Generálka po 3500km + nová vidlice pro 95kg klacka

1 nepřečtený
  • mrobot

    Ahoj, potřeboval bych poradit s generálkou na mé Meridě matts tsf 300-V 2009. V létě s kamarádem pojedeme do Chorvatska a nechci podcenit stav kola. Kolu dávám celkem zabrat jednak moji hmotností, ale také agresivním stylem jízdy „naplno“ + jednou za rok trip cca 500km za jakéhokoliv počasí. Na druhou stranu se po celou životnost kola o něj starám mazáním, řetězy atd…

    Moje dotazy: Jaké součástky budou před smrtí? (mám podezření na střed, možná kazetu). Kamarádovi teď po 8000 odešla „klínová spojka(?)“ u zadního kola a nechci, aby mě toto potkalo někde uprostřed maďarska :-X

    Na kole plánuju určitě nový lanka, bowdeny, kontrolu přehazovačky (mám tam xt a myslím, že pružina už má taky dost) a ještě jednu věc – vidlici.

    Původní suntour 80mm noname už to má taky za sebou a zvažuju kvůli mé váze Epicona, protože se dá lépe nastavit, než pružinovka. Horší je, že nevím, jestli ho tolik využiju – jezdím sice dost les, ale v podstatě mi ta původní křuska stačila. Jediná vada byla ta, že si vidle podemnou hned sedla na nějakých 60 mm a to už bylo dost na hraně použitelnosti, nehledě na úhel posedu. Takže – má někdo zkušenost se 100–120mm pružinovkou za polovinu ceny epicona (2–2,5), co funguje pod 95kg chlapem?

    Trošku jsem se rozepsal, ale alespoň je pořádně vidět, co chci. Díky za případné rady, Michal

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.