• plaschos

    Čau bikeri!! Nema nekdo zkusenosti s jezdenim na CUBE AMS PRO se zdvihem 100mm vzadu? Aby se to moc nehoupalo mam strach.. Napiste, prosim, svoje poznatky!! Diky! plasa

    0 0
    • coffield  

      To kolo je profláknuté tím, že je dobré. Nebál bych se…

      0 0
    • MlokCZ  

      Záleží na co to chceš. Pokud to není na závody, tak bych do AMS Pro rozhodně nešel a raději vzal AMS 125ku (rozdíl jak jede AMS PRO a 125ka je hodně malý, rozdíl v pohodlí velký a PRO má více chrtí geometrii).

      Pokud chceš vědět něco kokrétního, tak se konkrétně zeptej.

      S houpáním mít opravdu strach nemusíš. Ono 100mm zdvihu se snad ani nějak moc houpat nemůže (pokud tedy nešlapeš vyloženě jako prase). Samozřejmě nepatrně se pohupovat bude, to téměř každé FSR (na FSR se konkrétně AMS PRO pohupuje spíše méně), ale ničemu to nevadí a ztráty energie jsou mizivé (přílišné pohupování není problém ani u 125ky, ani u Sterea).

      Pár vlastností:

      • je to jeden z nejméně progresivních rámů na trhu (průběh je dokonce lehce degresivní; samozřejmě se vzduchovým tlumičem je výsledek už lehounce progresivní, ale výrazně méně oproti jiným kolům)
      • tím se jezdí na o malinko menší sagy než jiné rámy (jezdí se kolem 20%, progresivnější rámy se jezdí kolem 25%)
      • díky nepatrně nižšímu sagu se v rámci FSR kol pohupuje o malinko méně
      • na žehlení ten nepatrně menší sag (oproti progresivnějším FSR) kupodivu nemá téměř žádný vliv, ale rozhodně to chce jezdit s tlumičem, který má vypínatelný omezování (což Fox tlumiče které tam dávají mají; nechtěl bych ten rám ale třeba se Swingerem s SPV)
      0 0
      • plaschos  

        Diky za tak obsahly info!;) Chci to na zavody, prevazne XC.. Este by me zajimalo, jesli to treba nak enorme nepraska.

        0 0
        • MlokCZ  

          Nevim o tom, nikde jsem na informaci o větším množství prasklých Cubu nenarazil, ale platí jako vždy, že prasknout může cokoliv.

          0 0
          • fiberman  

            Mně praskla hlavová trubka, spíš to byly dvě 2cm praskliny v místě spodní misky. Reklamace proběhla bez problémů, do měsíce poslali nový rám. Takže tímto moc díky firmě BIKEZONE Brno za nadstandartní přístup při reklamaci.

            0 0
            • MlokCZ  

              To mě připomnělo další výhodu a to 5-tiletou záruku na rám (kromě Fritze, ten má jen dvouletou).

              0 0
        • fiberman  

          Jestli ho chceš na chrtění, tak to je dobrá volba. Já jsem ho používal œpíš místo HT po úraze zad. Fakt jede jak HT. Záleží taky kolik vážíš a podle toho bych volil tlumič.

          0 0
      • piskot  

        Jezdím ho s tím Swingerem SPV a musím souhlasit, kolo jede jako střela, tlumič sice tak nějak pracuje, ale oproti Spešlu FSR to je výrazně méně komfortní, pohupování skoro žádný.

        Na závody sice ideální, ale na mejch 65kg to je celkem problém poladit.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.