AM 800-D vs. Trans-Mission 400-D

62 nepřečtených
  • koshee84

    Ahoj,

    prosím o radu, které kolo vybrat, popř. ještě jiné tipy.

    Chystám se koupit celoodpružené kolo s rozpočtem cca. 25tis.

    Mám možnost mít Meridu AM 800-D(model 2008) http://www.merida-bike.cz/…/am-800-d-08 za 25tis.

    Potřebuji AM 800-D porovnat(pokud to jde) s Meridou Trans-Mission 400-D(model 2010)

    http://www.merida-bike.cz/…ission-400-D za 28tis. a poradit do kterého jít, popř. navrhnout jiné kolo nejlépe od Meridy…

    Díky Radim

    0 0
    • PatrikL  

      am 800-d sa podľa mňa za tú cenu neoplatí…

      z tých dvoch by som zobral teda Trans-Mission 400-D (aj keď tá rst slope nebude asi „top“)

      iné možnosti:

      http://www.cyklotech.cz/…FS-900-D.htm

      http://www.cyklo-prodej.cz/…-p-1456.html

      http://www.rideko.cz/…li-Elite.htm

      http://www.nejlevnejsi-kola.cz/…el-2009.html

      • niektoré sú veľmi špecifické a treba odskúšať :)
      0 0
      • koshee84  

        Díky za tipy. Mají i ostatní názor, že do modelu(2008) AM 800-D nejít? Jde mi i dost o cenu, protože jsem chtěl nejdřív kolo za 20tis, teď jsem na 25tis a roste to k 30tis:-)

        0 0
        • MlokCZ  

          Když můžeš mít 800-D za 25tis., tak vůbec není co řešit a rozhodně raději 800-D, když je celkově osazené lépe než 400-D a ještě stojí méně.

          0 0
          • PatrikL  

            … keď 900-d 2009 stojí o 3000kč viac? Bike sa nekupuje na pol roka, pár kč navyše pri kúpe sa oplatí…

            0 0
            • MlokCZ  

              Reagoval jsem na ty dvě co sem dal, tedy 800-d 08 za 25tis. x 400-d 2010 za 28tis., kde ta levnější je lépe osazená, tedy není co řešit.

              Meridy mě nezajímaj, takže z hlavy netuším jak je která osazená a žádné další modely od Meridy jsem kvůli tomu neprocházel.

              0 0
            • MlokCZ  

              A když koukám na tu 900-d (koukám na tu z Tvojeho odkazu), tak ani za tu bych těch 3,5tis. navíc nepřiplácel, nemá nic zásadně lepšího za co by to stálo.

              To raději ať těch 3,5tis. teď ušetří na případný pozdější upgrade něčeho zásadního nebo časem na nové kolo, které bude ve všem o hodně lepší.

              Jinak za nějaký funčně zásadní rozdíl bych si klidně připlatil, kdyby tam byl.

              Ten Ghost v tom Tvojem odkazu se mi za ty prachy třeba opravdu líbí, více než ty Meridy.

              0 0
              • kafac  

                A co je na tom Ghostu krom toho ze ma horsi vidlu, razeni, naby a kliky lepsiho? Napis na ramu?

                0 0
                • PatrikL  

                  brzdy? celková hmotnosť?

                  neviem aká je tá vidlica, možno tu bude aj lepšia ako tá pružinová (alebo aká) Tora… Jazdil si obe?

                  0 0
                  • kafac  

                    Brzdy to ma stejny (bavime se o 900-d) vidla je tam vzduchova Manitou, a rozdil ve hmotnosti je 300g – jsou tam tezky plaste a sedlo…

                    0 0
                    • PatrikL  

                      tak oproti 900d to má výhod o dosť menej, to hej… Konkrétna hmotnosť sa ale porovnávať nedá, reálne je to dosť iné…

                      0 0
                      • kafac  

                        Jaka je hmotnost nevim, ale myslim ze bude +/- stejna jak uvadi vyrobce. Navic tohle neni kolo na gramareni a tema plastema se opravdu usetri dost…

                        0 0
                • MlokCZ  

                  Lepší na něm je to nejdůležitější s čím už později nic za levno neudělá a to zadní stavba (nápisy na rámu mi opravdu nezajímaj a nápis Merida by mi nijak nevadil).

                  U vidlice bych si vůbec nebyl jistý, jestli ten Drake bude lepší.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      co a kde na tom chceš jezdit? Já jsem tu Meridu AM 800 měl, v terénu, ve sjezdu, je to super „tank“. Ale vyjet s tím do kopce nebo jet po rovině na asfaltu je celkem utrpení.

      Na tom druhém modelu jsem neseděl, škoda že tam nemají napsanou geometrii aby se to dalo alespoň takhle porovnat, ale vypadá to jako by byl jen pozměněný design vahadla.

