• arcco

    Už jste to četli?V Mountfieldu k jakémukoliv kolu, mimo dětských, GPS www.navigacegps.cz/…trex-legend/ ZDARMA!-Kupuji plečku.A co vy!?

    0 0
    • Medunka  

      taky jsem takhle okomentovala vcerejsi sledovani reklam ;-)

      0 0
    • kolombo  

      Včera jsem to slyšel v reklamě a šel hledat typ kola a GPS na jejich web, ale nic bližšího jsem tam nenašel :-( Nicméně, momentálně mi žádné kolo doma neschází, loni jsem kupoval jedno levné, ale co je to přesně za GPS a co k ní dávají za příslušenství?

      0 0
    • McBlacky  

      byl bych v klidu, promo akce se nedělají aby na nich vydělal zákazník…

      0 0
    • aortacek  

      Je to ke kolům „HEAVY TOOLS a MADISON“

      0 0
    • kafac  

      Me to nedalo tak jsem tam zavolal, a staci koupit nejlepvnejsi horsky kolo – treba MADISON – HOUSTON za 4590,–Kc a je k tomu GARMIN eTrex Legend..... Nechapu, ale je to tak…

      0 0
    • dieegoo  

      Jen ty mapy asi nebudou nic moc co? :/

      0 0
      • kafac  

        ty stahnes vsude na na netu

        0 0
        • kolombo  

          Hahaha … To se tady řeší v jiné diskusi :-) Pokud k tomu není nějaká mapa, tak je to ještě doplnit Turistická mapa TOPO 50 3.900 Kč s DPH :-(

          0 0
          • Ascalabrus  

            GPS se řeší současně asi ve třech threadech :-). Po celém dni vyptávání se mi to snad začíná být trochu jasný.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Samotny legend stoji zhruba 6000.-Kc. Slovakia TOPO (komplet turisickych map) okolo 3000.-Kc t.j. ceska bude v podobnej cene. Takze aj keby si dokupil mapu a nepouzil nejaku free tak to stoji za to. Inak mozes naskenovat lubovolnu mapu natiahnut do Oziexplorera a kalibrovat (free Ozi menej bodov) a mas to.

        0 0
    • dieegoo  

      Chapu to dobre, ze si staci naskenovat mapu nebo pripadne ji stahnout, pak v softu naklikat trasu a pak me to povede?

      0 0
    • náčelník  

      Kolega chce kupovat pro dceru obyčejné kolo, tak jsem ho tam poslal. Díky za info.

      0 0
    • Crempa  

      Tak maminka dostala kolo a ja mam GPS :o)

      0 0
      • Krutohlav  

        Pred 2 týždňami som kúpil za nekresťanské peniaze eTrex Legend Color – to je pech.

        0 0
        • kovar  

          není, onen barevný versus černobílý display, to nesnese srovnání

          0 0
          • Smazaný účet  

            Na 2. strane ked porovnas ceny Mounfield Legenda s Legendom C tak to srovnanie je o nieco snesitelnejsie. :-)

            0 0
      • borda  

        hele je v baleni datovej kabel? kolega tam byl a tvrdí, že ne. což by se mi moc nezamlouvalo

        0 0
      • dvsole  

        Prosím tě, už ses na tu GPS nějak díval? Je tam mapa ČR jak uvádějí a jaký z ní máš pocit?

        0 0
      • dvsole  

        A ještě dvě otázky. Nevíte, jestli se dá se pak ujetá trasa nejak stáhnout do PC nebo to nejde? A je v tomto přístroji podrobná mapa, nebo jen zahrnující silnice II. třídy, jak se uvádí na stránkách gpsnavigace.cz? dí­ky

        0 0
        • Crempa  

          je tam dohrana nejaka mapa nazvana „Mountfield Czech“ ktera obsahuje vsechny silnice (I, II i III trida), lesy, vodstvo, hooodne bodu zajmu (hospody, zastavky, nakupni centra a hromadu dalsiho), zeleznice, cyklotrasy (takovy ty zlute znaceny ), turisticky znaceni (modra, zluta…) a dokonce i nazvy ulic (koukal jsem teda jen na Pardubice ale myslim ze to bude i u ostatnich). Mapa je to celkem podrobna. Nemam moznost srovnat s TOPO 50 ale chybej tam vrstevnice (ktery jsem ale nasel jako transparentni mapu zdarma na netu k dohrani – jen jeste nevim jestli to pujde zkombinovat s tou mapou z mountfieldu ale snad by melo) a nejsou tam ruzny polnacky apod. coz je asi nejvetsi nevyhoda. Detailnost bych videl asi tak jako u infomapy od pjsoftu pokud znas. Trasa pochopitelne nahrat jde a prehrat do compu taky (i kdyz jsem to jeste nezkousel, musim sbastlit kabel). Pokud mas pak kacek nazbyt tak bych to bral i vcetne ty mapy TOPO 50 s kabelem protoze ta cena je fakt dobra a tu mapu jinak nesezenes. Ja to bral tak ze do toho nehodlam investovat ani kacku krom drzaku na kolo a 20,– za soucastky na kabel. Jinac bych rek ze je to sakra presna mrcha, treba rychlost je temer na desetiny shodna s tou co me ukazuje tachac :)

          0 0
          • dieegoo  

            tak ono to mozna nebude tak spatny, jak sem si myslel, kdyz je k tomu takova mapa… normalne sou tam znacene vsechny turisticke cesty ? Asi to neumi tu klasickou navigaci z mista A do B jako treba TomTom, aby rikal po 100metrech zahnete do prava bla bla bla co?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ziadne kecy. Musis pozerat na display. :-) V lese ked ficis aj tak by si to nepocul a plasilo by to srnky a lesne panny.

