• ROMAN_BIKE

    Ahoj bajkeři,

    dnes, ve středu 5.3. bylo zahájeno přihlašování na Drtiče 2014!

    http://www.drticbike.cz/drtic/

    Jen připomínám, že minulý rok byl limit naplněn za 5 týdnů a pak byl vyhlášen stop stav. Sice se dostalo ještě na pár náhradníků, ale spoléhat se na to nedá.

    Trať je stejná jako minulý rok – jede se československý masakr :-)

    125 km a 3600 nastoupaných metrů

    startovné je stejné, 200 předem a 300 později

    Anketa: přijedeš na Drtiče?

    30x
    77%
    ne
    2x
    5%
    0 0
    • hctr  

      Prihlasky poslany :)

      0 0
      • Pavel  

        Sakra, zase jsem nestihl „první“ vlnu přihlášek… :-DD

        To je tak, když člověk dělá blbosti (=pracuje) a nevěnuje se důležitým věcem!

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          ale stihl :-)

          0 0
          • Pavel  

            Tak to je fajn. Budu spát klidněji… :)

            0 0
            • Pavel  

              No tak teda nevím nevím. To číslo… Po čtyřech letech NEJSEM v první padesátce… :-/ Asi se pojedu jen tak projet… :)

              0 0
    • Pajas04  

      Už jsem přihlášen, těším se. Bude to má čtvrtá účast :).

      0 0
    • Smazaný účet  

      Skladacka jede taky :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Toz registrace by byla, ted jenom abych zvladl najet tech prvnich jarnich 200km at se uplne netrapim na trati:D

      0 0
      • Pavel  

        Prvních jarních 200 km jsem najel v první polovině ledna… :-D

        0 0
      • jIrI___  

        Stejně máš koule. S podobným nájezdem nemám odvahu do toho jít :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak cilem je se projet…je mi jasne, ze dojedu nekdy vecer a s max trema kontrolama, ale co:)

          0 0
          • mastihuba  

            to neni bezpodmínečně nutný, sudety jsem taky dojížděl s maníkem co to jel jen z tradice a říkal že na kole rok neseděl. :)

            0 0
            • Slavoš  

              Když má někdo nadělíno zhora, tak může jet i po roční pauze (stejně dělá něco jiného,co ho udrží v kondici).Já jen musím dřív začít zobat traťovky, loni jsem začal pozdě a pak mě to krutě dohnalo.

              0 0
            • Smazaný účet  

              No..tak proste se projet. Je jasne, ze kdybych mel najeto, tak si to pak vice utiju (= mene protrpim), ale i tak by to zadny odvaz nebyl bo za posledni roky neni na cem stavet…takze to porste neresim a jedu. Kdyz toho mam plne zuby, tak sjedu na zkracovacku a vim, ze to mam 10km do kopce a pak 20 po silnici nez dojedu do cile:DD

              0 0
      • Spící kníže :-)  

        To zvládneš za den trošku posvačit, pár dřepů a jde se na to :-)

        0 0
    • Ice-goofy  

      Snad to vypadá, že letos se objevíme i z konce republiky. Snad to klapne pár nás bude…

      0 0
    • Ice-goofy  

      Samozřejmě místní Goofák nás zlanařil ;)

      0 0
    • Paja  

      Romane, kolik budou letos stát trika?

      0 0
    • mastihuba  

      já jen abyste se mnou nepočítali :)

      0 0
      • karlos2053  

        Ty vostudo. To poslední roky pěkně flákáš. Celý jsem to poprvé objel s tebou a ty už na to roky dlabeš. Tak snad na SNT.

        0 0
    • plevka  

      jednou už to celé dám, takže letos se o to zase pokusím :)

      0 0
    • bosmilan  

      Taky jsem se taky přihlásil a doufám,že se mi podaří objet celou trasu ještě za světla :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        hlavne nenapadne, co?:)

        0 0
        • bosmilan  

          :D:D Vždyt já na kole vůbec nejezdím a do startu už moc nechybí,takže toho už tolik nenatrénuju :D

          0 0
        • jIrI___  

          „Taky jsem se taky přihlásil a doufám,že se mi podaří 2× objet celou trasu ještě za světla“

          Takto to chtěl napsat.

          0 0
          • Slavoš  

            Tak by to měl ON mít.Ne jednou, ale dvakrát, stejně by to za světla stihl.

            :-D

            0 0
        • Pavel  

          Tak hlavně, aby fakt nenapadlo… :-DD I když, v tom letošním bláznivém počasí jeden fakt už neví… :-/

          0 0
    • Pavel  

      Tak už vím, proč jedni dva mojí kamoši ZÁSADNĚ dojíždí Drtiča po půlnoci. Cit „Ba né, Drtič končí o půlnoci. To už jsou první dvě místa následujícího ročníku.“ :-DD

      0 0
    • Derwen  

      Přihlášen, bude to premiéra, už se těším…

      0 0
      • kowalski1410  

        Jsem na tom stejně :-)…dnes ráno jsem se přihlásil a nafasoval jsem číslo 2×x :-o

        0 0
        • Derwen  

          Já se hlásil včera večer a číslo zatím nemám, ale vzhledem k avizovanému rekordu 300 přihlášených za den to bude někde k té třístovce…

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            přesně tak, teď je v seznamu necelých 300 a jsou tam ti co odeslali mail včera (6.3.) do 17,31.

            Ti co později, tak tam budou časem

            0 0
            • Derwen  

              Tak je to jasné, 6.3. 20:52 :-) Jen tak orientačně, ta velikost triček odpovídá ± standardním M, L apod.? Díky!

              0 0
    • ROMAN_BIKE  

      tak tu máme další rekord, vypadá to, že se na Drtiče během prvních 24 hodin přihlásilo přes 300 bajkerů…

      do seznamu jsem stihl zapsat cca 200, zbytek zítra a další dny

      0 0
      • Pavel  

        S takovým tempem se budou za pár let pořádat okresní a krajské kvalifikace… :-DD

        0 0
      • terkad  

        Kruci, to se jako fakt mám přihlásit ještě než najdu parťáka, kterej mě ukáže cestu do cíle? Protože sama netrefím ani na ten start :D

        0 0
        • Pavel  

          Na start stačí sledovat borce s „cedulkama“ na bajkách (a jedné skládačce). A do cíle je to stejné… ;-)

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            letos kromě borců na bajkách a jednoho na skládačce jede navíc jeden prý i na koloběžce…

            (prý nějaké lepší, s kotoučovkama)

            A to i dvoukolo bylo na Drtiči.

            Tak si říkám koho všeho ještě ten Drtič nepřiláká

            0 0
            • Pavel  

              Tak zatím je tam stále ještě „rezerva“… AŽ se přihlásí Zimovčák a objede Drtiče na „vysokém“, tak PAK teprve mne to nasere… :-))

              Dvoukolo jsem nepotkal (letos je to teprve můj pátý Drtič), zatím „nabízím“ tu skládačku (však mi to taky dalo práce ho „zlomit“, aby jel; no a jel; a už je náš:), Libertu (loni – viz foto někde tady ve vláknu) a cyklokrosku (předloni?). A loni jednoho běžce k tomu…

              Prostě na bajku je to asi nuda… :-DD

              0 0
              • ROMAN_BIKE  

                to ne :-)

                jsou to prostě jedinci, co mají raději něco jiného

                a nebo exhibicionisti co chtějí něčím šokovat :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak jestli si muzu vybrat, tak jsem jedinec :-)

                  0 0
                  • Slavoš  

                    Tak ty jsi určitě " jedinec " , dáme zas nějaký pivko v pátek ???

                    :-D

                    0 0
                    • Pavel  

                      No já teda nevím, ale je opravdu jen „jedinec“ někdo, kdo Drtiče pojede po třetí na skládačce?!? Nespadá to už spíše do kategorie „exhibicionisti co chtějí něčím šokovat“? No, i když vlastně, takových exhibo exotů tam bude cca 600… Takže jo, je to „jedinec“… :-D

                      0 0
                      • Pajas04  

                        Tak kdyby to týpek na skládačce dojel celé, tak by to bylo taky o něčem jiném ;), ale pokud se nepletu dá jen pár kontrol a tím to končí.

                        0 0
    • ghostik  

      Taky to letos zkusím :D. Ale bolí mě nohy jenom si to představím…

      0 0
    • bosmilan  

      Dneska jsem se čirou náhodou zjevil v Kopřivnici,tak jsem si vyjel na Jeníkovo sedlo a ve sjezdu do Vlčovic se ujistil,že tam je v jednom úseku bláto celoročně :-)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jen krátké upozornění: volné místa na Drtiče do pár dnů nebudou…

      Takovou smršť přihlášek jsme fakt nečekali

      0 0
      • terkad  

        Nakonec jsem posílala dnes, tak snad se ještě vejdu :)

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          tak a je PLNO, 900 míst bylo rozebráno za 5 dní…

          0 0
          • Pavel  

            Tak to je mazec…

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              minulý rok to trvalo 5 týdnů,

              tak nevím co se děje…

              0 0
              • Pavel  

                Tak snad příští rok to nebude trvat 5 hodin…

                Co se děje? Je to prostě nej akce na celém světě! ;-)

                0 0
              • bochov  

                Co by se dělo ta akce ma dobrou atmosféru a je jedno jestli jedeš na spešlu anebo olpramu jde v celku o nic v cíli dosteneš medaili a pulku a člověk je spokojenej jenom se bojím že zase někdo spadne v tlačenici směrem na Janikove sedlo.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ja jel sam nikdo se netlacil, staci pockat az hlavni vlna odjede

                  0 0
                  • Pavel  

                    Bať bať, pohodička, klídek, ranní kafčo, zkouknout, jak vystřelili nedočkaví, a pak v klidu odjet ve druhé vlně. No a potkat nedočkavce z první vlny, jak řeší defekt 300 m za stadionem… :-DD

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      a ze jich neni malo:)

                      a jinak pro tu spravnou atmosferu se hned po startu zamazat jako prase:)

                      0 0
                      • Pajas04  

                        Zasvinění vždy zaručí první sjezd, který snad nikdy nevysychá…

                        0 0
                      • had_zachau  

                        jako napriklad loni, clovek zasrany po prvnim sjezdu a pak furt jenom sucho :D

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jj..parada… Navic jak bylo teplo, tak jsem za chvili usnul a radeji volil cestu vodou nez jet ve vlacku a doufat ze nekdo predemnou nastapne..:)

                          0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Tak to sepíšu znovu:

      Drtič zaznamenal nový rekord a to v přihlašování (nebo v zájmu). Nejen že za prvních 24 hodin se přihlásilo mailem 346 bajkerů, za 4 dny 650 bajkerů, ale všech 900 míst bylo rozebráno za pohých 5 dní!

      To se ještě nikdy nestalo…

      Dalších 150–200 zájemců zapíšeme jako náhradníky

      0 0
      • kamaro  

        Ještě že jsem se přihlásil hned druhý den ráno a nenechal jsem to na poslední chvíli, za pár let to bude snad jen pro zvané. Jen aby z toho časem nebyla masovka, ztratilo by to kouzlo, 900 bláznů stačí.

        0 0
      • Ice-goofy  

        Také jsme tam ;)

        0 0
      • Smazaný účet  

        ***** to je smrst:DD

        A to jsem si rikal ze to mas cas a prihlasku poslal spise z hecu…ted abych jel:D

        0 0
    • mr.nikdo  

      Jupiii jsem tam :-D.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      tak jsme čekali, co se strhne za diskuse ohledně nového způsobu placení a normálně nic… ticho po pěšině… až překvapivě :-)

      0 0
      • terkad  

        Mě spíš překvapilo, že to tak není běžné. Normálně se přeci někam přihlásím, mám cca týden až 14 dní na zaplacení a pak moje místo propadá, ne?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Neni o cem diskutovat, dnes ma snad kazdej internet banking a neni pro nej problem poslat prachy predem. A vuci ostatnim je to ferovejsi a pro vas jednodussi. I tak je te prace azaz.