      0 0
      • pepino  

        Utrpení? Na 14kg celopéru? Boha jeho..

        0 0
      • koshee84  

        Určitě chci jezdit i po asfaltu a do kopců, takže mne tvá zkušenost moc nepotěšila:-(, ale díky za ni

        0 0
        • pepino  

          Proboha, na 14kg celopéru dojedeš kamkoliv.

          0 0
          • Smazaný účet  

            ale to jo, samozřejmě, že je to v pohodě, ujedeš všechno, asi jsem to napsal blbě, utrpení je to např. ve srovnání s tím co mám teď (navíc když zapnu propedal) nebo když jsem jel na vyjížďku s pevňákama, tak těm jsem třeba nestačil (ale taky to nemám v nohách) ovšem ve sjezdech jsem jel první a dole na ostatní čekal.

            0 0
            • MlokCZ  

              Tohle ale obecně neplatí, to si každý musí vyzkoušet. Jezdím se stejnou partou už více let a někteří z party pořád HT. Dobře vím, jak na tom kdo výkonnostně jsme, tak se dobře srovnává.

              No a já postupně zvyšoval zdvihy až ke Stereu. Pokud se někde z ničeho nic nespurtuje (což se u nás v partě opravdu běžně nedělá), tak na Stereu stíhám úplně stejně jako na nižším zdvihu.

              Dokonce jsem tu psal nedávno srovnání z Korsiky, kde jsem byl na celopevňáku a jezdil se asfalt. Čekal jsem, že mi celopevňák více pomůže oproti třeba jednomu z party co je na tom výkonnostně ± jako já a ono prd, ani to, že je o 3kg lehčí než Stereo mi nijak výrazně nepomohlo. Ten kamarád jezdí celoročně na tom samém HT (proto můžu dobře srovnávat oproti němu když jednou jedu na Stereu a jednou na celopevňáku).

              A i když Stereo jede lépe než ta Merida, tak zase tak špatně ta Merida nejede.

              0 0
              • Smazaný účet  

                jasny, je to hlavně o zkušenostech, u mě to bylo ovlivněné tím, že to byl můj první full, neměl jsem s celopérem zkušenosti a navíc to nebylo kolo vhodně zvolené na můj styl jízdy (což jsem si uvědomil až po roce).

                0 0
                • MlokCZ  

                  Styl jízdy a kruhové šlapání udělá hodně, proto takové rozdíly u různých jezdců.

                  Vyšší zdvih dobré konstrukce může jet velmi dobře, ale přizpůsobit jízdní styl je tomu nutné.

                  0 0
        • Deathklaat  

          Nenech se vystrašit. 800 je naprosto v pohodě,do kopce určitě není problém.

          0 0
          • K2  

            Merida AM má do kopce výbornou stoupavost (nezvedá se) Dá se vyjet všechno co vyšlapeš…

            0 0
            • Deathklaat  

              Přesně tak. Mi osobně geometrie naprosto vyhovuje,takže pak to je jen o tom, co všechno zvládnu.

              0 0
        • kafac  

          To je blbost, ja na tom jezdil aji zavody, navic pri jizde po rovine nema vaha na jizdu vliv ;)

          0 0
    • PatrikL  

      … alebo aj napr. http://www.sportklapka.cz/index.php…

      0 0
    • Treeper  

      co tak něco od GT: Force 3 nebo od Giantu: Trance X5 nebo X4 nebo třeba Reign 2

      0 0
      • koshee84  

        Zdá se mi to, nebo je dost bikerů proti Meridě?:-) Je to značkou, složením komponent, vlastnostmi rámu? Nebo jen v uvedené cenové relaci se dají koupit našlapanější kola jiných značek?

        0 0
        • PatrikL  

          ja sám mám meridu, ale nekúpil by som znova :D Konkrétne uvažujem nad http://www.kubicasport.eu/…ritelna-cena , možno aj tebe sa zapáči :)

          Jednoducho prečo by som kupoval ťažkú, škaredú (niekomu sa páčia, no…) a starú meridu na „tuctových“ komponentoch keď môžem mať niečo nové a vo všetkom lepšie?

          0 0
          • Smazaný účet  

            no nevím, ale necpeš ten Haibike do každýho vlákna?

            0 0
            • PatrikL  

              no a čo s tým, niekto všade radí gt, niekto lapierre a ja haibike (a ak si všimneš tak ja poradím všetko čo je vhodné, nielen jednu značku)… Nebodaj je to zlé keď poradím a autor témy má viac možností?