              0 0
            • kolombo  

              Na to potřebuješ GPS, která umí routovat a pak taky routovací mapu a to ta 8MB nebude. GPS, které tohle umí, mají, zpravidla, daleko více paměti na mapy.

              0 0
          • dvsole  

            Nemáš třeba ICQ, že bysme o tom ještě hodili řeč? Moje je kdyžtak 129348025

            0 0
    • RapMan  

      Co me prekvapilo nejvic, tak podle informace od prodavace prodavaji i samotnou Topo 50 za 1490Kc!!! To je taky hodne dobra cena.

      0 0
      • Crempa  

        jojo, topo 50 vcetne datovyho kabelu za 1500,–

        0 0
        • RapMan  

          to kdybych tusil tak si gps koupim v nemecku a topo50 ted, no ale v ty vanocni akci taky vysla dobre…

          0 0
    • jihra  

      Trošku jsem se poptával a zjistil jsem toto. Nejlevnější kolo, ke kterému dávají GPS, je za 4590 Kč (ale to už tu někdo psal). Samotná GPS navigace včetně map stojí v Mountfieldu 8400 Kč (či tak nějak). Co se týká původu těch GPS, tak mám z neoficiálních zdrojů toto – výrobce těch GPS chce proniknout na český trh a proto se domluvil s Mountfieldem a dal mu to za režijní cenu. Prý je těch GPS hafo (bez záruky). Asi koupím ten stroj za 4590 a obratem jej dam do bazaru s nějakou slevou, takže bude GPS za nějakých 500–1000 Kč.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Takze budes zkouset prodavat plecku v bazaru za 3590–4090 Kc ? Za ty prachy se v bazaru prodavaji slovutne znacky na XTR :)

        0 0
        • jihra  

          Za 3500 to někdo koupí. Český člověk rád nakupuje výhodně a sleva 1000 u nového kola s 2-letou zárukou se bude líbit. Samozřejmě je třeba to kolo dát do takového bazaru, kde chodí průměrný čech, v takovém bazaru kolo s XTR neuvidíš ani omylem, tam se občas vyskytne tak maximálně ojeté Alivio. Takže věřím, že to půjde. Teď mne napadlo – koupím 2 plečky, prodám je o 1000 levněji, jedno GPS prodám za 2 litry a druhé mám zadarmo.

          0 0
          • Komi  

            Nebo tam naběhnou lidi z bazarů a zastaváren, nakoupí si toho sami dost a pak nebudou vykupovat :-D

            0 0
            • jihra  

              I to je možné. Ono kdybys nakoupil 50 těch kol za 4590 Kč a pak ty GPS prodával za cca poloviční cenu (cca 4000 Kč), tak na tom vyděláš majlant, protože ty kola za třeba 2100 Kč prodáš, takže na každém kupu máš 1500 krát 50 = 75.000 Kč – to už je na slušného nového bajka! Teď ještě schrastit těch 230.000 na nákup. Je ale otázka, jestli Mounfield neomezil ty nákupy třeba na 1 člověk maximálně 2 kola.

              0 0
              • dieegoo  

                a je taky otazka, jestli by to od tebe nekdo koupil… abys pak nemel plnej barak biku a gpsek

                0 0
          • borda  

            jestli to hodláš realizovat, tak se hlásím jako zájemce o tu gps. ty dva litry ti za ni rád dám.

            0 0
      • dvsole  

        Nechci ti brát iluze, ale ty kola co MF teď nabízí za cenu 4590 seženeš jinde nové za 3100 (zjišťoval jsem to na netu), když jsem se byl ptát v bazaru, za kolik by mi vzali zcela nové kolo za cenu 4500 vč. záruky atd, tak mi řekli 500–1000Kč a to nebylo jenom v jednom. Za 3000 mají kola desetitisícová atd.. Měl jsem štěstí, že už předem jsem si prodej kola domluvil s kamarádem, ten si ho vzal za 3000 a já měl GPSku za 3400 (kupoval jsem ještě držák za 399 a software s kabelem za 1499). Bez prodeje kola bych do toho nešel, ale nejlepší je to prodat takhle než přes bazar, stejně ti tam nedají cenu cos psal, už jen protože ji nedávají a nyní má MF ceny těch kol schválně nasazené nahoru..