        0 0
      • Pajas04  

        Je to tak mnohem férovější, proto si nikdo nestěžuje ;). I když vždy platím až při prezentaci (za deště bych účast dost zvažoval), tak mi tohle vůbec nevadí.

        0 0
      • Pavel  

        Bych zaplatil klidně i hned, ale nevím, kolik za tričko… ;-)

        0 0
        • Pajas04  

          Cenu máš na stránkách – 400Kč ;).

          0 0
          • Pavel  

            Nevím barvu,nevím vzor. Nebudu přece kupovat zajíce v pytli.. Ještě bych nakonec nedal Drtiče komplet, k tomu tričko na prd… No a ztracený rok na p*ču by byl tu… ;-))

            0 0
            • Pajas04  

              Vzor tam je :P, já jen, že jsi psal, že nevíš kolik za tričko, tak jsem myslel, že jde jen o cenu ;).

              Když Drtiče, tak celého! Do půlnoci času dost :D.

              0 0
              • Pavel  

                Za tričko jsou 400 kila, tuším že… ;-)

                Tak jistě, že CELÉHO! Loni jsem udělal naprosto amatérskou chybu, na Bílém kříži jsem si dal nevyzkoušenou energotyčku. A pak jsem „zvracel“ až do cíle. Bylo to fakt hodně dlouhé. Nemůžeš jíst, nemůžeš pít… O to víc mne štve, že jsem tu poslední kontrolu z Pusteven vědomě vynechal a jel dolů po Knížecí… :-/ Měl bych to jinak komplet…

                Letos tedy – NEŽRAT nic, co jsem už někdy nežral; a raději se dát třebas i to pivo! :-)

                0 0
                • wilda81  

                  Prý raději. Pivo je základ! :D

                  0 0
                • Pajas04  

                  Jojo, když už něco nevyzkoušeného, tak určitě ne na tak drsné a dlouhé vyjížďce/závodu…

                  Já si dát na BK pivo, tak do cíle nedojedu, nejsem po tom schopen vůbec šlapat a navíc alkohol za řídítka nepatří ;).

                  Škoda té kontroly, ale letos tam beztak jak naschvál nebude ;).

                  0 0
                  • Pavel  

                    To já pivo dřív taky ne. Ale co už nezávodím, tak s tím problémy nemám. Užívám si to… ;-)

                    0 0
                • jIrI___  

                  A na některou ze spojovacích silnic bych postavil policajty s alkoholtesterem, to by se obecní kasa naplnila :)

                  0 0
                  • Pavel  

                    Nákej chytrej, ne? Nejsi ty polda? :-DD

                    Klidně ať si tam stoupnou, já s tím problém nemám… ;-)

                    0 0
                  • ROMAN_BIKE  

                    další důvod volit trasu co nejvíc mimo veřejné komunikace ;-)

                    0 0
        • ROMAN_BIKE  

          hlasování je teď do neděle, tak pak pošlu info o tričkách.

          do té doby jsem o tom nechtěl moc psát, myslím že je lepší nejdříve počkat, jakou barvu bud tričko míst a pak až objednat, pokud člověk to tričko v té dané barvě chce. Času na to bude dost, od 17.3. do 28.4.

          Na druhou stranu ale věřím, že je dost lidí, co to tričko chtějí ať už bude mít z těch barev jakoukoliv :-)

          PS: ostatním díky za názory ohledně nového způsobu placení

          0 0
          • Pavel  

            S novým způsobem problém nemám, ba naopak. Dobře, dostal jsi mne, tričko samozřejmě budu chtít v jakékoliv barvě i vzoru… ;-)

            Takže chceš poslat 600? :)

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              jo jo, 600,–kč

              a poslat hned je to taky možné, když to tak někdo chce :-)

              ale jak jsem psal, ideální je počkat do pondělí, nebo do příštího týdne až tam budou větší fotky těch triček ve „vítězné“ barvě včetně toho obrázku, pak se podle toho rozhodnout. Času je dost ;-)

              0 0
              • Pavel  

                Tož já počkám, s tím problém nemám. Ale varoval jsem tě! ;-))

                0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Ahoj, bajkeři a účastníci Drtiče, určitě jste zaznamenali nedávno zprávy, že na Pustevnách vyhořel Libušín. Perla Pusteven. Přes Pustevny vedly snad všechny ročníky Drtiče… I proto jsme přijali nabídku od Miry Prašivky, velkého propagátora Valašska, který nám do Drtičovské tomboly dlouhobě dodává oblíbené cyklistické dorty a také poskytuje servis účastníkům, když jedou kolem jeho cykloservisu ve Frenštátě ( http://www.cmpsport.cz ), že by letos přišel na Drtiče ve valašském kroji vybírat příspěvky na opravu Libušína. Můžete tak na opravu Libušína přispět na Drtiči a nebo i nyní, přímo oficiální účet Valašského muzea.

      Děkujeme za podporu

      Roman a Vláďa, pořadatelé Drtiče

      Mirek Prašivka: Teď musíme Pustevnám vrátit, co nám dávaly

      http://moravskoslezsky-kraj.5plus2.cz/…y-jicin.aspx?…

      foto Libušína při Drtiči 2013, od účastníka mrázka

      http://mrazekno1.rajce.idnes.cz/DRTIC_2013…

      Valašské muzeum, oficiální stránka sbírky

      http://www.vmp.cz/…va-libusina/

      zprávy Českého rozhlasu: již se vybralo přes 180 tisíc

      http://www.rozhlas.cz/…uje–1324024

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, podoba letošních triček je známá

      objednat (a zaplatit) se dají pouze do 28.4.2014

      více info

      http://www.drticbike.cz/…/default.htm

      0 0
      • Lily-Brno  

        ahoj, není náhodou možné objednat dámské v té grafitové? třeba s nějakou cenovou přirážkou nebo tak… díky. jinak obrázek je úplně super :)

        0 0
        • kamaro  

          ahoj, není náhodou možné objednat pánské v té žluté? třeba s nějakou cenovou přirážkou nebo tak… díky. jinak obrázek je úplně super :)

          0 0
          • Lily-Brno  

            došla vlastní slova nebo pokus o sarkasmus?

            0 0
            • kamaro  

              Ne, o sarkasmus nejde. Tvůj příspěvek obsahoval vše co jsem potřeboval, změnil jsem jen požadavek va provedení a barvu.

              0 0
        • ROMAN_BIKE  

          ahoj, poptám se

          (pak sem napíšu)

          0 0
          • Lily-Brno  

            moc díky :) chápu, že účastnic není tolik jak pánů, a tak by to byla komplikace. (prosím nechápej to tak, že zase ženská, co si vymrčuje – jen zjišťuju možnosti ;) )

            0 0
          • Luky-y  

            Ahoj Romane,

            měl bych stejný dotaz jak byl již psán. Pánské triko ve žluté?

            Nevím zda jsi už neodpovídal, ale nikde jsem to nenašel.

            Díky, Lukas

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              ahoj, tak bohužel… jako pořadatele nakoned nebudeme dělat více barevných možností, ale prý bude možnost si to zvlášť objednat od uaxu, v jakékoliv barvě, s tím že přední i zadní grafika bude stejná, jako na tričkách na letošním Drtiči. Zjistím to ještě…

              0 0
              • Lily-Brno  

                Děkuju za zjištění. Pak už by nás asi jen zajímalo, jestli ta možnost bude na 100% a jaká by byla cena :) Nebo na koho se obrátit? Ať kdyžtak neskončíme úplně bez triček…

                0 0
    • Ralan  

      Ahoj, chci se zeptat, je nějaká možnost vrácení startovného když se nemůžu zůčastnit / popř. nějaká výměna s někým? Díky

      0 0
    • Dee-jays  

      Ahoj, pokud by někdo nemohl se zúčastnit a chtěl by si to vymenit, tak dejte mi vedet, diky.

      0 0
      • Systémák  

        Zadne takove, je seznam nahradniku a z nej se bude postupne brat. Snad nejaka spravedlnost, ne?

        0 0
        • ROMAN_BIKE  

          jako pořadatelé to nezakazujeme, pokud někdo nemůže jet, může své přihlášení (přihlašovací číslo) přenechat např. kamarádovi.

          Více nespravedlivější mi přijde, když někdo zaplatí, nemůže jet, ale může jet jeho kamarád a my jako pořadatelé by jsme řekli, že když nemůže jet, tak startovné propadá a ten druhý (kterého určíme my – další z náhradníků) by navíc musel za to stejné místo podruhé zaplatit. Možná to tak na jiných akcích je, ale nechceme to tak dělat.

          0 0
          • Systémák  

            ok, takze se tedy pridavam k zajemcum o misto :) sice jsme v seznamu nahradniku na optimistickem miste, ale kdyby nekdo uz ted vedel, ze se nemuze zucastnit, dejte vedet :)

            diky

            0 0
            • jIrI___  

              Koukám, že příští rok koupím pár startovních míst a těsně před Drtičem prodám přemotivovaným zájemcům za vyšší cenu, ještě na tom vydělám :D

              0 0
    • deko  

      Nevedel jsem zda budu moct jet :-D a zaspal jsem to. Kdyby nekdo vypadl hlasim se o misto :-)

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      ahoj, jen krátké ale podstatné info – Drtič je už za necelý měsíc!

      nejvyšší čas začít trénovat, pro ty co ještě nevyjeli :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jj..uz jsem zacal chodit v praci do schodu namisto jezdeni vytahem…:)

        0 0
        • Pavel  

          Sakra, problém. Nemáme výtah…

          0 0
        • Fran-tic  

          já zvýšil příjem kalorií na den…ať mám do zásoby aspoň tu energii :)

          0 0
      • hctr  

        V nedeli si to cvicne projedu :D

        0 0
        • Slavoš  

          Pak dej report, jak to šlo.

          :-D

          0 0
          • hctr  

            Ted docela dost krute chcije, uvidim jaka bude sobota, v desti urcite nejedu, na mokru bych si to zajel rad.

            0 0
            • Slavoš  

              No Beskydský píseček moc nelepí, ale i loni – za sucha – byly místa kde bylo dost vlhko.

              0 0
              • Pajas04  

                Především v prvním sjezdu :D.

                0 0
                • kamaro  

                  Tam je snad bahno celoročně, teď to ale musí stát za to.

                  O víkendu jsem ještě za sucha jel na Slavíč přes Kalužný a to tam byl ten úsek dost rozbahněný. Jak to tam vypadá teď si nedokážu ani představit.

                  0 0
      • bosmilan  

        Tak jsem se dověděl,že budu mít volno,takže zbývá už jenom zaplatit a něco potrénovat,abych to celé objel v poklidném tempu :-)

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      šipka před opravou a po

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      šipka před opravou a po

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Tak dneska jsem se nechal odvézt na Třeštík, s kolem a barvou v batohu a jel jsem po směru, Martiňák, Pustevny, Kopřivnice a cestou opravoval šipky, co to potřebovaly a pár jich přidal.

      pár fotek

      http://mtbfoto.rajce.idnes.cz/…_od_Trestiku

      0 0
      • Pavel  

        Chtělo to ještě do batohu motorovku… ;-))

        0 0
      • Pajas04  

        Včera jsme jeli úsek Bílý Kříž → Marťiňák. Pár popadaných stromů samozřejmě nevadí, ale poslední úsek při sjezdu z Třeštíku na hlavní cestu (tipuju 300m) jsme teda radši ani nepřelézali, vrátili se a projeli tou štěrkovou cestou, co ústí kousek níž – pokusíte se domluvit s lesáky, aby to před Drtičem odstranili, nebo nám tato překážka zůstane v cestě :) ?

