SR Durolux vs. Marzocchi 55 TST2 2010

57 nepřečtených
  • Jarda00

    Zdar,chtěl bych se zeptat pro jakou by jste se rozhodli Duroluxe 09 nebo Marzocchi 55 TST2 2010 … Jezdím DH …díky moc

    Anketa: SR Durolux vs. Marzocchi 55 TST2 2010

    3x
    38%
    0 0
    • Luk02  

      Těžko říct z těchto dvou asi spíš Duroluxe, možná ještě přidej do výběru RS DOMAIN…dá se sehnat celkem levně a je pěkně citlivá…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jezdis DH na kole v profilu?:)

      Na DH neni ani jedna z uvedenych vidlic, Domain se da sehnat kolem osmi, by ale neco vydrzet mohl…

      0 0
    • Tomcat  

      Ani jednu nejsou to DH ani FR vidlice. Enduro spíš , jedna mizerný polotovar a druhá těžkej ingot. Co dodat.

      0 0
    • Otisaq  

      Jestli jezdis ve spindlu 80dni v roce, tak ti nevydrzi ani jedna.

      Jestli parkrat v roce das i bikepark a DH, tak ti durolux vydrzi.

      Sam davam svemu Duroluxu parkrat do roka nazrat v bikeparku a funguje spolehlive. Staci lehce upravit jednu pruzinku a doknce je i dosti citlivy…

      0 0
      • Jarda00  

        Myslíš že marzocchi nebude citlivá jo?Vidlice za 10 litrů

        0 0
        • Kubiczech  

          Ono vidlice za 10 litrů je střední třída. Zvlášť to platí v oblasti těch vysokozdvihých vidlic.

          0 0
          • Tomcat  

            Ale to seš velice „sociálně tolerantní“. Bežně prodávané vidlice jsou od cca 1500 do 75 000 . Kam pak ji chceš řadit ;-)

            0 0
        • Mr.Duck  

          Řek bych, že se štěstím bys za 10 moh sehnat i jetej Totem.

          Jinak na Durolux sem měl taky trochu zálusk, Marzocchi sou mi sice asi nejsympatičtější, ale kámošovi se 55ka sype každou chvíli :-(

          0 0
          • Jarda00  

            No ja jí nekupuju za 10 , ale za 4500 novou … to se mi zdá dobrá cena a co se mu na ní nejvíc ser* ?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pokud by se na ni melo neco srat, tak ani 4500 neni dobra cena:)

              0 0
            • Mr.Duck  

              No nejdřív mu nějak vychcala, teď pořádně nevim, každopádně prostě 2× v servisu za první sezónu, může mít smůlu na kousek, ale na mě to dobře nezapůsobilo no. Občas se tu vyskytuje tušim, tak ti možná poví víc.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Zase na druhou stranu, Rock Shox ma taky kazdou chvili vychcany MC…nastesti se to necha za par kacek opravit doma.

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Jo, já RS mám chvilku a kupoval sem to v dost podivnym stavu, tak nemůžu soudit, uvidíme tak po sezóně no :)

                  0 0
          • fousek  

            Ted presne nevim jestli to byly 55 TST2, ale myslim ze jo. Tem praskali tlumici patrony.

            Zas pokud by by byl tlumic Ok a tu vidli poladil tak verim tomu ze by fungovala o neco lip nez Durolox, ale vahove je to samozrejme bida a v seriovim stavu to budou vidle funkcne cca na stejno.

            0 0
      • baboon  

        Tohle podepisuji. Případně od Milana upravený RST Storm (netuším, jak chodí, neupravený jsem zkoušel a byla to bída. Ale na druhou stranu je neupravený durolux taky nic moc). Ale jinak jestli těch 80 dní v roce, tak dvoubrejli a jestli je to na nějakýho bláznivýho pevňáka, tak domain nebo jetá 66..V inzerátech se teď potuluje i totem za 11k..

        0 0
        • Jarda00  

          no mám to na HTcko a 55 nedoporučuješ jo ?