        0 0
        • jihra  

          Není bazar jako bazar – to kolo se musí dát do tzv. „komisního prodeje“. V komisním prodeji si nasadíš svoji cenu a čekáš. Když se kolo prodá, tak si bazárník vezme 15% a zbytek ti jde do kapsy. Kolo se samozřejmě nesmí prodat do klasického bazaru, protože tam ti opravdu dají tak maximálně litr. Ale zítra už to tvoje kolo, které si jim prodal za litr, bude na prodej za 3500 Kč. Jde samozřejmě o to, co za kola a za jakou cenu Mountfield prodává. Zítra se tam zajdu podívat, zda to o něčem bude.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No je skoda, ze nemas pristup na internet. Chtel bych videt tvoje teorie nad jednotlivymi modely ;)

            0 0
      • borda  

        no, ty neoficiální zdroje budou asi reklamní časopis moutfieldu, kde to v ‚rozhovoru‘ říká jejich marketingový ředitel :-)

        0 0
        • jihra  

          Ten „neoficiální zdroje“ je známý, který se pohybuje v „obchodě“, ale odkud čerpal informace on, tak to nevím.

          0 0
    • Komi  

      Další „užitečná“ hračka na nic :-) … Ne, vlastně mě to láká, ale něco mi říká, že by to dopadlo tak jak se mi už často stalo. Koupim nějakou věc, že je to celkem užitečný (ne nezbytný, ale dobrá hračka), párkrát to použiju a potom už mě to „nebaví“ tak to zůstane někde v šuplíku. Znáte, ne? :-D .. navíc bohužel nemám sponzora :-(

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ked sa rad tulas neznamymi koncinami, tak mas v tom GPS paradneho pomocnika bud sa nechas navigovat trasou ktoru presiel niekto iny a doporucil ju alebo v spolupraci s papierovou mapou vies presne kde si (obcas ked sa uz ponahlas na vlak to vie potesit).

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ponahlat sa na vlak je v pripade Ceskych Drah naprosto zbytecne.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Zaraza ma tvoj pesimizmus. Co ked pojdes na turu do Japonska?

            0 0
          • pelt  

            Pokud pojedes na vlak, ktery miva bezne zpozdeni nejmene 30 minut, s minutovym zpozdenim oproti jizdnimu radu, tento pojede zcela presne. Overeno lety zkusenosti:o).

            0 0
      • Bulda  

        navic ja skoro vzdycky nejlepci cesty objevil tak, ze jsem na ne zabloudil, cehoz by me tahle vecicka „usetrila“, jinak si taky rikam, ze by to mohlo bejt k necemu…

        0 0
        • kolombo  

          To záleží na tom, jestli ji používáš hlavně jako zapisovač polohy a nebo k navádění na další 200 metrů vzdálený bod. Naprosto přesně Ti zdokumentuje o kolik jsi co minul :-)

          0 0
    • pos3k  

      jen vecna :-) jak je to se zarukou? kdyz je neco zadarmo :-) Kdyz se to koupi bike tak se k tomu da gps.Co kdyz se rozbije gps? je to nekde v paragonu, zvlast zarucak? nekdo si planuje nakup akolo proda, bude mit neco v ruce… atd jsou to uvah ymeho kolegy, ktery snahi plecku kolo na jizdu polabim :-)

      0 0
      • dvsole  

        GPSku mám už tři dny doma, dvakrát jsem ji dkzkoušel při vyjížďkách a myslím, že je to ok. Dokoupená mapa je vylepšená ve více bodech zájmu, jinak jde hlavně taky o software MapSource, díky nemuž si můžete jak trasy plánovat a GPSka vás pak naviguje, tak projeté trasy kopírovat a znázorňovat v PC a není potřeba skenovat mapy aj. Záruka na kolo je 7 let, na GPSku 2 roky, řekli, že je to kvůli tom, že je jako dárek, ale i tak to stačí si myslím, prostě normální záruka.

        0 0
      • jihra  

        Mountfield v letáku tvrdí, že na GPS je „výjimečná záruka 7 let“. Jak to ale bude s papíry tak to ví bůh. Ale zítra se to dovím, asi si to pořídím. Tak pak napíšu, jak jsem dopadl.

        0 0
        • jihra  

          Jo tak jsem ten leták špatně pochopil – zárika 7 let je opravdu na kola. No nekupte to.

          0 0
      • Charlie cross  

        zaruka na gps 2 roky na rám kola 7 roku ostatní konponenty dle prodejce jsou spotřební zboží takže zaruky asi 2 roky

        0 0
      • VencaV1  

        Zarucak k tomu zvlast neni, ale me to moc nevadi, protoze krasne nove kolo Madison Houston dostal kolega z prace za 2000 Kc a kdybych chtel reklamovat tak si od nej vezmu fakturu a nebude snad problem. Pokud chce kolo prodat nekomu cizimu, tak to bude horsi. Zaruka je klasicky 2 roky. Jinak me teda vysla GPS i s mapou Topo 50, kabelem do PC a drzakem na kolo asi na 4500 Kc.