        0 0
        • HUDEC  

          Jo a s cestářama bys to domluvit nechtěl ? Aby Ti tam položili fajný koberec ? Správný biker si cestu najde. Aspon´ to bude zajímavější a člověk si bude muset dávat většího majzla.

          0 0
          • Pajas04  

            A psal jsem snad něco v tom smyslu? Tak se prosím tě uklidni…tyhlety kecy mám fakt nejradši.

            0 0
            • HUDEC  

              Omlouvám se. Myslel jsem , že to zebereš s numorem.

              0 0
              • Pajas04  

                Tak tam napiš smajlíka :).

                Já jsem jen chtěl vědět, jestli to nějak budou řešit – nevím, jestli jsi tam teď někdy jel, ale ten kousek je masakr (spadlé stromy mi obcházet nevadí, beztak si při tom odpočinu), ale tohle by se přecházelo fakt hodně špatně.

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Jsou polomy, ktere fakt prelezat nechci. Obcas to vezme vice energie, nez jizda.

                  A roste riziko nejakeho urazu :-D

                  0 0
                  • Pajas04  

                    No spíše mám pocit, že tamto by se projít ani nedalo :D možná tak rygolem o pár metrů níže nebo protostem o kus výše :D.

                    0 0
                    • mr.nikdo  

                      No prave…

                      Ale jesteze pojedu az na konci pole ⇒ bude to prorezane hromadou lidskych tel :-D.

                      0 0
            • HUDEC  

              Omlouvám se. Myslel jsem , že to zebereš s numorem.

              0 0
        • ROMAN_BIKE  

          Ahoj, už jsem o tom psal na stránce Drtiče,

          tohle:

          „Jinak na konci sjezdu pod ch.Třeštík, než se najede na cestu, je hodně popadaných stromů, tam to nejspíš přeznačíme (jde jen o 200 metrů). Jinak směrem do Kopřivnice bylo jen jedno místo na obcházení (hřebenovka mezi Kladnatou a Martiňákem) a pak jen jednotlivé kmeny, celkově v pohodě.“

          Takže o tom víme, ještě se tam mrknu, rozmyslím se a uvidí se. Jisté je ale to, že tam nebude tajná kontrola, když je to ve sjezdu. V podstatě by i ta cesta mohla být označena jako možnost lehčího sjezdu, ale ty dvě možnosti jsou v mapě tak blízko sobě, že by to nešlo namalovat. Jen na tu cestu na zem.

          Takže ještě to proberem a uvidíme.

          0 0
          • bikerskrnov  

            Super, takže s festkou projedu zase o úsek víc :)Snad nebude teda pršet, jinač budu muset přistoupit k variantě MTB.

            0 0
            • Lily-Brno  

              ty si to chceš dát na festce? super, a já už se bála, že nemám s kým jet :D

              0 0
            • Smazaný účet  

              boha jeho další magor. Ovšem ty kořenové sjezdy si na festce neumím moc představit. :-D

              0 0
              • Lily-Brno  

                ty tady a já ti psala do OL.vlákna :) jinak jsem ale někde četla, že se nemusí jet přesně po trase, ale kdo nechce terén může i po silnici, akorát pak už to moc není „poloorientační nezávodní hobby MTB maratón“ :)

                0 0
                • Pajas04  

                  Ne, takhle to není. V některých ročnících byla volba mei lehčími a těžšími sjezdy. Přejíždění od kontroly ke kontrole po asfaltu je zakázáno – proto taky pojišťovací tajné kontroly ;).

                  0 0
                  • Lily-Brno  

                    tak ty sjezdy jsem mela na mysli – nekde je psane, ze tajna kontrola by nemela byt ve sjezdu ;)

                    0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      jo jo, je to tak. Vyloženě ve sjezdu tajná kontrola nebude. Může být ale někde po sjezdu u rozcestníku… ;-)

                      A dvě varianty – ty bývají hlavně proto, aby se někteří nepozabíjeli. Navíc není jisté, že by klidnější sjezd automaticky znamenal rychlejší čas… to zas záleží jaký je kdo sjezdař.

                      0 0
                • Pavel  

                  Tak bilíček terén rozhodně vynechávat nebude. Už to (hřebenovku) má vyzkoušeno (před dvěma týdny), že to je na skládačce v pohodě jetelné… ;-)

                  0 0
                  • Bruca  

                    tak Billíček na skládačce projede v pohodě všechno…

                    rád to dosvědčím :-D

                    btw, dal bych to na svém kole, když jsem přežil ty Chřiby 2014? :-)

                    0 0
                    • Pavel  

                      Dal. Tož příští rok ať tě vidím na startu!! ;-))

                      0 0
                      • Bruca  

                        to zní optimisticky :)

                        akorát si nejsem úplně tak jistý, jestli bych tu trať dal. přeci jen jsem vám nějak nestačil. no, minimálně z kopce :-)))

                        0 0
                  • Lily-Brno  

                    víme, známe :) on má ve sjezdech výhodu, že nemusí tolik brzdit :D

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Jako skoro ke kazde kontrole je mozne dojet po silnici…to by byl trochu opruz kdyby to nekdo oblital na silnice, nemyslis? Zase by bosmilan mel konkurenci:D

                  0 0
                  • Lily-Brno  

                    tak ja mam stejny nazor :), ale pokud jsou na startu 2 silnicky/cy­klokrosky, tak nemyslim, ze by mely v planu davat vsechny terenni pasaze…

                    0 0
              • bikerskrnov  

                Já v tom problém nevidím, ač se jedná o dráhové kolo, tak se vlezl 30C plášť i se vzorkem. Což už je nějaká šířka :)

                0 0
                • Lily-Brno  

                  haha, i ja jsem mela uz v poslednim sjezdu ruce vydrncane a to rikam, kolik bych toho mohla jezdit s pevnou :D

                  0 0
    • sosak  

      nabizim dve volna mista. bohuzel se nam to terminove kryje jinde.

      0 0
    • tomaschek  

      čau, bohužel se s kolegou taky nemůžeme zúčastnit, jsme na služebce. Takže nabízím 2 místa, zájemci pište na mail.

      0 0
    • Mig_all  

      Se vam to kryje s Petyša Tour v Rožnově. To bude teda hustá koncentrace bikerů v místních kopcích…

      0 0
      • jIrI___  

        Petyša po kopcích bohužel moc nevede :)

        0 0
      • ROMAN_BIKE  

        díval jsem se do mapy

        http://www.beskydbike.com/…B_Petysa.jpg

        a naštěstí se tratě nekříží, jejich trasa na Pustevny nevede.

        0 0
        • ghostik  

          Pro uživatele Facebooku- pokud budete přídávat nějaké fotky nebo něco, nechcet používát #drtic2014 ?

          Nevíte někdo jak to bude se startem? Startuje se ve vlnách nebo jak? Já jenom, že bych si eventuelně stoupnul do té poslední, ať ten propad není tak zdrcující

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            ti funkci s tím #neznám, pak se podle toto dají ty alba vyhledat?

            jinak jo, myslím že start bude ve dvou vlnách

            0 0
            • ghostik  

              Pokud dám na FB do příspěvku #neco, tak se z toho udělá odkaz, a po kliknutí, člověk vidí všechny příspěvky takhle označené (akorát je potřeba aby byly jako veřejné).

              Tak to si počkám na tu drouhou, abych někoho nebrzdil v rozletu.

              0 0
              • Lily-Brno  

                a nebo dáš prostě na FB stránku drtiče odkaz na svoje album, pokud ho chceš sdílet, jak se to dělá u všech takových akcí a závodů :) a neřešíš, jestli někdo do hashtagu dá „drtic2014“ nebo „drtic“ ;)

                0 0
                • bikerskrnov  

                  Tak na Javořině nebyl problém, což jsi viděla na vlastní oči, krapet mám natrénované na Vysočině, tak se o to alespoň pokusím, i když nevěřím že to objedu celé.

                  0 0
                  • Lily-Brno  

                    já jsem nemyslela, že by ti to nejelo nahoru, ale jak bys dával ty sjezdy… :O už vozíš brzdy? už jsem si říkala, že to snad někdo pojede normálním tempem, protože kluci určitě povalí jak diví, to s nima nezvládnu ani k první kontrole, a kdyby jo, tak jsem pak KO :D

                    0 0
        • ghostik  

          Pro uživatele Facebooku- pokud budete přídávat nějaké fotky nebo něco, nechcet používát #drtic2014 ?

          Nevíte někdo jak to bude se startem? Startuje se ve vlnách nebo jak? Já jenom, že bych si eventuelně stoupnul do té poslední, ať ten propad není tak zdrcující

          0 0
          • Pavel  

            Žíš, další z poslední vlny. Kua, tam bude narváno!! :) Rome, nechceš tam přihodit ještě jednu další, třetí, vlnu pro opravdové pohodáře? A pro ty na skládačce a jejich doprovod? :-))

            #nebudutodelat!

            0 0
          • bosmilan  

            to já se zase postavím dopředu,aby mě mohlo předjet co nejvíce lidí :-)

            0 0
            • Pajas04  

              Zase plánuješ výhru stylem start-cíl :)?

              0 0
              • bosmilan  

                nemám to v plánu…ale první kopec se pojede rychleji,aby se to trochu natáhlo a pročistilo :D

                0 0
                • Pavel  

                  No my to vzadu natahovat budeme, to se můžeš spolehnout… ;-))

                  0 0
                  • bosmilan  

                    lepší bude být v tom prvním sjezdu vepředu…pak už mi to bude jedno :-)

                    0 0
                • Pajas04  

                  To zas uvidím čelo jen na startu :D.

                  0 0
                  • Pavel  

                    Já si start vychutnám. Jako loni. S kávičkou na tribuně. :) A až ti plašani zmizí, začnu se pomalu chystat vyrazit z druhé vlny.. Prostě pohodička a klídek… ;-)

                    0 0
                    • Pajas04  

                      Nadruhou stranu každá čtvrthodina dobrá, letos to musím zajet do 12 hodin, jinak už se na sebe fakt na*eru :D. Ale první kopec pojedu hluboko v ZDV síly se pak budou hodit na hřebenovce :).

                      0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      Jen je třeba projet Onřejník do 3 hodin (do 10,30), pak tam jsou ty závody motorek a prý to tam uzavřou…

                      3 hodiny je ale dlouhá doba :-)

                      0 0
                    • plevka  

                      taky tak, akorát bez kávičky, to bych pak musel ještě na WC jako vloni, ikdyž vloni za to nemohla kávička :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Kavicku radeji taky ne, zmaknu ji doma, pak na hajzlik, vysprsit a v cistem hezky cely den:)))

                        0 0
                        • Pavel  

                          Dobře dobře, tak já teda taky bez kávičky… :-DD

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Mi je to sumak..klido si kavicku dej..pak ti bude chybet a nedej boze abys propadl trudomyslnosti…

                            leda za bys v prvnim sjezdiku stahl gate a nechal si umyt prdel:D

                            0 0
                            • Pavel  

                              Já už přes půl roku „nekávičkuju“ (po víc jak dvaceti letech; první tři měsíce byl docela očistec). Nesmím totiž mléko (resp. laktózu) a bez smetany mi ta káva nechutná… Tak budu na tribuně třebas „pivíčkovat“… :-D

                              Ale jinak máš naprosto pravdu. Hlavně se z toho neposrat… :)

                              0 0
                              • plevka  

                                já ji taky přestal pít, kvůli negativním vlivům na žaludek a taky na další věci..

                                0 0
                • Pajas04  

                  Taky to budu natahovat spíše opačným směrem :/. My méně výkonní si nemůžeme dovolit jet hranu v prvním kopci :D.

