• PetrNo

    Nemáte někdo zkušenosti s GPS a kolem?

    Uvažoval jsem docela o pořízení (kolo si do nákladů dát nemůžu, GPS ano), zajímalo by mne, zda to nejsou na ČR vyhozený prachy. Vyplatí se investovat do mapovýho přístroje, nebo stačí jen nějaká základní verze?

    0 0
    • blue.sun  

      GPS mapy jsou určitě i pro ČR, kámoš jezdí výhradně s ní. Ale na druhou stranu, přístroj bez map je naprosto nanic. To už se vyplatí koupít NaviiOn.

      0 0
      • martt  

        urcite ma zmysel aj pristroj bez mapy. Vies presne svoju polohu a ak ma mapa suradnice (tie nove ich maju), tak vies urcit velmi presne svoju polohu v mape. Mal som garmin gps 12XL a celkom dobre sluzil.

        Prijemnejsi je pristroj s mapou, teraz mam GPS76S, tam vlezie tusim 24MB mapy. Problem je, ze ta mapa obsahuje hlavne cesty, takze v lese Ti je v podstate na prd. A znova poterbujes k nemu papierovu mapu.

        Z oboch mozes dodatocne pretiahnut data do PC a pozriet si ako si vlastne siel, pripadne si nachystat doma turu a naladovat ju vopred do GPS.

        0 0
        • martt  

          este by som pridal, ze komercne mapy ktore poznam su len pre Rakusko. Este som skusal mapu Malych Karpat, ktoru vyrobil Rasto nejakym freewarovym softom, tato ma ale velmi malu plochu, nie moc veku rozlisovacku a hlavne ked sa tam naladuje, vymazu sa vsetky ostatne mapy v pristroji.

          Pozri si: http://buteo.szm.sk/gps/index.htm

          Takze moj nazor je, ze papierova mapa so suradnicami je k GPS viac ako vhodna. Slovenske mapy z VKU maju pekne namalovanu siet aj male pravitko integrovane. Rakuske mapy od ro7znych vydavatelov su ovela horsie, maju len na kraji kde-tu udaj o suradniciach ale aby si nasiel svoju polohu, potreboval by si stol a pravitka.

          0 0
    • jankohrasko  

      mam garmin euro a nosim so sebou mapu a vyskomer, papierova mapa je podrobnejsia a lepsie sa s nou pracuje… tiez som premyslal nad tym co ty, ale pripadalo mi zbytocne dat dalsich 20000 za gps/garmin emap60/, potom do toho kupovat mapy, starat sa o to, davat na to pozor… ak to chces aktivne pouzivat, musis to mat na volante, ked spadnes tak je problem…ked rozbijem to euro, tak mavnem rukou a kupim nove…

      0 0
    • hYs  

      kolo si muzes dat do nakladu

      0 0
    • MF  

      Ja som si kupil PDA HP iPAQ a zavaujem kupit do toho GPS ako CF kartu. Myslim, ze to vozit na volante nebudem. Myslim, ze to bohate postacuje vytiahnut v situacich ked clovek nevie kade dalej a zorientovat sa na mape. Inak existuju aj podrobne turisticke mapy v elektronickej podobe ? nebol by dajaky web, kde by sa na to dalo kuknut ?

      0 0
      • jankohrasko  

        pozri conan.sk, bikeagps.sk… ked ides v neznamom terene, nieco musis mat vonku/poruke/ mapu, popis alebo gps… ak mas vsetky udaje v gps a bezpecne zabalene v batohu, tak sledovanie trasy je problematicke… ja mam tiez gps v batohu a zapinam len ak ho treba, ale nosim mapu alebo iny popis…

        0 0
        • martt  

          pokial ten jeho handheld dokaze naladovat aj pomerne velke mapy a ma vyhodnocovaci soft pre GPS tak to moze byt radovo lepsie ako samotny GPS prijimac. Kolega tu ma velmi fajn palmtop s farebnym displayom a obrovskou pamatou, problem je, ze ta hracka stala cez tisic euro.

          Obcas v aute pouzivam normalny notebook s naskenovynami mapami (staci sken na 150 DPI) a tam vidim s velmi velkou presnostou kde som. Na bike je to uz ale „trocha velke a zrave na prud“.

          0 0
      • Thorn  

        Mna skor laka Bluetooth GPS modul k PDA-cku…

        0 0
    • Jogador  

      K čemu je to GPS když k tomu stejně potřebujete mapu? Jel jsem teďla podle mapy asi 1000 Km a nikdy se mi nestalo, že by sem nevěděl kde jsem, navíc je u nás velká frekvence vesnic, podle kterých lze určit kde v mapě jsme, navíc kdo chodil do skauta, tak se v mapě vyzná. Mám výškoměr a kompas na hodinkách a uplná spokojenost, a stále vim kde jsem:)

      0 0
      • RomanH  

        GPS je vyborna v mlze nebo v huste vanici v horach. Na kole je to podle me zbytecnost.

        0 0
    • 123  

      Vlastnim GPS prijimac, dokonce se GPS technologii zivim (avsak na jine urovni nez pouzivani prijimace pro orientaci v terenu :-)), ale musim konstatovat, ze pro pohyb po Cechach na kole i pesky je naprosto k nicemu. Vzdy je mozne se orientovat podle obycejne mapy a bodu v terenu. Navic planovani celodenni trasy na digitalni mape na relativne malem displeji prijimace je trochu nesikovne.

      0 0
    • Dico  

      GPS je v nasich koncinach predovsetkym pekna hracka. Je ale pravda, ze parkrat mi na vandri zachranila nejake kilometre kufrovania. GPS nenahradi papierovu mapu, ale perfektne ju doplna. Mna bavi planovanie tras na pocitaci (som technokrat). Trasu nahram do GPS, potom sa podla nej necham navigovat. GPS mam na riaditkach, vacsinou staci sledovat iba velku navigacnu sipku. Mam eTrex Venture, ktore nema moznost priamo nahravat mapy – avsak nieco ako simulaciu mapy ( cesty a waypointy) si viem vytvorit na PC. Je tiez zaujimave a poucne sledovat po vyjazde, kade som sa motal.

      0 0
      • martt  

        to dodatocne sledovanie vlastnej stopy je tusim najzaujimavejsie. Zaroven mas aj celkom dobry vyskovy profil u gps bez barometra a vyborny vyskovy profil u gps s barometrom.

        0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.