        0 0
      • pos3k  

        jo jinak proti takovym akcim nic nemam sam beda travnicek v tom jede az po usi, marketingovy tah je to brilantni :-) prikladem muze byt i nedavna akce cadillac, akce mezi charouzem a mountfieldem, oba obchodnici spokojeni a rada zakazniku taky

        0 0
    • jihra  

      Teď mne napadla jedna věc. Koupím plečku a dostanu GPS. Za pár dní půjdu kolo reklamovat, protože na takovém kole za 4590 Kč určitě něco nebude fungovat jak by mělo. Dostanu nové kolo, v MF se s opravou nikdo párat nebude. Za pár dní jdu znovu reklamovat, opět se něco najde, dostanu další kolo. A za pár dní opět. Po třetí reklamaci, nebo když to bude neopravitelná vada, budu požadovat vrácení peněz. A teď zajímavá otázka pro právníky – budu muset vrátit i to GPS? Co když je mezitím prodám?

      0 0
      • Al_Bunda  

        Vis co kup si GPS nekde jinde a nevymyslej blbosti. Opravdu zustava rozum stat co jsou nekteri lide schopni vymyslet aby dostali nejakou vec se slevou. Z takovych jako jsi ty je mi zle. Veris tomu?

        0 0
        • RapMan  

          co bys chtel, od Ostravaka… :))

          0 0
          • jihra  

            To jsou teoretické úvahy, člověka to chtě nechtě napadne, když vidí tu nabídku Mountfieldu. Vrtá ti hlavou co za tím vězí (jak říká klasik – žádná sleva není zadarmo) a jak tě Mountfield nakonec vydrbe. Čerstvý případ – kupoval jsem loni v listopadu ojetinu na splátky. V té době slibovala GE Money bank, že když si přes ně člověk koupí auto na splátky, tak dostane digitální fotoaparát. Pravda je ale taková, že když při sepisování úvěru řeknu, že foťák nechci, tak bude splátka např. 5700 Kč měsíčně, ale když ten foťák budu chtít, tak bude splátka 5850 Kč měsíčně, tudíž si foťák vlastně zaplatím. No a pak se divte, že když si člověk přečte nabídku Mountfieldu, tak jej hned napadne, jak se mnou ten Mountfield chce zase vydrbat – a tedy jak bych s Mountfieldem zase vydrbal já.

            0 0
            • Radek Broz  

              Vezi za tim to, ze velky prodejce muze nakoupit druhorady GPSky ve velkym mnozstvi s hodne velkou slevou, neprirazit si na ne nic nebo temer nic a podporit tim prodej svych plecek – nic vic bych za tim nehledal.

              0 0
              • enjoy  

                ale musis uznat ze jsou docela snazivy:-) ale jako marketingovyho reditele by me tohle fakt ani nenapadlo,protoze nekdo,kdo si to kolo koupi podle me ani nevi jak se GPS pise,natoz ze je to zkratka nejakych slov.

                0 0
                • Radek Broz  

                  Kdyz jsem to uvidel, taky jsem si rikal, jak se vyroji spousta letnich turistu jezdicich 2× rocne na 500m vzdalene koupaliste na Mountfield plecce, ale opravdu dulezite se tvaricich diky GPS na riditkach;-)

                  0 0
                  • enjoy  

                    ale jinak je GPS fajn.od ty doby co se to rozmohlo v taxicich,tak pri jizde necumim na nic jinyho!a jsem z toho pak tak vedle,ze kdyby me natahnul tak je mi to uplne jedno:-))

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Jako do auta je to urcite perfektni vec, na biku pri alespon trochu sportovni jizde imho zbytecnost, co prekazi – mozna pri nejaky fakt turistice. Ja teda nevidim duvod, proc to vozit a to mam hodne blbej orientacni smysl;-)

                      0 0
          • Andrysska  

            Buď tak laskav a neházej Ostraváky do jednoho pytle!

            0 0
    • pened  

      no, akci jsem absolvoval. Nasel jsem si zajemce o levne kolo, zajel jsem s nim do Mountfieldu a nakoupil. Primo v cene kola je plne funkcni Garmin eTrex Legend (monochromaticky displej + 8 MB nerozsiritelne pameti). Natvrdo je v nem vypalena zakladni mapa Evropy, Asie … Potom je v prepisovatelne pameti oklestena verze TOPO50 Ceska republika (Mountfield CR). Garmin je bez kabelu. Za 1350,– je mozno koupit set datovy kabel + plna verze TOPO 50 Ceska republika. Pro srovnani – dnes jsem nasel na webu ceny – origos kabel 1000,–, mapa TOPO50 3800,–. Dale je mozno dokoupit drzak na riditka za 395,–. Kamarad pouzival v plne spokojenosti Legenda na skialpech a obecne v horach 5 let, nyni presel na „barevnou verzi“. Zatim to jeste rozdychavam :-) ,koupil jsem GPS + mapu + datovy kabel za 2500,– (to je to podeleni se o naklady s tim kupcem kola)

      0 0
    • prcina  

      podle me je GPS v nasich koncinach a pro ty co jezdi nekde v lese za barakem a jeste na tech „hand made“ kolech z Alberta, na prd. zbytecnej kram do chajdy. asi se jich chteli zbavit, protoze se bude prodavat nejaka lepsi generace GPS a novej Galileo, vidim to tak…

      0 0
      • kolombo  

        Jasně, že Legend je starý model :-) Ale na ježdění v rozsahu do 100 km od bydliště tam podrobné mapy nacpeš a to by mělo stačit. A na perfektní záznam trasy a profilu, na vyhodnocení rychlosti, doby zastávek, průměru v různých úsecích cesty to bezpečně stačí. O nutnosti navigovat se v našich končinách si taky myslím svoje, ale už se mi taky stalo, že jsem ztratil orientaci v prostoru a pak se možnost určit správnou polohu hodí. Zrovna nedávno v prostoru hory Smrk v Jizerkách hledala Horská služba zbloudilce, ztratil orientaci, nenašel cestu a nocoval v lese ve sněhu … S GPS v kapse by se alespoň trefil rovně a nebo se dokázal vrátit po své vlastní stopě zpátky.