                  0 0
                  • Pavel  

                    jj, taky to tak vidím. Dole nahodím kašpina a budu se snažit to vyjet pod pásmem infarktu… :-)

                    0 0
    • Ralan  

      Zdravím, nabízím jedno místo, kamarád se nemůže zúčastnit, napište kdyžtak do mailu.

      0 0
    • slavekRM  

      Takže ze zdravotních důvodů se nemohu zůčastnit a nabízím k dspozici své místo.

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      předpověď na Drtiče den a půl dopředu

      vypadá to dobře, lépe než před více dny

      pokud něco spadne, tak to vypadá že jen pár kapek ráno nebo dopoledne a pak už do večera slunečno :-)

      0 0
      • Derwen  

        Předpovědí je více, dle Accuweatheru nemá pršet vůbec a dle Aladina jen odpoledne, tak si vyber…;-)

        0 0
    • bosmilan  

      Dneska to byla z mojí strany totální bída…nakonec jsem to nebyl já,kdo udával po startu brutální tempo…na konci sjezdu z Ondřejníku po mojí jezdecké chybě defekt…při jeho opravě propad do hloubi startovního pole…od této chvíle se mi jelo úplně špatně a nešlo to a tak jsem to od této chvíle pojal v turistickém tempu…protože jsem se trápil ve stoupání na Lysou a viděl jsem v problémech při opravě defektu profiridery z jedné nejmenované cykloprodejny,tak jsem se rozhodl jim pomoci :D …při sjezdu z Lysé mi začala být zima a přestalo mě to i bavit :-) …za Konečnou jsem navíc slušně zmoknul…za Bumbálkou navíc přišly i kroupy,takže psychika totálně v prdeli a nebavilo mě to ještě víc,protože mi byla opět zima :-)…od Třeštíku jsem až do cíle spolupracoval s Tomem-xtr a hned se jelo líp…příjezd do cíle cca v 15:06 a po umytí kola jsem si dal ještě na vyjetí 35km domů :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Hmm…a ja sedim u kompu a pisu dizertaci…jedinne co mne tesi je tricko a ze moje registrace byla vyuzita nejakym nahradnikem (snad nemusel platit)…

        Jinak nebyl jsi i loni nekdy kolem treti v cili..kdyz uz pises jaky mas desny cas?

        0 0
        • bosmilan  

          shodou okolností jo :D ,ale letos to bylo rychlejší…bylo sucho a nebýt deště a kroup,tak dojedem do cíle čistí :-)

          0 0
          • Fran-tic  

            bavil jsem se s borcem na masaryčce, a loni si tam byl o 20 minut dřív než ten první letos, takže tak :)

            0 0
            • bosmilan  

              A jak jsi dojel ty?

              Já jsem přemýšlel,že bych jel tu Lysou s tebou,ale pak jsem ti nějak ujel a prokousával se dopředu až jsem zůstal za Ivančenou sám.

              Pak mě mile překvapilo,že mě zdravili a poznávali lidi,které jsem nikdy neviděl :D

              0 0
              • Fran-tic  

                nic moc, s drtičem mám letos na biku 520, navíc teď přes zkouškové jsem dva týdny nic nedělal, takže jsem dojel nějak po 18. Ale nijak jsem to nehrotil, zastávka na nanuk, kofoly atd :)

                0 0
      • tom xtr  

        Díky za dnešní spolujízdu.

        A s tou totální bídou to zas tak nepřeháněj, odhadem před náma mohli být tak 4 – 5 lidí, tak to taková hrůza být nemohla. No pravda ještě uvidíme, kolik nám to naložili. A nepruď, nebo si vzpomenu, že jste mě nenechali ani si koupit medovník na Martiňáku :)

        0 0
      • mr.nikdo  

        Sakra, to jsi ty ten zabijak s dresem Vortex :-D.

        Jsem byl v cili chvilku po Tobe, ale mel jsem jen 3 kontroly – Drtic me vydrtil :-(.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Beskydsky pisecek se ti libil?

          0 0
          • mr.nikdo  

            Jestli to chapu dobre – libil. Tesil jsem se na nej, jak male dite (uz jsem tam byl v roce 2010).

            Pouceni pro priste: Nezrat sakra pred cestou na kole jabka! Takhle blbe mi fakt dlouho nebylo :-D.

            0 0
        • bosmilan  

          Vortex na dresu vozím :-) Takže ty musíš být jeden z těch,co jsem předjel v posledním kopci? :-)

          0 0
          • mr.nikdo  

            Je to mozne. Anebo jsem uz byl v cili. Mam nejak 15:07 prijezd.

            Ale neboj se, mam jen 3 kontroly, takhle dobry nejsem :-D.

            0 0
            • bosmilan  

              já mám čas dojezdu v 15:05 a co si tak pamatuju,tak kousek pod vrcholem jsme někoho předjížděli,ale je možné že jsi to nebyl ty.

              A já nejsem zabiják,já jsem jenom výletník :D

              0 0
              • mr.nikdo  

                Ja 15:08.

                Takze si me daval v kopci.

                V Tiche me dojel nejaky Drtic, ktery mel krece, jako prase, tak jsem jel s nim :-). Takze jsem se do kopce loudal o trosku vice :-D.

                No kamosi vyletnici dojeli v 18:55 :-D. To mi prijdes jako echt zavodnik :-D.

                0 0
              • plevka  

                výletníci jezdí do cíle až za tmy, viz já :)

                0 0
    • deko  

      Tak se tim prokopejte :-D snad se nekdo najde

      http://deko1.rajce.idnes.cz/…y_drtic_2014

      0 0
      • Smazaný účet  

        Aniz bych chtel nejak moralizovat, tak zavodnici v podjezdu ve Frydlante by se nad sebou mohli zamyslet…

        0 0
        • wilda81  

          Stejně tak kokoti (bez urážky), kteří se snažili trhnout maximalku ve sjezdu z Lysé a na celé kolo rvali stopa, zleva apod.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mam takovy pocit, ze i na webu drtice je (nebo byla) zadost o respektovani sesednuti kola v tomto podjezdu…

            lysa..to je takovy folklor…

            0 0
            • Fran-tic  

              ale houby, když tam v klidu přijedu a fotograf mi řekl, že klídek a můžu jet, tak jsem jel. Z lysé jezdili kokoti, to je pravda. Navíc po červené to bylo zábavnější, stejně tak mě bavil i ondřejník, kdy teda ze první 50 tam jelo tak 5 lidí :D. Suchaři

              0 0
              • had_zachau  

                Ten sjezd z Ondrejniku by moh byt namet na anketu, kolik lidi jelo snadnejsi a tezsi trasou. Ta tezsi je uplne super sjezdik

                0 0
                • Fran-tic  

                  no na odnřejníku jsem byl v té první nebo druhé vlně borců, určo do 50. nechtěl jsem tam nahučet sám, tak jsem čekal, jestli se někdo chytne. no a po 5 minutách čekání jsem tam jel sám :D bylo tam předemnou jen pár stop a tuším, čí byly :)

                  0 0
                  • had_zachau  

                    tak tak, my jeli tim tezsim, dole sme cekali za podchodem na tatu a behem chvilky nas predjela takova obrovka skupinka lidi, rad bych videl, jak se v tom sjezdu nasackovali, ale tak kazdeho volba :)

                    0 0
              • bosmilan  

                pro mě byl ten „težší“ Ondřejník osudným a ani nově dolité mlíko si s tou dírou neporadilo :-)

                0 0
            • deko  

              Ale klidek. Kdyz bylo prazdno a sjede to at si to sjede. A ty ktere jsem stihl vyfotit maj aspon pamatku. Kdyz bylo plno uz to sli pesky vsichni :-) Oni to jeli, jini zas sedi u netu a jen pisou :-D

              0 0
          • sharkeeCZ  

            to mne vice irituji ti „borci“ se sundanou prilbou..ty bych hned vyhazoval ze zavodu a bez pardonu!

            0 0
            • wilda81  

              Tohle není závod ;)

              0 0
              • sharkeeCZ  

                cyklistická bezpečnostní přilba!!! – když už se stane, že po 8-mi nebo 14-ti hodinách vyčerpávající jízdy někde spadnete (a buďte si jisti, že unaveni budete a že se na Drtiči padá…), tak samozřejmě je lepší mít přilbu, než někde ležet sám v bezvědomí… Pamatujte, že prakticky každý rok při Drtiči skončí jeden nebo i více účastníků v nemocnici! Nejezděte samostatně! A přilbu mějte všichni vždy na hlavě!!!

                0 0
                • wilda81  

                  Já s výše napsaným souhlasím, jen jsem upozorňoval, že nejde o závod.

                  Ad sundání přilby) Dokáži pochopit, když někdo ví, že následující 2km potlačí, je vedro a sundá ji. Při jízdě, ale bez debat.

                  Tu výše uvedenou jízdu podchodem, jetí jak p**a (a řvaní na všechny okolo) z Lysé po plné silnici chodců a cyklistů, ale nepochopím.

                  0 0
          • tom xtr  

            Když už se tady hodnotí, kdo je jaký *****, tak mě teda spíš vadí, když lidem po cestě nahoru na Lysou nestačí ani celá půlka cesty, některým ani 3/4.

            Tak tam prosím vás příště nechte aspoň 2m volný pruh a nekličkujte zleva doprava (1m u krajnice je docela málo). A to i když zrovna v tu chvíli většina jede nahoru – jednou taky pojedete dolů.

            Díky předem.

            0 0
            • hctr  

              Idelani je fakt si to trosku zpestrit a nedrtit asfalt za kazdou cenu. Po cervene se da dojet primo k tomu rozcesti odkud se napojuji ti co jedou nahoru, byt to dolu povinne po cervene, nemusi se to takhle blbe krizit a jeste v rychlostech okolo 70km/h.

              Navic lidi co jezdi nahoru byvaj prositi jak deky a nekdy se tam kymaci nechtene.

              0 0
              • tom xtr  

                Tak máš asi pravdu, příště to tak udělám. I když vloni jsem jel ty první 2 úseky po červené mimo cestu a potkal jsem tam pěšáky, kteří moc rádi teda nebyli.

                A letos jsem to měl přece jen v hlavě nastavené víc na XCM, než asi vy na endurech :)

                0 0
                • zbartos  

                  Ohledně sjezdu po červené z Lysé si nejsem jist, že tamtudy trasa Drtiče vůbec vede. Přece jen v poledne tam chodí nahoru spousta pěšáků a bylo by VELMI NEVHODNÉ tam pustit proti nim 800 bikerů.

                  0 0
              • Fran-tic  

                dá se to po červené dojet mnohem níž :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jo…az na Jezanky:DDD

                  0 0
                  • Fran-tic  

                    no co, jsem rád za každý metr navíc :D ale teď tam je tak 5–6 popadaných stromů

                    0 0
                • hctr  

                  Jasne, ze da, ale pak se musi prelizat svodidla a slo mi jen o to at tam nekdo nekoho nesrazi jelikoz je to jeste docela kousek od startu. Kazdopadne akce super trat taky a jsem zvedavy co nas ceka pristi rok. :)

                  0 0
        • jIrI___  

          Neříkej, že bys před foťákem slezl a schody zbaběle snášel :)

          0 0
      • ghostik  

        Našel, dík :)

        0 0
      • scret  

        kdyz koukam na ty fotky, to je dnes nejaka moda objizdet XC zavody na AM fullu?:)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak on ten full je fajn, v terenich vlozkach ho vyuzijes…akorat pak kupa fullaru svisti z ondrejniku nebo lyse po asfaltu…loni z lyse jelo po sjezdovce jenom par lidi, dale po cervene uz skoro nikdo:D Ondrejnik to same…

          0 0
          • Fran-tic  

            přesně tak, jako tahat se s tím fullem je za trest, ale červená od bílého kříže, ondřejník, lysá atd, proč ne. Pokud si to teda ukrutně nedávají po asfaltce z lysé, což mi přišlo funny :) a kdy jindy najet 130 na fullu? :D

            0 0
          • scret  

            full ano, ale kdyz uz, tak 100mm myslim staci…

            Ale chapu, ze nekde ma jen jedno kolo a necha se hecnout a zkusi zavod…

            0 0
            • mxv  

              uniká ti to podstatné, drtič není závod ale pohodová vyjížďka..:)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Hele tak oni to ti strelci vepredu odjedou na HTcku a pohoda…ale to porste na hrebenovkach nebo ve sjezdech drnca. 160mm full je na lysou a hrebenovky idelani…a kdyz to neni zavod, tak pri jizde napohodu je full vyhodou.

