama, ve čt bude Šmelc, před „okolo Brna“ pjekný rozjetí.

                                    0 0
                              • Paja  

                                skoda, je to sice jedno a na Drtici zvlast, ale pro srovnani by me to zajimalo, protoze ty lidi, ktery jsme predjizdeli mezi Prasivou a Hurkama a taky co pak tlacili na Janikovu louku vypadali, ze kazdou chvili padnou;)

                                0 0
    • Smazaný účet  

      Diky organizatorum, super akce! Trat paradni a kdyz jsem se konecen doidil na Visalaje, konecen zacly ty prave Beskydy, bahno a sutry! Ikdyz to stalo dost sil, bahno jsem si patricne uzival:) Sutry taky, akorat jsem dvakrat cvakl zadni kolo:-/

      Jeste bych rad podekoval trem olomoucakum, kteri mne tahli v drsnem tempu od prasive az do palkovic, kdem jsem naprosto vycerpan odpadl a dale se plouzil sam. Palkovicke hurky zustaly nepokoreny, tak mam paradni motivaci na pristi rok.

      Organizatorum vsechna cest!

      0 0
    • jirin  

      Zdravim vsechny drtice, jeli jsme s manzelkou a moc se nam to libilo. Akorat nevim proc, jsme si mysleli (ja jsem myslel) ze musime mit alespon 4 razitka z kontrol, takze v cili tachometr ukazoval 115km, prestoze nam jeste 2 razitka chybela :) Diky

      0 0
    • Jarman  

      Také se přidávám k děkování. Perfektní trať, lidi, organizace, prostě vše super…

      doufám, že příští rok nám organizátoři přichystají nějaké změny trati, přeci jen tato již byla dvakrát…

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        trať se jela dokonce 3×

        (i když poprvé návrat z prašivé „kolem Lysé“ do Frýdlantu a zpátky po stejné trase, jako ráno a letos změna jen v Bašce, když spadl ten most)

        A to zcela vyjímečně, protože celý den brutálně pršelo, pro většinu to fakt nebylo.

        Na start se sice postavilo 550 biekrů, ale celé to projelo jen 117 a absolutní většina bikerů to otočila na Lysé a nebo před Lysou a taky bylo hodně, kteří nezískali ani jednu kontrolu…

        Tak proto jsme ten ročník jako by nezapočítali.

        0 0
    • plevka  

      tak Drtič byl super, ikdyž jsem neujel celou trať, parádně jsem si tu „pohodovou projíždku“ užil, příští rok jedu zas a snad dám i více kontrol :) nějaké fotky pořízené cestou zde

      Jo a velký dík pořadatelům.

      0 0
    • Howgh  

      pár krajinek

      http://howgh.rajce.idnes.cz/…ar_krajinek/

      fotil jsem zhruba do poloviny vyjížďky. pak mě došlo, že jestli chcu stihnout vlak v 20:30, měl bych pohnout

      0 0
    • ferda  

      díky za fajn vyjíždku…jel jsem zatím dvakrat, predloni a letos… pokazde jsem po zavode zjistil, ze mam praskly ram, ale letosni 12. misto za to stalo :)

      0 0
      • faba  

        O důvod víc koupit nové kolo. To jsou ty tvoje sjezdy bez brzdění. A kup si něco pořádného, ať to vydrží. :-)

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      jinak dnes, 8 dní po Drtiči, jsem zprovoznil ankety

      http://www.drticbike.cz/…0/ankety.htm

      0 0
      • plevka  

        vyplněno ;)

        0 0
      • gmbiker  

        Taky vyplněno.

        U poslední kolonky bych klidně zaškrtl víc úseků. Nebo přidal otázku, který kopec byl nejkrutější. Pro mě osobně výjezd na Janíkovu louku. No, výjezd…

        0 0
      • ševča1  

        vyplněno. těším se na další ročník.

        0 0
    • Howgh  

      jak to dovopravdy bylo – http://www.cykloserver.cz/aktuality/…

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        zajímavě napsané, samí „Drásalisti“ :-)

        ale je fakt, že stížnosti na to, že u jiných maratonů končí zbytečně brzo a nedají bikerům-nezávodníkům moc šancí si to projet, tak to jsem slyšel už od více bikerů…

        0 0
      • plevka  

        máš to poutavě napsaté,akorát ti „Drásalisti“,jak už píše Roman, mi tam moc nesedí :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          možná to bylo myšleno tak, že se „drásají do kopců“ :-)

          0 0
          • plevka  

            to je možné, ale hodně to svádí ke spojování s Drásalem :)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              to asi všechny :-)

              0 0
            • Howgh  

              Šmankote, já to zvoral – fakt je to překlep. Hned volám Michalovi…snad bude tak benevolentní a opraví to. Zatím dám vysvětlení pod článek…fakt se omlouvám … skleróza je sviňa

              0 0
              • plevka  

                myslím, že to není žádná tragédie, stávají se mnohem horší věci :)

                0 0
              • Jaroslávek  

                Já hned věděl že tam patří drtičové.

                0 0
              • mastihuba  

                u staříka, kterej (ve třiašedesáti?) zvládne loudání a na drtičovi se ani pořádně nezadejchá se dá nad maličkostma přimhouřit oko. :D

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.