        0 0
    • jihra  

      No tak jsem byl kouknout na ta kola za 4590 Kč v MF. Jsou to opravdu dost předražené kousky (z něčeho se holt ty GPS musí zaplatit) a dost těžko by se prodaly dál za rozumnou cenu – hlavně v konkurenci fullů z hypersupermarketů za 3000 Kč. Takže nic.

      0 0
      • pened  

        ale ty si nekupujes kolo, nybrz GPS. Kola se hned zbavujes, ne? Kdyz to kolo za 4590,– prodas v bazaru nebo nekomu za 2000,– jako funglovku, bude v pohode. Urcite to kolo bude kvalitnejsi nez nejaka marketovka (moje deti odjezdily na Madisonu hafo km – pro cykloturisty jsou ty kola dobre). Za detskeho madisona jsme tenkrat daly pres 7000,–. No a pokud si dopredu najdes takoveho zajemce o kolo, tak mas GPS za 2600,–. Kdyz si k tomu koupis i ten set mapa + kabel, bude to o 1500,– drazsi, ale porad na tom usetris more penez. V zadnem pripade te nepresvedcuji o svem nazoru. Hlavne kdyz vis co chces … :-)

        0 0
        • Jogador  

          Jak teď hledám to ukradené kolo, tak procházim bazary, a nevim čim to je, ale přijde mi, že nejprodávanějším kolem je ZCELA NOVÉ kolo MADISON:)

          0 0
      • jihra  

        Ještě jsem se díval na internet na srovnatelná kola a za 3150 Kč je k mání kolo s trošku lepší výbavou, než ta za 4590 z MF.

        0 0
    • Jogador  

      23. 04. 2006, 00:47 hod.Houston 17'' Prodám zcela nové pánské horské kolo Madison Houston, rám 17", osazení Shimano TY-18,3×6 rychlostí, brzdy V, plná záruka.

      Prodám nové horské kolo Madison Lincoln SX. Velikost 19, Shimano Acera, Altus, Tektro-v, vidlice RST-Capa T5. 100% stav a záruka. Původní cena 9290 nyní 7000. Spěchá.

      Prodám nové, nejeté horské kolo Madison Houston, velikost 20, barva titan/modrá. Plná záruka. Řazení Shimano TY-18, Měnič Shimano T-18, brzdy V-dural. Původní cena 4590 nyní 2500. Zn. nevhodný dar

      Prodám úplně nové (neježděné nevhodný dárek, záruka 2 roky) horské jízdní kolo MADISON HUSTON. Počet rychlostí 18, bezdy V, řazení a měnič Shimano TY 18. Původní cena 4590 Kč, prodávám za 3000 Kč. Ideální kolo pro nenáročného cyklistu.

      Prodám úplně nové kolo Madison Houston, Výška rámu 20", Řazení Shimano TY-18, Měnič Shimano TY-18, Brzdy V – dural, Počet rychlostí 18. úplně noé kolo, pc 4.590, nyní 3.990 nebo dohodou nevhodný dar plná záruka

      Tak to jen co je v jednom bazaru za posledních 14 dní, ani ne, a každej bazar jich je narvanej, myslimm, že takovej odbyt nebude:)

      0 0
    • default  

      Mno jo – maj pekne pretizenej web: The server at www.mountfield.cz is taking too long to respond. :-))

      0 0
    • Mustafa  

      Precetl jsem si ten jejich inzerat a nevim nevim. Zna nekdo Jana Skoradu,majitele rady cykloservisu?Do­porucuje kvalitni kola Madison a Heavy Tools…vsichni ostatni prodavaji jen predrazne lonske modely bez intempletovanych novinek.Pripada mi to jak parafraze jmena Jan Svorada aby si tatik kdyz si v nedeli precte u kachny se zelim Blesk rekl „***** mamo,smradi potrebuji kola a tenhle Skorada,ten zavodnik je tady vychvaluje“.Co ma Mountfield za novinky na kolech?Opravdu inteligentni tlumeni,dvou retezovy pohon,planetove razeni?Nic takoveho jsem tam nevidel…Jak reklama minule jaro.....kola letos nebudou…opet citace nezavisleho odbornika (urcite existujiciho)…ku­pujte u Mounfieldu. Opravdu kvalitni kola. Videl jsem tatika ktery s didetem na sedacce vyrval v zatacce riditka.Pujcoval jsem mu naradi aby to mohl domu alespon dotlacit a na dotaz kolik stoji takovy prima naradi jsem mu rekl ze asi pulku toho co stalo jeho prima kolo.Podle Mountfield lze a lze a i kdybych po ty GPS touzil tak i kdybych mel mesic zrat korinky,brouky a drobne hlodavce tak to koupim za dvojnasobek nekde jinde…jsou tu kurvy a jejich reklamy me proste urazi.Jak staryho dedka…

      0 0
      • Loner  

        Uklidni hormon, všichni chtějí dejchat. Pardoon, to jen první reakce, dyť taky někdy přeháníme. Čau.