              Na fotkach moc teren videt neni…ale pravdou je, ze tezsi teren je jenom cca tretina trasy, lehty teren je dalsi tretina a zbytek asfalt…

              Ale to se tezko vysvetluje, musel by sis udelat vylet a najet trochu beskydsky pisecek…

              0 0
            • ghostik  

              Přesně tak. Jel jsem na 130mm fullu, spolu s ostaníma kteří měli 160mm fully, a to prostě proto, že jiné kola nemají. A upřímně, tady se ten zdvih hodí, ani né tak kvůli tomu, že by to byl krutopřísný terén, ale kvůli pohodlí, na konci už jsme po celém dni byli vyklepaní slušně. A kdybych si měl vybrat jestli pojedu na fullu s pořádnýma gumama, nebo na HT se šlupkama, a pak bych při každém sjezdu řešil jestli nerozbiju sebe nebo kolo, tak to mi za to nestojí.

              0 0
              • wilda81  

                Já zvolil HT s X-kingama 2,4" a přišlo mi to jako ideální volba. 160mm fulla se mi fakt tahat nechtělo.

                0 0
              • Lily-Brno  

                ale toz :) to chce trochu techniky a neni problem ty sjezdiky davat na htcku…zase by me nebavilo slapat na tezke ludre do tech kopcu, nebo to nekde tlacit, to bych si osobne sla hodit masli. takze klobouk dolu, ze se vam enduristum chce ;)

                0 0
            • krabica  

              Tak on ani Drtič není klasický XC závod, většina lidí jede na pohodičku s cílem dojet. AM pak člověka nijak výrazně neomezí a víc si užije terén…

              0 0
              • Pajas04  

                Většina lidí je na pohodičku?Výrazy lidí na hřebenu moc pohodově většinou nevypadaly ;).

                0 0
            • Fran-tic  

              ujel bys to i na celopevňáku, ale proč to dělat? Když si to můžu užít i na am kole, znám nějaké cestičky atd. A už vidím jak na 100 fullu jedeš po červené z lysé. Stejně se většina lidí jen zeptala, kdy dojel první a jinak jim to byl šumák.

              0 0
              • Rubi  

                cervena z lyse na 100fullu neni problem, jel jsem to i na ht a dalo se

                0 0
                • Fran-tic  

                  neříkám, že to je problém, ale k čemu to je? Kámoši to tež sjeli, ale jen je bolely ruce.

                  0 0
                  • Rubi  

                    nevim proc by sis na 100fullu nemohl uzit teren, to mam jako jet radsi po asfaltu, protoze mam xc kolo? :D na stare traily do rychleb jezdi taky plno xc kol a si z toho vydrncany totalne, ale uzivas si to…

                    0 0
        • krabica  

          Sice jsem jel jen část jako doprovod, ale úsek Bílý kříž – Bumbálka by se mi na XC-HT jet nechtělo. :)

          0 0
        • jIrI___  

          Taky to moc nechápu. Ale zas když někdo má jen nějakého AM fulla (kolem Beskyd překvapivě dost lidí i „turisticky“ zaměřených), tak kvůli Drtiči nebude kupovat druhé kolo :)

          0 0
          • Fran-tic  

            ok, tak pojeď s náma (domluvím se s tomem- hctr), projedem některé úseky drtiče a besky, a pak si poslechnu tvoje tvrzení znova.

            0 0
            • jIrI___  

              Já jsem dřevák a některé úseky bych nedal ani na motorce. Ale ruku na srdce, kolik procent Drtiče tvoří ty těžké úseky vhodné pro AM fulla? Nechci se pouštět do nějakých těžkých konfrotací s frýrajdisty, ale na těchto dlouhých tratích bude mít v českých podmínkách XC full v celkovém pohledu vždycky navrch. Pak je druhý pohled a to ten, jestli člověk jede na umístění nebo jen na kochačku.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak ono to jdei na skladacce, jde jen o to pohodli a rychlost. Ja nejake kategorie neuznavam, jde o radost z jizdy a je mi jedno kdo co jede.

                0 0
                • Fran-tic  

                  na té skládačce bych se zabil, ale měl si luxusní čas, blahopřeju :)

                  0 0
                • Pajas04  

                  Ty jsi ten borec se skládačkou :). Jeslti si to objel celé, jaký si měl čas?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Cele ne bohuzel po zmrznuti na lyse uz sem se nedostal do tempa a na konecne mi doslo uplne. Takze s Konecne po asfaltu zpet. I tak to neni nejhorsi, holt musim vic trenovat. Na stadionu sem byl myslim 19:50

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Z Konecne po asfaltu je to tady dobry opruz, ze?:DDD

                      0 0
                      • bosmilan  

                        z těchto končin si moc nevybereš,když musíš dojet do Kopřivnice :-)

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        To jo ta zluta od prehrady ke kociance byla nekonecna, pak uz to jede skoro samo Celadna, Kuncice a zaverecne sedlo sem uz dal zase skoro cele. Blbe je ze to jezdim vicemene sam, takze me nikdo nenakopne kdyz jde moral dolu.

                        0 0
                        • Bruca  

                          tak já s tebou pojedu příště a můžeš se nakopávat, jak ty kopce vedle tebe budu tlačit :-)))

                          0 0
                        • lucierut  

                          Ja to taky jezdim sama, ale obcas me nekdo okolo povzbudi, coz je prijemne. Jen ke konci uz okolo moc lidi neni.

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        To jo ta zluta od prehrady ke kociance byla nekonecna, pak uz to jede skoro samo Celadna, Kuncice a zaverecne sedlo sem uz dal zase skoro cele. Blbe je ze to jezdim vicemene sam, takze me nikdo nenakopne kdyz jde moral dolu.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ja to tak jel loni…a rikal jsem si „***** to neni mozne“…nekolik kilaku furt do kopca jak debil:D…od celadne uz to docela slo, to je pravda…

                          0 0
                        • bikerskrnov  

                          S tou Lysou souhlasím. Tam mi moral klesl na nulu a ač síly by byli, hlava nejela. Škoda třeba příští rok se to povede celé, ale bude to chtít lehčí převod než 48×18.

                          0 0
              • Fran-tic  

                tak úsek je takový, jaký si ho uděláš. třeba od bílého kříže taky většina lidí jela po té cestičce s kamínkama a objížděli ty kořenové pasáže. Enduro trať taky odjedeš na pevňáku. Drtič bude vždy takový, jaký si ho chceš udělat… já si ho chtěl užít, proto am a taky proto jsem loni minul tajnou a jel po modré z pusteven.

                0 0
                • Pajas04  

                  Na jaký úsek konkrétně odkazuješ? Červená přece vede jen po kořenech a žádné boční cestičky tam nejsou ne?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    parallelne s cervenou vece siroka lesni cesta…vice-mene jenom ujeta hlina, sem tam pisek..

                    0 0
                    • Pajas04  

                      Aha, to jsem netušil…a na mapě to stejně nějak nevidím (jen zelenou značku, jeslti je to ono).

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        jde to objet tudy

                        misty ta siroka cesta vere hned vedle tech korenu…nekdo to proste veme po korenech a na Dorotance ma rohlik, nekdo po ceste a u Dorotanky je o pet minut driv…;)

                        Ty koreny za Bilym Krizem jsou jedny z nej…kdyz to ams trochu najete, tak na nekolika mistech se da ficet lesem parallelne s cestou a cestu si uzit mnohem vic…

                        0 0
                        • Willy.pv  

                          Tyjo, skoda ze si to nenapsal pred drticem. Nechte jsem tema korenama protahl borku na ocelovem celopevnaku. Pred pustevnama si stezovala ze chce jet po knizeci.

                          0 0
                        • Pajas04  

                          Proto jsem to nenašel na mapě :). Myslel jsem, že šlo o větší úsek, tohleto je kousek.

                          Tohle mi nepřipadá nijak těžké ani na HT, stačí trochu zpomalit a je to pohodička, přijde mi, že na hřebenu jsou teda těžší pasáže ;).

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jako hreben Konecna-Bumbalka je trochu jinde jo…tam je sice siroka cesta skoro furt, ale je to jak horska hraha:DD

                            0 0
                            • krabica  

                              Mně se líbilo, jak ještě na výjezdu z Konečné byli všichni celkem v pohodě, postupně se to pak měnilo a na Kmínku už ty znavené ksichty. :)

                              0 0
                            • Pajas04  

                              Je to tak nějak bez odpočinku no :D. Ale pokud není vysloveně mokro, tak se to dá vyjet celkem rozumně všechno :).

                              0 0
      • blatofilka  

        Tady ještě moje várka z pod Bílého Kříže a z cíle, u toho BK je zachycena přibližně poslední třetina přijíždějících :)

        http://blatofilka.rajce.idnes.cz/…y_Drtic_2014

        0 0
    • wilda81  

      Byl to můj první drtič (a podle toho jak se dnes cítím na chvíli i poslední :D). Každopádně velké poděkování organizátorům za samotnou organizaci i trasu.

      0 0
    • ghostik  

      Taky sem jel poprvé, díky moc organizátorům, trasa svkělá, dobře označená, skvělá atmosféra, škoda jen, že někdo ukradl na Ondřejníku razítko :(

      0 0
      • Fran-tic  

        na ondřejníku spíš nikdo nebyl ne? :)

        0 0
      • ROMAN_BIKE  

        Měli jsme slíbeno, že tam otevřou v sobotu ráno dříve, protože moc dobře víme, že z Kopřivnice tam ti nejrychlejší dokážou přijet za méně než hodinu.

        Bohužel tam ale nikdo nebyl… až později otevřeli.

        Jako pořadatelé jsme to narychlo vyřešili tak, že každý kdo má razítko z Lysé, tak tomu jsme uznali i z Ondřejníku.

        A ti co jeli jen Onřejník a pak zpátky (nebo na Pustevny), tak ti jeli stejně pomalu a razítka se dočkali.

        0 0
        • Lily-Brno  

          Za me to byla pohodova akce, za niz diky :) a nechapu, ze nekdo pise skarede komentare kvuli organizaci na Ondrejniku (reaguju na ten mail). Tak mam napsane tel.cislo na poradatele, zavolam a zeptam se (podle okolnich nastvanych vyrazu jsem mela pocit, ze jsem byla jedina, koho to napadlo…). A kdyby nekdo z nasi skupinky mel papir a propisku, nechala bych tam vzkaz. Nebyl to zavod, ale pohodova projizdka, slo prece o to si to uzit, na zavodeni mame hodne jinych prilezitosti :) aspon muj pohled…

          0 0
    • bosmilan  

      Ale co mě letos docela dost zarazilo,kolik lidí jsem potkal už na Ondřejníku (loni to bylo max. po Měrkovice).Sjedu k chatě a tam skupinka a celkem dost jsme jich předjeli i ve stoupání na něj.

      0 0
    • Pajas04  

      Díky pořadatelům za zorganizování skvělé akce :).

