• Maara

    Nazdar, potřebuju poradit s brzdama. Pořád někde něco pruží. Měl jsem na kole Promaxy, ale stály za velký kulový. Dal jsem páky Sram 7 (loňskej model, vypadá jako letošní Sram 5), čelisti Deore, nerez lanka a bowdeny Shimano. Ale furt to propružuje, asi nejspíš v páce. Už mi to pěkně s..e. Mladá má ty nejlevnější Shimana a brzdí jí to jak kráva, nepropruží ani náhodou. Asi ještě zkusim páky Deore, nevim. Díky

    0 0
    • kovar  

      a nepruzi ti nahodou cepy na ramu a predni vidlici? Co mas za ram a za vidlici?

      0 0
    • Daf  

      Zalezi taky jake tam mas spaliky. Nektere jsou mekci, ale treba shimano jsou hodne tvrde.

      0 0
      • Maara  

        Rám Gary Fisher Sugar, vidle Manitou Black. Špalky mám Fibraxy.

        0 0
        • Daf  

          Bohuzel nevim jak jsou tvrde spalky od fibraxu, ale treba Kool-stopy, nebo BBB jsou oproti shimanu hodne meke a paka se opravdu propada vic nez se shimanem. Ale i tak bych rek ze ty meke brzdi lip.

          0 0
        • kovar  

          no Black prej pruzi na veckach dost diky revers archu, ale osobne zkusenost nemam (nebot ty Blacky, co jsem zkousel mely kotouce:-), zkousel jsem jen Skareby a na nich cepy pruzi jak svina. Takze mozna to pruzeni zpusobuje ta vidlice. Jinak jsou i mekci spalky nez Fibrax (trebas trojbarev Baradine nebo trojb BBB), tem bych take to pruzeni nedaval za vinu, i kdyz jsou mekci nez Shimano. No a jak je pevny zadek sugara to nevim. Proste vidlice a ram, spalky jsou mozna na vine, proc se ti zda, ze to prilis pruzi, ale je to moznost, vinik je treba nekdo jiny a v kazdem pripadeo soucet vseho (ram, vidle,celisti,lan­ko,bowden, spalky, paky, spatne serizene spalky,…)

          0 0
          • lubos  

            Black jsem myslim zkousel a je docela ok co pruzeni tyce.

            0 0
        • TinkTink  

          Jee…ty mas tu pruzici vidlu :o)…no jasny – ta vidle propruzuje na cepech na vecka…dej tam poradnou podkovu (doporucuju RB Design…) a pripadne dej jiny spalky.

          0 0
    • ddd - andy  

      Bud si kup kapaliny, nebo vymen bowden a lanko…

      0 0
      • kovar  

        Pruzeni hadicky take neni zanedbatelne. No takovy vzduch v kapaline pruzi docela fest.

        0 0
    • Maara  

      Tak dík, co si ještě myslíte o špalkách deore,myslim z hlediska toho jak moc ničí ráfky.

      0 0
      • kovar  

        o shimano spalkach si myslim jen to nejhorsi, po koupeni Shimano celisti spalky ihned vymenuju.

        0 0
    • bikerGT  

      Mam podobny problem. Brzdy LX, paky Deore, spalky BBB Veestop, ram GT double buted. Propruzuje to a malo to brzdi (viz prispevek drive spatna ucinnost v-brake) Pritelkyne ma paky STX, celisti MBR 420, spalky no name za tri petky, ram ocel a brzdi ji to stokrat lip.

      0 0
    • MARIN  

      Dost bue propruzovat ta vidlice s ReverseArch jak uz bylo psano. Mrkni se hlavne na bovdeny jestli je nemas zbytecne moc dlouhy

      0 0
    • Loner  

      Asi to máš OK, ale pro pořádek: Máš správně vystředěné V-čelisti – tak, aby se současně dotkly ráfku zleva i zprava? Máš správně nastavenou mimñimální vzdálenost horních konců pák, aby byla síla dostatečná – viz shimano.com.

      0 0
    • Volf  

      Já mám na kole ráfky Remerx zapletený do svazku, véčka Tectro Quartz se žlutejma špalkama Jagwire a pokud za ně zabereš, tak z toho kola vystoupíš, že ani nevíš jak. Proto bych si zkontroloval, jestli ti špalky dosedají kolmo na ráfek, tam bych viděl možnou příčinu toho pružení.

      0 0
      • Maara  

        Žlutý Jagwiry jsem měl, už je nechci ani vidět. Žerou ráfky jak protržený. Jinak špalky bych měl mít nastavený OK.

        0 0
        • vlk  

          tož to jestli žerou ráfky nevím ale v zimě nebrzdí.

          0 0
          • Maara  

            Jak říkám se žlutejma Jagwirama mám ty nejhorší zkušenosti. Žerou ráfky a snadno chytaj špony. Dával jsem je vloni na podzim a za zimu šly ráfky do kytek. Dal jsem cca před měsícem nový ráfky. Neměl jsem doma jiný špalky, tak jsem ty starý pořádně vyčistil smirkem a jehlou vyrejpal všechno. Šel jsem se jen tak vyvětrat a po 10 km koukám na vyfrézovaný drážky v novym ráfku

            0 0
            • Volf  

              Já jsem neřek, že ty špalky jsou skvělý, jinak řekni, se kterejma máš naopak ty nejlepší zkušenosti.

              0 0
              • Maara  

                Modrý Ritchey, brzdí dobře i na sněhu.

                0 0
                • MartinXC  

                  No tak ty za sucha chytají kamínky a berou šponu taky. Ve srovnání s 3barevnýma BBB ani moc nebrzdí, zato rychle ubývají. Jen v zimě a za velkýho mokra jsou docela dobrý, to zase jo.

                  0 0
              • vlk  

                3 barevný BBB

                0 0
    • Pekáček  

      Mě to propružení neva, když propružuju tak letím rychlejc než kolo :o) Páky Sram 7 a čelisti Avid Arch Rival, špalky Koolstop. Při přechodu ze Suntoura na Marcoku mi přední brzda brutálně změkla a na rozvírání čepů se koukám dost rozpačitě, asi se už vše dělá na kotouče :o( Ty páky co máš jsou tužší než ty novější, zkus podkovy a uvidíš tu změnu!

      0 0
    • McBlacky  

      fakt to bude bud nekde bovdenem, nebo spatne serizené dosednutí na ráfek. Možná taky už je spalek spatne sjetý a nejde dobre seridit. Téměř jakakoli véčka co jsem mel v ruce šla seřídit, že jsi flekoval zadním v poho, prednim s vetsi nebo mensi silou

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.