        0 0
      • jihra  

        Tak tak, žádný Skorada v obchodním rejstříku neexistuje.

        0 0
    • Ascalabrus  

      Patří to sice spíš do bazaru, ale…

      Pokud sháníte datový kabel pro propojení PC s GPS Garmin (GEKO, eTrex, eTrex Camo, eTrex Summit, eTrex Venture, eTrex Legend a eTrex Vista), nabízím ten svůj.

      Mám jinou GPSku, proto kabel prodávám.

      0 0
    • MirPav  

      Je tu prosim nekdo, kdo chce od Mountfieldu kolo a nechce tu GPS? Koupim ji za 2 litry, urcite se dohodneme ;-) Ozvete se prosim na m.pavel@volny.cz nebo na 777 340 255. Jsem z Moravy (Zlin), ale hodnodneme se i jinak :-)

      0 0
    • atrex  

      Mountfield objednal 30 000 kusů těchto gps od zavedené pražské firmy. Mapa je specialně dělaná pro Mountfield, czech topo 50 stojí necelý 4 tisíce.

      0 0
    • Petras  

      Kamarád zakoupil,kolo daroval mámě.GPSka totální zklamání nepřehledná,čer­nobílá,žeroucí baterie,dráhé mapy,aktualiza­ce,atd. Zlatý papír a kompas.

      0 0
      • pened  

        GPS je uplne normalni. To ten tvuj kamos je lama, ktery nevi vocogo. Mmj. to nad cim tu brecis je problem KAZDE GPS – zerouci baterie, drahe mapy, aktualizace atd. Proto existuje mnozstvi ruznych nadsencu,kteri zpristupnuji mapy na webu.

        0 0
        • Petras  

          Ty moudrá lamo jak mám při letmém pohledu zjistit barvu odbočující tur. značky. Že by různé odstíny šedi?

          0 0
          • Smazaný účet  

            GPS nenahradzuje mapu. Ani vyssi model. Moze byt vybornym doplnkom. Az raz vecer pri znizenej viditelnosti v narocnom terene odbocis omylom do susednej doliny … tak zistis, ze je dobre vediey kde si.

            0 0
          • kolombo  

            Možná Tě překvapí, že podobné je to i na GPS s barevným zobrazením, jen les, voda, vrstevnice a podobně budou barevné. Barva turistické značky je i tam jen popiskou :-)

            0 0
            • kovar  

              kromě toho ty turistické značky na displeji se shodují se skutečností –33%, zcela chybí z 33%, a z 34% vedou jinudy. Ddyby to šlo, tak bych si ty značky z vektorové mapy vypnul, akorát zavazí.

              0 0
          • pened  

            ale ty nejedes podle barvy znacky, nybrz podle souradnic. Vyzkousej si to nekdy. Ja vim o cem mluvim. Cim poctivej si doma nad mapou nachystas trasu, tim mene potom venku dodatecne koukas do mapy, kterou samozrejme vezu sebou. A je prijemne videt, kdyz ti to potom sedi. Navic, kdyz si to dobre nachystas, tak si mnohdy dovolis na znacku prdet, protoze vis, ze „tam“ vede nejaky chodnik nebo cesta. Je naivni si myslet, ze jeden system nahrazuje ten druhy. Je to i o „selskem“ rozumu.

            0 0
            • Petras  

              V tom případě mi stačí kompas a rozum. Jinak souhlas. :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Urcite. Ale ak ide o pripad prejazdu trasy v neznamom terene tak je rozdiel ci ides podla nahraneho tracku v navigatore alebo ci na kazdej krizovatke lesnych ciest zapasis s mapou a kompasom. Mam obavy ze hovorime o roznych pripadoch. Ked jazdim v nenarocnom terene kde vidim okolo seba styri kostolne veze … tak je to ine v porovnani s hornatym terenom, kde na kazdej krizovatke vidim len okolite stromy mapu a kompas. Teda v mojom pripade ide o to ci chcem mat zazitok z prima jazdy alebo uspesnej orientacie.

                0 0
      • kolombo  

        K GPS si kup nabíjecí články a nabíječku, pokud jezdíš jen na celodenní výlety, tak vystačíš s dvěma sadami baterek. Mapy se dají najít třeba tady: mapcenter.cgpsmap­per.com/ Ale nejsou komerční, tj. za prachy a tak nejsou vždy zcela úplné. Jo, a vozte si na kolo brejle, já to taky tak dělám :-) Pak je ta GPS daleko přehlednější :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          „…vozte si brejle…“ Jazdi sa mi lepsie s cyklistickymi. Na GPS mam nastavene velke pismena a vidim na ne. Horsie je ked potrebujem nieco menit v nastaveni alebo lubovolne inak manipulovat s GPS. K tomu vozim take „jednorazovky“ z blsaku. Dnes ma napadlo, ze jednoduchsie by bolo mat na snurke taky monokel co nosili c.k. lampasaci. Nemate niekto tusenie ci sa da take nieco zohnat? Podobne problemy iste maju viaceri a dioptricka vlozka do okuliarov sa mi nezda.