      Počasí zrovna nepřálo, dvakrát jsem zmokl, ale nikdy ne úplně durch :). Jen ta zima, naměřené minimum (na hřebeni) 8,9°C je už fakt dost málo :/.

      Bohužel mě stihly mírné technické problémy – hazka nepochopitelně hodila řetěz do drátů, i když by to dle dorazu vůbec nemělo být možné :(. Bylo to tam zaseklé, že to vypadalo, že to ven nepůjde – nakonec šlo :). Dále zničený přesmyk, totálně ohlá klec, do provizorně fungujícího stavu spraveno nejbližším kamenem ;).

      Jediná věc, která mi opravdu vadila byla absence tajných kontrol – když řvete na lidi, kteří odbočují mimo trasu, že jedou špatně a oni odpoví, že si to jenom objedou, tak je to k nasrání. Nechápu, co z toho pak mají, když řeknou, že zajeli Drtiče, tak lžou…Totéž, když někdo startuje odjinud…to mi hlava prostě nikdy nepobere. Chtělo by to tajné kontroly na těch loukách před stoupáním na Ondřejník, na hřebeni a Janíkově sedlu a bylo by to vyřešeno :).

      Abych se pochlubil :) – zlepšení času o více jak 3 hodiny oproti miulému roku mě opravdu moc potěšilo (zase si můžu obhajovat další nové díly na kolo :)).

      Ještě jednou díky pořadatelům! Příští rok, pokud zdraví dovolí, zase na startu :).

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Tak a máme letošního Drtiče za sebou. Letos to byl už 17.ročník a je rekordní, na start se postavilo více než 840 bajkerů! Můžete nám napsat, jak jste Drtiče zvládli (tedy vidím, že někteří už píšou :-)

      děkujeme všem za účast

      Vláďa, Roman a celý pořadatelský tým Drtiče

      0 0
    • plevka  

      Děkuji moc za pořadatelům za výtečnou akci, ikdyž jsme dorazili do cíle až kolem 23 hodin, jsem hrdý, že jsme dojeli. Taky díky spolujezdcům, se kterýma jsme se různě potkávali a z Pusteven už valil tmou menší peloton :)

      Mé fotky zde

      Tak zase za rok, těším se na novou trasu :)

      0 0
      • plevka  

        jo a kdyby chtěl někdo fotky bez vodoznaku v plném rozlišení, stačí napsat na můj mejl.

        0 0
      • mirage  

        Zdar chlapi

        Prosím Vás kde najdu tu dojezdovou listinu na stránce Drtiče? Hledám ji už hodinu.

        0 0
      • mirage  

        Zdar chlapi

        Prosím Vás kde najdu tu dojezdovou listinu na stránce Drtiče? Hledám ji už hodinu.

        0 0
          • Pajas04  

            14:08 to už si snad někdo dělá srandu…já to fakt nechápu. Minulý rok jsem nepochopil Tvůj čas a teď o skoro hodinu lepší . Tomu se mi až nechce věřit.

            0 0
            • bosmilan  

              včera bylo prostě sucho…od startu se jelo rychleji než jsem jel já loni…mě ten čas příjde úplně normální :-)

              0 0
              • Pajas04  

                6 a půl hodiny? Pod 7 to snad nikdo nikdy nezajel, a to byly i lehčí trasy ;). Udržel by ses jich, kdybys němel defekt?

                0 0
              • Pajas04  

                6 a půl hodiny? Pod 7 to snad nikdo nikdy nezajel, a to byly i lehčí trasy ;). Udržel by ses jich, kdybys němel defekt?

                0 0
              • Pajas04  

                6 a půl hodiny? Pod 7 to snad nikdo nikdy nezajel, a to byly i lehčí trasy ;). Udržel by ses jich, kdybys němel defekt?

                0 0
                • bosmilan  

                  myslím že ne … ale vím že dojezd ve 14:30 by byl naprosto reálný v mém případě

                  0 0
                  • Pajas04  

                    Čili o více jak půl hoďky rychleji jak loni…

                    Podmínky mi letos přišly ale horší, lepší časy snad musí být tou mírnější zimou :).

                    0 0
                • bosmilan  

                  oba jsou výkonostně na tom líp než já

                  0 0
            • Pajas04  

              Aby moje vyjádření zase někdo (dle bf zvyku) nepřekroutil – myslel jsem to samozřejmě v dobrém, tzn. jak velcí blázni to musí být, aby to zajeli takhle rychle :).

              0 0
          • mirage  

            dík

            Už mě to tam skočilo.

            0 0
      • wilda81  

        Peloton byl super. Dost mi i pomohl s morálkou v dojezdu. My děkujeme za bezpečné provedení tmou :)

        Jen je škoda, že není fotka jak jsme dotlačili spolujezdce bez řetězu přes stadion. To by bylo symbolické.

        Jo a musím smeknout před mlaďochem, který s námi dojel. Vydal se sám a zvládl Drtiče celého.

        0 0
    • Pavel  

      Na letošní Drtič jsem se opravdu těšil a cítil se docela ve formě. Kolo po servisu, lehce zajeto, vše fungovalo, jak má, já od počátku roku najeto skoro 5 tisíc km, počasí se jevilo skvělé, podklad suchý, zkrátka ideál, co víc si přát. Realita byla ale naprosto jiná, byl to můj „nejrychlejší“ závod všech dob (a asi i možná historie Drtiče)…

      V pátek do Kopřivnice přijíždím částečně po ose (z vlaku), ubytovávám se ve Štramberku a vyrážím na prezentaci a na pivko, večeři a hlavně kamarády na skládačce i fullech. Při přejezdu přes železniční mostek po drobném „hopu“ zjišťuji, že ač šlapu, tak stojím na místě. Aha, asi spadl řetěz… Ne, řetěz je ale v pořádku, protáčí se ořech. Zkouším všechno možné, nic, furt naprázdno, tak poslední možnost – rána kladivem (=pustil jsem zadní kolo na zem). Ořech se chytl a na stadion jsem nějak dojel, ale pokaždé, když jsem přestal šlapat, jsem pak točil kliky naprázdno. No, to asi nebude dobré… Na Stadionu se potkává postupně celá naše skupina, něco pojíme, popijeme, část spí ve stejném pensionu jako já, tak se domlouváme, že se na to ještě večer podívame, že nářadí mají, snad to bude jen nějaký bordel, kterým se zalepily praporky (už se mi to stalo).

      Cestou zpět na ubikace si připadám jako večerníček, jenže narozdíl od něho většinu času šlapu naprázdno, nějak se ale „dotlačím“, rozděláváme to, bordelu tam je celkem dost, kamoš to čistí WDčkem, ale praporkům se stále moc ztopořovat nechce, čistím to taky… A vytahuji kus volného „drátku“. Pružina vztyčující praporky je prasklá… Konečná, toto opravdu neopravíme, zítra nejedu, volám i ženě, že je konec (leda by mi ráno na sedmou přivezla své zadní kolo z bajku, ale odpověď byla dle očekávání:). Kamoš to dočišťuje, skládá dohromady, pružina je přes praporek a možná i druhý (ze tří), třebas to nasucho aspoň na ten jeden a půl:) fungovat bude. A taky že jo, kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat, ořech jakžtakž na sucho funguje, pazvuky, co vylozuje je potřeba prostě ignorovat, Drtič se zdá zachráněn, jen pojedu raději „opatrně“ a moc tomu nebudu dávat, těžší výjezdy raději potlačím, ať to tam nezhuntuju ještě víc.

      V noci moc nespím, nervy pracují, ale ve snu kolo fungovalo, tak ráno jsem byl mírný optimista. :-D Žena ještě v noci prohledala Internet a ráno mi posíla SMS s kontaktem na místní cykloservis (později se dozvídám, že nějaká ženská zbuntovala kvůli prasklé pružině do ořechu Fulcrum půl republiky; tak ta ženská je prosím moje zlatá stříbrná manželka:). Ráno kolo opravdu funguje, pazvuky se snažím ignorovat, s pivem v ruce společně s mistrem Skládačkou koukáme na start plašanů (aka první vlna), řadíme se do druhé a v klidu vyrážíme. Jedeme na pohodu, hned v prvním stoupání za stadionem dávám pro sichr „lehkou“, abych šetřil kolo (a hlavně sebe)… A stop. Šaltr se „ztopořuje“, někde je problém, asi ten ořech nebo co, řetěz a kazeta je přece nová, tím to být nemůže…

      Zkoušíme s tím chvíli laborovat, nic nepomáhá, posílám tedy zbytek „teamu“ dál na trať a já se vracím na stadion. Osm hodin, nikde nikdo, sedám si na tribunu a tvářím se jak hromádka neštěstí, jsem v takovém rozpoložení, že ani nenadávám.

      Letošní Drtič mi prostě souzen není…

      .

      .

      .

      .

      .

      Čekáte happy end, že? :)

      Z útrob stadionu vychází nějaký člověk a že co se stalo, odkud jsem a tak. Pan správce stadionu. A že to tak nenecháme, že zkusí něco udělat, volá nějakému známému, co se „vrtá“ v kolech, domlouvá s ním, že se mi na to koukne a zkusím s tím něco udělat. Vysvětluje mi cestu, nakonec ale „A víte co, já s vámi půjdu až tam“, pan „Radek“ (příjmení si bohužel nepamatuji) zkouší ve svých zásobách najít nějakou takovou „pružinu“, ale nemá, nicméně mne posílá do cykloservisu k panu Šitavanci, že má otevřeno a že by ten snad mohl nějak pomoci. Přijíždím tam, zavřeno, chjo, tak nic, snaha byla, ale moment, otevírá v 8:30 a je 8:23, naděje tedy ještě stále je..

      A ano, o půl deváté se otevírají dveře, vysvětluji, co mám za problém, odpověď mne poněkud šokuje „Ano, vím o tom, četl jsem na facebooku, ale tu pružinu opravdu nemám!“ (práce mé ženy). Nicméně, že se na to podívá, nezdá se mu, že ten problém je ořechem. A taky není, nejmenší převodním je sjetý, chytá řetěz a to je příčina problémů (zcela přesně se ptá, jestli jsem měnil řetěz a kazetu). Dává mi tedy novou placku (samozřejmě, aby to nebylo tak jednoduché, jeden šroub nejde zašroubovat, je strhlý závit), nicméně v 09:10 je kolo funkční a já v 09:15 přeci jenom vyrážím drtit se, v plánu mám alespoň Ondřejník, Lysou a když kolo bude fungovat, tak možná i Bílý kříž (ale asi spíše ne, ořech není vyřešen, nechci to zrušit někde na hřebenovce, to bych se do Kopřivnice dostával opravdu těžko).

      Vím, že Ondřejník se „zavírá“ v 10:30 kvůli moto závodům, tak za to trošku beru a opravdu jsem v 10:30 tam, razítko a mažu terénním sjezdem dolů, v Malenovicích dojíždím první skupiny drtičů, jede se dobře, nohy i kolo fungují, vypadá to opět optimisticky, to půjde. Pivo sice už není, dostávám jen „rybičku“, ale to nevadí. Pod Ivančenou potkávám fotícího Romana, když tu se náhle citelně ochlazuje, což vím, že znamená jedinou věc – začne pršet. A taky že jo, déšť, hodně hustý déšť, schovávat se nemá smysl, šlapu dál. Bohužel ořech začíná občas „prokluzovat“, voda asi zafungovala jako lubrikant, takže je to jasné, Lysá je druhý a poslední štempl, alespoň ta medaile tedy bude. Na vjezdu na silnici za Zimným potkávám kolegu na skládačce (jede dolů), dáváme řeč, oznamuji mu, že na Lysé raději končím.