          0 0
          • baboon  

            55 nevím, nejezdil jsem..Měl jsem na mysli spíš to, že to vydrží pár dnů ježdění v bikeparku jako nic..:)

            0 0
          • Otisaq  

            A jake HTcko mas ? Napr duroluxe si umim predstavit tak na jednom HTcku (RB monster HT, nebo jak se jmenuje)

            Jako nezapomen, ze durolux ma az 180mm zvih, takze to je poradna delka…

            0 0
            • Jarda00  

              No mám raptora :D … hlavně nepište že to rupne … to vím taky … a myslíte že je to moc na HT 180 ?

              0 0
              • Mr.Duck  

                Bych řek že jo, já bych řek že tak 160 max, samozřejmě podle rámu, ale k HT na blbnutí mi přijde těch 140–150 ideální. Ne že bych to měl vyzkoušený, ale 100 je mizerně málo na lepší poježdění, a představa 180mm na HT mi přijde dost, no.

                0 0
                • Jarda00  

                  Právě to je blbý domain je 180 , duroluxka taky a nebo 140 a to je zas málo , ta marzocchi 55 je jediná 160 .. tak ted si vybrat :)

                  0 0
                  • baboon  

                    durolux není jen 140 nebo 180, dá se nastavit na cokoli mezi tím, když si s tím trošku pohraješ a pak na to už nebudeš hrabat..:) Při troše citu se to dá trefit i při jízdě, každopádně když zastavíš, tak si tam těch 160 dáš v pohodě..

                    Ale jestli máš na mysli CTM Raptor, tak to je dirtový rám, na který se normálně montuje DURO FR20, ale se 100mm zdvihu..140 možná, víc už nevim nevim..

                    0 0
                    • Jarda00  

                      Tak to sem fakt nevědel s tim že se dá udělat 160 :D … tak to vezmu duroluxe … No je to raptor no … ale tak 160.A když rupne koupím jiný rám :)

                      0 0
                      • baboon  

                        ..pokud ti nerupne na nějakým skoku tak blbě, že už bude následná jakákoli investice do biku zbytečná a budeš zde řešit obutí pro invalidní vozík..Ale třeba ne, viď..

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tenhle pristup mne taky trochu zarazi..jasne, jizdou na biku riskujes porad, ale vseho s mirou…

                          0 0
                        • Jarda00  

                          To si mě moc nepotěšil co si ted napsal :)) Tak ono to většinou nejdřív napraskne :) a zas neskáču nějakých 6 metrů :) Takže by to měl vydržet

                          0 0
                          • Otisaq  

                            staci nedoletet metrovy skok a trefit hranu tak, ze ti to rupne…

                            Radeji prodej soucastny ram a jako zaklad si kup rock machine volcano/adrena­line…sezenes jej na ebay i s postou za 5500…

                            0 0
                            • Mr.Duck  

                              Bych řek, že když trebuješ hranu tak zdvih nemá takovej vliv..spíš bych řek,že to vadí u skoků na placku apod..

                              Každopádně jestli je to rám původně na 100mm,tak bych viděl těch 140 jako max, co bych si dovolil no.

                              0 0
                              • Jarda00  

                                Ok stejně tam určitě dám 150–160 :) a říkáš spíš duroluxku než marušku 55

                                0 0
                                • Otisaq  

                                  Posli pak foto, jak to budes mit nasazene a pokud mozno na 180mm :D

                                  Musi byt NESKUTECNE nakopnute…

                                  0 0
                                  • Jarda00  

                                    No tak dám to max na 160

                                    0 0
                                    • baboon  

                                      No podle mě zbytečně spojuješ množství zdvihu s kvalitou jízdy..Pokud zvolíš menší zdvih a tím pádem (většinou) i lehčí vidli, tak budeš mnohem obratnější a kolo bude hravější..A v druhé řadě je tu šance, že se naučíš lépe jezdit..:) Hledat stopu, čistěji skákat atd..