          0 0
          • kolombo  

            Jazdi sa mi lepsie s cyklistickymi. Na GPS mam nastavene velke pismena a vidim na ne. Horsie je ked potrebujem nieco menit v nastaveni alebo lubovolne inak manipulovat s GPS. Já mám brýle na blízko, tj, na kolo je nepotřebuju, ale na tu GPS si je musím nasadit :-(

            0 0
          • bishi  

            Ja mam cyklisticke od firmy BBB s vložkou, do které mi optik dal bifokální skla, je to perfektní, v horní polovině je čiré sklo v dolní dioptrické (já asi 2dioptrie). Pak vidíš okamžitě na panorámata i na budíky na řídítkách…

            0 0
    • kafac  

      No po radnem studiu GPS jsem dosel k zaveru, ze kdyz GPS tak urcite ne od Garmina, ale nejaky PDA treba tohle: www.computershop.cz/…/default.asp?… nebo: www.computershop.cz/…/default.asp?… Na rozdil od Garmina do toho jdou sehnat mapy zadarmo, a je to daleko prehlednejsi, ma to automaticky otaceno obrazovky atd…

      0 0
    • PjSky  

      Ahoj, koupil sem si sestavu HEAVY TOOLS PROTEUS [takze ne za 4000] a nevidim duvod proc brecet. nakonec nejsem zavodnik ale clovek co se rad projizdi… ne vic jak 100km za den. o biku za 30,000 nechci ani slyset: kdyby mi to nekdo slohl nebo odrel, asi bych slusne zkolaboval :D

      0 0
      • pepino  

        Tak to jsi lehkej turista. Lehký turisti jezdí max.100km na MTB za den:-)

        0 0
        • PjSky  

          to zni dobre. ale nespolehal bych na to :) lehkej rozhodne nejsem a kdyz mi nekdo hodi tempo, uz me nesunda :)

          0 0
    • Crempa  

      Pardon ze zas vytahuju tenhle thread, ale novej zakladat nebudu. Jak uz tady nekde pisu tak mam taky GPSku od mounta, ale za tech par mesicu se me nepodarilo sehnat nejakej funkcnejsi soft pro generovani reportu z projete trasy (profily a dalsi udaje). Napsal jsem si proto jednoduchou online utilitku co z GPX souboru vygeneruje celkem podrobnej report. Jde to i exportovat apod. takze pokud nekdo stale hledate zkuste mrknout na utrack.crempa­.net :-)

      0 0
      • pened  

        no a zkousel jsi Ozyho Explorera?

        0 0
        • Crempa  

          No jasne, ale na me je to moc klikaci. Ja chci prijet, stahnout trasu, mrknout na udaje a pripadne si to ulozit. Ozy je na me moc komplexni a neprehlednej.

          0 0
          • pened  

            no, nevim. Zapnu Ozyho, loadnu zkalibrovanou mapu a stahnu z GPS projetou trasu a podivam se na profil. Navic pokud se zacnes pohybovat mimo mapu TOPO 50 CZ (pokud ji pouzivas), tak stejne asi budes skenovat mapy a potom stejne toho Ozyho asi pouzijes, ne? Jinak obdobne sluzby ti posytne i MapSource (a ten asi mas k GPS – pokud mas Garmina).

            0 0
        • MaPa  

          Upřímně řečeno Ozi je spíš pro plánování, ale tohle je co do vyhodnocení trasy s Ozim nesrovnatelně lepší. Díky moc, nedalo by se to vydat (třeba i zpoplatněně) ve formě neon-line utilitky (třeba i pro PDA), byť bez zákresu do mapy?

          0 0
      • zbartos  

        Paráda díky. Bohužel pro delší trasy s občasnými přerušeními kvůli ztrátě signálu je to v podstatě nepoužitelné. Dělá to tolik reportů vč. mapek, kolik je přerušení signálu… Jestli budeš mít sílu to vylepšit, dej prosím sem, či přímo na můj mail, vědět.

        0 0
    • Jarous1  

      Sice to sem už někdo dával i jinam, ale pro připomenutí. navigovat.mobil­mania.cz/Bles­kovky/Ar.asp?A­RI=113300 Mají tam chybu, nestojí 2890,– ale 2980,–.

      Ještě oficiální upoutávka www.mountfield.cz/…a-par-korun/ Tady zase mají chybu v tom, že tam není napsaný kabel, který je samozřejmě v ceně. Jestli už ho neprodávají nevím, já to teď v pátek kupoval ještě s ním za stejné peníze…

      0 0
      • Meduza  

        Tak hlasim ze mi to za tech par korun nedalo a vyrazil jsem za panem M. No a navigace skutecne ma, ale malinkatej hacek je v tom, ze k nim nemaji drzaky na kolo… Resil jste to uz nekdo.. Daji se u pana Garmina koupit???