      Pod vrcholem přestává pršet, provokativně vykukuje i slunce (proč mne to nepřekvapuje:), dávám razítko a guláš, klepu se zimou (jsem durch, v botech bazén), nic, jede se dolů a přes Frýdlant a Čeladnou do Kopřivnice. Vylézám z chaty, venku není vidět, mlha hustá tak, že by se dala krájet, děsná zima, vítr a začíná opět pršet (proč mne ani to nepřekvapuje:). Ve sjezdu se klepu zimou, už neprší, ale doslova lije, přestává až dole u přehrady, vysvítá slunce, v Ostravici sedám na lavičku, vylévám bazén z bot, ždímu rukavice a ponožky a vyrážím „domů“, na stadion v Kopřivnici. Naštěstí už neprší, v Čeladné se přestávám klepat zimou, ořech občas proklouzne, ale funguje, poslední stoupání na Janíkov, žádná tajná kontrola :( (škoda, mohl jsem mít tři), ve sjezdu v poslední zatáčce vyhýbám chodci, bohužel si ale pozdě všimnu vykřičníků na zemi a končím v houštinách a kopřivách, ale dobrý, jsem celý, dojíždím na stadion, medaile, štamprlička, pivečko…

      A zjišťuji, že nemám cyklocomputer, asi vypadl při tom výletu do kopřiv. Vracím se tedy na místo činu, prohledávám tu džungli, poprdlený „všude“, ale nakonec Roxe nalézám, aspoň tedy něco. Vracím se na stadion (dnes už po třetí:D), sedám na tribunu, pivko, klobásek a čekám na další z „teamu“…

      Ráno vytahuji, kolo, chci jet po ose domů (Havířov), ořech celkem funguje. Cestou ale četnost „prokluzů“ roste, nicméně dojel jsem. A zvítězil… :)

      Jestli je Drtič o překonávání překážek, tak ten letošní byl z těch mých dosavadních pěti z tohoto pohledu nejúspěšnější. S ohledem na to, jak to vypadalo v těch osm ráno (a před tím před půlnocí), považuji zisk pamětní medaile za velký úspěch.

      Tímto moc děkuji panu správci stadionu Kopřivnice, že se mne „ujal“ a pomohl mi. Dále pak panu „Radkovi“ (příjmení jsem bohužel v tom mém „rozpoložení“ nechytl) a panu Šitavanci, který mi kolo přeci jenom zprovoznil…

      0 0
      • lucierut  

        Pekny roman. :-)

        0 0
        • tom xtr  

          Vítězství vůle nad technikou :)

          A že to bez ořechu moc nejede, to znám z loňska.

          0 0
      • plevka  

        až mi slza ukápla :)

        0 0
      • nox159  

        panu šítavancovi neděkuj ten byl na vyletě s manželkou :D

        ale jsem rad že se nam podarilo vyřešit aspon to namotavani řetezu :)

        manželku chvalim psat ve 4h rano na FB jestli nemam pruzinku do orechu to bych vazne necekal… :D

        kdybych vedel že problem je v převodniku nebylo by to problem vyřešit jeste před startem ;-)

        0 0
        • Pavel  

          Tak tedy dobře, panu Šítavancovi neděkuji, ten byl na výletě s manželkou, ale děkuji tedy tímto tobě. :-D

          Taky jsem rád, že se podařil vyřešit alespoň ten řetěz. Malý převodník jsem před tím cíleně testoval (dal jsem kašpárka a pod brzdama zkoušel jet), vše fungovalo. Zřejmě kombinace prachu z oválu a promazaný řetěz vyrobil lehce lepivou pastu, kterou už ten sjetý převodník „nedával“ (resp. řetěz). Což je svým způsobem i dobře, že se to vysr… hned po startu a ne někde na hřebenovce.

          Pochvalu pro manželku vyřídím. ;-)

          Ještě jednou díky.

          PS ořech je už opraven, včera to kluci v MaxCursoru udělali na počkání. Cena materiálu je/byla 50,– Kč; ano, taká malá sviňa za „nic“, a co to udělá paseky… :-))

          0 0
    • kadak  

      Kopřivnický Drtič – Mrdač 2014

      Všechno začalo tím, že nás Wilda zapsal na „pohodovou vyjížďku“. Prostor na trénink sice byl, ale do Beskyd jsme se na část trasy zajeli podívat jen jednou, ujeli jsme po kopcach asi 40km a spráskaní jsme se vraceli do Ostravice na vlak. Říkal jsem si „no paráda“, když jsem čučel do mapy na oficiálních stránkách amatérského polo orientačního maratonu. Neujeli jsme ani třetinu a už jsme celkem rozmrdaní, to nebude Drtič, ale Mrdač. A taky že jo.

      V pátek před odjezdem jsem se ještě snažil strašně opravit kolo, móc pičo móc mi vrzaly ložiska osy klik. Nevím která ****** v honkongu vymyslela kliky RaceFace Evolve. Jsou sice krásné, černé a poseté stylovými nápisy, ale neexistuje normální způsob, jak to kurevstvo shodit, kromě šlifnutí flexou, nebo umlácení kladivem. Vzhledem k tomu, že mě druhý den čekalo 126km v kopcach, nechal jsem středy raději škvrčet, než něco nevratně neopravit. Jenomže v době, kdy jsem to s Gappákem vzdal, bylo už po půlnoci, Španěl už dávno bečel, poražen Holanderem a my s Gappákem prohráli taky. Ráno nás čekal budíček o čtvrt na šest. Kurvááá!

      Okolo sedmé jsme dojeli Mondeem do Kopřivky. Nedaleko vchodu nás už čekal Wilda s vyzvednutými mapami, čísly a musli tyčinkou, vše zdarma, tedy uhrazeno startovným. Přesunuli jsme se na atletickou dráhu na stadioně, kde byl start. Stoupli jsme si do rohu kulatého stadionu a sledovali, jak se dráha rychle plní. Nad stadionem létal 6ti vrtulník s kamerou GoPro3 super hero extrem air tech tomahawk persching laser ultimative race turbo max shit bitch fuck technology, a všechno natáčel (takže někde na trubce se jistě zjeví video). Lidi se začali celkem tlačit a já se málem posral. Ty ranní vločky co mi mixnul Gappák s mlíkem se projevily, jako brutální kombinace. Chvíli jsem váhal, ale nakonec jsem zaběhl do útrob stadionu udělat to, co jsem musel. Našel jsem předehřáté prkénko a trochu neposranou mísu. WC dokonce obsahovalo papír, takže jsem obdržené kapesníky mohl nechat pro jejich pravý účel, utírání krve a potu.

      Na WC jsem dosáhl svého prvního vítězství toho dne, a to že jsem se neposral cestou. Když jsem se vrátil za klukama, najednou se objevil Dúz s Banánem. Pozdravili jsme se a vyslechli několik sarkastických impertinencí, jako například: „Ahoj odpoledne“ a podobně. Bylo nám jasné, že dříve, než pozdě nemůžeme nikdy dojet. Dúz s Banym se jeli vmáčknout mezi „závodníky“ a my pokojně čekali vzadu na druhý start. Prásk, výstřel z poplašňáku a pole cyklistů se rozjelo. Stálo nás jen několik desítek, všichni ostatní šlapali do pedálů.

      Na druhém startu jsme stáli už pěkně profiltrovaní, žádné klasické cyklobuzny (až na pár „oblečkářů“ – ale ti byli asi taky v pohodě…). Druhý start a pěkně, lážo i s plážem jsme vyrazili do kopce za stadionem. Krátký stoupáček, horizůntek a z kopce dolů. Hned při prvním sjezdu jsme z kraje lesa míjeli zkrvaveného chlápka, který se zřejmě poněkud rozvášnil a pustil to z kopce pěkně „z ostra“. „Pomáhalo“ mu už beztak hodně čumilů, tak jsme jej pouze minuli a sjížděli dál. Předjíždět se nedalo, bo se jelo ve dvuch lajnach. Takže jsem musel vytrpět celý sjezdík za nějakým klučinou, co se asi příšerně bál a o dušu brzdil. Mě to zase na oplátku nebrzdilo vůbec, protože jsem si – chujoplet kravský – omylem postříkal kotouče silikonovým sprejem, když jsem „ošetřoval“ tlumič a vidlu.

      Po sjezdu následovala rovinka polem a lukama, asfalt, a šotolina. Stále se jelo v kurevském davu. Trošku jsme si s klukama zapředjížděli, protože tempo nebylo nic moc i na nás výletníky. Najednou se to začalo trošku zvedat, všem rachotili „hazky“ (bikerský termín pro přehazovačku, pánové!) a „smykače“ (tak to nevím, jestli se tenhle termín pro přesmykač chytne) a jelo se do kopce. Vlastně do prvního trošku opravdového kopce. Širokou zatáčkou přes pole. První tlačiči začali tlačit a kluci si museli dát tyčinku, já jsem měl napocené v očich a nechtělo se mi stavit, tak jsem jel dál. Za loukou se kopec umravnil a už se jelo po asfaltu až na Solárku. Tady mělo být první razítko, avšak nebylo. Dle skazek okolních cyklistů se baba večer ožrala a ráno neotevřela, takže razítko není. Existovaly i jiné zprávy, ale je mi jedno, jak to bylo doopravdy, tahle verze se mi líbí, takže to bude pravda.

      Po úspěšném neoražení mapy potřebným razítkem jsme se rozhodli nečekat a raději, kvůli bezpečnosti (stále mi nebrzdily ty brzdy) jsme sjeli Ondřejník po cestě. No i tak to byl celkem rachot a v konečném výsledku se mi podařilo silikonový olej jemným přibrzďováním vypařit, takže dole pod kopcem jsem skoro bezpečně před podchodem zabrzdil. Vůbec jsem se nebál schody sjet, samozřejmě, ale zvítězila ve mně ohleduplnost, takže jsem kolo i s Gappákem a Wildou do podchodu snesl, jako slušný člověk.

      Ve Frýdlantu jsme potkali na drtičově webu avízované motorkáře, kteří projížděli kolmo na naši trasu a zatarasili celou křižovatku. Byl jsem extrémně vtipný, když jsem ve stojícím pelotonu cyklistů, který blokoval celou cestu z naší strany, vykřikoval: „jak si to ti motorkáři můžou dovolit, blokovat celou cestu!?“ Nakonec se nám podařilo kolem motorkářů nějak projet, šlápli jsme do pedálů a vydali se v ústrety Lysé, z Malenovické strany. Stratil se nám Wilda, který blbě přehodil do takového „strku“. Tak jsme museli počkat před malým obchůdkem, kde prodávali lahváče a spoustu jiných zbytečností. Dojel Wilda, vypili jsme pivo a razili dále.

      V zatáčce, před koncem asfaltové cesty stál stánek s pivem. Sponzorský dar. Pa-rá-da! Kluci se zastavili u nějakého pramenu, že prý voda, nebo co a já si dojel pro čepovaného Zubra. Nějaká sličná děva mi těpla na rám samolepku UAX. No asi si budu muset kupit konečně nějaké ty karované tepláky se záplatama na řiti a kolenech. Čekal jsem na hochy dost dlouho, malinko znervózněl a telefonoval na všechny strany. Po čtvrt hodince se objevili, vypili pivo a vyrazili jsme tlačit do prudkého marasu. Myslel jsem, že se to nedá vyjet, protože se před náma motalo spousty tlačičů, ale jedna buchta na černém devětadvacítkovém „spešlovi“ nás přesvědčila o opaku. Jen stačilo zvolat „stopa“ a tlačiči se sami rozestoupili. No i tak jsme se nechali zahanbit a kola poctivě tento úsek vytlačili.