                                      0 0
                                      • Mr.Duck  

                                        No s tou stopou je to trochu diskutabilní, je pravda, že sem na ht nejezdil dlouho, a na fullu sem se sotva projel, ale zdá se mi, že HT mě naučilo třeba v šutrech jet něčim, co je hladký jak cyklostezka ale je tam pár překážek který mě prostě hodně zpomalej, což se nevyplatí, a na fullu mi přijde lepší jet něčím, co je třeba výrazně vymlácenější, ale neni tam uprostřed něco, o co bych se skoro zastavil jako v první variantě.

                                        Něco to rozhodně naučí, ale jako nějakej zázrak mi to nepřijde :)

                                        0 0
                                        • goofy  

                                          Czecze, tak to ti teda nevim nevim… zebych si vybiral nejakou cistsi stopu, kde je nejaka prekazka navic? To je nejaky divny, ne? :-D

                                          0 0
                                          • Mr.Duck  

                                            No u mě to tak dopadlo :-( Nebo mi to tak přijde, že prostě když du s kámošem co jezdí na 215/200 kole už nějakej ten pátek, a já kterej si fulla pořídil před chvilkou, tak každej vidíme stopu uplně jinde – on by jel cestou, kde sou třeba půlmetrový díry, je to rovně a všechno de přelítnout, zatimco já si tam jedu nějakou xc stopu, kde to ale třeba na konci musim zlomit o 90 stupňů nebo tak, a veškerou rychlost tim zahodit..

                                            Možná je to blbost, ale přijde mi že to tak je :)

                                            0 0
                  • Smazaný účet  

                    Na dolekopu je v bazaru U-turn domain 115–160mm za 3500…ale je to cca 2800g no:(

                    0 0
                  • Luk02  

                    Domaina seženeš i 160mm s u-turnem…

                    0 0
                    • Jarda00  

                      Jo ale zrovna ted na bazaru žádnej není … jen ten jeden 115–160 .. ale ten už má něco nalítáno do toho se mi moc nechce

                      0 0
            • goofy  

              No vidis, ja si ho zrovna na Monsteru moc predsavit neumim. To uz mozna spis na Norco Manik, ale ani tam ne. I tam je podle me 150–160mm az az

              0 0
    • pitos  

      Vzal bych Domaina.

      0 0
    • jimiAJ7  

      taky se jednoznacne priklanim k domainu, chodi opravdu hezky ! pokud mas 1,5 sloupek, da se sehnat i za 7 000,–

      0 0
    • papla  

      Zdravim,

      chci taky kupovat DUROLUXku ale jak to tu ctu tak moc kladne odkazy na ni nejsou :) Chci ji na enduro jezdeni .. 91kg vahy.

      Chtel bych se zeptat zda je ta Rock Shox Domain 302 U-Turn 2009 lepsi ? diky

      0 0
      • baboon  

        Podle mě když si počteš názory lidí, kteří jí opravdu jezdí, tak to není tak strašné..Naopak..:) Podle mě na enduro vhodnější více, než 302 domain..Ale nejezdil jsem ho, tak nevím..

        0 0
        • papla  

          Nejlepsi je vyzkouset .. ale tak z okoli nema nikdo duroluxku :/

          0 0
          • Otisaq  

            Ono asi zalezi, jak moc chces do toho investovat :-)

            Duroluxe sem kupoval v loni ve vyprodeji novou za 4500 a to bych rekl, ze v tehle cene nema moc konkurenci :-)

            Osobne mam taky 90kg (2m vysky) a v pohode, zatim funguje bez problemu :-)

            0 0
            • papla  

              Tak to je pekna cena … co sem se dival tak ted se pohybuje kolem 5500,– . Tak kdybych mel vice penez tak to tu neresim :D ale proste za ty prachy nic slusnejsiho nemuzu najit. A co sem mohl videt v obchode tak vypadala na prvni pohled velice dobre.

              0 0
              • Kubas.1  

                a co trošku přišetřit, a za 6000,– vzít z tuning-testu Duro FR 20 ? ;-) Zdvih 160mm, slušná citlovost…:-)

                0 0
                • Kubiczech  

                  Ale váha o půl kila jinde než u Duroluxe. Pokud se na váhu nehraje, tak upravená mi chodila fakt výborně.

                  0 0
            • Jarda00  

              Jinak kolik foukáte spodní a horní nohu ?Dík

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.