        0 0
        • hodny soused  

          jj,dá se koupit. koupil jsem ho na PICODAS Praha s.r.o. Tel.: 224 936 340, 224 936 593, 224 936 596, 603 471 507 S­vatoplukova 15 128 00 PRAHA 2 ale tušim,že stál 500kč,byl i se zadním krytem na baterku.Ten je taky třeba,přes něj se to dává do toho držáku. Jinak je to bez chyb,drží bezvadně

          0 0
        • MlokCZ  

          Ten držák mají všude, nejlevněji těsně pod 500. Přímo Picodas ho bude mít nepatrně dražší.

          0 0
          • Meduza  

            To je ale odporne.. Mate pocit ze se to jeste vyplati za ty prachy?? Nemam nejak silu tady procitat vsecky diskuse ohledne GPS, protoze tomu prd rozumim a jsou tudiz na mne priliz odborne… Ja od toho pozaduji aby mi to ukazalo kde jsem, kde jsou nejblizsi zachytne body (abych napr nebloudil po lese v nejakych spiralach). Je ta TOPO 50 dostatecna?? No a dale bych ocenil, kdyby to umelo zaznamenavat trasu a posleze ulozit do PC (popr pak jeste upravit) abych podle toho mohl jet treba za rok. Pak bych mozna obcas zkusil nejaky Geo cashing… Uspokoji mne tato GPS vubec. PS. Chapu ze je mnoho lepsich a drazsich GPS ale nechce se mi do toho nejak priliz investovat…

            0 0
            • MlokCZ  

              Já bych si jí nekoupil, už jenom ten fakt, že tam je stará Topo 50 a nikdy už tam nepůjde nová verze (už teď aktuální Topo Czech V1 tam nejde a za chvíli tu bude další verze), protože to ten přístroj nezvládá by mě odradilo. Kde jsi ti to ukáže, ale nemá moc dobrý příjem, takže v horších podmínkách ztrácí signál (a to v terénu na kole v horách poměrně často, ověřeno v praxi při současném použití lepší GPSky, která signál neztratila nikdy). Zaznamenávat trasu a zobrazit v počítači to umí, ale opět na řadu přijde horší příjem signálu a tedy na zaznamenané trase chybějící úseky. Úprava v počítači pak už nesouvisí s tou konkrétní GPS, tam problém není žádný. Na Geo cashing může být dosti problematická opět kvůli horšímu příjmu a méně přesnému určení polohy, protože tam často rozdhodují metry (při normální navigaci, když signál je, tak ta menší přesnost nevadí).

              Ale můj názor je hodně ovlivněn tím, že mám Garmina 60CSx.

              Podle mě je lepší trošku připlatit a pokusit se domluvit s někým, kdo přiveze GPSku z USA. V tuhle chvíli tam 60CSxko už atakuje hranici 300$.

              0 0
              • Meduza  

                Díky Mločíku, na tebe jsem spolehal.. Asi to necham vyhnit a pockam na az se naskytne nejaky emericky kontakt :) 300 usd je fakt super cena. Hele a ma to drzak na kolo? :o))))

                0 0
                • MlokCZ  

                  Držák k 60CSx na kolo je třeba ten z odkazu níže. Je univerzální na většinu typů Garminu. Takže k 300$ je třeba přidat 500 za držák a 1800 za Topo Czech V1 mapu (bez mapy to nemá moc cenu si takovou GPS pořizovat, navíc když bude z USA, tak nebude ani podkladová mapa Evropy – ta tedy není na nic třeba, když si pořídíš tu Topo).

                  0 0
                • stan.zak  

                  To je rozumné řešení, ale jsem taky ovlivněn :- )

                  0 0
        • mosquito  

          ptal sem se kamosovi v mountfieldu a chteji za nej 390 penez

          0 0
          • MlokCZ  

            Přímo za tenhle? www.nezabloudite.cz/?… To je nejlevnější cena, kterou jsem našel a pokud je mají za 390, tak je to výhodné.

            0 0
            • mosquito  

              jestli primo tenhle nevim, nevidel sem ho, jen sem se optal – chlapek rekl ze asi 400kila, prolistoval nejaky vytisteny cenik a rekl 390 .. ale tak pocitam ze to je k tem garminum co davaji ke kolum, takze si akorat over jestli je to stejny a poptej se v nejakym mountikovi

              0 0
            • ivaneck  

              Jestli jde o Garmin Etrex Legend, tak tam je bike drzak jinej. Jsou to zadni vratka GPSky s objimkou na riditka. Tohle je nejakej stojanek

              0 0
              • MlokCZ  

                Tak jsem to zjistil přesně. V tom odkazu je držák na řídítka pro 60-kovou řadu Garminů (ty mám dva doma ty držáky a používám). Pár lidí vozí Legenda a šlo to v tom držáku právě prohazovat. Není ale stejný celý, jen ta část na řídítka, ta část na GPSku je pak rozdílná. A nesprávně jsem předpokládal, že ten držák je stejnej celej (ten na Legenda jsem už nějaký čas v ruce neměl). Proto asi ta levná cena v Mountfieldu, ten na Legenda bude levnější všude.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.