      Úplně jsem zapomněl na Willyho a jeho partyju, kterou jsme po cestě stále potkávali, nejdéle jsme asi byli spolu na Ivančeně. Od mohyly se jede taková vrstevnička s „hupem“, jak to nazval Willy, a u závory a studánky u Zimného se pak s musli tyčkou čeká na hochy. Pak už jen prostřední placka vpředu, největší kolo vzadu, pot do očí, bo tak je to nejlepčí a ***** to nahoru po asfaltu. Jelo se překvapivě dobře, aji jsem si zapředjížděl. Bohužel mi idylku a sado-maso zážitek z mechanického šlapání malinko kazila hovada, která se už řítila obrovskou rychlostí z Lysé dolů a nárokovala si celou cestu jen pro sebe voláním: „z leva, z leva, stopa, stopa, z prava!“ Normální kokoti, vám řeknu. Navíc se tam motali i pěší, kteří jsou sice pro nás opravdové bikery nižší kasta, takový poddruh člověka, ale člověku přijde líto přejet i třeba zajíce. Těsně před vrcholem, u posledních serpentýnek mi začal hrát budík, že si jako mám vzít ty svoje klepky na krev. Ale zastavte, když jste zrovna rozjetí. Budík mi hrál až k vysílači, tam jsem teprve shodil batoh a telefon utlumil. Lidi to docela pobavilo.

      Po dobití vrcholu jsem čapnul na lavku a očumoval místní krásy přírody. Mezitím se udělalo tmavo. Už když jsem rval do kopca, blázni dolů svištěli v pláštěnkách (nikdy si na sebe nevezmu něco, co se jmenuje „pláštěnka“) a bundách. Divil jsem se tomu, ale když jsem vlezl do chatky pro piva a první razítka na naše mapky, začlo valit kyblama, takže jsme to pivo nuceně pili asi hodinu a půl, protože se nám do toho deště fakt nechtělo. Gappáka mezitím švihlo v zádech, že se nemohl ohnout. Říkal jsem si – amen, konec, šlus.

      Domluvili jsme se, že zkusíme aspoň ten pojebaný Bílý Kříž. Sedli jsme na kola, Gappáka překvapivě v sedící poloze na kole záda nebolela, nebo aspoň nebolela tak moc. Zhrčeli jsme z Lysé po asfaltu, po vydatném dešti nás ani nenapadlo experimentovat se sjezdem po sjezdovce, nebo podobné kraviny. Vysalaje, hup, strk, a dal jsem se na krátký únik na Bílý Kříž, abych v předstihu opět objednal pivo. Na Kříži Gappák konstatoval, že ty záda už nejsou take peklo, takže jsme cosik malého pojedli (já buřtguláš silně naředěný vodou za 50Kč) narazili druhé razítko a rozhodli se, že pojedeme aspoň na Bumbálku a pak se uvidí.

      V našem jediném cvičném výletě na Drtiče jsme jeli část trasy až na Konečnou. Tehdy mi to připadalo jakesik kratší a lehčí. Československý masakr byl fakt masakr. Hup nahoru, jeb dolu, hup nahoru, plesk dolu, no maras, ale zábavné. Hlavně ty sjezdy byly ganz fajne. Cyklistů na trase výrazně ubylo, už i tím, že jsme nijak obzvláště nervali, ale i tím, že jsme na Křižu seděli aspoň hodinku. Willy a partyja vyjeli před nama a už jsme je nepotkali. Po trase jsme se furt sjížděli ty samé skupinky, pořád ti samí lidi. Pověsil jsem se na jedny celopružináře, a kus cesty jel s nima. A pak jsme potkali slováka s roztrženým řetězem. Gappák vytáhl nýtovačku a protože ho furt ještě držely ty záda, musel jsem si zanýtovat já. Doufám, že se mi to povedlo, jinak majster Slovák zemřel někde na Česko-slovenské hranici.

      Z Konečné na Bumbálku je to asi 13km, no my se s tím mrdali neskutečně. Tahle část trasy byla asi nejvíce fyzicky náročná a slovy klasika Hujera: „dokonce i já jsem dvakrát tlačil“! Sjezdy byly fakt parádní, ale vydrápat se na nejmenší placce a největším pastorem s převodovým poměrem menším než jedna přes kořeny a kameně, ***** to se fakt občas nedalo. Kolo se zdvihalo, nalepeny na řídítkách a rychlost 2,5km/h. Každý sjezd byl vykoupením a člověk se aspoň posunul o pár stovek metrů dopředu. Jedna baba mě strašně dostala, když jsem se za ní rval do kopce a dojížděl jsem jí, říkal jsem si, že zamachruju a elegantně ji předjedu, jenomže kopec se najednou zlomil, přehazka zarachotila a baba to pustila šusem dolů. Já se svojí naředěnou krví jsem raději přibrzdil a jenom jsem čuměl, jak mi pomalu mizí. Shodou okolností to byla ta samá ženská, co to rvala do kopce na Lysou v pasáži, kde všichni tlačili…

      Zastavil jsem na Chatě Kmínek, ještě 4km od té hnusné zasrané Bumbálky. Bylo už kolem šesté. Objednal jsem jako tradičně tři piva, a čekal na kluky. Za chvilku už tu byli, narazili jsme třetí razidlo (alternativně za tu Bumbálku šla narazit ještě Masarykova chata) a hrnuli jsme to přes Bumbálku po asfaltce na chatu Třeštík. Krátký sjezd po travnaté sjezdovce na chatu Třeštík, bez piva, jen razítko a hurááá, spíš hu-r-a po žlu-té do ko-pca, pak na hlavní cestu, asfalt a pak do lesa, šotolina, pro mě asi nejnudnější pasáž. Naštěstí jsme v lese potkali naše nové nejlepší kamarády Jirku a Standu, jejichž jména jsem zjistil až z výsledkové listiny Drtiče. Měli jsme radost, v té době už to totiž vypadalo, že jsme v celých Beskydech úplně sami a najednou přes cestu popadané stromy, o stromy opřená kola, jeden borin močí a druhý mu říká něco o prostatě. No hned jsme si padli do oka a byli jsme vyfoceni při přelézání klád. Jo a nekupujte si banánovou Margotku, teď jsem jednu dojedl a není to dobré. Ale to sem nepatří, takže dál. Od té doby jsme jeli nejméně v pěti skoro až do cíle. Ještě chvilku jsme se jebali po lese a pak už jen asi kilák dlouhý sjezd na Martiňák, jedno dobré pivo, razítko a sláva, jedeme na Pustevny, poslední kontrolu. No co, už bylo taky kolem osmé.

      Po cestě na Pustevny jsem se utrhl a s vidinou rychlého piva (používal jsem pivo místo energetických tyčin a nápojů a prakticky i místo jídla a fungovalo to geniálně, doporučuju). A jak jsem se utrhl a hrnul jsem to po lesní lehce stoupající asfaltce, utrhl se mi i řetěz. A bylo po úniku. Za chvíli mě všichni dojeli, mnozí i předjeli, jen Gappák a Wildou na mě počkali. Řetěz šel snýtovat podezřele dobře. Za chvíli jsem to opět hrnul dál. To hrnul, zní dost drsňácky, ale pravdou je, že mě to spíš hrnulo nějak samo, síly nebyly, jen strach ze tmy a smrti v lese. Nesnáším pomyšlení, že mou mrtvolu ohlodává nějaká zkurvená liška plná klíšťat.

      Na Pustevny jsme dojeli už za šera. Na pivo nebyl čas, protože ten jsem ztratil při opravě řetězu. Tak aspoň sedmé razítko, instalace světel a čelovek jedeme konečně z kopce. Gappák půjčil našemu novému kámovi-bráchovi Standovi baterku, bo ten odvážlivec jeden si vyrazil bez světla. Dolů se jelo ne po „knížecí“, ale po cestě o nějakých 100m výše. Za světla to musel být pěkný sjezdíček, ale za tmy jsme to moc nepouštěli, bo bylo překvpivě hovno vidět. Na sjezd se nás už sešel docela peloton, tma nějak lidi sdružuje, nebo co. V jednu chvíli, když jsem jel první a když jsem se otočil, vypadalo to, jako by mě pronásledovalo nějaké pojebané hadí U.F.O., které svítilo a kroutilo se ve tmě. Za chvilku jsme byli u lanovky v Trojanovicích. Už jsem se radoval, že trasa povede až do „Frenu“ (tak místní nazývají Frenštát pod Radhoštěm a někdy u toho zapomenou vytáhnout prst z nosu). No naneštěstí, ale i na štěstí trasa vedla po takovém „trailu“ kolem potoka/řeky. Přejezdy po mostkách, klikyháky kolem vody, celkem sranda, až na tu tmu. Gappák samozřejmě v jediném místě, kde byla ďura jak cyp do ní nezapomněl spadnout, ale nic se mu naštěstí nestalo.

      Když jsme se vymotali z „Frenu“ (sleduj, prst v nose), najeli jsme v Tiché na původní trasu, jenže opačně. Čekal nás už jen poslední „strk“ a vtom, prásk, jeb-křup, v podstatě na rovině mi jebnul zase ten řetěz. No, holt nejsem řetězovým specialistou. Byla už tma, kurvafix, do cíle 3km, jebu to. Chvíli jsem běžel, chvíli šel, kluci mě nenechali na holičkách a možná si trošku oddychli, že si ten poslední kopeček, 1,5km kolo vytlačí a nemusí se s tím zlobit. Tlačil s nama i asi jeden z nejmladších – ročník 95, pro mě hrdina, kluk ze Staré Vsi. Ujel to celé sám, fakt machr, akurát nevím, proč mu neuznali jedno razítko, jinak by byl na výsledkové listině s náma. No nakonec jsem kolo vytlačil, nahoře na něj sedl a to co jsme ráno po sedmé vyjeli, jsem si pře třiadvacátou bez řetězu sjel dolů. Na stadionu mi vlivem valivého odporu klesla rychlost a hrozilo mi zastavení, takže mě Wilda a mlaďoch se Staré Vsi doslova do cíle dotlačili.

      No co dodat. Příjezd 23.04 sice není žádná hitparáda, ale v mých očích jsme machři, protože jsme si uložili cíl, na který jsme měli a ten jsme si splnili. Jako upe rozmradaný jsem nebyl, ani teď mě už nic nebolí, ale byl to fakt záhul, hlavně ta červená na Československé hranici. Navíc jsem to celé, asi jako jediný, jel bez cykloplínky, takže moje prdel dostala naloženo více, než řiť průměrně praktikujícího homosexualisty na výletě v Amsterodamu. Cíl pro příští rok je nákup vhodné cyklopleny do gatí a dojezd za světla.

      A ten další rok už konečně ta bedna, když to není závod…

      0 0
      • DND  

        Dobré čtení, trochu delší ale nevadí, spíš naopak.

        Ten mlaďoch co jel s váma byl (čtu-li správně výsledkovou listinu) Jirka Menšík (19 let)…

        0 0
      • plevka  

        dobře napsaté synku, chlamu se tu jak vemeno :D Zdraví kamo brácha Plevka :)

        0 0
      • had_zachau  

        super cteni

        0 0
      • sYs  

        dobre jak cyp

        přišti rok jedu tež :o)

        0 0
      • Lily-Brno  

        Takový románopisec, koukám, že mám konkurenta :D štěstí, že jsem to nečetla při obědu, asi bych se doprskala :)

        Tak na příští rok natrénuj a třeba budeš dávat líp i ty výjezdy ;). Btw. vědět, že se za mnou někdo houževnatě žene, tak se třeba i slituju a pustím tě před sebe. Já jsem stejně jela tempo s mojí grupou, takže jsem do toho úplně nedupala, protože mi vyhrožovali, jak mě zpomalí hozením ze srázu :D Takže jsem se výletnicky kochala a co chvilku stavěla a fotila…no teď musím třídit kolem 400 fotek :(

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      vlákno a termín nového Drtiče 2015

      najdete tady

      http://www.bike-forum.cz/…-6–2015.html

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.