              0 0
              • kafac  

                Nekteri lidi koukaji hlavne na napis na ramu, a nemuzou rozchodit ze oni za stejnou vybavu dala 2× tolik ;)

                0 0
                • PatrikL  

                  no hej, asi tak 3 mesiace dozadu som napísal síce na iné fórum, ale hodí sa to všade :D

                  „lebo niektorý jedinci tu na fóre nedokážu prekusnúť to, že haibike za 1300e prekoná ich napr. biely/zelený šrot za 2600e v krajnom prípade začnú už točiť niečo okolo oem rámu a okopírovanej konštrukcie, vtedy už fakt vieš že si našiel dobrý haibike ktorý sa oplatí“

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Haibike nic moc okopírovaného nebude, má dost výrazně extrémně umístěný horstlinkový čep (poměrně nízko + současně hodně daleko od osy zadního náboje).

                    Tohle bude dělat dost specifické chování, nemám ale ani model do Linkage a nejel jsem ho, takže nemůžu hodnotit, jak to opravdu chodí (tam má velký vliv i přesný úhel ramena zadní stavby a vahadla, ten se dá z fotky také jen nepřesně odhadovat).

                    0 0
                • MlokCZ  

                  Někteří možná, ale určitě ne všichni.

                  U fullu když něco doporučuju, tak musím vědět proč, tedy musím vědět jak daná zadní stavba chodí a mít nějaké praktické srovnání.

                  Kdyby měl více těch Haibiků v praxi pořádně otestovaných a větši srovnání s větším nožstvím dalších rámů a měl ověřeno, že opravdu dobře chodí, tak by k tomu, že je v každém vláknu doporučuje nešlo napsat ani slovo proti.

                  Já jsem na Haibiky nijak do teď nereagoval, osazení/cena mají výborné, v praxi jsem ale žádný nejel a tedy nejsem kompetentní se k nim vyjadřovat, proto nepíšu nic proti jeho doporučení.

                  Moc dobře ale vím, že u všech systému i o tohoto obecně ověřeného typu přepákování stačí trošku blbě posunout čepy (dle fotky se většinou pozná prd) a najednou to chodí úplně blbě.

                  0 0
        • Treeper  

          Řekl bych že tak nějak, vším co jsi vyjmenoval :-), každopadně se se daj vybrat lepší kola

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nebudeš mi věřit, ale podle Tvé reakce jsem přesně věděl co najdu ve Tvém profilu-asi nejpředraženější značku na českém trhu. Víš, že je pravděpodobné, že ten Tvůj úžasný Spešl je svařený právě v Meridě? Nic proti-je to pěkné kolo a nevim kolik jsi za něj dal, ale odrazovat někoho od koupě kola právě tím, že je to Merida je tak trochu protimluv, protože právě Merida má prostředky na to aby dělala jedny z nejlepších rámů na světě za bezkonkurenční ce­ny.

            0 0
            • Smazaný účet  

              jenže on ho neodrazuje, jen mu naspal odpověď na jeho otázku.

              Nicméně myslím, že je bez debat, že v téhle ceně je ta celoodpružená Merida docela dobrá

              0 0
    • Smazaný účet  

      Nevím jestli jsi si všiml, že na té stránce Meridy si můžeš vyjet dva modely vedle sebe a porovnat-„porovnat s jiným produktem“. I když je to docela práce najít ten druhý v seznamu. Jako „meriďák“ musím ale bohužel přiznat, že kola v této kategorii nejsou zrovna silnou stránkou značky. Ne,že by byla špatná, ale je tu velká konkurence, kterou dle mne třeba u HT a nízkých fullů prostě nemají. Taky mi prodejce Meridy řekl,že ty první generace AM si lidi kupovali s vidinou „hustejch sjezdů“ a ty rámy na to prostě nebyly stavěné a praskaly zadní stavby. To je ale logické,neni to prostě sjezďák. Neodrazuju, ale teď je všude tolik slev, že se možná vyplatí ještě chvilku hledat. Vzhledově se mi AM líbí. Vypadá tak jednoduše a drsně-prostě Merida:-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        ale zase myslím nejsou u Meridy problémy s reklamacemi.

        0 0
        • Smazaný účet  

          To těžko říct, protože reklamace nejsou. To co jsem tady uvedl byl výjimečný případ pouze u tohoto modelu, který pár jedinců prostě přecenilo. Jediný další podobný případ řešila Merida kdysi u hořčíkových silničních rámů. Ůdajně praskaly a od té doby se asi táhne pověst o praskání Meridy. Od dlouholetého pražského prodejce vím,že jinak na rámy žádné reklamace nejsou.

