• Atilla

    Zdravím, mám dotaz, vidle se se mnou loučí. Jezdil jsem Z1 FR1 2005 a spokojenost veliká, ale bohužel už má dost. Už jsem četl nějaké názory na durolux a nezní to špatně. Problém je že nikdo neuvede kolik váží a jestli nedává vidli na doraz, atd… Mám 85kg a jezdím na RB monster AM rok 2006. Svezu se na všem teď hodně Enduro,

    ale přes léto si určitě objedu nějaký ten bike park. Nejvíc co dávám jsou tak 3m dropy, ale to jen jednou za čas a lehčí DH. Co bude lepší? Díky

    0 0
    • goofy  

      Sel bych do Marzocchi

      0 0
    • pitos  

      Připiš kolik jsi ochotný do vidlice investovat.

      0 0
      • Atilla  

        10 000,–

        0 0
        • Atilla  

          No tak teď jsem se dočetl, že TT dělá jen vidlice u nich koupené a 9500,– za Durolux nedám, tím je vše rozhodnuto a jdu do MZ. díky

          0 0
        • pitos  

          Tak to bych asi šel do nějaké bazarovky jako třeba tady ten Van,nebo nějakého Lyrika(krom 2step)

          Marzocchi nevěřím funkčne a duroluxu zase konstrukčně, zejména na tvrdší zacházení.

          0 0
          • Atilla  

            Když bazarovku nechci( zrovna včera jsem viděl fox 32 jak novou, jen do té doby než vyndal vnitřní nohy a pod stíracími kroužky byla tak vydřená až to bolí) a na nový VAN nemám. Co se týče MZ tak do roku 2007 nevidím problém. Za 5000 by durolux nebyl špatná volba, ale mazání vazelínou?! Jezdím celou zimu a to by asi nedělalo dobře.

            0 0
            • pitos  

              Tak pokud vím mazání vazelínou jde myslím celkem lehce předělat i v domácích podmínkách.

              Jak jsem psal,prohlédl bych bazary a možná na něco zajímavého narazil,případně chvilku počkal, přihodil pár korun a šel do lyrika nebo vana.

              S marunou neposloužím,to bude muset někdo jiný:)

              0 0
              • goofy  

                Ja bych se toho zas tak nebal… Tohle je jedna z poslednich celkem pekne chodicich Marun. Bohuzel ma teda jedinou chybu na krase, a to je HS expanze, ale tu samozrejme nema ani ten Durolux.

                0 0
                • fousek  

                  Zrovna RC2 bych rek ze ma jak h-s expanzi tak h-s kompresy, ale ruku do ohne bych za to nedal

                  0 0
                  • pitos  

                    To pochybuji,May­nardova 66rc2 2007 hs expanzi také nemá.

                    0 0
                • pitos  

                  Tak vím že některé maruny chodí opravdu pěkně.Třeba loni mě celkem překvapila Burizonova 66rcv na tom novém Faithu.Pěkně citlivá vidlice,slušné využití zdvihu…jen namá hs expanzi.

                  Tak samo jako ta Maynardova stará marzocchi.

                  Jsou to vidlice které opravdu fungují dobře,jen ja už jsem asi rozmlsaný, to se potom těžko zvyká na něco horšího:)

                  0 0
                  • Atilla  

                    Co je to prosím hs expanze. Kompresy chápu, ale na co je tohle? Ja tu Z1 2007 mám teď na kole, ale má prasklou rc2 patronu a včera mi začal chcát olej z pod stíracích kroužků a oprava se mi nevyplatí. Koupil jsem jí za 3000 a vydržela zimu, bohužel nevím co s ní předchozí majitel dělal, ale krok je perfektní. Spíš to porovnání s duroluxem mě zajímá.

                    0 0
                    • pitos  

                      Tak řešilo se to tady v historii už mnohokrát a jsou tady jiní odborníci na přesný teoretický popis.

                      Ja to zkusím popsat tedy jen tak prakticky neodborně.

                      Vidlice je díky hs expanzi rychleji připravena na další překážku a má celkově lepší kontakt s terénem.

                      Vidlice se prostě při rychlých rázech dokáže rychleji vracet aniž by kopala.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      HS expanse je aby se nezatizene predni kolo vracelo rychleji…

                      0 0
                • ravag3r  

                  Krása:) Škoda že Marzocchi v letech 05, 06 a 07 nedělali QR osy, ty šrouby sou porod.

                  0 0
                  • Atilla  

                    No třeba na bikovaní v zimě zlatý šrouby, kamarádovy už 2× za sebou přimrzla ta páčka na povolení u qr a to byl porod to sundat.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.