• joggy

  Zdravím,

  rozhoduji se na jaře 2012 koupit MTB celopéro. Do teď jsem jezdil na Meridě Matts TFS-700-V model 2007. Je čas je jít dále.

  Potřebuji se jednoduše zoorientovat v systémech odpružení. Doporučí mi někdo něco. Koukal jsem např. na Apache a ty mají systémy oba, který je lepší, funkční apod. Přece jen se mi nechce vyhodit 40–50tis, a pak si trhat vlasy.

  Díky.

  0 0
  • pavlik6022  

   použij funkci hledat. O systémech zadního odpružení je tu už napsáno opravdu mraky…

   0 0
  • marapara  

   Nejdřív si ujasni co od toho čekáš a jaký bys chtěl zdvih. Pak řeš konkrétní modely, které se ti líbí, teprve potom se dá diskutovat co jak funguje a proč. Dá se toho najít také v historii hodně.

   0 0
   • joggy  

    jo díky za rady, nějak se mi ty názory ndaří najít.

    Zdvih min. 120mm může být i větší, podmínkou je uzamykání zadního odpružení a přední vidle na řídítkách. Trochu by mne mrzelo šlapat do kopců hor Krušných, Alp apod. a cítit se jako na vembloudu::))

    Očekávám od kola vše na co jsem u stávajícího zvyklí a od nových technologií vždy něco navíc proto se ptám?

    Díky.

    0 0
  • Lister  

   Přece jen se mi nechce vyhodit 40–50tis, a pak si trhat vlasy.

   Pokud s fulem nemáš zkušenost a budeš vybírat jen podle katalogů a zkušeností ostatních, tak se ti to velmi jednoduše stát může.

   Moje rada – zajdi do lokálních obchodů a půjč si pár modelů. Vůbec to nemusí být kola, o kterých uvažuješ, jen abys získal přehled, jak se co chová a pak dokázal lépe definovat, co od toho čekáš. Píšeš, že chceš minimálně 120mm, ale zase mám pocit, že od toho chceš, aby se to chovalo jako HTčko – což opravdu nepůjde.

   0 0
  • lukas45  

   tady mas strucny prehled jednotlivych typu odpruzeni http://www.youtube.com/…llcykloskola#…

   0 0
   • joggy  

    Díky za tip konečně někdo s užitečnou radou.

    Předsdstavu mám teď jen to zkusit vyzkoušet.

    Dík.

    0 0
    • marco  

     No aby bylo kde u některých prodejců jsem se ptal a strašně je udivilo proč si na konec září a počátek října chci půjčit kolo když už mi nemůžou žádné v Čestlicích objednat, protože už jim do zimy modely 2011 nedojdou. No nějak nepochopily, že nejsou jediní kdo tu značku s velkým S prodává a kde to může být ještě skladem.

     0 0
     • McBlacky  

      to ne, ale na konec sezony už nikdo 2011 neobjednává páč není debil, když ji konkurence v tuhle dobu vyprodává ve slevě.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.