          0 0
      • koshee84  

        Asi do ní půjdu(Merida AM 800-D). Ještě ji zkusím před koupí projet a rozhodnu se, podle dojmu, který zanechá. Mám možnost mít toto kolo z kamené prodejny s dobrým přístupem a nedaleko bydliště, což je pro mě taky plus. Asi bych si nekupoval kolo přes internet, když si jej nemůžu osahat:-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na té devítistovce co Ti tady někdo našel by jsi udělal určitě víc parády. Sice kliky deore, ale jinak XT, Manitou, černá barva. Zkusil bych očíhnout víc prodejců a trochu je přitlačil. Je to už trochu jinde a stačí párkrát nejít na pivko a máš to doma:-) Teď se to zdá jako rozdíl, ale za půl roku se budeš drbat za uchem.

          0 0
        • kafac  

          Jak rika Marusak, pisni nekam do E-shopu ze mas zajem a naidni tak o cca 2,5–3,5 tacku nizsi cenu… vetsinou uspejes

          0 0
        • misak.kadlec  

          900 D mají v bazaru jako ojetou testovačku za 25 850. Možná by to byla taky varianta. Kolo z e-schopu meridy ti pošlou k tvému nejbližšímu prodejci meridy.

          0 0
          • koshee84  

            Nad devístovkou začínám silně uvažovat, asi si nakonec přeci jen připlatím. Ta testovačka http://www.merida-bike.cz/…D-BAZAR-2009 je jen ve velikosti 17". Já budu potřebovat nejspíš 19", mám 175cm. Můžu ji mít novou za 28490,– Kč z Karviné. Ví někdo o lepší ceně v okolí Ostravy?

            0 0
            • Deathklaat  

              Jsem si stoprocentně jist že v Bagbiku si domluvíš lepší cenu…

              0 0
            • Petr L.  

              Pokud jsi z ostravska tak bych vzal do uvahy i http://www.kubicasport.eu/…-Q-FS-SL-09/. Do žiliny to máš hodinu cesty, kolo si tam mužeš projet a s cenou se dá hýbat upravou komponent.

              0 0
            • jIrI___  

              Na 175 cm bude podle mě 19" moc, holt u fulla tohodle stylu.

              0 0
              • koshee84  

                Má taky někdo výšku kolem 175cm? Jakou velikost rámu máte? Jaké jsou pak nevýhody, pokud koupím menší / větší rám?

                0 0
                • kafac  

                  Ja merim 178cm a ram mam velikost 19" mam to kolo doma i v 17" ramu a to je me hodne maly…

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  To Ti objektivně nikdo neřekne. Někdo může mít při stejné výšce různé tělesné proporce. Někdo jezdí raději víc vzpřímeně jiný víc natažený. Myslím, že Tebe se týká něco 17–19 palců. Větší určitě ne. Menší rám můžeš dohnat delší sedlovkou, představcem, podložkama pod představcem apod. Prodávají se sedlovky až 40 cm. Když ale koupíš moc malý rám nedoženeš to ničím. Já mám 184 cm a docela dlouhé nohy a jezdim pevnou 18 se 40 cm sedlovkou, protože mam lepší pocit, když mam rám níž pod sebou a tak snadno si nedam na kulky(ještě se mi to nestalo:-)) Myslím, že u endura to platí dvojnásobně. Jediná rada je:vyzkoušet. Rozhodně si nenech natlačit příliš velký/malý rám jen proto,že mají třeba poslední.

                  0 0
                  • K2  

                    Přesně tak, zajít vyzkoušet. Můžeš to vyzkoušet i na novějších 140 mm meridách. Mají stejnou geometrii. Kolik máš virtuální vodorovnou délku na tvém stávajícím rámu? Jakou máš vlastně teď velikost, typ a značku?

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  mám 187 cm a měl jsem 19" a kolo mi bylo akorát, možná o kousek menší, bratránkovi se 175 cm bylo malé, šel bych na tvém místě asi do 17". Ale chce to zkusit, je to individuální.

                  0 0
            • K2  

              TY velikosti si vyzkoušej a porovnej geometrii se svým stávajícím kolem. Něco doladíš představcem. Někdo rád delší, jiný kratší rámy. Měřím 184 a měl jsem půjčenou Meridu AM 19" – jezdilo se mi dobře, možná by snesla kratší představec.

              0 0
            • Smazaný účet  

              ještě tady prodával uživatel Krokus Meridu AM 5000 D (nejsem si jistej číslem), zkus si ho vyhledat a napiš mu email, to bylo uz komplet XT+FOX

              0 0
              • misak.kadlec  

                Byla to 3000D v 17" velikosti. Vidle upravená od Milana a tlumič v Bikelive na ct min. Pokud jí ještě má byla by to dobrá volba ale myslím že nesplňovala cenovou hranici.

                0 0
                • misak.kadlec  

                  Jo a ještě začátkem roku vždycky prodává Speedy a jistě i další Čembisté svoji služební Meridu. Letos měli am 3000D Možná by to byla taky alternativa.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.