• Fukec

    Zdravím chtěl jsem se zeptat jestli by u Meridy Am 800-D nevadilo nebo jestli by se nezhoršily její vlastnosti co se týče vedení stopy nebo řízení kdybych jí vyměnil představec za ten uplně krátky, ten co tam mám ma myslím délku 80mm.Jenom mě zajmá jak by stím vypadala a jak by se stím jezdilo…děkují za odpovědi

    0 0
    • Smazaný účet  

      Proč tam chceš dávat kratší představec?

      Můžeš si tam dát co chceš, s kratším by se líp manévrovalo, líp by se zatáčelo.

      Já měl sériově myslím 100 mm.

      Zkoušel jsem i 60 ale to byl jen takovej pokus, mě to vůbec nesedlo.

      0 0
    • Kubas.1  

      bude to sice ovladatelnější, ale taky se ti hodně zkrátí posed

      0 0
    • MlokCZ  

      Hlavně nečekej jen pozitiva, i negativa mohou být velká, možná to dokonce bude v některých situacích tragické.

      Jak už bylo zmíněno, tak to změní výrazně posed. To může být dobře i špatně, to musíš posoudit sám.

      Co se týká chování, tak do sjezdů to bude dobré. Ale už na rovinách bude příliš málo váhy na předním kole a to se nebude chovat dobře. A ve výjezdech to bude tragédie. Samozřejmě do jisté míry to lze kompenzovat ve výjezdu větším skrčením rukou. Proto mírně kratší představec většinou nevadí. Ale nemůžeš to takhle kompenzovat pořád v dlouhých výjezdech. A přední kolo takhle bude zcela nezatížené a chovat se to bude hodně blbě.

      Kratší než 70–80mm bych na takové kolo určitě nedával. Pokud to má být univerzál, který i výborně stoupá, tak bych naopak dal spíše 90mm.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.